Jump to content

Παλιά κινούμενα σχέδια


Pilgrimage
 Share

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω ανάγκη από τέτοιες δικαιολογίες. Όπως λέει ο άντρας μου (κι επιβεβαιώνει μια γενέθλια κάρτα που έλαβα από έναν φίλο), στην ερώτηση how old would you be if you didn't know how old you are η δική μου απάντηση ήταν και παραμένει "εννιά" (για τον άντρα 'νιά :Ρ)

 

Οπότε, ελάτε όλα μαζί τα εννιάχρονα να κάνουμε ένα φαν κλαμπ για τους Θάντερκατς. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    5

  • KELAINO

    12

  • wordsmith

    6

  • Pilgrimage

    6

Εγώ είμαι μέσα για φαν κλαμπ των κεραυνογατιών. Μεγάλωσα με δαύτες.

 

Κι εγώ κι εγώ! Πρόπερσυ βρήκα και κάτι επεισόδια σε βιντεοκασέτα στο συνοικιακό σουπερμάρκετ και τα βούτηξα πάραυτα, "για το παιδί, μωρέ".

 

Τα είχα δει κι εγώ, αλλά τζάμπα ξοδεύτηκες, έχω κάτι εκατοντάδες στο laptop μου. Αρκεί να μου δείξει κάποιος πώς αντιγράφονται/ανεβάζονται, και σας τα δίνω πάραυτα! Κατέβα για καλοκαίρι στην Ελλάδα, Κελαινώ, και ελάτε όλες μαζί να κάνουμε φεστιβάλ κινηματογράφου με επεισόδια Thundercats! Mέχρι τα μάτια μας να κάνουν... γατάκια...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ήταν απίστευτος γατούλης;;;

 

Κέλλυ, τα θέλω. ΟΛΑ. Κυρίως αν είναι στα πρωτότυπα κι όχι μεταγλωττισμένα. Αυτή την φωνή του Σπύρου Μπιμπίλη, Μπιρμπίλη, πώς τον έλεγαν, δεν την αντέχω πια! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ήταν απίστευτος γατούλης;;;

 

Κέλλυ, τα θέλω. ΟΛΑ. Κυρίως αν είναι στα πρωτότυπα κι όχι μεταγλωττισμένα. Αυτή την φωνή του Σπύρου Μπιμπίλη, Μπιρμπίλη, πώς τον έλεγαν, δεν την αντέχω πια! :Ρ

 

Σπύρος Μπιμπίλας. Εννοείται ότι κι εγώ τα σιχαίνομαι τα μεταγλωττισμένα και ΟΛΑ όσα έχω είναι στο πρωτότυπο. Μέχρι να ξεπεραστεί το τεχνικό πρόβλημα (δηλ. να μάθω να ανεβάζω αυτά που είναι στη μνήμη του laptop μου), μπορώ να σου φέρω όσα έχω σε dvd. Καμιά 30ριά επεισόδια των 22 λεπτών έκαστο, να ξεχαρμανιάσεις. Έλα στην εκδήλωση της ΑΛΕΦ το Σάββατο, να σου τα δώσω. Είναι και από τα πρώτα, συλλεκτικής αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Λάτρευα το παρακάτω (Saber Rider)

 

 

το ίντρο song πρέπει να ειναι από τα πιο τρου ροκ ξεσηκωτικό ιντρο για κινούμενο σχέδιο που έχουν βγει και τα σπάει.

Άσε που ως rider έχω και ένα λόγο παραπάνω :p

 

 

Αυτήν την σειρά την θυμόμουν αμυδρά και την ψάχνω χρόνια τώρα. Τι έρευνες, τι σε φορουμς ρώτησα, τι για γιαπωνέζικα, γαλλικά και ιταλικά καρτούν κοίταξα, πουθενά δεν την έβρισκα (δεν θυμόμουν και πολλά, κάτι διαστημόπλοια και μια ομάδα ατόμων).

Ευχαριστώ δηλαδή. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,

 

Μια φορα κι ένα καιρό ήταν...

 

...ο άνθρωπος:

 

 

 

...η ζωή:

 

 

 

 

και αν και όχι ακριβώς cartoon...

 

Edited by Jester
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτήν την σειρά την θυμόμουν αμυδρά και την ψάχνω χρόνια τώρα. Τι έρευνες, τι σε φορουμς ρώτησα, τι για γιαπωνέζικα, γαλλικά και ιταλικά καρτούν κοίταξα, πουθενά δεν την έβρισκα (δεν θυμόμουν και πολλά, κάτι διαστημόπλοια και μια ομάδα ατόμων).

