Jump to content
OuterHeaven

Lost...Heroes

Recommended Posts

OuterHeaven

Kόσμος(Σύμπαν): Lost, DC Comics, Men in Black, E.T., Doctor Who, Bugs Bunny, House M.D., Heroes, Metal Gear Solid, Supernatural...

Copyright: DC Comics, Warner bros...

Όνομα Συγγραφέα:OuterHeaven

Είδος: Απλώς φαντασία

Βία; Όχι

Σεξ; Όχι

Αριθμός Λέξεων: 1.645

Αυτοτελής; Ναι

Σχόλια: Χιουμοριστική ιστορία αμαλγαματικού σύμπαντος, σε μορφή διαλόγων ανάμεσα σε γνωστούς ( ή όχι; )χαρακτήρες από διάφορες, σειρές, ταινίες , βιντεοπαιχνίδια, παραμύθια και κόμικς.

Δεν υπάρχει κανένα κρυφό νόημα στην ιστορία και γράφτηκε καθαρά για ψυχαγωγία.

ΧΑΜΕΝΟΙ...ΗΡΩΕΣ.

- Τζέικομπ…Τζέικομπ; Πάλι φιδιάζεις;

- Α, έλα Σούπερμαν, πως από δω;

- Τι θα γίνει ρε Τζέικομπ; Όλοι στο νησί κάνουν παράπονα ότι τους έχει φλομώσει η ποδαρίλα! Θα τον πλύνεις καμιά φορά αυτόν το ναό σου;

- Αυτό ετοιμαζόμουν να κάνω, αλλά θα χρειαστώ βοήθεια.

- Ο Μαυροφορεμένος φίλος σου, που είναι;

- Έλα ντε…Μόλις του είπα για αγγαρεία, έγινε Καπνός!

- Μπάτμαν…Ε, Μπατς!

- Τι είναι ρε Κλαρκ; Δε βλέπεις ότι παίζω σκάκι;

- Μήπως είδες τον φιλαράκο του Τζέικομπ πουθενά;

- Νομίζω ότι είναι με τους πράκτορες Κέι και Τζέι…

- Καλά τι κάνει μ’ αυτούς;

- Ήθελαν βοήθεια για να πιάσουν τον Ε.Τ.

- Πάλι άρχισε να βουτάει κινητά αυτός;

- Ναι! Θέλει λέει να τηλεφωνήσει σπίτι…

- Δε του είπε κανείς ότι εδώ δεν έχει σήμα πουθενά;

- Έλα ντε…

- Καλά και γιατί δεν ζήτησαν τη βοήθεια του Δόκτορα;

- Ο Δόκτορας επισκευάζει το ΤΑΡΝΤΙΣ.

- Πάλι προσπάθησε να φύγει από το νησί αυτός; Αφού του έχω πει ότι το χωροχρονικό συνεχές στο νησί είναι ήδη διαστρεβλωμένο και καμία χρονομηχανή δεν λειτουργεί σωστά εδώ. Στο τέλος βλέπω το ΤΑΡΝΤΙΣ, να μην κάνει ούτε για τηλεφωνικός θάλαμος. Πόσο μάλλον για ταξίδι στο χρόνο…

- Έχεις δίκιο σ’αυτό που λες, αλλά είσαι λάθος στο ότι προσπάθησε να φύγει.

- Και τότε τι έπαθε το ΤΑΡΝΤΙΣ;

- Ο δόκτωρ Μπράουν του έκλεψε τον Πυκνωτή Ροής, γιατί αυτός που είχε στο Ντελόριαν χάλασε.

- Άλλος τρελάρας. Καλά συγνώμη κιόλας αλλά, το Ντελόριαν δεν το έκανε κάμπριο ο Καπνός;

- Ναι…

- Και λειτουργεί πάλι;

- ΝΑΙ!!! ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!!!

- Δρ. Μπράουν…

- Το μόνο που θα χρειαστώ πλέον είναι 1.21 γιγαβάτ…

- Εμένα μου φαίνεται ότι θα χρειαστείς και το Ντελόριαν γιατρέ.

- Γιατί το λες αυτό, Μπάτμαν;

- Γιατί αν είσαι εσύ εδώ, τότε ποιος πιλοτάρει το Ντελόριαν;

- Όχι ρε γαμώτο! Το ήξερα ότι δεν έπρεπε να τον εμπιστευτώ.

