Jump to content

Τι (δεν) θα έκανα αν ήμουν ποτέ ήρωας


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

Υπάρχει μια λίστα για τον κακό. Γιατί να μην υπάρχει μια λίστα και για τον ήρωα; Γιατί να μην φτιάξουμε μια τέτοια λίστα; Θα έχει τρομερό γέλιο! :D

 

Αρχίζω.

 

 

1. Ποτέ δε θα άφηνα έναν πληροφοριοδότη του Μεγάλου Κακού να γλιτώσει, αν βρισκόταν στο έλεός μου. Θα τον σκότωνα, για να μην πάει αμέσως να αναφέρει πού βρίσκομαι και τι κάνω.

 

2. Αν ένας παλαβός τύπος ερχόταν στο χωριό μου λέγοντάς μου ότι αυτός είναι μάγος ή προφήτης και ξέρει ότι πρέπει να τον ακολουθήσω για να σώσω τον κόσμο, θα του έλεγα "Είσαι τρελός!" και θα τον αγνοούσα.

Link to comment
Share on other sites

3-ΠΑΝΤΑ θα έπαιρνα το μαγικό όπλο/πανοπλία/κράνος κ.ο.κ χωρίς να κάνω τον κόπο να αναρωτηθώ αν θα με σκλαβώσει, όταν ο μεγάλος κακός δράκος/δαίμονας/μάγος με απειλούσε

4-Θα έδινα σημασία σε μικρές χελώνες που μιλάνε. Δεν είναι πολλές που το κάνουν και μπορεί και να λένε αλήθεια...

5-Και γιατί θα πρέπει να πιστέψω ότι είμαι ο ήρωας της προφητείας;

6-Δεν θα δοκίμαζα να τα φτιάξω με την πανέμορφη βασίλισσα που έχει πολλούς εχθρούς ή με βάζει να ορκιστώ στο όνομά τηυς να κάνω κάτι βλακωδώς απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν άντρας ήρωας:

 

7: Θα φρόντιζα να μην έχω γυναίκα/παιδιά/σκυλιά/γατιά με τα οποία θα μπορούσαν να με απειλήσουν/εκβιάσουν.

 

8: Αν είχα(γυναίκα/παιδιά/σκυλιά/γατιά) θα φρόντιζα να μη γνωρίζει κανείς την ύπαρξή τους.

 

9: Ποτέ δε θα ερωτευόμουν την κακιά μάγισσα/βασίλισσα.

 

Αν ήμουν γυναίκα ήρωας:

 

Δε θα αναφέρω τίποτα γιατί πιστεύω οι γυναίκες τα καταφέρνουν πολύ καλά σ'αυτό το ρόλο :chinese:

Link to comment
Share on other sites

AXAXAXAXAXAXAXAAAA!!! Eroviana rules!

Πολύ μου άρεσε η ατάκα για τις γυναίκες ήρωες!

:icon_yea: και τρελαίνομαι γι αυτό το προσωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν ηρωίδα (ή γυναίκα ήρωας, αν επιμένετε :ρ),

 

10. ποτέ δε θα ερωτευόμουν τον φαινομενικά κύριο Τέλειο που αποδεικνύεται, τελικά, να είναι ένας από τους υπηρέτες του αρχικακού ή ο ίδιος ο αρχικακός

 

11. αν βρισκόμουν on the run, ποτέ δε θα μεταμφιεζόμουν αγόρι

 

 

;-Ρ

Link to comment
Share on other sites

11-Αν ντυμόνουν αγόρι θα το έκανα με περισσότερη προσοχή

12-Πάντα είναι κακό να φεύγεις για πάνω από δέκα χρόνια από το σπίτι σου. Ίσως να μην το βρεις εκεί σαν γυρίσεις...

Link to comment
Share on other sites

13. Θα φρόντιζα να έχω πάντα μαζί μου ένα σετάκι αναρρίχισης, για να μην κουράζομαι όταν σκαρφαλώνω σε πύργους ή μπλακόνια.

 

14. Όταν θα έπιανα τον κακό δεν θα τον έστελνα στην φυλακή αλλά θα τον καθάριζα επιτόπου, θα έκαιγα το σώμα του, θα πετούσα τις στάχτες του στους τέσσερις ορίζοντες και θα έριχνα τα πράματά του στον βυθό στης θάλασσας, έτσι ώστε να μην το σκάσει και έχω ξανά ντράβαλα με αυτόν.

