Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Σε ευχαριστώ για την απάντηση...Θα κοιτάξω και ελπίζω να το βρω...
  3. Δημήτρης

Τι βιβλία αγοράσατε;

Από Βιβλιοβάρδια με 18 ευρώ: - Συλλογικό έργο: Μυστικές Εταιρίες (Αρχέτυπο) - Συλλογικό έργο: Αλχημεία- Το κλειδί των μυστηρίων (Αρχέτυπο) Και από Πρωτοπορία με 62 ευρώ: - Ίαν ΜακΓκουάιρ: Σκοτεινός Αρκτικός (Ψυχογιός) - Πίτερ Β. Μπρετ: Ο Σημαδεμένος άνδρας Β' (Φανταστικός Κόσμος) - Σοντερλό ντε Λακλό: Επικίνδυνες σχέσεις (Άγρα) - Γιώργος Μπαλάνος: Οι Κόσμοι της φωτιάς (Locus 7) - Βαλέριο Μάσιμο Μανφρέντι: Μέγας Αλέξανδρος Α'- Ο γιος του ονείρου (Α. Α. Λιβάνη) - Βαλέριο Μάσιμο Μανφρέντι: Μέγας Αλέξανδρος Β'- Η άμμος του Άμμωνα (Α. Α. Λιβάνη) - Βαλέριο Μάσιμο Μανφρέντι: Μέγας Αλέξανδρος Γ'- Τα πέρατα του κόσμου (Α. Α. Λιβάνη)
  4. Cassandra Gotha

50 Βιβλία για το 2019

11. Michael Marshall Smith, "Χωρίς Επιστροφή" (σχόλια όταν)
  5. Dreamer

Men in Black: International (2019)

Οι άντρες με τα μαύρα, πάντα προστάτευαν τη γη από τα αποβράσματα του σύμπαντος. Σε αυτή τη νέα περιπέτεια, αντιμετωπίζουν τη μεγαλύτερη απειλή τους μέχρι σήμερα, έναν χαφιέ μέσα στην οργάνωση "Άνδρες με τα Μαύρα". Σκηνοθέτης: F. Gary Gray Σεναριογράφοι: Matt Holloway, Art Marcum, | 1 ακόμη Ηθοποιοί: Chris Hemsworth, Emma Thompson, Tessa Thompson | Δείτε την πλήρη λίστα με τους ηθοποιούς που συμμετέχουν εδώ
  6. Spyrex

50 Βιβλία για το 2019

Το αηδόνι - Kristin Hannah, σελ. 640 (6/10) Οι μπλε φακοί - Daphne du Maurier, σελ. 96 (8/10) Το σκοτεινό ημερολόγιο - Graham Joyce, σελ. 247 (9/10) Η σκιά - Βαγγέλης Γιαννίσης, σελ. 424 (7/10) Stardust - Neil Gaiman, σελ. 224 (9/10) Το κλεμμένο γράμμα, ο άνθρωπος του πλήθους - Edgar Allan Poe, σελ. 78 (8/10) Η σκιά του ανέμου - Carlos Ruiz Zafon, σελ. 616 (10/10) The haunting of Hill House - Shirley Jackson, σελ. 246 (5/10) Νεκρή ζώνη - Stephen King, σελ. 537 (9/10) Η μουσική του Έριχ Ζαν - H. P. Lovecraft, σελ. 95 (7/10) Ο Σπινόζα γαμάει τον Χέγκελ - Jean Bernard Pouy, σελ. 136 (8/10) Το παιχνίδι του αγγέλου - Carlos Ruiz Zafon, σελ. 600 (6/10) Φαντάσματα - Dean Koontz, σελ. 512 (9/10) Εκείνοι που επιστρέφουν - Αγνή Σιούλα/Γιώργος Γιώτσας, σελ. 440 (6/10) Darkness rising - Brian Moreland, σελ. 160 (7/10) Κάθε νεκρό πράγμα - John Connolly, σελ. 537 (10/10) Paths of glory - Jeffrey Archer, σελ. 384 (6/10) Στον ίλιγγο του εγκλήματος - Agatha Christie, σελ. 127 (7/10) Στη φωλιά του κούκου - Ken Kesey, σελ. 424 (8/10) Murder on the Orient Express - Agatha Christie, σελ. 274 (9/10) The witching house - Brian Moreland, σελ. 153 (5/10) Για ό,τι αξίζει να πεθάνεις - Lee Child, σελ. 446 (7/10) Strange weather - Joe Hill, σελ. 448 (7/10) Ιστορίες μαγείας και τρόμου - Ωρόρα, σελ. 310 (8/10)
  7. BladeRunner