- Εεεεεε…τι τρέχει γιατρέ;

- Καλώς τον Μπαγκς! Πως από δω λαγουδάκο;

- Καλησπέρα, Σούπερμαν. Ήμουν στον κήπο της Σαν, εδώ δίπλα και τσάκιζα τα καρότα. Άκουσα φασαρία και είπα να έρθω να δω τι παίζει. Λοιπόν δρ. Μπράουν, για πες…

- Είναι ο Λυπίδης. Από τότε που έκανε σμπαράλια το αεροπλάνο του δεν υπάρχει κάτι για να πιλοτάρει και τον είχε πιάσει στερητικό σύνδρομο. Απ’ ότι φαίνεται, θα πάρει τη δόση του με το Ντελόριαν.

- Ωραία. Να σας πω τώρα, δε μας αδειάζετε τη γωνιά; Προσπαθώ τόση ώρα να παίξω σκάκι με τον Σώγιερ και μας έχετε ζαλίσει τα παπάρια!

- Για χαλάρωσε λίγο Μπατς. Πολλά νεύρα έχεις…

- Και ‘συ κοίτα να αλλάξεις χτένισμα, Σουπς. Εδώ πλησιάζουν τα 60’s του 21ου αιώνα και συ χτενίζεσαι ακόμα λες και είμαστε στα 60’s του 20ου! Όποτε σε βλέπω, το πρώτο πράγμα που μου σκάει στο μυαλό είναι η μπριγιαντίνη. Είσαι σαν τον Φόνζι από το Ευτυχισμένες Μέρες… ή σαν τον Τραβόλτα από το Γκρήηζ.

- ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Μπατς…Είναι από τα καλύτερα αστεία που έχω ακούσει. Κόντεψα να πεθάνω από τα γέλια! Αυτοί οι δύο κακόμοιροι όμως δίπλα μου δεν τα κατάφεραν. Πέθαναν…απ’τα γέλια…ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

- Πάλι άρχισες να ψεκάζεις τον κόσμο με Χαμογελέξ εσύ;

- Ο κλόουν δεν το έκανε από μόνος του…Ήταν πράξη πίστης. Το νησί του το είπε!

- Το κέρατό μου, αυτός μας έλειπε. Δεν βλέπω να την τελειώνουμε την παρτίδα Μπατς! Ρε καράφλα δε σου έχω πει να μη λες τέτοιες παπαριές; Ακούγεσαι λες και το έχεις σκάσει από ίδρυμα.

- Σε μένα μιλάτε κύριε;

- Όχι, δε μιλούσα σε σένα Λούθορ. Στον Λοκ μιλούσα. Και άσε τον πληθυντικό και τα κύριε σε μένα. Μου έχει πει ο Νυχτερίδης από δω τι διμούτσουνη οχιά είσαι.

- Μη τα μπερδεύεις Σώγιερ. Διμούτσουνη οχιά είναι ο Χάρβυ.

- Α, ναι έχεις δίκιο Μπατς…Όπως έλεγα Λούθορ, μου έχει πει ο Νυχτερίδης από δω τι ψεύτης είσαι!

- Όλοι λένε ψέματα!

- Σκάσε Χάουζ. Δεν πας να βρεις τον Τζακ να συζητήσετε για καμιά ιατρική παπαριά;

- Ο Τζακ είναι με την Κέιτ και παίζουν «το γιατρό»! Γι’ αυτό είχε φαγωθεί αυτός ρε. «Πρέπει να επιστρέψουμε στο νησί» και «πρέπει να επιστρέψουμε στο νησί». Δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή τι θα πάθαινε αν την πήγαινε στο σπίτι του.

- Έλα μωρέ Χάουζ μην είσαι τόσο μισάνθρωπος. Δε λες πάλι καλά που του έκατσε. Τόσο καιρό έκανε να δει άσπρη μέρα το παλικάρι. Άσε που μας είχε πάρει και μάτι όταν την πηδούσα εγώ και του είχε κάτσει κάπως.

- ΥΑΤΤΑΑΑΑΑΑ!