Ευχαριστώ δηλαδή. :tease:

 

Τίποτα :D Παίζει να είναι το μόνο άνιμε που μου άρεσε, και έχω ήδη αρχίσει να βγάζω σπυράκια με τα υπόλοιπα που βλέπω :p

 

 

Εμένα μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με αυτό το Πινόκιο της ΕΤ2? Είχε ένα κοριτσάκι με γαλάζια μαλλιά, ένα τεράστιο περιστέρι , το τζεπέτο κλασσικά πράγματα. Αν σας λέει κάτι δηλαδή, απλά με έχει κολλήσει :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Φλαμαντίν! Άξιος!

 

Νά το κι αυτό: Ο Μυστικός Σιδηρόδρομος.

 

 

 

(μόνο στα γαλλικά το βρήκα)

 

α μπράβο ,αυτό είναι βρε Κελαινώ.Αν και τελικά με πρόδωσε η μνήμη μου σε οτι αφορά το ζωάκι του Σάιμον.Ήταν γάτα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

:D ο καθένας ανάλογα την παιδική του ηλικία έβλεπε και διαφορετικά...τι στο καλό μόνο εγώ έβλεπα ποιό καινούρια? Θα έβαζα πόκεμον και yu-gi-oh αλλά είναι αρκετά πρόσφατα...γενικώς ποιό 90'ζ λόγω ηλικίας....

 

Woody Woodpecker

http://www.youtube.com/watch?v=tuhRhFyu-Bs

 

http://www.youtube.com/watch?v=tTAWghImKic

Link to comment
Share on other sites

Καθώτι φαν με τα ρετρό έχω σχεδόν όλα τα παραπάνω και κάποια ακόμα που έχετε ξεχάσει να αναφέρετε (αλλά είναι αργά για να τα γράψω τώρα)

 

Εχω την εντύπωση πάντως πως ή στων Saber Riders λη στων Thundercats το theme παίζει κιθάρα ο Steve Vai. Δεν θυμάμαι και πολύ καλά

 

http://www.youtube.com/watch?v=CldjPZvK5Ss

Edited by MountainRoot
Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα και εγώ μια αγαπημένη σειρά κινουμένων σχεδίων αλλά μετά απο τόσα χρόνια δεν είμαι πολύ σίγουρος για τον τίτλο.Θυμάμαι μία παρέα απο αρκουδάκια σε ένα μεσαιωνικό κόσμο τα όποια βοηθούσαν συνήθως ένα αγοράκι και μία κοπελίτσα να αντιμετωπίσουν τον μόνιμο κακό της ιστορίας έναν θηριώδη τύπο με μουστάκι.Γενικά ήταν πολύ φάνταζυ γιαυτό μου άρεσε.Τα παιδιά ήταν ο Γκάβιν και η Γκαλίνα(αυτό το θυμάμαι καλά)και τα αρκουδάκιαέπιναν ένα φίλτρο αλα αστερίξ στα δύσκολα και γίνονταν αφύσικα δυνατά και σαν λαστιχένια(νομίζω οτι έτσι λεγότανε η σειρά "αρκουδάκια απο λάστιχο").Ο χυμός λεγόταν ο αρκουδοτονωτικός χυμός(τα αρκουδάκια λέγανε και ένα τραγούδι για αυτόν τον χυμό).

Edited by flamandin
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φοβερότερο καρτούν από το Κογιότ;;;!!! Λατρεία!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φοβερότερο καρτούν από το Κογιότ;;;!!! Λατρεία!

 

Επιτέλους η δικαίωση του Κογιότ!

Τελευταίο επεισόδιο.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vj3uMTwqtTU&feature=related

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

 

Ok δεν είναι αυθεντικό...αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα!!! Παλιό μπιπ-μπιπ!

Δράστης ο Αργεντίνος Lafacukur.

Άντε, σειρά του Tweety τώρα!devil2.gifdevil2.gifdevil2.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει επίσημο επεισόδιο όπου το Coyote πιάνει τον Roadrunner

 

 

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αμαντέλ, γι' αυτόν τον Πινόκιο λες;

 

 

 

 

 

 

ΝΕΕΕΕΕΕΕ!

 

Ευχαριστώωωω :holiday::D :thmbup:

Edited by Amandel
Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει επίσημο επεισόδιο όπου το Coyote πιάνει τον Roadrunner

 

 

:tongue:

 

Αυτό το επεισόδιο είναι φουστιά του σκηνοθέτη ρε συ!

Σαν το τέλος του Lost ένα πράμα!tongue.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Παλιά κινούμενα σχέδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..