Jump to content

Ρακόρ #7 (Drake Ramore vs niceguy0973)


aScannerDarkly
 Share

Ρακόρ #7  

10 members have voted

  1. 1. Πιστεύω ότι πρέπει να κερδίσει ο...

    • Γιατρός o Drake
      8
    • Το Καλόπαιδο0973
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για να ξεσκουριάσουμε λίγο το παιχνίδι που είχε κάποιον καιρό να παιχτεί, ξεκινάει το Νο 7

 

Οι παράγραφοι, που έχουν δοθεί από Mindtwisted και Nienor, είναι:

 

Κι έτσι, είπε ο φαρμακοτρίφτης, βάζουν το εκχύλισμα μέσα σ' ένα πήλινο δοχείο και το αφήνουν να εξατμιστεί, προσοχή, παρακαλώ, ακόμα και το κοίταγμα είναι επικίνδυνο, έτσι προσθέτουν το συμπυκνωμένο αφέψημα φύλλων. Κι εδώ μέσα, κράτησε το μικρό πήλινο δοχείο μπροστά στο πρόσωπό του, έχουμε πια το ισχυρότερο δηλητήριο αυτού και κάθε άλλου κόσμου. Αυτό εδώ μέχρι και αγγέλους σκοτώνει!

 

Και η δεύτερη

 

Υπήρχε μια μικρή ταλαίπωρη μαϊμού, που χρόνια ολόκληρα σερνόταν απρόθυμα στην άκρη μιας αλυσίδας, ενώ ο ιδιοκτήτης της έπαιζε κάτι φρικαλέο σε έναν αυλό. Ξαφνικά, μισόκλεισε τα μικρά κόκκινα ματάκια της, δάγκωσε το δεσμοφύλακά της δυνατά στο πόδι, τίναξε την αλυσίδα της και την έκανε κατά τις στέγες με τις εισπράξεις της βραδιάς σ’ ένα μικρό τσίγκινο κύπελλο.

 

Έχετε 10 ημέρες, δηλαδή ως τις 13.11 τα μεσάνυχτα, για να γράψετε από μία ιστορία χωρίς περιορισμούς λέξεων, που να χρησιμοποιεία όλα τα στοιχεία που δίνονται από τα δύο κείμενα. Δεν είναι απαραίτητο να έχετε τις παραγράφους αυτούσιες.

 

Καλή επιτυχία.

 

Αργά, με τα κακά παιδιά - Drake Ramore

O αυλός και η Κασσάνδρα - niceguy0973

Edited by aScannerDarkly
Ψηφοφορία
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    4

  • aScannerDarkly

    13

  • Drake Ramore

    15

  • niceguy0973

    11

Σκανερ, οπως ειπα και στο νημα του ρακόρ, ας μην έχουμε περιορισμό λέξεων. Αν φυσικά δεν έχει πρόβλημα και ο Νεκτάριος.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δεν το είχα προσέξει. Απλώς καλό είναι να μη φτάσετε και κανένα 10χίλιαρο, για να διευκολύνετε τους αναγνώστες. Το διορθώνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το είδα.... Δεν έχω θέμα με τον περιορισμό λέξεων...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ εσύ; Τράβα να γράψεις κανα Nanwrimo που θες να γράψεις τα πάντα όλα :tease:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ εσύ; Τράβα να γράψεις κανα Nanwrimo που θες να γράψεις τα πάντα όλα :tease:

 

 

Θα με βλέπεις παντού, όποιο διαγωνισμό και παιχνίδι κι αν σηκώσεις!!! Θα γίνω ο τρόμος κι ο φόβος σου! Μουαχαχχαχαχα... :devil2: :devil2: :devil2: :devil2: :devil2: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το είδα.... Δεν έχω θέμα με τον περιορισμό λέξεων...

Με ρέγουλο μόνο. Αν δω καμία νουβέλα θα ψηφίσω Drake δαγκωτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το είδα.... Δεν έχω θέμα με τον περιορισμό λέξεων...

Με ρέγουλο μόνο. Αν δω καμία νουβέλα θα ψηφίσω Drake δαγκωτό.

