Jump to content

Αγρόκτημα


distaros
 Share

Recommended Posts

post-171-1106605546_thumb.jpg

 

Ιδού και ένα από τα σκίτσα μου...

Πως σας φαίνεται?

Edited by Anergos Xaros
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα πάρα πάρα πολύ καλό. Είναι μολύβι και πένα, τι? Έχεις όχι απλά ένα προσωπικό στυλ που εμένα μ'αρέσει αλλά κρίνοντας από αυτό θα έλεγα πως θα μπορούσες κάλλιστα να κάνεις εικονογράφηση σε παιδικό βιβλίο, και όχι μόνο. Επίσης μου άρεσε πολύ η γραμμή σου. Ειδικά η χρήση διακεκομένων γραμμών για να εκφράσεις υφή, όγκο και εφφέ!!

Ακόμα το σχέδιό σου μαρυρά μια δυνατή αίσθηση σύνθεσης, όπου κάθε λεπτομέρεια, και έχεις αρκετές, έχει λόγο να υπάρχει εκεί που την έχεις κάνει. Συμπερασματικά, βλέπω πως έχεις έλεγχο σε αυτό που ζωγραφίζεις, που δείχνει ένα μυαλό το οποίο σκέφτεται σε "3d" όπως μας έλεγαν στην σχολή που είχα πάει κάποτε. Ευχαρίστως θα έβλεπα περισσότερα έργα σου, και κατά προτίμηση σε μεγαλύτερο μέγεθος. :p

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Σχεδιάζω μονάχα με λεπτό μαρκαδοράκι,χωρίς προσχέδιο/μολύβι και χωρίς χρώματα...Έχω και άλλες,απλά δεν τις έχω σκανάρει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο! Η προοπτική είναι τέλεια, έχει αρκετά όμορφη αίσθηση του χώρου!

Οι καλαμιές είναι όμορφες (και ο ήλιος επίσης) Ναις γουόρκ!

Μήπως όμως θα μπορούσες να το μεγαλώσεις λίγο; Φαίνεται μικρό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πιάσει *το "νόημα του σχεδίου κόμικ" κατά τη γνώμη μου, - είναι πολύ γενικός όρος αυτός - αλλά έχει πιάσει μάλλον το νόημα της εικονογράφησης μέσα από ένα δικό του στυλ. Ίσως Rasp να εννοείς πως το στυλ του ταιριάζει για να κάνει κόμικς η κόμικ-στριπς η γελιογραφίες, πράγμα στο οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα.

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Πέραν αυτού, εννοώ ότι έχει βρει (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται) μια τεχνοτροπία που του επιτρέπει την αποτύπωση εικόνων με πεπερασμένα μέσα και ταυτόχρονα να εκφράζει κάτι το προσωπικό στην τεχνική του... Όπως εγώ (κι όχι μόνο) ξεχωρίζω ότι κάτι είναι από Ron Spencer, Sam Wood, DiTerlizzi, Rebecca Guay, Wayne England, Wayne Reynolds, Crabapple, Fischer, Todd Lockwood, Smylie, Arnie Swekel, και ούτω καθεξής...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χάρε πολύ ωραίο!

 

Έχει σίγουρα στυλ! Μου θυμίζει (για κάποιον άγνωστο λόγο) τα παλιά καλά 2-d adventure PC games! :wub:

 

Αντίχειρ Υψωμένος!

 

 

Οι Μούσες μαζί σου,

-Ορφέας

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο πραγματικά. Όταν το είδα έσκασα ένα χαμόγελο :D Περιμένω με ανυπομονησία και άλλα έργα σου (και όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, μεγαλύτερα λιγάκι...)

:sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..