Jump to content

True Blood (2008-2014)


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Κινούμαι λίγο αργά, και δεν έχω λόγο να βιάζομαι (με κούρασε πάλι η σειρά). Μόλις είδα και το 10ο επεισόδιο ("I Smell A Rat"). Creatures, creatures παντού. Όπα, μας ήρθαν και

οι cat people!

 

 

Γλουπ! Και τι creature είπατε ότι είναι η Σούκη;! Θα πρέπει να συγγενεύει με τον ξάδελφο Λαφαγιέτ! :lol:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    11

  • DinoHajiyorgi

    5

  • Drake Ramore

    10

  • Bloody Damsel

    3

Μια απο τα ίδια. Οι thundercats λείπουν μόνο!

Ετσι πηγαίνουν και τα βιβλία της σειράς;

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια. Οι thundercats λείπουν μόνο!

Ετσι πηγαίνουν και τα βιβλία της σειράς;

Περίπου.

Ένας από τους βασικούς χαρακτήρες πέθανε στην αρχή του 2ου βιβλίου, αλλά ναι, έτσι πάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλη σειρα το True Blood,αλλα πολυ ξενερα η τελευταια σαιζον,μετα απτην κορυφαια 2η,με την Maryanne.

Πολυ επικεντρωμενο στην Ταρα που ολη την ωρα εκλαιγε και οδυροταν.Αν δεν ηταν και o king Russell και η σκηνη ειδικα που λεει γυρναει και λεει "WE WILL EAT YOU ALL!WE WILL KILL YOUR CHILDREN!!!!Now for the weather.Tifanny..?=-)))" ...

Πολυ ωραιο το φιναλε ομως,περιμενω με ανυπομονησια την επομενη σαιζον...το καλοκαιρι παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Πολύ γουστάρω την φετινή σεζόν!

Είναι μια ένοχη απόλαυση για έναν ταγμένο χορρορά!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι πολύ χλιαρός για τη νέα σαιζόν. Νομίζω λείπει ο πετυχημένος κακός που υπήρχε στις δύο προηγούμενες σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι πολύ χλιαρός για τη νέα σαιζόν. Νομίζω λείπει ο πετυχημένος κακός που υπήρχε στις δύο προηγούμενες σαιζόν.

 

Οκ, αλλά όπως προείπα...ένοχη απόλαυση!

I'm in it, for all the sex!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok, προχθές το ξεκινήσαμε (πρώτος κύκλος, πρώτο επεισόδιο, κυρίως γιατί μας είχε τελειώσει ο House κι έπρεπε με κάτι να γεμίσουμε τον χρόνο μας) και οφείλω να ομολογήσω πως οι διθυραμβικές ιαχές των τρομολαγνών με αφήνουν λίγο άφωνη...

 

Σεναριακά είχε τις τρύπες του όζοντος

Σκηνοθετικά ήταν για πολλά γέλια

Οι ερμηνείες θα μπορούσαν ν' ανήκουν σε μπαμπουίνους

Ορμονικά χτύπαγε μείον άπειρο (όχι, την βρίσκω ΑΣΧΗΜΗ την Sookie, εκτός από χαζογκομενάκι με στυλάκι που μου φέρνει αναγούλα και, όχι, δεν είμαι 15 να την βρίσκω με ψευτογκοθάδες, το ξεπέρασα το Dark Sun)

 

Σήμερα είδαμε το δεύτερο επεισόδιο, το οποίο αν και ήταν ελάχιστα βελτιωμένο σκηνοθετικά και σεναριακά, πάλι ήταν τόσο χάλια που έκανε το Supernatural (σειρά που επίσης δεν βγάλαμε ούτε τον πρώτο κύκλο απ' την κλισεδούρα και την σεναριακή μετριότητα) να φαντάζει εκπληκτικό!

 

Χάνουμε κάτι που έπρεπε να παρατηρήσουμε; Μήπως βελτιώνεται στην συνέχεια; Γιατί κοιταζόμαστε με τον Άλεξ με απορία γιατί αρέσει τόσο πολύ σε χάρντκορ χοροράδες...

Link to comment
Share on other sites

Same here. Είδα 1 επεισόδιο και κάτι, (κι αυτό πριν 1μιση χρόνο), και το παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κοιταζόμαστε με τον Άλεξ με απορία γιατί αρέσει τόσο πολύ σε χάρντκορ χοροράδες...

 

Για τον ίδιο λόγο που σε πολλούς φαντασάδες άρεσε η Ζήνα!laugh.gif

Κανενας δεν το παραδεχόταν ότι έβλεπε την σειρα όταν πρωτοπροβλήθηκε, αλλά τα νουμερα της τηλεθέασης άλλα ελεγαν. Και δεν νομίζω οτι έβλεπε η μάνα μου Ζήνα!