- Από πού έσκασε ο γυαλάκιας ρε;

- Η υπόθεση βρωμάει «χρονοταξιδιώτης» από μακριά Σώγιερ…

- Ωραία! Άλλος ένας Τσουμπάκα μας έλειπε τώρα, Μπατς. Θα μπορέσουμε να συνεννοηθούμε μαζί του άραγε ή θα πρέπει να φωνάξουμε τον Τζιν για μετάφραση; Πως σε λένε ρε μεγάλε;

- Χίρο Νακαμούρα…

- Και από που είσαι;

- Άι μπεντ τάιμ εντ σπέις…

- Α, δέσαμε…Παίδες, κάποιος να φωνάξει τον Τζιν. Τελευταία φορά νομίζω ήταν μαζί με τον Σνέηκ. Σούπερμαν για ρίξε μία φωνή…

- Σνέηκ; Σνέεεεηκ! ΣΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΗΚ;

- Τι στο διάολο θέλετε ρε;

- Μη μου πεις ότι γέμισες πάλι την παραλία με κατεστραμμένα Μέταλ Γκίαρ;

- Κι αν το έκανα; Θα με βαρέσεις «Άνθρωπε από Ατσάλι»;

- Ρε Σνέηκ, γαμώ την πουτάνα μου δηλαδή, πάλι θα μαζεύουμε τα χάλια σου;

- Και τι στο διάολο να κάνω ρε φίλε; Να τα αφήσω να επιτεθούν στον καταυλισμό μας; Εξάλλου μην τα ρίχνετε σε μένα. Αυτός ο ψεύτης ο Κοτζίμα τα στέλνει συνέχεια. Όλο λέει «αυτό είναι το τελευταίο Μέταλ Γκίαρ που θα φτιάξω» και συνεχίζει να φτιάχνει κι άλλα…

- Ένιγουεϊ…έχεις ιδέα που είναι ο Τζιν;

- Όταν τον άφησα, θα πήγαινε στην καταπακτή. Ήταν η βάρδια του να πατήσει το κουμπί.

- Ε, με φώναξε κανείς; Άκουσα το όνομά μου! Συμβαίνει κάτι;

- ΤΖΙΝ! Δεν έχεις βάρδια στην καταπακτή;

- Όχι Σούπερμαν…

- Και ποιος πατάει το κουμπί;

- Κανονικά θα πρέπει να είναι η βάρδια του Τσάρλι.

- You aaaaaaall everybody…You aaaaaaaaaall everybody…

- ΤΣΑΡΛΙ;! Τι σκατά κάνεις εδώ;

- Τι εννοείς Σούπερμαν;

- Δεν έπρεπε να είσαι στην καταπακτή;

- Α, ναι. Σόρι γι ‘αυτό μέιτ, αλλά ο Μάικλ μου τα ζάλισε. Όλη την ώρα «Γουόοοοοοολτ» και «Γουόοοοοοολτ».Μέχρι εκεί κάτω τον άκουγα. Δεν την πάλεψα και τον έχωσα αγγαρία να πατάει το κουμπί.

- Και αφού δεν αρέσει σε κανέναν μας να ακούμε τον Μάικλ να φωνάζει συνεχώς τον γιο του, σκέφτηκες ότι θα γουστάραμε με χίλια να ακούμε τη σπαστική φωνή σου να τραγουδάει το ΜΟΝΟ κομμάτι που έχεις φτιάξει, όταν ήσουν στους Ντράιβσαφτ;

- Χάουζ, πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα είσαι…Αλήθεια ρε Σουπς…εσύ που έχεις Σούπερ-Ακοή, πως την παλεύεις να τον ακούς συνέχεια; Θέλω να πω…δε σου τα κάνει τσουρέκια;

- Είμαι ο Άνθρωπος από Ατσάλι, Τσάρλι.

- Και;

- Και τα παπάρια μου από ατσάλι είναι. Δεν γίνονται εύκολα τσουρέκια. Πάλι καλά να λέτε, γιατί αν ήμουν νευρικός σαν τον σκατόψυχο και κακομούτσουνο Μπάτμαν, θα προτιμούσατε να σας πιάσει ο Καπνός παρά εγώ! Τέσπα, την κάνω. Πάω να μαζέψω μάνγκο με τον Ρόμποκοπ, γιατί ο Χέρλυ τσάκισε όλες τις Απόλλο.

- Άντε να αραιώνουμε…Σώγιερ, θα ξεκινήσουμε την παρτίδα από την αρχή;

- Και βέβαια Μπατς. Ποια πιόνια θες; Μαύρα ή άσπρα;

- ............με δουλεύεις;

- Έχεις δίκιο. Μαλακία ερώτηση.

