Jump to content

19ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ψυχή


northerain
 Share

Recommended Posts

Τέλειωσα κι εγώ την ανάγνωση, στέλνω τις ψήφους κι έπειτα ξεκινάω τον σχολιασμό. (Αν μου επιτρέψει το ίντερνετ που μου το παίζει δύσκολο τις τελευταίες μέρες).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aScannerDarkly

    12

  • DinMacXanthi

    13

  • Cassandra Gotha

    12

  • Adicto

    14

Πρόλαβα να τα διαβάσω (και να περάσω να σας το πω... :p) ελπίζω πως θα προλάβω και να ψηφίσω...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα και ψήφισα και έχω να πω ότι πέρασα πολύ καλά. Ακόμη κι oi ιστορίες που δε με ικανοποίησαν ως προς την εκτέλεσή τους, με διασκέδασαν αρκετά. Σας ευχαριστώ, κυρίες μου και κύριοι, και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος κι εγώ, σαν ζητώ συγγνώμη για τα πιο λακωνικά σχόλια που έχω κάνει ποτέ... Ευχαριστώ για τις όμορφες ιστορίες :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα κι εγώ! Συγχαρητήρια σε όλους όσους έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό και σας εύχομαι καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε που μας διαβάσατε και ψηφίσατε.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να ψηφίσω κι εγώ. Τώρα μένει μόνο να κάνω και τον σχολιασμό, ο οποίος δεν θα αργήσει. :)

 

Πολύ ωραίες ιστορίες, αν και μια δυο μόνο ξεχώρισαν πραγματικά.

 

Καλή επιτυχία, παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τα μεσάνυχτα, ε? Προλαβαίνω να το ρίξω το κουκί μου, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα! Ένα μπράβο σε όλους. Αυτό που πήρα από αυτόν τον διαγωνισμό ότι όσοι βάλατε αυτοβιογραφικά στοιχεία με κερδίσατε πιο εύκολα. Μπαίνω πιο εύκολα στην ψυχοσύνθεση του χαρακτήρα και βιώνω με πειστικότητα αυτό που βιώνουν.

Link to comment
Share on other sites

...και...τέλος.

 

Περιμένω τον Μιχάλη να εμφανιστεί για να διπλό-τσεκάρουμε τις ψήφους και ανακοινώνω τα αποτελέσματα. Αλλιώς...αύριο!

Link to comment
Share on other sites

O Μιχάλης είχε πάρτυ χθες επειδή αποχαιρετούσαμε συγκάτοικο που έφυγε σήμερα και ξεχάστηκε καθώς προσπαθούσε να πείσει μία Γαλλίδα καλεσμένη να κοιμηθεί στο κρεβάτι του (και τελικά κατέληξε να κοιμάται στον καναπέ μας παρέα με μια άλλη Γαλλίδα, ενώ το πάρτυ συνεχίζεται ακόμα).

 

Για ότι θες μίλα μου MSN

Link to comment
Share on other sites

Άντε, παλικάρια, ο λαός περιμένει αποτελέσματα! :D

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ντίνο και σε όλους τους υπόλοιπους συμμετέχοντες και διοργανωτές :)

Link to comment
Share on other sites

Νικητής του διαγωνισμού είναι ο DinMacXanthi! Με 131 πόντους.

post-1004-127513769488_thumb.jpg

Και Zorro και νικητής;! Oh, behave! :stars:

 

Τα συχαρητήρια μου συνονόματε! :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στον Din για την ιστορία τουfirst.gif, σε όσους έγραψαν και στους northerain και Nihilio για την οργάνωση. Ευχαριστίες σε όσους διιάβασαν/σχολίασαν/ψήφισαν.thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στον Σκοτσέζο εκ Ξάνθης για τη νίκη του.

Άντε, Ντίνο, δεύτερος διαγωνισμός στη σειρά. Έχεις να ψάχνεις θέμα για δυο διαγωνισμούς τώρα :lol:.

 

Ευχαριστούμε διοργανωτές, σχολιαστές και φυσικά συγγραφείς για τα έργα τους.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον νικητή:first:, μπράβο στους διοργανωτές:gossip: και στον εμπνευστή του θέματος (αν και ήταν ψυχοβγάλτης:thumbsup:), άξιοι οι συμμετέχοντες :starwars:και υπέροχοι οι σχολιαστές με την ανιδιοτελή την προσφορά τους:worshippy:.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες (διάβασα ελάχιστα και φυσικά δεν ψήφισα), αλλά κυρίως στο νικητή :first:(και στο σπίτι μου βεβαίως - βεβαίως για να μην πέσει να με πλακώσει...:thmbup:), όμως για δεύτερη φορά δεν ξέρω αν όλο αυτό επιτρέπεται: Πρόπερσυ ο Ντίνος κέρδισε διαγωνισμό του sff.gr την ημέρα της πρώτης (νομίζω) δημοσίευσhς διηγήματός του στο "9". Τώρα κερδίζει δύο διαγωνισμούς στη σειρά. Τι λένε οι κανονισμοί του φόρουμ; Τι λένε οι μοντεράτορες;

Ωχ! Ξέχασα! Ο Ντίνος είναι μοντεράτορας! :lol:Ο mores...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ άπαντες, people happy.gif Να κι ενα καλό νέο τις τελευταίες μέρες (καταραμένο jobhunting...) Συγχαρητήρια και μπράβο σε όλα τα μέλη που πήραν μέρος στον διαγωνισμό με οποιονδήποτε συνδυασμό από τα παρακάτω: συγγραφή, ανάγνωση, σχολιασμό, ψηφοφορία, θάψιμο (σβού το τελευταίο, ο αποπάνω δεν πήρε μέρος tongue.gif) συν το τρέξιμο του διαγωνισμού στο δίδυμο των άλλων ξενιτεμένων με τους οποίους σύντομα θα στηθεί write-off.

Υπόσχομαι θέμα αντάξιο για τον επόμενο.

 

 

Υ.Γ. Οι στατιστικολάγνοι περιμένουμε τα excelοφυλλα cool.gif.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δώσω το κύπελλο της τελευταίας θέσης σε μένα. :first:

Σας ευχαριστώ όλους που δεν με ψηφίσατε!

Τα κατάφερα! :tease:

 

 

Οκ, την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι καλύτερος, αλλά δεν σας το υπόσχομαι!

 

Α κι ένα μπράβο για τους νικητές..

Link to comment
Share on other sites

[...] θάψιμο (σβού το τελευταίο, ο αποπάνω δεν πήρε μέρος tongue.gif) [...]

 

Τού 'πιασα του υπονουούμενου, Ζουρρό μ'!

Never too late, πάντως. Αν θες, σε θάβω και χωρίς να σε διαβάσω! Τώρα ξέρω πώς γίνεται: Α-λα Dune!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..