Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

4562 απο μένα. Δηλαδή γι'αυτή την ώρα που πέρασε 1022. Μια χαρά. Είμαι στο τέλος του εντελώς καμένου κειμένου που γράφω, οπότε θα κάτσω τώρα να το τελειώσω κιόλας. Milady τι κάναμε;

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με 893 λέξεις, μέχρι τις 19:43 έκανα κάποιες διορθώσεις και οι λέξεις ανέβηκαν στις 932 και από εκεί και πέρα έγραψα άλλες 633 μέχρι τις 20:30.

 

Στο σύνολο, έχω τώρα 1565 λέξεις.

 

Edit: Not as productive as you, but could be my personal best.

 

είναι κανείς μέσα μέχρι τις 9-30 για μια-μιαμιση ωρήτσα?

 

Χμμ, αν δε βάλω κάτι στο στομάχι μου πρώτα, δεν πρόκεται να συνεχίσω να γράφω... Κρίμα, γιατί ήθελα να σου κάνω παρέα!

 

Τί λες για λίγο αργότερα; Μέχρι τί ώρα μπορείς;

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έγραψα πάντως, θέλουν τρελή επιμέλεια. Δεν γράφω συνηθως έτσι. Σκέφτομαι τις φράσεις που ταιριάζουν καλύτερα, ωστε στο τέλος να έχω πολύ λιγότερη επιμέλεια και διορθώσεις.

 

Τώρα ένιωσα οτι έγραφα σχεδόν αυτόματα.

 

Είναι πολύ καλό όμως γιατί πραγματικά σε ξεμπλοκάρει συγγραφικά.

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

είναι κανείς μέσα μέχρι τις 9-30 για μια-μιαμιση ωρήτσα?

 

Εγώ ίσως, 9-10.

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα κάτσω μέχρι παρά πέντε...δεν θέλω να χάσω την εθνικάρα...Lady Nina..τι λες, είσαικαι εσύ μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θα φάω σε καμιά ώρα τότε. Ξεκινάμε στις 20:50 λοιπόν; Τί λες; Μέχρι τις 21:35, για τρία τέταρτα, οκ;

 

Edit: Ουπς! Τώρα είδα τί είχατε γράψει. ΟΚ, αφού βρήκες παρεούλα, θα πάω να μαγειρέψω τώρα. Καλό γράψιμο, παιδιά!

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

μέσα...ξεκεινάμε...Northerain αμα θες είσai μεσα...(γιατί καλέ, φάε ταυτόχρονα..)

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, καλοί κύριοι και κυρίες: Τα διορθώματα, που είπατε ότι μετράνε, πώς μετράνε;

 

Γιατί έχω πολλάααα διορθώματα, που βαριέμαι να κάνω και θα ήταν καλή λίγη παρέα.

Αλλά στο τέλος πώς μπορούμε να λογιαριάσουμε τι κάναμε;

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, καλοί κύριοι και κυρίες: Τα διορθώματα, που είπατε ότι μετράνε, πώς μετράνε;

 

Γιατί έχω πολλάααα διορθώματα, που βαριέμαι να κάνω και θα ήταν καλή λίγη παρέα.

Αλλά στο τέλος πώς μπορούμε να λογιαριάσουμε τι κάναμε;

Ξεκινάς και στο τέλος βλέπεις πόσες λέξεις πέρασες (με επιλογή και word count)

Link to comment
Share on other sites

Βάσω και οι υπόλοιποι που θέλετε να κάνετε διορθώσεις.

 

Δεν χρειάζεται να μετρήσετε ακριβώς πόσες λέξεις διορθώσατε πέρα από το χοντρικό wordcount που είπε ο Μιχάlio επάνω. Το θέμα είναι πως λέτε για μιαμιση ώρα θα γράψετε Ή διορθώσετε και θα το κάνετε, παρέα με κάποιον άλλο, και δε θα σταματήσετε για αυτή τη μια ή μιάμιση ώρα, έχοντας κλειστά πόρτες, κινητά και ίντερνετ. Και μετά βλέπετε τι καταφέρατε. Και το κέρδος είναι φυσικά ότι στρωθήκατε. Και μπορεί αυτό να συνεχίσει και μετά τη μια-μιαμιση ώρα (τα γρανάζια που λέγαμε;;) )

 

Απόδειξη, εγώ από την ώρα που σταματήσαμε το μέτρημα πριν, συνεχίζω το τέλος του γραπτού. Τώρα είναι στις 4775 και το τελειώνω σύντομα.

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

 

Απόδειξη, εγώ από την ώρα που σταματήσαμε το μέτρημα πριν, συνεχίζω το τέλος του γραπτού. Τώρα είναι στις 4775 και το τελειώνω σύντομα.