- Άντε να τα στήσουμε γρήγορα μπας και προλάβουμε να παίξουμε, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα εδώ, σε λίγο θα σκάσει μύτη η Χιονάτη. Ελπίζω τουλάχιστον να είναι χωρίς τους εφτά νάνους…

- ΒΟΗΘΕΙΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ!

- Τι ήθελα και μίλησα ο μαλάκας…

- Σας παρακαλώ βοηθήστε με.

- Καινούργιος φαίνεσαι φίλε. Τι γυαλιστερά αδερφίστικα είναι αυτά που φοράς; Τι είσαι, καν’νας πρίγκιπας;

- Τόσο πολύ φαίνεται;

- Το ότι είσαι αδερφή ή πρίγκιπας εννοείς;

- Το ότι είμαι πρίγκιπας εννοείται. Πως μπορεί ένας άντρας να είναι αδερφή;

- Νέβερμαϊντ…Ή από άλλο πλανήτη ήρθες ή από καμιά παλιά εποχή. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι είναι χειρότερο. Εγώ είμαι ο Σώγιερ.

- Γεια σου Σώγιερ. Γεια σου και σένα Τύπε-που-δε-μιλάς-και-είσαι-ντυμένος-σαν-νυχτερίδα. Σας παρακαλώ, χρειάζομαι ένα γιατρό.

- Μισό…Χάουζ θα τον αναλάβεις;

- Δεν έχει κάτι ενδιαφέρον η υπόθεση του…

- Μα δεν άκουσες καν τι έχει.

- Και ελπίζω να παραμείνει έτσι. Εξάλλου, απ’ ότι φαίνεται ο φίλος μας ο Τζακ, κούμπωσε το φερμουάρ του και έρχεται κατά δω. Χώσε αυτόν. Έφυγα…

- Ρε Τζακ, έρχεσαι λίγο;

- Τι είναι Σώγιερ;

- Εδώ το παιδί της ντίσκο θέλει γιατρό.

- Ποιο είναι το πρόβλημα σου φίλε;

- Βασικά δεν έχω εγώ το πρόβλημα, αλλά η κοπέλα μου.

- Είναι καλό κομμάτι η κοπέλα σου;

- Τι εννοείς Σώγιερ;

- Εννοώ αν είναι όμορφη η κοπέλα σου.

- Α, ναι…Είναι πάρα πολύ όμορφη. Πολύ ωραία. Αλλά κοιμάται και δεν ξυπνάει με τίποτα. Όσο και να της μιλήσω, όσο και να την ταρακουνήσω…δεν ξυπνάει. Λες και είναι παγιδευμένη σε έναν αιώνιο ύπνο!

- Άσε φίλε, ξέρω τι έχει η κοπέλα σου. Δεν χρειάζεται γιατρό.

- Τι εννοείς, νυχτεριδοτύπε;

- Ένα φιλί χρειάζεται. Πήγαινε και φίλησέ την στο στόμα και θα δεις ότι θα ξυπνήσει.

- Μπορώ να ρωτήσω πως το ξέρεις αυτό;

- Έτσι γίνεται στα παραμύθια…

……………………………….!!!

- Παίδες, αυτό ήταν πυροβολισμός ή μου φάνηκε;

- Δε σου φάνηκε Τζακ. Μάλλον δε θα παίξουμε τελικά, Σώγιερ. Ελάτε από δω, γρήγορα! Ακούστηκε από ‘κει που ψαρεύει ο Τζέικομπ. Να εκεί! Δύο άτομα είναι. Απειλούν τον Τζέικομπ με όπλο…Έι για μισό λεπτό, κάπου τους ξέρω εγώ αυτούς! Σαμ; Nτην;;;

- Γεια σου Μπατς! Τι λέει μεγάλε, όλα καλά;

- Ντην…γιατί σημαδεύετε τον Τζέικομπ με το όπλο;

- Ποιόν Τζέικομπ ρε Μπατς; Αυτός είναι ο Λούσιφερ!

- Κάποιο λάθος έχει γίνει παιδιά. Εγώ είμαι ο Τζέικομπ και…

- Σκάσε ‘συ!

- Έχει δίκιο Ντην. Ακούστε με που σας λέω. Τον ξέρω τον τύπο εδώ και καιρό. Δεν έχει φύγει ποτέ από το νησί. Το όνομά του είναι Τζέικομπ.

