Jump to content

Σχόλια για το Θέμα 1. Αγγελοι.


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

Merika sxolia:

Riko: To ps background entelos axreiasto, to sxedio einai mia xara apo mono tou, poly omorfo, kales grammes(oxi oti ksero tpt apla ayto mou leei)

 

DA: Kai do to background mou fanhke axreiasto, alla oxi toso poly.Cool effect sto bg pantos.To sxedio oraio, alla exei merikes atelies.Doulepse to anatomy.

 

Bardos:H agelada sto libadi pou efage to xortari kai efyge? :PPPPP

 

Nienna: Teach me?

Link to comment
Share on other sites

Αχ ξέχασα τον Comatose η απαράδεκτη! Και να φανταστείς πως μου άρεσε το σχέδιο. Μου φάνηκε με επιρροές από manga σαφώς, αλλά όχι τυποποιημένο. Εχεις καλό χέρι για σκίτσο. Πολύ καλό!

 

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω όλους για τα καλά τους λόγια!!! Είστε πολύ εμψυχωτικοί! :D

 

Βάρδε βγάλε τα βιβλία σου και βλέπουμε. [Τι βιβλία αλήθεια;; Θα εκδόσεις;; Ωραία!!!]LOL :p

Northerain βάλε με στο msn σου και ρώτα με ότι θέλεις. Θα πάρεις κάθε άλλο παρά "οργανωμένες" απαντήσεις αλλά πάντως θα σου πω πως το έκανα. :p

Link to comment
Share on other sites

Nienna ήταν άψογο.Μόνο μια πολύ ποολύ μικρή λεπτομέρεια...

Το σουτιέν του αγγέλου δεν μου ταιριάζει με το σύνολο...Πολύ μοντέρνο,δεν ξέρω...Το λευκό "φόρεμα" αντίθετα δένει απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Nienna ήταν άψογο.Μόνο μια πολύ ποολύ μικρή λεπτομέρεια...

Το σουτιέν του αγγέλου δεν μου ταιριάζει με το σύνολο...Πολύ μοντέρνο,δεν ξέρω...Το λευκό "φόρεμα" αντίθετα δένει απόλυτα.

 

Έχεις δίκιο, μπορεί να το βγάλω και να τις ζωγραφίσω στήθος. Ως τώρα δεν έχω βάλει εσώρουχα σε καμία fantasy γυναία που έχω φτιάξει, δεν ξέρω τι με έπιασε, κι εμένα άσχετο μου φαίνεται. :p

Link to comment
Share on other sites

Nienna, δεν το είδα σαν σουτιέν προσωπικά, αλλά σαν μέρος του κοστουμιού, ειδικά αφού τη βλέπω σαν ανατολίτισα. Πάντως και γυμνόστηθη δε θα με χάλαγε καθόλου. Καλλιτεχνικά μιλώντας πάντα! :p

 

Οrpheus, ναι φυσικά "κάνει" να σχολιάζεις το σχέδιό σου. :D Kαι για το νόημά του, και για την τεχνική του ή ό,τι άλλο θέλεις.

Μ'αρέσει ιδιαίτερα η σχέση σκιάς-φωτός στον Άγγελό σου Ορφέα. Η λάμψη που του έδωσες είναι πανέμορφη, σχεδόν εκτυφωτική. Και η φιγούρα επίσης είναι πολύ καλή. Το μόνο που με μπέρδεψε είναι το κεφάλι. Δεν είμαι σίγουρος αν φοράει μάσκα η αν έχει μούσι η απλά στραμένο το κεφάλι προς τα πάνω.

Επίσης δεν ξέρω πόση ώρα σου πήρε να το κάνεις, αλλά μου έδωσε την εντύπωση πως έχεις δύναμη στις γραμμές σου. Εξουσία πάνω στο μολύβι να το στρέφεις σαν άγριο άλογο εκεί που θέλεις εσύ. Και μάλλον και ταχύτητα!