50 Βιβλία για το 2019

Δεσμοί στοργής. Σχόλιο εδώ: Λατινοαμερικάνικη λογοτεχνία -Μάιος 69. Τομ Σαρπ - "Οργιώδης συνάθροιση" (Κανάκη, 1997, σελ. 363). 9/10 70. Φίλιπ Ροθ - "Το βυζί" (Γράμματα, 1984, σελ. 93). 6/10 71. Εντουάρ Λεβέ - "Αυτοπροσωπογραφία" (Opera, 2014, σελ. 96). 8/10 72. Ρέιτσελ Κασκ - "Περίγραμμα" (Gutenberg, 2019, σελ. 247). 8/10 73. Γέρζι Κοζίνσκι - "Βήματα" (Ερμείας, 1978, σελ. 166). 8/10 74. Ίαν ΜακΓιούαν - "Στην ακτή" (Πατάκης, 2007, σελ. 217). 7.5/10 75. Μισέλ Ουελμπέκ - "Σεροτονίνη" (Εστία, 2019, σελ. 316). 9/10 76. Τζέιμς Θέρμπερ - "Τα 13 ρολόγια" (Άμμος, 1984, σελ. 95). 7.5/10 77. Ρόμπερτ Κόρμιερ - "Είμαι το τυρί" (Πατάκης, 1994, σελ. 285). 8.5/10 78. Πόουλ Άντερσον - "Το γενικό κλειδί" (Locus-7, 2004, σελ. 234). 8/10 79. Ρόμπερτ Χάινλαϊν - "Οι πράσινοι λόφοι της Γης" (Κάκτος, 2019, σελ. 245). 8.5/10 80. Χάρι Χάρισον - "Ο πλανήτης των καταραμένων" (Η Άγνωστη Καντάθ, 2019, σελ. 292). 8.5/10 81. Σ. Τζ. Τιούντορ - "Η αρπαγή της Άνι Θορν" (Κλειδάριθμος, 2019, σελ. 381). 8/10 82. Ροδρίγο Ασμπούν - "Δεσμοί στοργής" (Πατάκης, 2019, σελ. 156). 8/10
  8. Ροδρίγο Ασμπούν - Δεσμοί στοργής (Los afectos, 2015) Μερικοί συγγραφείς προσπαθούν να πουν πολλά πράγματα με λίγες λέξεις, τολμούν να αποτυπώσουν μια ολόκληρη εποχή σε λίγες σελίδες, χωρίς να αναλώνονται σε ατελείωτες περιγραφές και κουραστικές λεπτομέρειες. Κάτι τέτοιο κατάφερε σε μεγάλο βαθμό και ο Βολιβιανός Ροδρίγο Ασμπούν, με τούτο το μικρό μυθιστόρημα, το οποίο κυκλοφόρησε στα ελληνικά πριν από λίγες μέρες από τις εκδόσεις Πατάκη, και το οποίο διάβασα εν ριπή οφθαλμού. Ο συγγραφέας συνδυάζει εξαιρετικά τη βιογραφία, τη μυθοπλασία και τα ιστορικά γεγονότα, καταφέρνοντας να δημιουργήσει ένα σχετικά συμπαγές χρονικό της οικογένειας Ερτλ από τη στιγμή που μετακόμισε στη Βολιβία, μετά το τέλος του Β' Παγκοσμίου Πολέμου. Ο Χανς Ερτλ, παλιός εικονολήπτης της Λένι Ρίφενσταλ, αγαπημένος κάμεραμαν του Έρβιν Ρόμελ, αρκετά γνωστός ορειβάτης και λάτρης της περιπέτειας. Η Μόνικα Ερτλ, μια νεαρή κοπέλα με πολλές ανησυχίες και έντονη διάθεση για δράση, η οποία μπλέκει με τις επαναστατικές ομάδες της Λατινικής Αμερικής, παίρνει εκδίκηση για τη δολοφονία του Τσε Γκεβάρα και έχει ένα τραγικό τέλος. Οι άλλες δυο κόρες της οικογένειας, που ζουν μια απλή ζωή. Και η γυναίκα του Χανς, που ίσως δεν έζησε όπως θα ήθελε και έφυγε νωρίς. Η αλήθεια είναι ότι ο συγγραφέας κατάφερε