- Αλήθεια; Εντάξει ρε Μπατς, για να το λες εσύ, έτσι θα είναι. Συγνώμη για την παρεξήγηση ρε φίλε, αλλά μοιάζεις πολύ με τον τυπά που έχει κυριεύσει ο Λούσιφερ…Σόρυ και πάλι, ε…

- Ντάξει παίδες…δεν τρέχει τίποτα.

ΤΕΛΟΣ...;;;

Edited by OuterHeaven
  • Like 1

Drake Ramore

roflmao.gifroflmao.gifroflmao.gifroflmao.gif

Τι λες τώρα;!laugh.gif

Nocturnal

Α Π Ο Λ Α Υ Σ Τ Ι Κ Ο Τ Α Τ Ο

:clap_1:

Καλά ρε άνθρωπε πως σκέφτηκες την συνδεση Μπακς Μπάνι - Κήπος Σαν !!!!!!

Ευτυχώς γνώριζα όλους τους ήρωες και μπόρεσα να καταλάβω πλήρως αυτό το πραγματικά ΑΚΥΡΟΤΑΤΟ αριστούργημα

Θα του έβαζα 10/10 αλλά τελικά θα του βάλω 9,5/10

Εξήγηση:

Ο Χίρο έπρεπε να πει : Save the cheerleader save the world :cheer: ... Και αν έβρισκες και καμία σύνδεση με αυτό θα με σκότωνες πραγματικά ...

Μπράβο

OuterHeaven

Χαίρομαι που σας άρεσε.

Η αλήθεια είναι ότι τη μαζορέτα δε τη σκέφτηκα καθόλου. Μου πέρασαν από το μυαλό όμως αρκετοί άλλοι χαρακτήρες, που δε τους έβαλα τελικά, γιατί θα γινόταν κουραστικό.

Ίσως γράψω και δεύτερο επεισόδιο με τη μορφή διηγήματος αυτή τη φορά :tongue:

Το σίγουρο είναι ότι θα ξεκινάει έτσι: "Πρίβιουσλι, ον λοστ..." ( Επίτηδες γραμμένο στα Ελληνικά). :tongue:

Επίσης θα μπορούσε κάποιος που το διαβάζει και έχει κάποιες ιδέες, αν θέλει να το συνεχίσει on the fly στη μορφή που είναι. Γι' αυτό και το "ΤΕΛΟΣ" με ερωτηματικά.

Nocturnal, το συννημένο είναι για σένα. Δεν ήθελα να κάνω edit το αρχικό ποστ. Σου στέλνω το κομάτι που μου επισήμανες, με κάποιες ρυθμίσεις :D.

Και ευχαριστώ για το 9.5 :D.

ΥΑΤΤΑΑΑΑΑΑ.doc

Edited by OuterHeaven

Nihilio

Αν και lost δεν έχω δει (περιμένω να τελειώσει για να αρχίσω) βρήκα το όλο διήγημα απολαυστικά αστείο. Τα συγχαρητήριά μου

Naroualis

Ενταξει έχω χάσει αρκετή από την πλάκα, γιατί ούτε Λοστ έχω δει ούτε τους Ήρωες (αν και κάποια βασικά τα ξέρω), αλλά από τη μέση και μετά είναι απολαυστικό... Ειδικα το σημείο όπου γίνεται η ερώτηση των 10,000 δολλαρίων:

- Και;

- Και τα παπάρια μου από ατσάλι είναι. Δεν γίνονται εύκολα τσουρέκια.

Ολύ καλή προσπάθεια κι ευχάριστο.laugh.gif

Guest Anime_Overlord

Πραγματικά πολύ αστείο μπουρδούκλωμα. Έχει κάπιες φοβερές ατάκες μέσα του. Περιμένουμε συνέχεια, ε;

Rixardogios

Έλιωσα! :worshippy:

OuterHeaven

Πραγματικά πολύ αστείο μπουρδούκλωμα. Έχει κάπιες φοβερές ατάκες μέσα του. Περιμένουμε συνέχεια, ε;

Θα μπορούσα να το συνεχίσω, αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω ιδέα πως...και για να μη γίνει κουραστικό, το αφήνω ως έχει.