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Nienna, δεν το είδα σαν σουτιέν προσωπικά, αλλά σαν μέρος του κοστουμιού, ειδικά αφού τη βλέπω σαν ανατολίτισα. Πάντως και γυμνόστηθη δε θα με χάλαγε καθόλου. Καλλιτεχνικά μιλώντας πάντα! :p

 

Οrpheus, ναι φυσικά "κάνει" να σχολιάζεις το σχέδιό σου. :D Kαι για το νόημά του, και για την τεχνική του ή ό,τι άλλο θέλεις.

Μ'αρέσει ιδιαίτερα η σχέση σκιάς-φωτός στον Άγγελό σου Ορφέα. Η λάμψη που του έδωσες είναι πανέμορφη, σχεδόν εκτυφωτική. Και η φιγούρα επίσης είναι πολύ καλή. Το μόνο που με μπέρδεψε είναι το κεφάλι. Δεν είμαι σίγουρος αν φοράει μάσκα η αν έχει μούσι η απλά στραμένο το κεφάλι προς τα πάνω.

Επίσης δεν ξέρω πόση ώρα σου πήρε να το κάνεις, αλλά μου έδωσε την εντύπωση πως έχεις δύναμη στις γραμμές σου. Εξουσία πάνω στο μολύβι να το στρέφεις σαν άγριο άλογο εκεί που θέλεις εσύ. Και μάλλον και ταχύτητα!

 

Ευχαριστώ!

 

Συμφωνώ για τον Άγγελο της Nienna, αν και, όπως είπα, θα τον (την) προτιμούσα με κάτι πιο 'διάχυτο' όπως το κάτω.

 

Όπως σου είπα στο meeting, το 'κεφάλι' είναι απλώς φως - αυτό εξ άλλου ακτινοβολεί, μέσα απ'την κουκούλα των robes του!

Χμμ... νομίζω μισή, μία ώρα... αλλά ήμουν στο internet, βράδυ, και δεν ξέρω σίγουρα... Ευχαριστώ!

(Λέγε με Ορφέα ;) )

 

 

Οι Μούσες μαζί σας,

-Ορφέας

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν γράφω!

Το ξέρω πως είναι αγενές εκ μέρους μου... Απλώς είναι loads!

 

Πάντως μου αρέσουν οι Αγγέλοι σας!

 

 

Οι Μούσες μαζί σας,

-Ορφέας

Link to comment
Share on other sites

Βάρδουλα, για πρώτο σχέδιο είναι καλό. Ειδικά μ'αρεσε το design του Αγγέλου, τα φτερά και η έκφραση του προσώπου του. Βλέπω πως προσπάθησες να κάνεις προοπτικά το υπόλοιπο σώμα. Η προοπτική είναι όντως ένα δύσκολο θέμα, αλλά η τεχνική μαθαίνεται σχετικά εύκολα, τουλάχιστον για απλή προοπτική ενός σημείου. Θα σου σύστηνα να προσπαθήσεις να αντιγράψεις διάφορες εικόνες που θα σε βοηθήσουν και στην ανατομία και στην προοπτική. Πάντως έχεις ευαισθησία και φαντασία στο σχέδιο σου, όπως και πρωτοτυπία στην ιδέα σου και το τελικό αποτέλεσμα δεν αφήνει αδιάφορο τον θεατή.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dain Μελδοκιος Northenrain ... Αψογοι ...

 

Μου αρεσαν παρα ΠΑΡΑ πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Balidor, με τέτοιο σχέδιο λογικό ο νους μας να πάει στο sex, αλλά η "πονηρή" Αγγέλα σου είναι πολύ καλή σαν μολύβια. Ειδικά τα φτερά είναι ίσως το καλύτερο σημείο του σχεδίου, τόσο στις σκιές, όσο και στην προοπτική, την υφή, τις γραμμές και την όλη αίσθηση. Και το υπόλοιπο όμως σχέδιο έχει πολλά καλά στοιχεία, όπως στην ανατομία και στο όλο design. Το μόνο που σε εμένα φάνηκε κάπως "απλό" είναι το πρόσωπο της, σε σύγκριση με όλο το υπόλοιπο σχέδιο. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..