να με βάλει στη διαδικασία να ψάξω για ώρες στο ίντερνετ διάφορες ιστορικές λεπτομέρειες για την οικογένεια Ερτλ και κατά συνέπεια για τους Ναζί, τις επαναστατικές ομάδες στη Λατινική Αμερική και όλες τις προσπάθειες τους για την αλλαγή των πραγμάτων, μέχρι που χάθηκα σε έναν κόσμο συναρπαστικό αλλά και παρανοϊκό. Πιστεύω ότι αυτό από μόνο του είναι ένα προσόν για το βιβλίο. Όσον αφορά τη γραφή, είναι πραγματικά πολύ ωραία, λιτή σε περιγραφές αλλά και αρκετά λυρική, με τον συγγραφέα να "παίζει" λιγάκι με το στιλ αφήγησης, εναλλάσσοντας συχνά τα αφηγηματικά πρόσωπα. Γενικά, πρόκειται για ένα πολύ ενδιαφέρον και καλογραμμένο βιβλίο, με τα προτερήματα και τα μειονεκτήματα των λιτών μυθιστορημάτων που ασχολούνται με κάποια μεγάλα και σημαντικά θέματα. 8/10
  9. Και βεβαίως και αυτό, ως τρόμου μάλλον παρά φάντασυ. https://www.politeianet.gr/books/9786185224516-makri-anna-mamaya-i-bilka-288422
  10. Για κάποιον επόμενο μήνα επιστημονικής φαντασίας, προτείνω το "Αναγκαία πνευματική αποκατάσταση" του Θ. Καρανικόλα. Δεν το έχω διαβάσει, αλλά από τα όσα άκουσα στην παρουσίαση φαίνεται να έχει ενδιαφέρουσες ιδέες https://www.protoporia.gr/anagkaia-pneymatiki-apokatastasi-p-460542.html
  11. Last week
  12. διάβασε και το "Άκου τους νεκρούς". Πολύ καλύτερο από το "Μαύρο χώμα". Μου άρεσε πάρα πολύ! Το snap δεν το έχω πιάσει ακόμα.
  13. 7. Extremity, vol.1-vol.2 (Daniel Warren Johnson): Καλό post apocalyptic, με διάφορες ενδιαφέρουσες ιδέες. Αρκετά καλοί χαρακτήρες, υπόθεση και artwork, αλλά και αρκετά κλισέ. Γενικά ήταν αρκετά καλό, αλλά δεν τρελάθηκα. 7.0/10 8. Murder Falcon (Daniel Warren Johnson): Urban fantasy, όπου εισβάλουν στη Γη δαίμονες και ο μοναδικός τρόπος να τους πολεμήσει η ανθρωπότητα είναι μέσο της μουσικής και συγκεκριμένα της metal. Πολύ ωραία κεντρική ιδέα και καλός βασικός χαρακτήρας, αλλά πολύ βιαστική και χλιαρή εκτέλεση. Το artwok, όπως και παραπάνω (που το έχει κάνει ο συγγραφέας) είναι αρκετά καλό. 6.0/10 9. The Hedge Knight, The Sworn Sword, The Mystery Knight (Ben Avery): Μεταφορές των ομώνυμων νουβελών του George R.R. Martin (αυτών που υπάρχουν στο A Knight of the Seven Kingdoms/Ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων). Πολύ πιστές και πολύ καλές μεταφορές με πολύ ωραίο artwork, αλλά δεν έχουν να πουν κάτι καινούργιο, για όσους έχουν ήδη διαβάσει τις νουβέλες. 8.5/10
  14. Steel Guardian

