Jump to content

Αναγνωστική γιάφκα στην Κυψέλη!


mman
 Share

Recommended Posts

Η γιάφκα έχει Α Π Ε Ρ Ι Ο Ρ Ι Σ Τ Ε Σ δυνατότητες.

Με 10-12 μέτρα τοίχου, τα καημένα έγκλειστα στα ντουλάπια, θα σταματήσουν να φωνάζουν σαν τους Μανδραγόρες στο Χάρρυ Πόττερ.

 

 

Έλεγα να προτείνω να συμπεριληφθεί η γιάφκα στους 100 τόπους που προξενούν δέος. :o :shok:

Αλλά έτσι που τα λες για τα έγκλειστα αισθανομαι ότι μάλλον προς τον τρόμο πάει το πράγμα. :scared:

 

Edit: Δυο τυπγραφικά σε δυο γραμμές. Δεν πάμε καλά...

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και προξενεί δέος η βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας αλλά σκέψου τα όλα τα βιβλιαράκια σε μονή σειρά (για να μπορείς να τα χαϊδεύεις να τα μυρίζεις), στο φως, στο σαλόνι, σε βιβλιοθήκες που πιάνουν όλο τον τοίχο, σε ανοιχτό καφέ χρώμα, ανα είδος και συγγραφέα,... ;-)

 

Βρε λες να είμαι ο αποπάνω γορίλας και να μην το ξέρω;

Edited by melkiades
Link to comment
Share on other sites

Βρε λες να είμαι ο αποπάνω γορίλας και να μην το ξέρω;

 

Βρε, ναι;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείστε να μην αποκαλείτε τον Librarian, γορίλα. Είναι σαν να αποκαλεί κάποιος τον Φρόντο "τριχοπόδαρο μπαρμπαδέλι" ή τον Spock "Αυτιά". Άντε μην σας quotάρω εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείστε να μην αποκαλείτε τον Librarian, γορίλα. Είναι σαν να αποκαλεί κάποιος τον Φρόντο "τριχοπόδαρο μπαρμπαδέλι" ή τον Spock "Αυτιά". Άντε μην σας quotάρω εδώ

 

Ook!

Link to comment
Share on other sites

Έλα δώσε μου λίγους μήνες να προχωρήσω τον Πράτσετ και να τους μάθω όλους.

Μετά θα σου ζητήσω ταπεινά συγνώμη.:(

Link to comment
Share on other sites

Mort, Guards Guards! και Wyrd Sisters, μια τριάδα γι'αρχή. Έπειτα Colour of magic και Light Fantastic. Ή το ανάποδο. *hugs ^_^

Link to comment
Share on other sites

Mort, Guards Guards! και Wyrd Sisters, μια τριάδα γι'αρχή. Έπειτα Colour of magic και Light Fantastic. Ή το ανάποδο. *hugs ^_^

ΣΠΑΜ: Κανείς σας δεν είδε στο Star "The Colour of Magic" τις γιορτές;

 

 

[Και on topic: Μήπως το... "Κωσταλέξη των βιβλίων;" :tease: ]

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Οταν η Βασω μου ειπε την τρομαχτικη ιστορια για τα βιβλια του ανδρα της, οχι οτι δεν την πιστεψα, αλλα δεν μπορουσα να το φανταστω!

Τι ΧΑΜΟΣ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ειναι αυτος;!

Και νομιζα πως εμεις στο σπιτι εχουμε προβλημα χωρου λογω των βιβλιων!

Ππωπωπω μανα μου! Να μπορεις να χαζευεις, χαιδευεις, ξεσκονιζεις (εδω μου κακοφαινεται λιγο αλλα χαλαλι), μυριζεις, διαλεγεις, διαβαζεις αυτα τα απειρα βιβλια!!!!!

Και ενα ολοκληρο σπιτι για να τα αποθηκευεις... ΜΕΓΑΛΕΙΑ!

 

* Εδειξα τις φωτογραφιες στην δικη μου κακομοιρη μανα για να μην ξαναγρινιαξει... νομιζω επιασε... μου ειπε δοξα τον θεο που δεν εχετε καταντησει ετσι το σπιτι μου (μην την παρεξηγειτε ελληνιδα μανα ειναι ποσα ν' αντεξει;) και εφυγε... χε χε χε... ;-)

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

bump.
Με το τέλος του Making Money στάθηκα να περιεργαστώ τη βιβλιοθήκη μου, κοιτώντας ποιό ποιό ποιό θα φαγωθεί επόμενο, και το μυαλό μου επέστρεψε σε τούτο εδώ. Ένα τόπικ άξιο θαυμασμού από παλιούς και νέους.

 

(Και, addressing the elephant in the room, Βάσω, φοβερό το μαλλί στη φωτό)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά τρομερές οι βιβλιοθήκες σας, η χαρά της μετακόμισης είναι  :p

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..