 

Χα, και είσαι και άρρωστος! Σκέψου δηλαδή να ήσουνα υγιής! :tease:

 

Ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις. Μπορεί να το δοκιμάσω αύριο κατά τις 7.00 μ.μ. αν υπάρχει παρέα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έγραψα...612 λέξεις για την ακρήβεια ... έγραφα και πριν μισή ώρα και είχα γράψει άλλες 400...οπότε έκανα αυτό που ήθελα... Αποτέλεσμα 600 λέξεις..Εσείς?

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Χα, και είσαι και άρρωστος! Σκέψου δηλαδή να ήσουνα υγιής! :tease:

 

 

Αν ποτέ με ρωτήσουν τι είχα πάρει/πιει/καπνίσει όταν το έγραφα (δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! ξέρετε εσείς ;) ) θα μπορώ να πω "ήμουν άρρωστος και με άπειρο πονοκέφαλο όταν το έγραφα. Δεν γραφόταν αλλιώς!"

 

Μόλις τέλειωσα την ιστορία. 4920 λέξεις έγραψε το πρώτο κοντέρ λοιπόν. Κι από αυτές, πάνω από τις 4000 γράφτηκαν στα πλαίσια αυτού του τόπικ.biggrin.gif

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησανbeerchug.gif, πιστέψτε μας όλοι όσοι δε το δοκιμάσατε ακόμα. Δουλεύει. Κοπιάστε thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ έγραψα...612 λέξεις για την ακρήβεια ... έγραφα και πριν μισή ώρα και είχα γράψει άλλες 400...οπότε έκανα αυτό που ήθελα... Αποτέλεσμα 600 λέξεις..Εσείς?

 

Μόλις τώρα τέλειωσα με τις απαντήσεις στα σχόλια της ιστορίας μου... 1500 λέξεις περίπου. Θα αρχίσω, λοιπόν, σιγά σιγά να τις ανεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

πιστέψτε μας όλοι όσοι δε το δοκιμάσατε ακόμα. Δουλεύει. Κοπιάστε thmbup.gif

Βασικά είσαι λίγο "έλα παππού να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου", αφού σε παλιό θέμα για nanowrimo υπάρχει μαρτυρία της Nienor που μου μίλαγε στο MSN ενώ προσπαθούσα να πιάσω μέχρι τα μεσάνυχτα (που έρχονταν σε 10 λεπτά) το όριο των λέξεων της ημέρας . Βοηθάει τρελά.

 

Τώρα, βασική ερώτηση, θα με προλάβει ο Μορφέας ή θα τελειώσω το κεφάλαιο ή, ακόμα καλύτερα, και αυτό και το επόμενο κεφάλαιο απόψε;

Link to comment
Share on other sites

Την ασθένεια που προσπαθείτε να αποφύγετε την περνούσε και ο μέγας

 

 

 

 

Ἀντὸν Π. Τσέχωφ (Антон П. Чехов)

 

 

 

 

Ἡ «δι­κιά» μου

(М­оя «о­на»)

 

 

 

