Jump to content

Best Action Queen Poll


DinoHajiyorgi
 Share

  

59 members have voted

  1. 1. Best Action Queen

    • Angelina Jolie
    • Uma Thurman
    • Linda Hamilton
    • Rose McGowan
    • Jennifer Garner
    • Pam Grier
    • Natasha Henstridge
    • Milla Jovovich
    • Keira Knightley
    • Lucy Liu
    • Rhona Mitra
    • Demi Moore
    • Michelle Pfeiffer
    • Michelle Rodriguez
    • Hilary Swank
    • Charlize Theron
    • Kate Backinsale
    • Jenette Goldstein
      0
    • Sigourney Weaver
    • Famke Janssen
    • Michelle Yeoh
    • Zhan Ziyi
    • Carrie-Anne Moss


Recommended Posts

Ψηφίστε την αγαπημένη σας, ή τις αγαπημένες σας, βασίλισσες της δράσης:

 

Angelina Jolie – Wanted / Lara Croft etc

post-1004-128245934335_thumb.jpg

 

Uma Thurman – Kill Bill

post-1004-128245936896_thumb.jpg

 

Linda Hamilton - Terminator

post-1004-128245938512_thumb.jpg

 

Rose McGowan – Planet Terror

post-1004-128245940353_thumb.jpg

 

Jennifer Garner - Elektra

post-1004-12824594224_thumb.jpg

 

Pam Grier - Coffy

post-1004-128245944349_thumb.jpg

 

Natasha Henstridge - Species

post-1004-128245945895_thumb.jpg

 

Milla Jovovich – Resident Evil

post-1004-128245947392_thumb.jpg

 

Keira Knightley – Pirates of the Caribbean

post-1004-128245949537_thumb.jpg

 

Lucy Liu – Kill Bill

post-1004-128245951331_thumb.jpg

 

Rhona Mitra – Underworld: Rise of the Lycans / Doomsday

post-1004-128245953401_thumb.jpg

 

Demi Moore – G.I. Jane

post-1004-128245955043_thumb.jpg

 

Michelle Pfeiffer - Batman

post-1004-12824595722_thumb.jpg

 

Michelle Rodriguez – Girlfight/Fast and Furious…

post-1004-128245958927_thumb.jpg

 

Hilary Swank – Next Karate Kid / Million Dollar Baby

post-1004-128245960545_thumb.jpg

 

Charlize Theron – Aeon Flux

post-1004-128245962226_thumb.jpg

 

Kate Beckinsale - Underworld

post-1004-128245964164_thumb.jpg

 

Jenette Goldstein - Aliens

post-1004-128245966653_thumb.jpg

 

Sigourney Weaver – Alien 1-2…

post-1004-12824596888_thumb.jpg

 

Famke Janssen - Goldeneye

post-1004-12824597114_thumb.jpg

 

Michelle Yeoh – Crouchung Tiger, Hidden Dragon

post-1004-128245973275_thumb.jpg

 

Zhan Ziyi – Flying Daggers

post-1004-128245975268_thumb.jpg

 

Carrie-Anne Moss - Matrix

post-1004-12824614394_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    6

  • DinoHajiyorgi

    15

  • lizbeth_covenant

    4

  • Oceanborn

    4

Βάλε και την Trinity πρόεδρε.

 

Μιας και το θυμήθηκα, τώρα. Κατα καιρούς λες "θα προσπαθώ μέχρι να φάω το ban" και κάτι τέτοιες λακίες.

 

Πως ακριβώς θα φας ban ρε DH; Ποιός θα κάνει μετά update τις sff ορμόνες;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα μισά από αυτά δεν τα έχω δει, παίζει ρόλο;

Ψηφίζω Linda Hamilton γιατί πρέπει να ήταν το πρώτο πρώτο έργο εφ που είδα(σε ηλικία 8 χρονών και μετά δε μπορούσα να κοιμηθώ), αν και την προτιμώ στο δεύτερο Terminator.

Keira Knightley γιατί τα κατάφερε να είναι και Αγγλίδα, και όμορφη, και σκληρή-αλλά-όχι-υπερβολικά, και να μη γίνεται γελοία συνδυάζοντας όλα αυτά μαζί. Και καλή ηθοποιός.

Hilary Swank γιατί με ξετρέλανε στο Million Dollar Baby και γενικώς μου αρέσουν αυτές που είναι όμορφες/αγοροκόριτσα, χωρίς να κάνουν τις όμορφες/μοιραίες. Και εξαιρετική ηθοποιός.

 

Edit: Ναι, ναι, βάλε και την Trinity!

Ξανάedit: Και την Trinity γιατί...συνδυάζει αρκετά από τα παραπάνω.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και την Trinity (το poll είναι δανισμένο από άλλο sight που δεν την συμπεριλάμβανε.)