Αν μου σκάσει πάντως κάτι καλό ( με τα δικά μου τουλάχιστον κριτήρια ) στο κεφάλι, θα το μοιραστώ σίγουρα :D

Πάντως όπως είπα και πιο πάνω, όποιος έχει κάποια ιδέα και θέλει να το συνεχίσει ( είτε σε αυτό το στυλ, είτε σε κάποιο άλλο ), εννοείται πως το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη :D

wordsmith

Ενταξει έχω χάσει αρκετή από την πλάκα, γιατί ούτε Λοστ έχω δει ούτε τους Ήρωες (αν και κάποια βασικά τα ξέρω), αλλά από τη μέση και μετά είναι απολαυστικό... Ειδικα το σημείο όπου γίνεται η ερώτηση των 10,000 δολλαρίων:

- Και;

OYAAXAXAAA! Θα συμφωνήσω 100% για την καλύτερη ατάκα. :rofl2: Αλλά κατά τα άλλα ούτε εγώ έχω δει Ήρωες και από Λοστ μόνο μια σεζόν. Νομίζω ότι παραείναι πολλοί οι συμμετέχοντες και δε θα βρεις κανέναν να τα έχει δει όοοολα αυτά. Όποιος τα έχει δει, anyway, είναι σοβαρή περίπτωση τηλεορασόπληκτου και εγώ στη θέση του θα ανησυχούσα :mf_sherlock: .

OuterHeaven

- Και;

OYAAXAXAAA! Θα συμφωνήσω 100% για την καλύτερη ατάκα. :rofl2: Αλλά κατά τα άλλα ούτε εγώ έχω δει Ήρωες και από Λοστ μόνο μια σεζόν. Νομίζω ότι παραείναι πολλοί οι συμμετέχοντες και δε θα βρεις κανέναν να τα έχει δει όοοολα αυτά. Όποιος τα έχει δει, anyway, είναι σοβαρή περίπτωση τηλεορασόπληκτου και εγώ στη θέση του θα ανησυχούσα :mf_sherlock: .

Mε προσβάλλεις! Θα δεχόμουν τον όρο "τηλεορασόπληκτος", αν έβλεπα Λαμπίρη, Μπιγκ Μπράδερ και "πλύση εγκεφάλου" (ειδήσεις, για όσους δεν κατάλαβαν). Να'ναι καλά το ιντερνέ για όλη αυτή τη γνώση της ποπ κουλτούρας που κυκλοφορεί στον εγκέφαλό μου. Και το λέω με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι σίγουρος αν τελικά έχω εγκέφαλο :p

A...και μη δεις Heroes. Εδώ που τα λέμε μη δεις ούτε Lost. Τρελό φιάσκο! :)

Edited by OuterHeaven

wordsmith

Δεν είχα πρόθεση να σε προσβάλω... υπάρχουν πολύ πιο "καμένες" περιπτώσεις υπερτηλεθέασης(σε σημείο Χατζηγιώργη, πχ. :tease:). Κι εγώ μέχρι πριν 7-8 χρόνια έβλεπα (και παρακολουθούσα συστηματικά, εννοώ) γύρω στις εφτά τηλ. σειρές τη βδομάδα, χώρια οι ταινίες. Αν σκεφτείς ότι το κατάφερνα αυτό χωρίς ίντερνετ, μάλλον ήμουν πιο "καμένη" περίπτωση από σένα.

Heroes δεν έχω καμιά όρεξη να δω, αλλά Lost το σκέφτομαι.

Πάντως το 'χεις με τα σατιρικά. Θα ήθελα να σε δω να το προσπαθείς με 3-4 σειρές μόνο (ή ταινίες). Έχουν βγει κι άλλες που σου έχουν ξεφύγει. Harry Potter, Grey's Anatomy, Game of Thrones... :tease:

OuterHeaven

Tο "προσβάλλεις" θα έπρεπε εξ'αρχής να το βάλω σε εισαγωγικά και να προσθέσω και φατσούλα με γλώσσα. Δεν πήρα τοις μετρητοίς ότι μου είπες. Ίσα ίσα που κάνω χαβαλέ. Αυτό προς αποφυγή παρεξηγήσεων και για να μη νομίσετε ότι είμαι κανένας μουρτζούφλης :p

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, είχα σκεφτεί να βάλω κι άλλους χαρακτήρες αλλά, όπως λέω και πιο πάνω, ίσως να γινόταν αρκετά κουραστικό.

Αν θα προσπαθήσω για κάτι άλλο δε το ξέρω, αναλόγως τις ορέξεις και τις εμπνεύσεις, αλλά feel free να συνεχίσετε το ήδη υπάρχον (το έχω πει και αυτό ε;) :)

Α και thanx για το ότι "το έχω" :)

Edited by OuterHeaven