Τα παρατημένα του 2019

1. Birds of Prey/Οι Κουρσάροι - Wilbur Smith (Εκδόσεις Bell): Πολύ μπεστσελλερίστικη (με τον χειρότερο δυνατό τρόπο) και άνευρη γραφή, στον αυτόματο πιλότο, χωρίς καθόλου συναίσθημα. Περίπου 50 σελίδες διάβασα.
  15. Steel Guardian

Tad Williams

Ναι, αν και στην αρχή μου κακοφάνηκε, ελαφρώς, ο αργός ρυθμός στο τέλος με κέρδισε. Σίγουρα θα ξαναπιάσω κάτι δικό του.
  16. BladeRunner

50 Βιβλία για το 2019

Η αρπαγή της Άνι Θορν. Σχόλιο εδώ: Διάφοροι συγγραφείς θρίλερ -Μάιος 69. Τομ Σαρπ - "Οργιώδης συνάθροιση" (Κανάκη, 1997, σελ. 363). 9/10 70. Φίλιπ Ροθ - "Το βυζί" (Γράμματα, 1984, σελ. 93). 6/10 71. Εντουάρ Λεβέ - "Αυτοπροσωπογραφία" (Opera, 2014, σελ. 96). 8/10 72. Ρέιτσελ Κασκ - "Περίγραμμα" (Gutenberg, 2019, σελ. 247). 8/10 73. Γέρζι Κοζίνσκι - "Βήματα" (Ερμείας, 1978, σελ. 166). 8/10 74. Ίαν ΜακΓιούαν - "Στην ακτή" (Πατάκης, 2007, σελ. 217). 7.5/10 75. Μισέλ Ουελμπέκ - "Σεροτονίνη" (Εστία, 2019, σελ. 316). 9/10 76. Τζέιμς Θέρμπερ - "Τα 13 ρολόγια" (Άμμος, 1984, σελ. 95). 7.5/10 77. Ρόμπερτ Κόρμιερ - "Είμαι το τυρί" (Πατάκης, 1994, σελ. 285). 8.5/10 78. Πόουλ Άντερσον - "Το γενικό κλειδί" (Locus-7, 2004, σελ. 234). 8/10 79. Ρόμπερτ Χάινλαϊν - "Οι πράσινοι λόφοι της Γης" (Κάκτος, 2019, σελ. 245). 8.5/10 80. Χάρι Χάρισον - "Ο πλανήτης των καταραμένων" (Η Άγνωστη Καντάθ, 2019, σελ. 292). 8.5/10 81. Σ. Τζ. Τιούντορ - "Η αρπαγή της Άνι Θορν" (Κλειδάριθμος, 2019, σελ. 381). 8/10
  17. Σ. Τζ. Τιούντορ - Η αρπαγή της Άνι Θορν (The Taking of Annie Thorne, 2019) Πέρυσι τον Μάρτιο διάβασα το "Ο άνθρωπος κιμωλία", ένα πραγματικά πολύ καλό και εθιστικό θρίλερ με σκοτεινή ατμόσφαιρα και μικρές πινελιές τρόμου, οπότε έβαλα την Σ. Τζ. Τιούντορ στη λίστα με τους/τις συγγραφείς που θα έχω πάντα στο νου μου για τυχόν επόμενα βιβλία. Γι'αυτό αγόρασα και το "Η αρπαγή της Άνι Θορν" με το που κυκλοφόρησε στα ελληνικά, και φυσικά δεν άργησα πολύ να το πιάσω στα χέρια μου και να το τελειώσω στο πιτς φιτίλι. Λοιπόν, οφείλω να παραδεχτώ ότι έμεινα αρκετά ικανοποιημένος και από το δεύτερο βιβλίο της Τιούντορ, μόνο που μου φάνηκε ένα σκαλοπατάκι πιο κάτω από το προηγούμενο. Πιθανότατα έχει να κάνει με την ιστορία και ότι όλο και κάτι μου θύμισε η πλοκή από άλλα θρίλερ που έχω διαβάσει, αλλά ίσως και γιατί δεν δέθηκα ιδιαίτερα με κάποιον από τους χαρακτήρες. Όπως και να'χει, πρόκειται για μια καλογραμμένη και ενδιαφέρουσα ιστορία, με τις απαραίτητες δόσεις μυστηρίου, αγωνίας και έντασης, με την αρκετά εθιστική γραφή να βοηθάει πολύ στη γρήγορη και ξεκούραστη ανάγνωση του βιβλίου. Κάποια πράγματα στους χαρακτήρες με εκνεύρισαν λίγο (γενικά μου τη δίνουν πολύ οι κάθε είδους τραμπούκοι, αλλά και η υπερβολική ηττοπάθεια των θυμάτων τους), όμως υποθέτω ότι αυτός ήταν ο σκοπός της συγγραφέως. Σίγουρα, πάντως, τους δούλεψε σε μεγάλο βαθμό. Όσον αφορά την ατμόσφαιρα, είναι γκρίζα και σε σημεία ιδιαίτερα καθηλωτική. Είναι φανερό και από το δεύτερο αυτό βιβλίο ότι η επιρροή του Στίβεν Κινγκ στη γραφή και το ύφος των ιστοριών της Σ. Τζ. Τιούντορ είναι αρκετά έντονη, αν και φυσικά η συγγραφέας έχει τα δικά της πράγματα να πει, με τον δικό της τρόπο. Γενικά πρόκειται για ένα αρκετά σκοτεινό και ψυχαγωγικό θρίλερ, το οποίο μπορεί να καθηλώσει για λίγες ώρες τους λάτρεις του είδους, αρκεί φυσικά αυτοί να μην περιμένουν το αριστούργημα της δεκαετίας. Είναι ένα τιμιότατο θρίλερ, αλλά μέχρι εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν μεταφραστεί στα ελληνικά το επόμενο βιβλίο της, θα το αγοράσω και θα το διαβάσω. 8/10
  18. Επίσης και από το Λιακόπουλο με διαφορετικό εξώφυλλο αν και ποτέ δεν μάθαμε αν η έκδοση Λιακόπουλου ήταν νόμιμη η όχι. 🤣 Τώρα το βιβλίο το ίδιο κλασσικός Γρίβας. Σχετικά ενδιαφέρουσα ιδέα, καλή γνώση της τεχνολογίας, εντελώς μέτρια εκτέλεση, ως συνήθως η πλοκή ήταν εκεί για την γεωπολιτική ιδέα που ήθελε να τονίσει εκείνη τη χρονιά.
  19. vaggelis