 

Ψήφισα λοιπόν την λατρεία μου Linda Hamilton, την θεά Sigourney Weaver, τις Hilary Swank και Michelle Rodriguez, και την Uma Thurman βεβαίως. Ουπς, και την Carrie-Anne Moss φυσικά.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω Singurney γιατί πολύ απλά την θεωρώ την ηθοποιό που με έβαλε μέσα στον ρόλο της πιο πολύ από όλες τις άλλες... Ο ρόλος ήταν φτιαγμένος και ραμμένος πάνω της!

 

Εκεί δε που έμεινα άναυδος ήταν όταν δέχτηκε να γυρίσει το τελευταίο μέρος της σειράς! Ευτυχώς γιατί μαζί με τα εφέ, πραγματικά κράτησε όλη την ταινία!

 

Ψήφισα επίσης την Jovovic γιατί μου ξύπνησε το ίδιο αίσθημα αν και οι ταινίες που έχω δει δεν μου άρεσαν...

Link to comment
Share on other sites

Uma Thurman, γιατί αφήνει όλες τις άλλες πολύ πολύ πίσω της. Αυτή η ηθοποιός έχει τόσο βάθος χαρακτήρα, που λάμπει σε κάθε ρόλο μοναδικά, δεν χορταίνω να τη βλέπω. Τι να μου πουν τα κοριτσάκια που βλέπεις καθαρά στο βλέμμα τους ότι ο καλύτερος εραστής τους είναι ο καθρέφτης; Ή που προσποιούνται ότι είναι σκληρές (αλλά καμία τύχη);

 

Η Uma είναι Γυναίκα. Τελεία.

Link to comment
Share on other sites

Για το action του θέματος, δαγκωτό Linda Hammilton

 

Ορμονικά μιλώντας όμως: Thurman, Theron, Beckinsale, Jovovich και Knightley.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα την Uma Thurman! Το Kill Bill είναι άλλωστε απ' τις αγαπημένες μου ταινίες. Αλλά σα γυναίκα δε μ'αρεσει καθολου. Αν ήταν να ψηφίσω γυναικεία παρουσία θα εβαζα τη Rose McGowan και την Keira Knightley. Μ'αρεσει να τις χαζεύω, εχουν στυλ και είναι όμορφες. Κινούνται ωραια στις ταινιες δρασης!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, είναι ποτέ δυνατόν να παίζει μια λίστα με γυναίκες ηθοποιούς, σε οποιουσδήποτε ρόλους, να έχει μέσα τη Μισέλ Φάιφερ και να διαλέγετε οποιαδήποτε άλλη??? τσκ τσκ τσκ τι να πει κανείς...

Μόνο για την Κέιτ Μπλάνσετ παίζει να έκανα πίσω κι αυτό με πόνο καρδιάς. Α! και δεν έχει κάνει μόνο την Catwoman σαφέστατα έτσι? Έχει κάνει και το γεράκι κι έχει κάνει και την γκόμενα του λυκάνθρωπου και πάρα πάρα πολλά άλλα...

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Thurman και Beckinsale. Και εκείνες οι Κινέζες ένα κατιτίς το έχουνε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, είναι ποτέ δυνατόν να παίζει μια λίστα με γυναίκες ηθοποιούς, σε οποιουσδήποτε ρόλους, να έχει μέσα τη Μισέλ Φάιφερ και να διαλέγετε οποιαδήποτε άλλη??? τσκ τσκ τσκ τι να πει κανείς...

Τώρα βέβαια έχεις δίκιο που απορείς. Προς υπεράσπισή μου πάντως, να σου πω ότι με το που την είδα είπα το ίδιο με 'σένα, αλλά μετά το σκέφτηκα αλλιώς. Το εξέτασα το πράγμα από την πλευρά της δράσης, μια που το ζητάει το topic, και θυμήθηκα πως, ενώ είναι η πιο σαγηνευτική Γάτα που έχει υπάρξει, δεν ήταν και πολύ... δραστήρια. Μέχρι να σηκώσει το ένα πόδι μακραίναν τα νύχια στο άλλο.

 

Όχι, δηλαδή, για να είμαστε δίκαιοι. Οι άλλες χτυπιούνται και ιδρώνουν και η Μισέλ επειδή έχει μάτι και κούνημα;

edit Να σημειώσω και τη φωνή. Εκείνο το Μιάου ήταν το πιο ρεαλιστικό που έχω ακούσει. Ακόμη κι από γάτες, δηλαδή...

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Zhan Ziyi φυσικα... επισεις τα ιπταμενα στιλετα ηταν μαλόν το χειροτερο της απο τα γνωστα εχει παιξει και στον Ηρωα και στον τιγρη και δρακο.