 

 

Υ.Γ Και λίγα για το Supernatural, μην πλακωθούμε. Ετσι;devil2.gif

 

 

Υ.Γ 2

(όχι, την βρίσκω ΑΣΧΗΜΗ την Sookie,

Η Σουκι είναι τόσο άσχημη, που είναι τελικά όμορφη.

 

 

 

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε κάτι που έπρεπε να παρατηρήσουμε; Μήπως βελτιώνεται στην συνέχεια; Γιατί κοιταζόμαστε με τον Άλεξ με απορία γιατί αρέσει τόσο πολύ σε χάρντκορ χοροράδες...

Το άντεξα τρεις κύκλους, και πλέον κρύωσε αρκετά για να μη με νοιάζει. Δύο τα προβλήματα για μένα: το σάπιο setting της Λουιζιάνας σε συνδιασμό με την ατμόσφαιρα αμερικανοβλαχιάς που έβγαζε ένα σκηνικό με το οποίο θα συναγωνιζόταν επάξια και η Φίνος Φιλμ (σε ερμηνείες και πλοκή). Και δεύτερο, η ίδια η Anna Paquin, που μέχρι και τους X-Men αναστέναζα για πάρτη της ζωγραφίζοντας καρδούλες, εδώ την βαρέθηκε η ψυχή μου κι ας την έβλεπα επιτέλους γυμνή.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την αντίθεση του κόσμου προς τη Ζήνα και τον Ηρακλή. Εγώ πάντα τα καραγούσταρα. Έφταιγε άραγε που ήμουν γυμνάσιο όταν βγήκε; Δεν νομίζω, ακόμα και τώρα να το πετύχω, θα τα δω, ειδικά τις αρχικές σεζόν. Έπαιζε και ο Θεός Bruce Campbell, for cryin out loud!

 

edit: Ελάχιστες φορές έχω μπει σ'αυτό το τόπικ, και πρώτη φορά τώρα παρατηρώ τις φωτο στο πρώτο ποστ. Φτάνω στον "Έρικ" και σκαλώνω. Είναι ίδιος στη μούσκα με τον Stellan Skarsgard, αλλά 2,3 δεκαετίες νεότερος. huh.gif Συγγένεια; (to imdb...)

 

2ο edit: Γιος του, τελικά; Cool.

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα έβλεπα. Ηταν μια χαρά για αυτό που ήταν.

Οπως ειναι και το True Blood αλλά και το supernatural στο ειδος που βρίσκονται.

 

Δεν υπάρχει λόγος κάθε τι που βλέπουμε ή διαβαζουμε να έχει ένα βαθυτερο νόημα, ή να είναι αριστούργημα τέχνης. Καμια φορα αρκεί μόνο το fun της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Ok, προχθές το ξεκινήσαμε (πρώτος κύκλος, πρώτο επεισόδιο, κυρίως γιατί μας είχε τελειώσει ο House κι έπρεπε με κάτι να γεμίσουμε τον χρόνο μας) και οφείλω να ομολογήσω πως οι διθυραμβικές ιαχές των τρομολαγνών με αφήνουν λίγο άφωνη...

 

Σεναριακά είχε τις τρύπες του όζοντος

Σκηνοθετικά ήταν για πολλά γέλια

Οι ερμηνείες θα μπορούσαν ν' ανήκουν σε μπαμπουίνους

Ορμονικά χτύπαγε μείον άπειρο (όχι, την βρίσκω ΑΣΧΗΜΗ την Sookie, εκτός από χαζογκομενάκι με στυλάκι που μου φέρνει αναγούλα και, όχι, δεν είμαι 15 να την βρίσκω με ψευτογκοθάδες, το ξεπέρασα το Dark Sun)

 

Σήμερα είδαμε το δεύτερο επεισόδιο, το οποίο αν και ήταν ελάχιστα βελτιωμένο σκηνοθετικά και σεναριακά, πάλι ήταν τόσο χάλια που έκανε το Supernatural (σειρά που επίσης δεν βγάλαμε ούτε τον πρώτο κύκλο απ' την κλισεδούρα και την σεναριακή μετριότητα) να φαντάζει εκπληκτικό!

 

Χάνουμε κάτι που έπρεπε να παρατηρήσουμε; Μήπως βελτιώνεται στην συνέχεια; Γιατί κοιταζόμαστε με τον Άλεξ με απορία γιατί αρέσει τόσο πολύ σε χάρντκορ χοροράδες...

