Jump to content

Iron Fist (2017-2018)


Blacksword
 Share

Recommended Posts

Ο τελευταίος Defender έφτασε, και ήρθε για να μας εντυπωσιάσει. Υποδεχτείτε τον Iron Fist!

 

 

Την έχει ξεκινήσει κανείς; Εγώ έχω δει μερικά επεισόδια και δείχνει, μέχρι στιγμής, πολύ καλύτερη από Jesica Jones και Luke Cage. Ίσως και να καταφέρει να φτάσει το αγαπημένο Daredevil.

Edited by Dreamer
Προστέθηκε το έτος που κυκλοφόρησε η ταινία στον τίτλο του topic
Link to comment
Share on other sites

Οι κριτικές το έχουν καταθάψει μέχρι στιγμής και στο rotten tomatoes ξεκίνησε στο 0% και τώρα είναι στο 16%.

 

Λογικά θα το πιάσω μέσα στην εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το πιάσω καν. Μετά το ενδιαφέρον μεν, αλλά σε βάθος χρόνο μεχ Jessica Jones και μετά την κατά το ήμισυ άθλια δεύτερη σεζόν του Daredevil, απλά κουράστηκα. Ούτε Luke Cage είδα, αν και ίσως κάποτε ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα 6 επεισόδια μέχρι στιγμής, και μου αρέσει. Όταν το ολοκληρώσω θα έχω μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Μου αρέσουν όλοι οι χαρακτήρες, πρωτεύοντες και δευτερεύοντες. Μέχρι στιγμής ακολουθεί μια συνεχόμενη origin μυθοπλασία (που γεννά πολύ-πλοκα ερωτηματικά - που είναι η συνταγή των καιρών με αμφιλεγόμενη κατάληξη). Εύχομαι κάποια στιγμή να αποκτήσει και αυτοτελή επεισόδια, θα είναι καλύτερα. Θα μπορούσε να είναι το τωρινό "Kung-Fu" (η παλιά σειρά με τον Ντέηβιντ Κάρανταϊν).

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα κι εγώ να το δω και είμαι στα πρώτα επεισόδια. Μάλλον το κατατάσσω στις σειρές dinner eating. Ίσα για να περνάει η ώρα του φαγητού, ή γυμναστικής στον διάδρομο. Όχι κακό,όχι καλό. 

Link to comment
Share on other sites

Απλά μέτριο......Ούτε κακό ούτε καλό.

 

Αν δεν έχετε κάτι άλλο να δείτε ΟΚ αλλά όταν υπάρχουν καταπληκτικές σειρές εκεί έξω δεν υπάρχει κυριολεκτικά κανένας λόγος να το δει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα την πρώτη σεζόν. Είναι σίγουρα αρκετά καλύτερη από την κουραστική πρώτη σεζόν του Luke Cage, αλλά κάπως δεν καταφέρνει να ικανοποιήσει τόσο όσο DD και JJ. Νομίζω το μεγαλύτερο μειονεκτήμα της είναι στον πρωταγωνιστή κυρίως και στην αναποφασιστικότητα του στο αν θα γίνει προστάτης των μοναχών, κακός ή ήρωας που μέχρι το τέλος δεν καταφέρνει να το λύσει.

Αυτό που την σώζει όμως είναι οι χορογραφίες που για άλλη μια φορά εντυπωσιάζουν. Γενικά θα έλεγα ένα 7.5 στα 10 είναι μια δίκαια βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Iron Fist (2017)
  • 11 months later...

Τελείωσα τη δεύτερη σεζόν του Iron Fist. H μόνη εντύπωση που μου έμεινε έντονα:

 

2myro5.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Iron Fist (2017-2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..