14-alpha-century_mag_illuminated_a_cuyp.png?w=51&h=55Υ­ΤΗ, σύμ­φω­να μὲ τὰ ὅ­σα ἁρ­μο­δί­ως δι­α­τεί­νον­ται οἱ γο­νεῖς καὶ οἱ προ­ϊ­στά­με­νοί μου, γεν­νή­θη­κε πρὶν ἀ­πὸ μέ­να. Ἔ­χουν δὲν ἔ­χουν δί­κιο, τὸ μό­νο ποὺ γνω­ρί­ζω εἶ­ναι ὅ­τι δὲν θυ­μᾶ­μαι οὔ­τε μί­α μέ­ρα στὴ ζω­ή μου ποὺ νὰ μὴν τῆς ἀ­νῆ­κα καὶ νὰ μὴν αἰ­σθα­νό­μουν πά­νω μου τὴν ἐ­ξου­σί­α της. Δὲν μὲ ἀ­φή­νει σὲ ἡ­συ­χί­α οὔ­τε μέ­ρα οὔ­τε νύ­χτα. Κι ἐ­γὼ ἐ­πί­σης μὲ τὴ σει­ρά μου δὲν ἐκ­δη­λώ­νω κα­μί­α πρό­θε­ση νὰ ξε­κό­ψω ἀ­π’ αὐ­τὴν – ἡ σχέ­ση μας κα­τέ­στη ἰ­σχυ­ρή, πά­για… Ὡ­στό­σο μὴ ζη­λεύ­ε­τε, νε­α­ρὴ ἀ­να­γνώ­στρια!­.. Αὐ­τὴ ἡ συγ­κι­νη­τι­κὴ σχέ­ση δὲν μοῦ προ­ξέ­νη­σε τί­πο­τε ἄλ­λο ἐ­κτὸς ἀ­πὸ δυ­στυ­χί­α. Πρῶ­τον, ἡ «δι­κιά» μου, ἔ­τσι ὅ­πως τό ’­χει συ­νή­θει­ο νὰ μὴ μὲ ἀ­φή­νει μέ­ρα-νύ­χτα στὴν ἡ­συ­χί­α μου, δὲν μοῦ ἐ­πι­τρέ­πει κα­θό­λου ν’ ἀ­σχο­λη­θῶ μὲ τὶς δου­λει­ές μου. Μὲ ἀ­πο­τρέ­πει ἀ­πὸ τὸ νὰ δι­α­βά­ζω, νὰ γρά­φω, νὰ κά­νω πε­ρι­πά­τους, νὰ ἀ­πο­λαμ­βά­νω τὴ φύ­ση… Ὅ­σο γρά­φω τοῦ­τες τὶς γραμ­μές, αὐ­τὴ μοῦ σκουν­τᾶ τὸν ἀγ­κώ­να καὶ κά­θε δευ­τε­ρό­λε­πτο, ὅ­πως ἡ ἀρ­χαί­α Κλε­ο­πά­τρα πρὸς τὸν ἐ­ξί­σου ἀρ­χαῖ­ο Ἀν­τώ­νιο, μοῦ γνέ­φει πρὸς τὴν πα­στά­δα. Δεύ­τε­ρον, μὲ ἀ­φά­νι­σε σὰν Γαλ­λί­δα κο­κό­τα. Χά­ριν ἀ­φο­σί­ω­σης θυ­σί­α­σα γι’ αὐ­τὴν τὰ πάν­τα: κα­ρι­έ­ρα, δό­ξα, ἀ­νέ­σεις… Ἐξ αἰ­τί­ας της κυ­κλο­φο­ρῶ σχε­δὸν γυ­μνός, ζῶ σ’ ἕ­να φτη­νὸ δω­μά­τιο, τρέ­φο­μαι μὲ ἀ­παί­σια φα­γη­τά, γρά­φω μὲ ξε­θω­ρι­α­σμέ­νο με­λά­νι. Ὅ­λα, ὅ­λα μοῦ τά ’­φα­γε, ἡ ἄ­πλη­στη! Τὴ μι­σῶ, τὴν πε­ρι­φρο­νῶ… Θὰ ἔ­πρε­πε νὰ τὴν ἔ­χω χω­ρί­σει ἐ­δῶ καὶ και­ρό, ὡ­στό­σο δὲν τὸ ἔ­χω πρά­ξει μέ­χρι τώ­ρα, κι αὐ­τὸ ὄ­χι δι­ό­τι οἱ δι­κη­γό­ροι τῆς Μό­σχας ἀ­παι­τοῦν γιὰ τὸ δι­α­ζύ­γιο τέσ­σε­ρις χι­λιά­δες… Παι­διὰ ὣς τώ­ρα δὲν ἔ­χου­με… Θέ­λε­τε νὰ μά­θε­τε τὸ ὄ­νο­μά της; Εὐ­α­ρε­στη­θεῖ­τε νὰ τὸ ἀ­κού­σε­τε… Εἶ­ναι ποι­η­τι­κό, κά­τι σὰν Μπέλ­λα, Κλέ­λια, Λέ­λια…

 

Τὸ ὄ­νο­μά της εἶ­ναι τεμ­πε­λιά.

 

 

 

 

Πηγή εδώ.

Link to comment
Share on other sites

πιστέψτε μας όλοι όσοι δε το δοκιμάσατε ακόμα. Δουλεύει. Κοπιάστε thmbup.gif

Βασικά είσαι λίγο "έλα παππού να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου", αφού σε παλιό θέμα για nanowrimo υπάρχει μαρτυρία της Nienor που μου μίλαγε στο MSN ενώ προσπαθούσα να πιάσω μέχρι τα μεσάνυχτα (που έρχονταν σε 10 λεπτά) το όριο των λέξεων της ημέρας . Βοηθάει τρελά.

 

Τώρα, βασική ερώτηση, θα με προλάβει ο Μορφέας ή θα τελειώσω το κεφάλαιο ή, ακόμα καλύτερα, και αυτό και το επόμενο κεφάλαιο απόψε;

 

χαχαχα, τη θυμάμαι αυτή τη φάση :)

Γενικά είναι πάρα πολύ ωραίο το να κάνεις με παρέα κάτι που θεωρείται "από τη φύση του" μοναχικό. Για μένα είναι κι ένα από τα νοήματα του σφφ. Έχω βρει παρέα για να κάνω αυτό που πριν έκανα μόνη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη φριχτή υποψία ότι πρέπω να γράψω κάτι για κείνο το ράιτοφ... Εφτά; Μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη φριχτή υποψία ότι πρέπω να γράψω κάτι για κείνο το ράιτοφ... Εφτά; Μέσα.

 

Ωραία. :)

Εγώ θα προσθέτω τις λέξεις που έφαγε η μαρμάγκα στο ρακόρ #2 για να φτάσει να πει τα ανείπωτα.

Τα λέμε εφτά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..