 

15. Θα έχω μια σφυρίχτρα υπερήχων μαζί μου, σε περίπτωση που δεν μπορώ να σφυρίξω για να καλέσω το άλογό μου όταν περιτριγυρίζομαι από κακούς και δεν θέλω να τραβήξω την προσοχή τους.

Edited by King_Volsung
Link to comment
Share on other sites

16.Θα άλλαζα επάγγελμα και θα γινόμουν κάτι πιο επικερδές/ασφαλές/φιλειρηνικό (δύσκολοι καιροί για ήρωες)...

17. Θα φρόντιζα να μην πάθω ψύχωση με το αγροτιλίκι όταν συνταξιοδοτηθώ και όχι, ούτε θα αποφάσιζα ότι έχω λαμπρό μέλλον ως ταβερνιάρης.

18. Θα έγραφα τα απομνημονεύματα μου (κατά 99% φανταστικά) και θα τα εξέδιδα ώστε να γίνουν ανάρπαστα σε κύκλους εύπιστων αρχάριων ηρώων.

Edited by The Blackcloak
Link to comment
Share on other sites

19. Όταν σκότωνα, δε θα κλαψούριζα συνέχεια "Αχ, γιατί σκοτώνω; Αχ, πώς το έκανα αυτό εγώ;" Θα έκανα τη δουλειά μου και θα προχωρούσα.

 

20. Όταν έβρισκα τον αρχικακό ανυπεράσπιστο και ήμουν σε θέση να τον καθαρίσω, θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν ηρωίδα (ή γυναίκα ήρωας, αν επιμένετε :ρ),

 

10. ποτέ δε θα ερωτευόμουν τον φαινομενικά κύριο Τέλειο που αποδεικνύεται, τελικά, να είναι ένας από τους υπηρέτες του αρχικακού ή ο ίδιος ο αρχικακός

 

11. αν βρισκόμουν on the run, ποτέ δε θα μεταμφιεζόμουν αγόρι

;-Ρ

 

Βάρδε, είσαι ύπουλος(με την καλή έννοια) :p

Link to comment
Share on other sites

1.Σε καμία περίπτωση δε θα κρατούσα το δαχτυλίδι που είχα μόλις κλέψει από τα κομμένα δάχτυλα του δαίμονα-αντιπάλου μου!

2.Δεν θα ακολουθούσα το ένστικτό μου - μια μικρή βλακεία του τύπου "δεν ξέρω, γιατί, αλλά κάτι με έσπρωξε να ανοίξω την πόρτα" μπορεί να σε παιδέψει για δεκάδες σελίδες.

3.Δε θα άνοιγα σε κανέναν κατατρεγμένο ταξιδιώτη που χτυπάει την πόρτα μου στις τρεις το πρωί ενώ έξω βρέχει.

4. Δε θα ενδιαφερόμουν ακόμα και αν λεωφορεία πετούσαν μπροστά μου και γιαγιάδες έβγαζαν φτερά στην πλάτη - θα συνέχιζα ατάραχος το δρόμο μου.

Link to comment
Share on other sites

25-Θα πουλούσα την χρυσή πανοπλία για να αποσυρθώ κάπου ζεστά και ωραία

26-Α, και καλά επειδή είμαι ήρωας πρέπει να τα βάλω με τον γελιωδώς πανίσχυρο κακό;

27-ΠΟΤΕ δεν προσβάλλεις πανίσχυρα υπερφυσικά όντα. Τείνουν προς μια ιδιαίτερη εκδικητικότητα

Link to comment
Share on other sites

28- Για κανενα μα για κανενα λογο δεν θα αγοραζα μαγικο βασιλειο σε εναν αλλο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

29.Θα πουλουσα τις υπηρεσιες μου στον πιο δυνατο με ανταλαγμα περισσοτερη δυναμη και εξουσια.

Ναι!!! ειμαι κακος :devil2:

30. Θα καλουσα μερικους δαιμονες για να καταπιουν τον κοσμο των ζωντανων :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egw paidia an eimouna o hrwas tha upevalla paraithsh kai tha afhna pisw mou kathe tash mazoxismou pou diakrinei autous tous tupous.Tha ekana thn papia kai den tha mpleka pou8ena sunexizontas na zw thn aplh voukolikh(sunh8ws apo kei ksekinoune oi hrwes) mou zwh:)

An eimouna hrwida tha emena sto pleuro tou pio panw agrotopaidou i sthn xeiroterh(kaliterh?) tha ton prodida kai tha trexa sto pleuro tou dunatou kai anikhtou kakou:)

Link to comment
Share on other sites

31 - Egw den 8a ekriba tis dunameis mou se katastaseis opws to SEX (I tis exeis i den tis exeis)

32 - Otan den eimoun o Irwas 8a elega pantous ti kalo paidi o Super-Balidor (p.x.)

