Jump to content

Legend of the Seeker (2008-2010)


Αλχημιστής
 Share

Recommended Posts

Ο Ζεντ είναι ο μοναδικός αξιομνημόνευτος χαρακτήρας στη σειρά.

 

Σε μια χάλια σειρά οι πρωταγωνιστές οφείλουν να παράσχουν αν μη τι άλλο, οφθαλμόλουτρο.

 

Και ο Ζεντ στο δικό μου οφθαλμολουτρόμετρο πιάνει άνετα τους -237. Άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anime_Overlord

Μα μόνο οφθαλμόλουτρο περίμενες κι εσύ; Εγώ περίμενα σόι πλοκή και τουλάχιστον πήρα έναν συμπαθητικό μάγο.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ περίμενα μεταφορά του βιβλίου, ο βλλλλλάξ!!! Και δε βρήκα ούτε καν κάτι αξιομπάνιστο!!!

Απηγοητεύθην οιχτρώς!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν έχω δει την σειρά αλλά το ότι μας έρχεται απο τους παραγωγούς της Ζήνα είναι αρκετό για να αρχίσω τις πιλάλες!Εν τούτοις με πιάσαν οι καλές μου και ακολουθώντας τους συνδέσμους που προσφέρεται είδα

κάποια αποσπάσματα στο YOUTUBE.Με αυτά που είδα τελικά δεν τις γλίτωσα τις πιλάλες που λέγαμε.Σε οτι αφορα το φάνταζυ στην δύση δεν πρέπει τελικά να ελπίζω σε τίποτα απο την άλλη πλευρά του ατλαντικού.Μόνο αν είχαν αναλάβει άγγλοι την μεταφορά θα βλέπαμε κάτι της προκοπής(και αυτό είναι βέβαιο σε ότι αφορά χαρακτήρες,ερμηνείες και ατμόσφαιρα).Ευτυχώς όμως υπάρχει και η κινεζική τηλεόραση με τις σειρές WUXIA και βλέπω φάνταζυ της προκοπής(ειδικά η σειρά που έχω αγοράσει και βλέπω τώρα ,το υπέροχο CHINESE PALADINE 3 θα έπρεπε να το δουν οι παραγωγοί του legend of the seeker για να παίρνουν μαθήματα)!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Συμφωνώ απόλυτα, η Άπω Ανατολή μας έχει αφήσει σε μια λίθινη εποχή όσο αφορά το φάνταζυ επί οθόνης.

 

Στο μεταξύ, έχω δει αρκετά επεισόδια από το δεύτερο κύκλο και για κάποια ανεξιχνίαστη αιτία μ' αρέσει περισσότερο από τον πρώτο. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή οι απαιτήσεις μου είναι περιορισμένες, ίσως γιατί το βλέπω με χαμηλωμένη την ένταση κάνοντας άλλα πράγματα ταυτόχρονα, ίσως γιατί ο Ρίτσαρντ κυκλοφορεί συχνότερα ημίγυμνος, θα σας γελάσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ξεκίνησε να το δείχνει στην ΕΤ-1 απ' ότι πρόσεξα το Σάββατο στις 8 το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να το δείχνει στην ΕΤ-1 απ' ότι πρόσεξα το Σάββατο στις 8 το βραδυ!

 

 

Έτσι! Πληρώναμε που πληρώναμε τόσα χρόνια Ερτ τώρα θα δώσουμε και κάτι στον κύριο Goodkind θέλοντας και μη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου δεν ξετρελάθηκα...

Οι σκηνές μάχης είναι τραγικές. Δεν έχει στάξει σταγόνα αίμα.

Μάλλον δεν είναι το Ξίφος της αλήθειας αλλά το ξίφος του Hanzaplast!

 

Η πλοκή ενδιαφέρουσα είναι αλλά για την ώρα πάει επεισόδιο το επεισόδιο και όχι κάτι πιο συνολικό...

 

Α! Έχω τελειώσει τον 1 κύκλο και αρχίζω τον δεύτερο απόψε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησε να το δείχνει στην ΕΤ-1 απ' ότι πρόσεξα το Σάββατο στις 8 το βραδυ!

 

εχεμ....θέλω να δω πως έχουν μεταφράσει τους όρους mord sith, mother confessor και seeker....

αν τους έχουν κάνει όπως φαντάζομαι, θα έχει πολύ γέλιο να διαβάζεις τους υπότιτλους....

είναι σίγουρη η μέρα και η ώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ο Ζεντ είναι ο μοναδικός αξιομνημόνευτος χαρακτήρας στη σειρά.

 

Για να θυμίσω και μια αξιομνημόνευτη σκηνή...

 

 

Ο Ζεντ γυμνός, νύχτα, ολόγιομο φεγγάρι και κρατάει μια κότα στο επίμαχο ύψος... :tease:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Legend of the Seeker (2008-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..