Θα προσπαθούσα να απαντήσω σοβαρά, αλλά μετά είδα ότι δεν την πάλαιψες στο Supernatural (που από το επεισόδιο 13 της πρώτης σαιζόν αρχίζει να βλέπεται και μετά όλο και βελτιώνεται μέχρι και την 4η σαιζόν) οπότε μάλλον φταίει το ότι δεν έχεις γούστο :p

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω και εγω. Στην αρχη με το ζορι το παλεψα να το παρακολουθησω αλλα μετα απο λιγα επεισοδια μου αρεσε. Στα τελευταια επεισοδια του τριτου (μαλλον) κυκλου, το εχασα λιγακι.

 

Μου εκανε και εμενα εντυπωση αυτη η εικονα παρακμης, περιθωριου, που παρουσιαζεται στην σειρα και ειδικα στους τιτλους εναρξης

 

Σημ. Χατζηγιωργη πρεπει να στο αναγνωρισω : κανεις εξαιρετικη παρουσιαση και αναλυση :good:

Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω και εγω. Στην αρχη με το ζορι το παλεψα να το παρακολουθησω αλλα μετα απο λιγα επεισοδια μου αρεσε. Στα τελευταια επεισοδια του τριτου (μαλλον) κυκλου, το εχασα λιγακι.

 

Μου εκανε και εμενα εντυπωση αυτη η εικονα παρακμης, περιθωριου, που παρουσιαζεται στην σειρα και ειδικα στους τιτλους εναρξης

 

Σημ. Χατζηγιωργη πρεπει να στο αναγνωρισω : κανεις εξαιρετικη παρουσιαση και αναλυση :good:

 

Μα μιλάς για μία μικρή αμερικάνικη πόλη. Μην νομίζεις ότι αυτά δεν υπάρχουν΄ αντίθετα υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια μικρά "χωριοοπυδάκια" στο ππουθενά. Αυτή η παρακμή και περιθωρίου που παρουσιάζεται είναι πραγματική στην σημερινή Αμερική.

 

Δεν έχω δεί ακόμα την σειρά, αλλά είμαι στο 4ο βιβλίο. Μπορώ να πώ ότι η συγγραφέας έχει τουλάχιστον μία κταπληκτική έμπνευση: τον Eric Northman. Και απ΄΄οτι μου έχουν πεό και στην σειρά έχουν κρατήσει τον χαρακτήρα (καλά για το παρουσιαστικό δεν χρειάζεται να μιλήσουμε, οι φωτογραφία που ανέβασα στις Ορμόνες, μιλάει από μόνη της.)

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Spoiler για την 5η σεζόν. Όποιος το διαβάζει, ας του καούν τα βλέφαρα, δεν θα φταίω εγώ:

 

Ο Μπιλ διάδοχος της Λίλιθ; 0_0 Μα καλά, τι άλλο θα δούμε σε αυτή την ρημάδα την σειρά; Βέβαια, πλέον έχουμε δει τόσα και τόσα που τίποτα δεν μας κάνει εντύπωση -.-

Link to comment
Share on other sites

Spoiler για την 5η σεζόν. Όποιος το διαβάζει, ας του καούν τα βλέφαρα, δεν θα φταίω εγώ:

 

Κορυφή!!! :lol: :lol: :lol:

 

Βάλε, όμως, κι εσύ ένα spoiler (το ματάκι στη μπάρα επιλογών) στο κείμενο, βρε συνάδελφε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα για τους δυο απλούστατους λόγους:

1. Για να σας τρολάρω και

2. Μπας και σας ψήσω να δείτε και λίγο παρακάτω και πω και εγώ κάπου τον πόνο μου :p

Link to comment
Share on other sites

Spoiler για την 5η σεζόν. Όποιος το διαβάζει, ας του καούν τα βλέφαρα, δεν θα φταίω εγώ:

 

Ο Μπιλ διάδοχος της Λίλιθ; 0_0 Μα καλά, τι άλλο θα δούμε σε αυτή την ρημάδα την σειρά; Βέβαια, πλέον έχουμε δει τόσα και τόσα που τίποτα δεν μας κάνει εντύπωση -.-

 

 

Αν το εξετάσουμε από την σκοπιά μιας υπεραπλουστευμένης μεταφυσικής, μπορούμε να θεωρήσουμε την Lilith σαν μια εξωδιαστασιακή οντότητα που για να περάσει στο δικό επίπεδο, χρειαζόταν ένα πρόθυμο σώμα. Αποφάσισαν αυτό το σώμα να το προσφέρει ο Bill. Προσωπικά θα προτιμούσα η Lilith να διατηρήσει την εμφάνιση με την οποία είχε παρουσιαστεί μέχρι τότε. Και όσο λιγότερα ρούχα την έβαζαν να φορέσει, τόσο καλύτερο.

Τί να κάνουμε όμως...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to True Blood (2008-2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..