33 - den 8a krubomoun etsi wste na zitisw xrimatodotisi apo to kratos

Link to comment
Share on other sites

Ένα άτομο με μεγάλη δύναμη εμφανίζεται στη Γη και αρχίζει να καταστρέφει, να λεηλατεί, να σκοτώνει, να βιάζει...

 

Ένα άτομο χωρίς ηθικές αναστολές...

 

Ένα άτομο που έχει στη διάθεσή του τεχνολογία ανήκουστη...

 

Ένα άτομο με ρητορική ικανότητα, με όραμα μαύρο...

 

Ένα άτομο που θα μισούσε τις αδυναμίες (παιδιά, σκυλιά, καλοσύνη, ανθρώπινες σχέσεις κτλ) και θα τις πολεμούσε με τον όποιο τρόπο...

 

Ένα άτομο που θα θεωρούσε ότι η Δημοκρατία είναι ψέμα και η πραγματική πορεία του ανθρώπου περνά ΜΟΝΟ από το σφυρί και το αμώνι...

 

Ένα άτομο που θα κατακτούσε όλο τον πλανήτη, πρώτα οικονομικά, μετά πολιτικά και τέλος γεωγραφικά...

 

Ένα άτομο που δε μεγαλώνει πάνω από τα σαράντα...

 

Ένα άτομο που δεν αρρωσταίνει...

 

Ένα άτομο που θα εξάλειφε χωρίς ενδοιασμούς κάθε του αντίπαλο...

 

Ένα άτομο που συγκεντώνει όλα τα χαρακτηριστικά που ονομάζουμε "κακά"...

 

Ένα άτομο που θα γεννούσε το φόβο αλλά και το μίσους όλων, αλλά με τέτοια δύναμη που να μην τον ένοιαζε...

 

Ένα άτομο που θα έπαιρνε όλες τις αμαρτίες μας στη πλάτη του.

 

Θα ήθελα να ήμουν ο ήρωας που θα τον σκότωνε.

 

Θα ήθελα να με έλεγαν Ιούδα.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενόμαστε κιόλας, Jaqen H'Gar, κάποιοι το έχουν κάνει κι αυτό (Το Έπος της Γαιοθάλασσας, κανείς; ).

 

34. Αν ήμουν ήρωας, δε θα ερωτευόμουν την κάθε πλούσια τα ελέη και τα χωράφια περισσευάμενη ιν ντάιρ πέρυλ δεσποινίδα...

 

35. Αν ήμουν ηρωίδα, θα φόραγα καμιά πανοπλία που θα προστάτευε τα πλούσια ελέη (εάν αυτά υπήρχαν) αντί να τα επιδεικνύει.

 

36. Αν είχα νοημοσύνη άνω του ελαχίστου θα αναρωτιόμουν μόνο προς στιγμήν ελαχίστη τη διαρκεία για τα της αθανασίας κάλλη και μετά θα συνέχιζα ακάθεκτα το δρόμο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

37. Αν ήμουν ήρωας δεν θα με ένοιαζε τι θα πάθει η ερωμένη μου(όπως αναφέρθηκε ΠΟΤΕ ένας ηρωας δεν πρεπει να παντρέυεται-κανει οικογένεια). Τι στο καλό, ήρωας είμαι γιατί να σκάω?!? Θα έβρισκα αμέσως άλλη

 

38. Θα έπαιρνα τα μέτρα μου να μην κάνω παιδί-μπορεί να γίνει ο αρχικακός στο τέλος(Βλεπε Μοντρεντ-μην μιλησω για Κρόνο και Δία)

 

39. Αν συναντούσα μια συντροφια με ξωτικό , νάνο , μάγο κτλ που τριγυρνανε απο δω κι απο εκει δεν θα έπιανα παρτίδες. Οι κακές παρέες σε μπλέκουν σε μπελάδες.

 

40. Δεν θα έπινα. Τερμα τα μεθύσια και τα ναρκωτικά στο ποτο.