 

 

Η νουβέλα δεν είναι 50.000 λέξεις; Δήλαδη 49.999 επιτρέπεται έτσι; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

O Drake δεν εχει γραψει ακομη την πρώτη λέξη.

...κοκομπλόκο! Έμπνευση μηδέν! huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχετε κατεβάσει καμιά ιδέα, γιατί οι γύπες του Χατζηγιώργη έχουν πολύ ανεπτυγμένη όσφρηση φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο mindtwisted κάνει ότι μπορεί για να του ζητάω σε κάθε παιχνίδι που θα παίρνω μέρος να βάζει θέμα- παράγραφο- ατάκα-anything. :book::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχετε κατεβάσει καμιά ιδέα, γιατί οι γύπες του Χατζηγιώργη έχουν πολύ ανεπτυγμένη όσφρηση φέτος.

 

Ερθει δεν ερθει η έμπνευση ελπίζω να μην χασουν τον δρόμο τους προς τα εδω οι γυπες ... we have guns and shit!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχετε κατεβάσει καμιά ιδέα, γιατί οι γύπες του Χατζηγιώργη έχουν πολύ ανεπτυγμένη όσφρηση φέτος.

 

Ερθει δεν ερθει η έμπνευση ελπίζω να μην χασουν τον δρόμο τους προς τα εδω οι γυπες ... we have guns and shit!

Εκδρομούλα.

 

post-1004-0-66310100-1320624444_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχετε κατεβάσει καμιά ιδέα, γιατί οι γύπες του Χατζηγιώργη έχουν πολύ ανεπτυγμένη όσφρηση φέτος.

 

Ερθει δεν ερθει η έμπνευση ελπίζω να μην χασουν τον δρόμο τους προς τα εδω οι γυπες ... we have guns and shit!

Εκδρομούλα.

 

post-1004-0-66310100-1320624444_thumb.jpg

 

 

Και είμαι έτοιμος να πυροβολήσω κάθε γυπάριο που θα δω μπροστά μου, μαζί με τον εκπαιδευτή τους!!! :devil2: :devil2: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Και είμαι έτοιμος να πυροβολήσω κάθε γυπάριο που θα δω μπροστά μου

Χαρ-χαρ-χαρ! Γνωστό ρεπερτόριο. Θύμισε μου... του Καντάφι δεν ήταν;

 

post-1004-0-04340700-1320660270_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι διάολο, έχεις ειδική πινακοθήκη με γύπες για κάθε περίσταση στο pc σου;

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Τι διάολο, έχεις ειδική πινακοθήκη με γύπες για κάθε περίσταση στο pc σου;

 

post-1004-0-08758000-1320660550_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν θα χρειαστώ έξτρα χρόνο (δεν ειναι σίγουρο, αλλά μάλλον), οπότε μην ποστάρεις ακόμη, έχεις χρόνο!dirol.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν θα χρειαστώ έξτρα χρόνο (δεν ειναι σίγουρο, αλλά μάλλον), οπότε μην ποστάρεις ακόμη, έχεις χρόνο!dirol.gif

 

 

Δεν πρόκειται να ποστάρω μόνος... θα συνεννοηθούμε μαζί γι΄αυτο...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν πρόκειται να ποστάρω μόνος... θα συνεννοηθούμε μαζί γι΄αυτο...

 

good.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος περνάει και μαρτυρίες μιλάνε για γύπες που κόβουν τελευταία βόλτες πάνω από το φόρουμ. Πώς πάνε οι ιστορίες. Μήπως χρειάζεστε παράταση στο μαρτύριό σας;

Link to comment
Share on other sites

Ο Νεκ ειπε οτι τελειωσε ήδη και εγω βρισκομαι κάπου στην μέση.

Ενδεχομένως να χρειαστεί μια παραταση 2-3 ημερών (αναλόγως τι δουλειες θα βγουν σημερα και αν προλάβω να γραψω παράλληλα), αλλά ειναι ακόμη νωρίς για να πω με σιγουριά.

Πάντως το Ρακορ θα παίξει κανονικά, εστω και με ολιγοήμερη καθυστέρηση (στην χειρότερη περίπτωση).

 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #7 (Drake Ramore vs niceguy0973)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..