Jump to content

Write off #63 (TheSea IsBurned vs TheTregorian - Η συγγραφέας TheSea IsBurned ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)


Mindtwisted
 Share

Write Off # 633  

17 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία θεωρείτε καλύτερη;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TheTregorian

    33

  • Mindtwisted

    18

  • Eugenia Rose

    9

  • TheSea IsBurned

    40

Θα πρότεινα να το δηλώνουν όλοι όσοι ψήφισαν και τι... :)

 

δε με ψήφισα, αν φοβάσαι κάτι τέτοιο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να το δηλώνουν όλοι όσοι ψήφισαν και τι... :)

 

δε με ψήφισα, αν φοβάσαι κάτι τέτοιο!:lol:

 

Πωπω, γιατί με έχεις περάσει πια, ο,τι λέω στραβά το παίρνεις! :p Κι άμα σε ψήφισες, τι πειράζει; Δηλωσέ το μόνο, εσύ ή όποιος άλλος, νομίζω είναι λογικό αυτό που ζητάω!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε θαλασσίτσα έγινες μυγιάγγιχτη; :hmm: :lol:

 

edit ορθογραφικό για να μη μας τη λένε κάποιες :lol:

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε θαλασσίτσα έγινες μηγιάγγιχτη; :hmm: :lol:

 

Εσύ είσαι μυγιάγγιχτος και κάθετι που λέω το παρεξηγείς :p

Link to comment
Share on other sites

cool αστειεύομαι, βρε αδερφέ! :good:

 

Κι εγώ wink.gif

 

Αλλά να το δηλώνουν όσοι ψηφίζουν και τι :p

Link to comment
Share on other sites

cool αστειεύομαι, βρε αδερφέ! :good:

 

Κι εγώ wink.gif

 

Αλλά να το δηλώνουν όσοι ψηφίζουν και τι :p

 

δε σε πιστεύω εσένα! εγώ στην ηλικία σου έπαιζε με playstation, όχι με τανάλιες! :lol:

 

Πάντως ένας δεν έχει δηλώσει, αν δεν κάνω λάθος. Αυτός ο ένας ας το κάνει πριν τον πάρουν στο κυνήγι οι τανάλιες...! :huh:

Link to comment
Share on other sites

 

 

δε σε πιστεύω εσένα! εγώ στην ηλικία σου έπαιζε με playstation, όχι με τανάλιες! :lol:

 

Πάντως ένας δεν έχει δηλώσει, αν δεν κάνω λάθος. Αυτός ο ένας ας το κάνει πριν τον πάρουν στο κυνήγι οι τανάλιες...! :huh:

 

Εμένα μου αρέσουν άλλου είδους παιχνίδια devil2.gif

 

Ε, γι'αυτό το λέω κι εγώ, ντε! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία, αν ισχύει το κατεστημένο, μέχρι την άλλη Τρίτη. Δεν ξέρω, ας πει κι ο Κωνσταντίνος.

 

Ταναλού, μη βάζεις το μυαλό μου σε πονηρές σκέψεις!:devil2: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η ψήφος μου πάει στην Θάλασσα, επειδή μου είπε πως αν δεν την ψηφίσω θα έρθει να με βρει και θα έχει μαζί και την τανάλια της.

 

Παρά του ότι μου άρεσε το τέλος και η ατμόσφαιρα στην ιστορία του Tregorian, η ιστορία της Σάντι μού φάνηκε πιο δεμένη και πιο «πιστή» στην εισαγωγή. Μου άρεσε και το τουιστάκι με το μάγο στο τέλος.

 

Καλή επιτυχία και στους δύο. Πολύ καλές και οι δύο ιστορίες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα ψηφίσω κι εγώ Σάντι.

 

Μου αρέσανε και τα δύο, αλλά με τράβηξε πιο πολύ η ατμόσφαιρα του πρώτου. :book:

 

Μπράβο παιδιά και για τις δύο ιστορίες!!!:good:

 

Edit: Τώρα είδα την παραπάνω συζήτηση.

 

Έχουμε να ψηφίσουμε έως την Τρίτη 15 Νοεμβρίου.

