Jump to content

Write off #57 (Esteldor vs WILLIAM)


wordsmith
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα του


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ευχαριστώ william :) Ευχαριστώ όλους σας για τα σχόλια παιδιά. Θα το ξανακάνουμε κάποια στιγμή στο μέλλον αυτό, ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν πρόλαβα να ψηφίσω, αλλά έχω τα σχόλια γραμμένα εδώ και καιρό, οπότε:

 

Esteldor

Διαβάστηκε πάρα πολύ γρήγορα. Μπράβο για τον πολύ καλό σου λόγο, καθώς επίσης και για την αναλογία διαλόγων και δράσης στο κείμενο.

Ίσως το όνομα Λότε να επαναλήφθηκε περισσότερες φορές απ’ όσο είχα ανάγκη.

Για το πρώτο σχόλιο, σχετικά με το πόσο γρήγορα κύλισε η ιστορία… ίσως εκτός από την αξία της τεχνικής σου να υπάρχουν και κάποιες μίνι ευκολίες (πχ

το πόσο εύκολα παίρνει το χάπι ο Λότε ή η απουσία περισσότερων εξηγήσεων σχετικά με την Ίριμα και το ‘ζητηματάκι’ με τον φόνο

) .

Δεν θα με χάλαγε αν οι αναμνήσεις του Λότε (από τον Καρλ) ήταν περισσότερες. Όχι να πήξει το κείμενο, αλλά ένα τσικ παραπάνω το ήθελα, έτσι για να συγχρονιστώ καλύτερα με τα αυτοκαταστροφικά μεθύσια του Λότε.

Μπράβο Esteldor, τα συγχαρητήριά μου.

Υγ: Τα ονόματα είναι φάντασι, ωστόσο στο σέτινγκ που έχεις χρησιμοποιήσει μου κάθησαν καπως παράξενα. Δεν το λέω για κακό, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν το λέω ούτε για καλό…

 

 

WILLIAM

Δεν δικαιώνει κατά τη γνώμη μου την πολύ καλή εισαγωγή της wordsmith. Οι χαρακτήρες δεν είναι χτισμένοι με στιβαρότητα, η Ίριμα έχει μειωμένο ρόλο στην ιστορία, οι εχθροί καταστρέφονται στο πιτσ φιτίλι, οι φίλοι φτάνουν κάθε φορά πολύ βολικά (για να δώσουν λύση στις διάφορες καταστάσεις που δημιουργούνται).

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα σχόλια dragoncult.

Συμφωνώ με τα σχόλιά σου ως προς την ιστορία, αλλά θες επειδή δεν ήθελα να υπερβώ πολύ το όριο λέξεων, θες επειδή δεν μου βγήκε όταν έγραφα την ιστορία, μου έμεινε έτσι.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ευχαριστώ για τα σχόλια dragoncult.

Συμφωνώ με τα σχόλιά σου ως προς την ιστορία, αλλά θες επειδή δεν ήθελα να υπερβώ πολύ το όριο λέξεων, θες επειδή δεν μου βγήκε όταν έγραφα την ιστορία, μου έμεινε έτσι.

Ευχαριστώ και πάλι.

:lol: Άντε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

O Διαγωνισμός τελείωσε και πρέπει να πω πως εκ των δύο μου άρεσε παραπάνω η ιστορία του φίλου μου Βασίλη. Πρώτα απ'όλα έχεις βελτιωθεί τρομερά από τότε που είμασταν λυκειόπαιδα και γράφαμε φάνταζι και οι περιγραφές σου, ειδικά στις ερωτικές σκηνές ήταν πολύ καλές. Η ιστορία ήταν κάπως ξύλινη και μας πέταγε συχνά από εδώ και απο εκεί χωρίς κάποιο ιδιαίτερο νόημα για την εξέλιξη και όντως τα ονόματα ήταν πολύ φανταστικά για έναν συμβατικό κόσμο..εννοώ θα μπορούσε εύκολα να διαδραματίζεται σε έναν κόσμο φάντασι πχ....ένα κομμένο λουρί σελας, ένα ακροπύργιο, ή ένα λυχνάρι αντί για διακόπτη. Πάντως πολύ καλή περιγραφή, ένας αισθησιασμός ήταν συνεχώς παρόντας.

William.Είσαι σίγουρα μέσα στο σέτινγκ αλλά όπως προείπαν τα παιδιά είναι κάπως στημένα όλα, τα συμπιέζεις και στο τέλος ειδικά τρέχεις πολύ απότομα, συγκεντρώνεται μια στρατιά σε 2 γραμμές. Η ταχύτητα αυτή το κάνει περισσότερο να θυμίζει παραμύθι καθώς και η απλότητα των χαρακτήρων.Κάνεις αρκετό tell και λίγο show.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To 95 /100 των περιπτώσεων που κάνουνε μασάζ καταλήγουν να κάνουν sex. Το μασάζ είναι ένας άκρως ερωτικός τρόπος να χαλαρώσεις...και...το απολαμβάνω και εγώ πολύ.

 

 

χχαχαχαχα ισχύει τόσο μα τόσο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #57 (Esteldor vs WILLIAM)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..