Link to comment
Share on other sites

Σούμα so far:

 

Στην πρώτη θέση = Linda Hamilton + Zhan Ziyi με 8 ψήφους η κάθε μία.

 

Στη δεύτερη θέση = η Carrie-Anne Moss + Uma Thurman από 7 ψήφους έκαστη.

 

Μόνη στην τρίτη θέση = η Sigourney Weaver με 6 ψήφους.

 

Edit: Ανακατάταξη

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε ζητάει καλύτερη action queen όχι καλύτερη ηθοποιό. Αν ήταν για καλύτερη ηθοποιό, θα ήταν η Charlize (αγάπες και λουλούδια wub.gif )Theron χωρίς συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδής? Τι κρίνουμε? Το ρόλο που τους γράψανε ή το πως ανταποκρίνονται στο ρόλο που τους γράψανε? Ή το σύνολο μαζί και με το τι κουβαλάει από κουμπούρια?

Εγώ για τη Μισέλ λέω πως σε όποια ταινία από όλες αυτές κι αν έπαιζε θα ανταποκρινότανε καλύτερα από οποιαδήποτε από τις άλλες (οκ, μπορώ να κρατήσω μια μικρή επιφύλαξη για τη Χίλαρυ Σουάνκ και τη Σαρλίζ κι αυτό γιατί είναι και οι δύο πολύ ωραίες ηθοποιοί). Τελικά το χαρακτήρα στην ταινία ποιος τον φτιάχνει? Κι αν κρατούσες το ρόλο κι άλλαζες ηθοποιούς, κι αν κρατούσες τον ηθοποιό κι άλλαζες τα κάδρα ή τη χορογραφία? Κι αν κρατούσες όλα αυτά σταθερά κι άλλαζες απλώς (απλώς λέγω) την ενδυματολογία? Α! Και μπορώ να συνεχίσω έτσι εις τον αιώνα τον άπαντα και απαντώντας στις δικές μου ερωτήσεις το πόρισμά μου είναι πως σε όλα αυτά θα ανταποκριθεί καλύτερα εκείνη που είναι η καλύτερη ηθοποιός, εκείνη που δείχνει να το αγαπά και να το δουλεύει περισσότερο. Και οκ, δεν τις ξέρω και προσωπικά, οπότε στάνταρ δε μπορώ να έχω μια σφαιρική άποψη, όμως είναι κάποιες που το έχουν αποδείξει στα περασμένα χρόνια και στη δουλειά τους αυτό το πράγμα και κάποιες που όχι ακόμα.

 

Κι αν καταφέρατε να παρακολουθήσετε τον ειρμό μου μέχρι εδώ σας αξίζουν τα θερμά μου συγχαρητήρια. Μάιστα κύριε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά σκεφτείτε τη Μισέλ να παίζει στα ιπτάμενα στιλέτα!! Χαχαχα!! Είναι πολύ καλή απλά δεν μπορώ να τη φανταστώ σε όλους αυτούς τους ρόλους και να ψηφίσω με τέτοιο κριτήριο. Εμένα σαν κατγουμαν μου βγάζει περισσότερο σεξι, παρά action queen!!

Link to comment
Share on other sites

Uma Therman, Jennifer Garner (ξέχασες το Alias, και το Daredevil), Keira Knightley (Pirates of the Caribbean!!!), Lucy Liu (lots of movies), Kate Beckinsale (Vampires...), Sigourney Weaver (she rocks!!!), Michelle Yeoh (she is good!), Zang Ziyi (who also played in Crouching Tiger, Hidden Dragon, and a lot of other movies.)

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη θέση η Zhan Ziyi και η Linda Hamilton με 9 ψήφους.

 

Στη δεύτερη, οι Uma Thurman και Sigourney Weaver, από 8.

 

Στην τρίτη θέση η Carrie-Anne Moss από 7 ψήφους.

 

Η Mila Jovovich και η Keira Knightley στην τέταρτη, με 6 ψήφους έκαστη.

 

Η Zhan Ziyi, που υπήρξε έκπληξη για μένα, προορίζεται για τον πρωταγωνιστικό ρόλο της επερχόμενης υπερπαραγωγής για την κινέζα ηρωίδα Mulan.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η Zhan Ziyi, που υπήρξε έκπληξη για μένα, προορίζεται για τον πρωταγωνιστικό ρόλο της επερχόμενης υπερπαραγωγής για την κινέζα ηρωίδα Mulan.

 

:lmao::lmao::lmao: Θέλω πολύ να το δω αυτό!!!!

 

post-1631-128445261725_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει τώρα και το Salt με την Angelina Jolie, καιρός να την επανεκτιμήσετε ως ηρωίδα δράσης.

Link to comment
Share on other sites

  • RObiN-HoOD unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..