 

41. Αν ο αρχικακος ήταν και αρχοντας όλου του κόσμου και μου πρότεινε να γίνω υπαρχηγός θα δεχόμουνα και θα τον ξεπάστρευα αργότερα(συντομα όμως-οχι σαν τον Νταρθ Βειντερ) αντι να τον σκοτώσω αμέσως και να παρω μόνο την ευγνωμοσύνη των καλών.

 

42. Δεν θα πήγαινα με όποια μου την έπεφτε. Μόνο με όσες τις την έπεφτα εγώ. Οι άλλες μπορεί να είναι βαλτές.

 

43. Αντι για ΧΡ πόντους μετά απο καποιο quest θα ζητούσα απόδειξη για την εφορία και ενσημα για το ΙΚΑ η όποιο ταμείο ασφαλίζει ήρωες.

Link to comment
Share on other sites

44. Θα είχα και ασπίδα! Τι να κάνεις το σπαθί όταν ο άλλος έχει τοξότες? Εκτος κι αν ήμουν η Ζηνα(Ματωνω,ματωνω,χωρις εσένα λιώνω) και έπιανα τα βέλη στον αέρα με το χέρι αλλα και πάλι πόσα να πιάσω...Ισως αν ήμουν κατι μεταξύ Ζηνας και Καλι οπότε θα έπιανα αρκετα. ;)

 

45. Αν μπορουσα να ταξιδέψω σε άλλη διάσταση θα διάλεγα να αγοράσω ενα υπερεξελιγμενο όπλο παρά να αποκτήσω μετά απο πολυ κόπο ενα..σπαθί όσο καλό και να έιναι (όχι ούτε το Stormbringer)

 

46. Αν είχε τέτοιο αιμοβόρο σπαθί-που ρουφάει ψυχές-ένας φίλος μου θα τον ξέκοβα διακριτικά. Το πολυ να του έκανα καμια αναπάντητη που και που. Όλοι οι συμπολεμιστές τέτοιων τύπων την πατάνε.

Link to comment
Share on other sites

47. Αν είχα ενα αδύναμο σημείο-όπως τρωτή φτέρνα σε ένα άτρωτο σωμα-θα φρόντιζα να το καλύπτω όσο γίνεται καλύτερα.

 

48. Αν ήμουν ένας ήρωας τύπου σουπερμαν θα ντυνόμουν καλύτερα. Τι γελοιες που είναι όλες αυτές οι στολές!(Και μια που είπα σουπερμαν..Καλα , πως είναι τόσο βλαβερό για έναν Κρυπτονιανο ένα ορυκτό του πλανήτη του?Δηλαδή στον Κρύπτον όλοι ήταν άρρωστοι-συνεχεια?)

 

49. Αν ο αρχικακός ήταν έτοιμος να με σκοτώσει θα του ζητούσα μια τελευταια χάρη,να μου πει το σχέδιο του,να με κεράσει ένα φραπέ...να περάσει η ώρα και να σωθώ θαυματουργα τελικα. (Ασχετο,οι κακοί κανουν μια τελευταια χαρη παντα,η "καλοι" σκοτώνουν χωρίς δισταγμο.Παράδοξο?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

50. Θα έβρισκα ευθύς εξαρχής ένα ψευδώνυμο. Κανένας δε θα ήξερε το πραγματικό μου όνομα, ούτε κι εκείνος ο τύπος στα αριστερά με τις κόκκινες ρόμπες.

51. Αν ήμουν άντρας ήρωας δε θα πήγαινα ποτέ να δω τι μπορεί να θέλει εκείνη η αβοήθητη γυμνή και απίστευτα όμορφη κοπέλα που κλαίει στη μέση ενός πυκνού δάσους.

52. Αν ήμουν γυναίκα ήρωας δε θα έσωζα ποτέ φανερά τον άντρα που θα ήθελα από τους κακούς. Μα να τον περάσουν και για καφετζή? :p

Link to comment
Share on other sites

53. Θα καθόμουνα στην διευθαρμένη και κακομαθημένη κόρη/ανηψιά του κακού. Είναι σέξυ, είναι ζόρικη, είναι ναζιάρα και φυσικά πολύ πιο όμορφη απο την βουτηγμένη-στη-φορμόλη καλή του έργου. Επιπλέον δεν θα περιμένο μέχρι την μέση ή το τέλος για να κανω σέξ!

Link to comment
Share on other sites

54: Δεν θα άφηνα κανέναν να γράψει το σενάριο οπού θα με έκαναν ταινία για να μην καταλήξω να έχω μεγαλώσει στο smallville!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..