Jump to content

Νυχτερινή Παράδοση


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Ένα ευχαριστώ στον Ανδρέα(andlib) για την ενθάρρυνση του στο να συμπληρώσω την φόρμα της biblionet.

 

Το έχω ξαναγράψει: Όσοι εκδίδεται μόνοι σας ή σε μικρούς εκδοτικούς οίκους φροντίστε να συμπεριληφθεί το βιβλίο σας στην biblionet – οι μεγάλοι εκδοτικοί οίκοι κανονικά ενημερώνουν τη βάση.

 

Αν το βιβλίο σας δεν υπάρχει στη Biblionet ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΕ για τους βιβλιοπώλες (ηλεκτρονικούς και μη).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    22

  • mman

    6

  • Drake Ramore

    6

  • Andkand

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Βρήκα τη Νυχτερινή Παράδοση στην Πρωτοπορία και μάλιστα σε τιμή χαμηλότερη του lulu. Δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτή η δυνατότητα μέσω on demand εκτύπωσης. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ καλό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Πως ακριβώς έγινε αυτό;

 

Ντινο, είναι κάτι που γίνεται έπειτα απο δικές σου κινήσεις ή έχουν κάποια συμφωνία με το lulu;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη Νυχτερινή Παράδοση στην Πρωτοπορία και μάλιστα σε τιμή χαμηλότερη του lulu. Δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτή η δυνατότητα μέσω on demand εκτύπωσης. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ καλό.

 

 

 

 

Επειδή είχα παρόμοια εμπειρία με το δικό μου βιβλίο:

 

Τα ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία παίρνουν αυτόματα στοιχεία από την biblionet και τα εμφανίζουν στους καταλόγους τους.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν οπωσδήποτε το βιβλίο στα ράφια τους. Συνήθως το διαφημίζουν και αν κάποιος το παραγγείλει τότε επικοινωνούν με το άτομο που έχει δηλωθεί στην biblionet ως προμηθευτής για να τους το προμηθεύσει. (Εκτός και αν ο Ντίνος έκανε κάποια άλλη κίνηση και τους έστειλε κάποια αντίτυπα).

 

Όσο για την τιμή, είναι συνήθης πρακτική όλων των ηλεκτρονικών βιβλιοπωλών κάνουν εκπτώσεις πάνω στην αρχική τιμή των εκδοτών για να κερδίσουν πελάτες προσδοκώντας να βγάλουν κέρδος από μαζικές πωλήσεις. (Σημ: η τιμή που αναφέρεται είναι χωρίς τα ταχυδρομικά έξοδα).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη Νυχτερινή Παράδοση στην Πρωτοπορία και μάλιστα σε τιμή χαμηλότερη του lulu. Δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτή η δυνατότητα μέσω on demand εκτύπωσης. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ καλό.

:eek: :eek: :eek:

 

Δεν είχα ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συμβαίνει αυτό που αναφέρει ο Ανδρέας. Κι αυτά που λέει έχουν πολύ ενδιαφέρον.

Θα πρέπει να γίνει μια παραγγελία μέσω Πρωτοπορίας για να δούμε τι παίζει. Εγώ πάντως θα το βάλω στην επόμενή μου παραγγελία.

 

Μακάρι να μπορούν να γίνουν τόσο εύκολα τα πράγματα όσον αφορά τις ιδιωτικές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συμβαίνει αυτό που αναφέρει ο Ανδρέας. Κι αυτά που λέει έχουν πολύ ενδιαφέρον.

Θα πρέπει να γίνει μια παραγγελία μέσω Πρωτοπορίας για να δούμε τι παίζει. Εγώ πάντως θα το βάλω στην επόμενή μου παραγγελία.

 

Μακάρι να μπορούν να γίνουν τόσο εύκολα τα πράγματα όσον αφορά τις ιδιωτικές εκδόσεις.

 

 

Πάντως και το δικό μου βιβλίο το είχε στην ιστοσελίδα της η Πρωτοπορία και το διαφήμιζε. Όταν όμως κάποιοι το ζήτησαν, μου έκαναν παράπονο ότι δεν τους το έστειλαν με την αιτιολογία ότι το βιβλίο ήταν εξαντλημένο (!!!!) κάτι που δεν ίσχυε φυσικά!

 

Για να το φέρουν και να το πουλούν κανονικά έπρεπε να επέμβω εγώ προσωπικά και να τους φέρω σε επαφή με τον διανομέα του βιβλίου μου στην Αθήνα! Μετά από αυτό το βιβλίο μου διακινείται ομαλά (απ’ όσο ξέρω) από το ηλεκτρονικό τους βιβλιοπωλείο. (Α, μετά από την δική μου επέμβαση διέθεταν κανονικά το βιβλίο αλλά άλλα λίγο προς τα πάνω την τιμή του… J )

 

Γενικά το θέμα θέλει πολύ τρέξιμο από τον ίδιο τον συγγραφέα…

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα, επιτέλους, ο υπεύθυνος που μετέφερε εδώ αυτό το τόπικ, από τον "Ελληνικό Τρόμο" που το είχα βάλει αρχικά, να το επιστρέψει στη θέση του. Αλλιώς δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο αυτής της άνισης μεταχείρησης. Ευχαριστώ.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα, επιτέλους, ο υπεύθυνος που μετέφερε εδώ αυτό το τόπικ, από τον "Ελληνικό Τρόμο" που το είχα βάλει αρχικά, να το επιστρέψει στη θέση του. Αλλιώς δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο αυτής της άνισης μεταχείρησης. Ευχαριστώ.

Τα κουμπιά PM και report υπάρχουν στο φόρουμ για κάποιο λόγο, Ντίνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αχ, το Λελεκι....Μακραν η αγαπημενη μου ιστορια εδω μεσα .Ισως γιατι ειναι η πρωτη που διαβασα, κατι σαν τον πρωτο ερωτα ενα πραμα.Μεχρι και βρισιδι εχω φαει για παρτη της (από την ξαδελφη μου, οταν με τσακωσε να τη διαβαζω στον πενταχρονο γιο της-ο οποιος, ειρησθω εν παροδω, ενθουσιαστηκε, κι οποτε παω για επισκεψη μου ζητα να του πω κι αλλες "φοβιστικες" ιστοριες)

Καλοταξιδο το πονημα, Ντινο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..