50 Βιβλία για το 2019

Μάιος 25. Πέρα από την Αφρική - Κάρεν Μπλίξεν (459) 9/10 26. Ισλάμ: η πολιτική γλώσσα - Μπέρναρντ Λιούις (284) 8/10 27. Τα ταξίδια - Μάρκο Πόλο (334) 9,5/10 28. Ο εθνικός διχασμός: Βενιζέλος και Κωνσταντίνος - Αλέξανδρος Κοτζιάς (221) 8,5/10 29. Σαγγάριος: Εποποιία και καταστροφή στη Μικρά Ασία - Δημήτρης Φωτιάδης (206) 9/10 30. Τα Λαυρεωτικά και η χρεοκοπία του 1893 - Τάσος Βουρνάς (173) 6/10
  20. Εντυπωσιακό. Ειδικά σε επίπεδο μυθιστορήματος. Παίζω κι εγώ κάτι ταινίες στο μυαλό μου αλλά μοιάζουν με τα "προσεχώς". Οι ιδέες μου έρχονται γράφοντας. Ας πούμε ότι ο εφιάλτης της λευκής σελίδας δε με αγγίζει. Ο τρόμος του τι περιέχει η γεμάτη σελίδα τώρα είναι άλλο θέμα.
  21. Δεν τη συνιστώ, τη "μέθοδο" μου. Απλά δεν αρχίζω να γράφω αν όλη η ιστορία δεν είναι έτοιμη πρώτα μέσα στο κεφάλι μου. Πρώτα σκέφτομαι όλη την υπόθεση σαν μια ταινία που παίζει στο κεφάλι μου, και ξαναπαίζει, ξανά και ξανά, καθώς προστίθενται όλο και περισσότερες λεπτομέρειες. Όταν πλέον έχω βαρεθεί να παίζω το έργο στο μυαλό μου και δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω, κάθομαι να το βγάλω στη σελίδα. Φυσικά, στη διαδικασία της γραφής βγαίνουν κάποια κενά (μικρής σημασίας) που τα γεμίζω τότε. Σε ό,τι έχω γράψει ποτέ, από διήγημα σε μυθιστόρημα, δεν έχω αλλάξει ποτέ την πλοκή από τη στιγμή που ξεκίνησα να γράφω.
  22. BladeRunner

Τι βιβλία αγοράσατε;