 

Μη το ξεχνάμε. (Όπως έκανα εγώ:tease:)

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα θάλασσα, γιατί είχε περισσότερο ψυχολογικό βάθος, απ' οτι βάθος-background κι έτσι πρέπει κατά τη γνώμη μου, σε μια ιστορία τρόμου. Με λιγότερα λόγια, με συνεπήρε (τρόμαξε) πιο πολύ. Πιο απλή πλοκή και πιο εύστοχη πάνω στο θέμα της εισαγωγής και γραφή πιο ευχάριστη. Και στον Tregorian όμως, δίνω επίσης συγχαρητήρια για μια ιστορία που είχε αρχή, μέση, τέλος, νόημα και γραφή πολύ ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα τρεγκόριαν γιατί κατάφερε να με τρομάξει πολύ περισσότερο άπτην άλλη ιστορία, όπως και επίσης τη βρήκα περισσότερο καλογραμμένη και η ατμόσφαιρα της στο τέλος μου δημιούργησε ταχυκαρδία!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οι δύο μυστικές ψήφοι από ποιον είναι; hmm.gif Αποκαλυφθείτε, δε θα σας δείρουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οι δύο μυστικές ψήφοι από ποιον είναι; hmm.gif Αποκαλυφθείτε, δε θα σας δείρουμε :p

H μία είναι δικιά μου, στον The Tregorian. Η ιστορία μου άρεσε περισσότερο. Τώρα άσε την τανάλια κάτω και εγώ θα αφίσω το τρυπάνι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα ψηφίσω, δεν έχω διαβάσει ακόμα. Σκέφτομαι όμως να γράψω μια ιστορία τρόμου Θάλασσα vs Nihio. Πως λέμε Alien vs Predator ή Freddy krueger vs Jason :tease:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα ψηφίσω, δεν έχω διαβάσει ακόμα. Σκέφτομαι όμως να γράψω μια ιστορία τρόμου Θάλασσα vs Nihio. Πως λέμε Alien vs Predator ή Freddy krueger vs Jason :tease:

Άσε με να φανταστώ, θα κερδίζει στο τέλος η άσχετη παρθένα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κερδίζει και το κοριτσάκι με τα σπίρτα, πλησιάζουν και Χριστούγεννα. Μία μεγάλη ζεστή φωτιά, με προσάναμμα τα σώματα των δύο πρωταγωνιστών, νόμιζω θα την ζεστάνει :devil2:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα ψηφίσω, δεν έχω διαβάσει ακόμα. Σκέφτομαι όμως να γράψω μια ιστορία τρόμου Θάλασσα vs Nihio. Πως λέμε Alien vs Predator ή Freddy krueger vs Jason :tease:

 

Αυτό το vs το παρατήρησα κι εγώ αλλά κάνω την πάπια γιατί δεν έχω ιδέα γιατί!

Link to comment
Share on other sites

The Sea is Burned: Ωραία ιστορία, μου άρεσε. Η γραφή σου έχει αλλάξει απο προηγούμενα έργα, έχει "βαρύνει', και οι περιγραφές επίσης. Προτιμούσα το παλαιότερο σου στυλ, που ήταν πιο άμεσο, πιο to the point, αλλά αυτό έχει να κάνει περισσότερο με το αναγνωστικό μου γούστο. Σαν γραφή κινείσαι σε πολύ καλά επίπεδα.

 

The Tregorian: Οτι καλυτερο έχω διαβασει απο εσένα μέσα στο φόρουμ. Η γραφη σου έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με παλαιότερα έργα σου. Θυμάμαι νοηματικά κενά, ασαφειες και ελλείψεις προηγούμενων διηγημάτων σου και ευχαριστιέμαι διπλά απο το αποτέλεσμα που βλέπω σήμερα. Η ιστορία σου μου άρεσε πολύ. Ηταν σχεδόν κινηματογραφική και κύλησε πολύ γρήγορα. Μπράβο.

 

Ψηφιζω The Tregorian.

Link to comment
Share on other sites

Η γραφη σου έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με παλαιότερα έργα σου. Θυμάμαι νοηματικά κενά, ασαφειες και ελλείψεις προηγούμενων διηγημάτων σου και ευχαριστιέμαι διπλά απο το αποτέλεσμα που βλέπω σήμερα.

 

 

Γι αυτο και μόνο το σχόλιο, ευχαριστώ, ανεξαρτήτως ψήφους! ^_^

 

edit: ορθογραφικό

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως ψήφου. :Ρ Απ' τη χαρά σου, το σκότωσες. :Ρ

Edited by Sonya
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #63 (TheSea IsBurned vs TheTregorian - Η συγγραφέας TheSea IsBurned ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά της)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..