Από Πολιτεία, Πρωτοπορία και παλαιοβιβλιοπωλείο: 1. Γκι Ντε Μοπασάν - Στο νερό (Οροπέδιο). 10,80€ 2. Σέργουντ Άντερσον - Θάνατος στο δάσος κ.α. (Έρμα). 13,95€ 3. Μ Σγιεβάλ/Π. Βαλέε - Πρόσχαροι οι πολιτσμάνοι (Γράμματα). 9€ 4. Κλίφορντ Σιμάκ - Το περιδέραιο των κόσμων (Locus-7). 18€ 5. Έρικ Φρανκ Ράσελ - Τα ζωντόβολα του διαστήματος (Locus-7). 16,40€ 6. Άιν Ραντ - Ύμνος (ΚεΦιΜ). 4€ 7. Χ. Τζ. Γουέλς - Ο κομήτης (Αιγόκερως). 7€ 8. Χάινλαϊν/Ρόμπινσον - Ο μεταβλητός αστέρας (Συμπαντικές Διαδρομές). 12€ 9. Ρίτσαρντ Τζέφερις - Η ιστορία της καρδιάς μου (Printa). 6€
  23. Δηλαδή η δική σου μέθοδος ποια είναι; Μια και κέρδισες τον Διαγωνισμό, κάτι θα κάνεις καλά, τι στο καλό. Η σκηνή με τα ζόμπια ήταν εύκολη. Και φυσικά απολαυστική. Μετά μπήκαν οι διάλογοι και τα εγκεφαλικά. Εκεί χρειάστηκαν οι μήνες.
  24. Ιρμάντα

ENCORE

Τι λέτε βρε παιδιά. Θα δακρύσω; Κάτσε να το διαβάσω. 😂
  25. Nargathrod

57η συνάντηση ΛΑΦ

Η πεντηκοστή έβδομη συνάντηση της Λέσχης Ανάγνωσης Φανταστικού του Sff.gr (μήνας επιστημονικής φαντασίας) όπου θα συζητηθεί το βιβλίο : "Η Σάλπιγγα της Αποκάλυψης" του Κωνσταντίνου Γρίβα. Η συνάντηση θα λάβει χώρα στο καφέ Αλντεμπαράν Σόλωνος και Σουλίου 5 το Σάββατο 15 Ιουνίου 2019 στις 18:30. Θα υπάρξει πρόσκληση για παρουσία του συγγραφέα. Η επιλογή του βιβλίου έγινε από τα μέλη της λέσχης στην 56η συνάντηση. Η συζήτηση του βιβλίου γίνεται εδώ.
  26. Το βιβλίο επιλέχτηκε από τα μέλη της Λέσχης Ανάγνωσης Φανταστικού για τον μήνα επιστημονικής φαντασίας. Το έχει διαβάσει κάποιος να μας πει άποψη για αυτό. Έχει κυκλοφορήσει από τις εκδόσεις Οξύ αρχικά και τώρα είναι διαθέσιμο και από τις εκδόσεις Λιβάνη. Από το οπισθόφυλλο διαβάζουμε τα εξής: Στο κοντινό μέλλον, θαμμένο κάπου στα βάθη της Ανατολίας, ένα τρομακτικό υπερόπλο απειλεί να αφανίσει την ανθρωπότητα. Είναι η Σάλπιγγα της Αποκάλυψης, κατασκΣευασμένη από τους ακραίους ισλαμιστές που έχουν ενοποιήσει τα μουσουλμανικά κράτη της Μέσης Ανατολής στο Νέο Χαλιφάτο, σαρώνοντας τα παλιά κοσμικά καθεστώτα. Η Δύση τρομοκρατείται και αναζητεί τρόπους να αντιμετωπίσει αυτή την πρωτοφανή απειλή. Το πυρηνικό της οπλοστάσιο αδρανοποιείται από μαζική κυβερνοεπίθεση και τότε επιλέγεται μια λύση απελπισίας. Μια ελληνοαμερικανική ομάδα επίλεκτων κομάντος ξεκινά μια αποστολή αυτοκτονίας για να καταστρέψει την υπόγεια κρύπτη της Σάλπιγγας. Εφοδιασμένοι με οπλικά συστήματα υπερυψηλής τεχνολογίας, όπως καμουφλάζ αορατότητας, μίνι πυρηνικά και πολεμικά ρομπότ, οι καταδρομείς βυθίζονται στα έγκατα της γης και εμπλέκονται σε σκληρές μάχες με τους φρουρούς της Σάλπιγγας. Ένας απεγνωσμένος αγώνας δρόμου ξεκινά, θα προλάβουν να εξουδετερώσουν τη Σάλπιγγα πριν αυτή σημάνει το τέλος του κόσμου; Και, αν τα καταφέρουν, ο κόσμος θα είναι ξανά ο ίδιος;
  27. Έχω άλλη μέθοδο γραψίματος αλλά ο δικός σου ακούγεται φυσιολογικός, μάλλον έτσι γράφουν όλοι. Το προηγούμενο μου σχόλιο είχε στόχο τα του ρομαντισμού, οπότε πάω πάσο στα ζόμπια.
  1. Load more activity

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..