Jump to content

Deimos Comics


DimitrisX
 Share

Recommended Posts

Ο καλλιτέχνης Δημοσθένης Δασκαλέας αποφεύγοντας τυπογραφεία, εκδότες, ενδιαμέσους και λοιπές δυνάμεις του σκότους (λανθασμένο και ισοπεδωτικό σχόλιο, αλλά καταλαβαίνετε τον σκοπό του ;-)) αποφάσισε να "ανεβάσει" τη δουλειά του διαδικτυακά. Πολύ καλά έπραξε, βεβαίως, και ευχόμαστε κάθε επιτυχία. :good:

 

Deimos Comics

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει καταπληκτική δουλειά! :o Στα favorites μου άμεσα το site του για να το ψάξω περισσότερο! Thanks Δημήτρη! :good:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πρόταση Δημήτρη. Και στα δικά μου favorites για περαιτέρω ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Captain Pike είδε τη σελίδα μου και την προτείνει?! Μεγαλύτερη επιβράβευση δεν υπάρχει :D

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον και τα ευγενικά λόγια!!

 

Έκανα αναζήτηση στο google για την deimos comics ώστε να δω πως πάει στα αποτελέσματα και είδα αυτό το post. Καταπληκτικό το forum σας και ντροπή μου που δεν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα!

 

Καλως σας βρήκα λοιπόν φίλοι οπαδοί της επιστημονικής φαντασίας!!

 

 

Δημοσθένης Δασκαλέας

Deimos Comics

Edited by Deimos
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, Δημοσθένη, και καλώς ήλθες! :drinks:

Βλέπω ότι είσαι και Treker, οπότε μια χαρά το πας. :p

Αναμένουμε συνέχεια της δουλειάς σου, αλλά και συμμετοχή στα κοινά της κοινότητας. Είμαστε όσο τρελοί φαντάζεσαι! :D

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, Δημοσθένη, και καλώς ήλθες! :drinks:

Βλέπω ότι είσαι και Treker, οπότε μια χαρά το πας. :p

Αναμένουμε συνέχεια της δουλειάς σου, αλλά και συμμετοχή στα κοινά της κοινότητας. Είμαστε όσο τρελοί φαντάζεσαι! :D

 

 

Αν και είμαι από τους αιρετικούς που γουστάρουν ΚΑΙ star wars... αλλά σαν το Trek δεν υπάρχει! Ειδικά Next Generation!!!

 

 

Η σειρά μου πάει ως εξής (με κίνδυνο να κάνω εχθρούς):

 

 

1. The Next Generation

 

2. Enterprise

 

3. Deep Space 9

 

4. Voyager

 

5. The Original Series

 

 

 

Θέλετε ακόμα να διαβάσετε τα επόμενα κόμιξ μου???? :D

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, Δημοσθένη, και καλώς ήλθες! :drinks:

Βλέπω ότι είσαι και Treker, οπότε μια χαρά το πας. :p

Αναμένουμε συνέχεια της δουλειάς σου, αλλά και συμμετοχή στα κοινά της κοινότητας. Είμαστε όσο τρελοί φαντάζεσαι! :D

 

 

Αν και είμαι από τους αιρετικούς που γουστάρουν ΚΑΙ star wars... αλλά σαν το Trek δεν υπάρχει! Ειδικά Next Generation!!!

 

 

Η σειρά μου πάει ως εξής (με κίνδυνο να κάνω εχθρούς):

 

 

1. The Next Generation

 

2. Enterprise

 

3. Deep Space 9

 

4. Voyager

 

5. The Original Series

 

 

 

Θέλετε ακόμα να διαβάσετε τα επόμενα κόμιξ μου???? :D

 

Kανέναν εχθρό Deimos και πολύ θερμό καλωσόρισμα κι από μένα. Συγχαρητήρια για δουλειά σου που τη βρίσκω ήδη αφάνταστη! Και γω είμαι από τους "αιρετικούς" που του αρέσει πολύ και το SW oπότε μην ανησυχείς καθόλου. Το δε TNG είναι και μένα η πιο αγαπημένη μου σειρά Τρεκ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χα, μόλις χτες ήμουν στο φόρουμ του κόμικ σου, Δημοσθένη, και σκεφτόμουν να σου προτείνω να μπεις στο SFF, αλλά δεν είπα τίποτα νομίζοντας πως θα το 'χες εντοπίσει προ πολλού. Άντε, καλώς ήρθες κι εύχομαι κι από 'δω καλή επιτυχία στο Kingdom of Light ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Συγχαρητήρια Deimos πολύ ωραίο site!

Φοβερό comic, πολύ πρωτότυπη και "ανορθόδοξη" ιστορία (pun intended...) laugh.gif

 

Μου φάνηκε ενδιαφέρων και ο άλλος τίτλος που έχει το site: η "Θεοκτονία" - τι περίπου αφορά;;;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, Δημοσθένη, και καλώς ήλθες! :drinks:

Βλέπω ότι είσαι και Treker, οπότε μια χαρά το πας. :p

Αναμένουμε συνέχεια της δουλειάς σου, αλλά και συμμετοχή στα κοινά της κοινότητας. Είμαστε όσο τρελοί φαντάζεσαι! :D

 

 

Αν και είμαι από τους αιρετικούς που γουστάρουν ΚΑΙ star wars... αλλά σαν το Trek δεν υπάρχει! Ειδικά Next Generation!!!

 

 

Η σειρά μου πάει ως εξής (με κίνδυνο να κάνω εχθρούς):

 

 

1. The Next Generation

 

2. Enterprise

 

3. Deep Space 9

 

4. Voyager

 

5. The Original Series

 

 

 

Θέλετε ακόμα να διαβάσετε τα επόμενα κόμιξ μου???? :D

 

Kανέναν εχθρό Deimos και πολύ θερμό καλωσόρισμα κι από μένα. Συγχαρητήρια για δουλειά σου που τη βρίσκω ήδη αφάνταστη! Και γω είμαι από τους "αιρετικούς" που του αρέσει πολύ και το SW oπότε μην ανησυχείς καθόλου. Το δε TNG είναι και μένα η πιο αγαπημένη μου σειρά Τρεκ.

 

 

 

 

 

Γεια σου Διονύση, οκ τα βρήκαμε φίλε :D

 

 

 

To TNG είχε επεισόδια που έβαζα τα κλάματα από τον ενθουσιασμό. Θυμάσαι το "Yesterday's Enterpirise"?

 

Χα, μόλις χτες ήμουν στο φόρουμ του κόμικ σου, Δημοσθένη, και σκεφτόμουν να σου προτείνω να μπεις στο SFF, αλλά δεν είπα τίποτα νομίζοντας πως θα το 'χες εντοπίσει προ πολλού. Άντε, καλώς ήρθες κι εύχομαι κι από 'δω καλή επιτυχία στο Kingdom of Light ;-)

 

Ευχαριστώ πολύ AseiL, και όντως πρέπει να τα λέμε αυτά τα forum για αυτούς που δεν είχαν την ευκαιρία να τα πετύχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Συγχαρητήρια Deimos πολύ ωραίο site!

Φοβερό comic, πολύ πρωτότυπη και "ανορθόδοξη" ιστορία (pun intended...) laugh.gif

 

Μου φάνηκε ενδιαφέρων και ο άλλος τίτλος που έχει το site: η "Θεοκτονία" - τι περίπου αφορά;;;

 

 

Φοβερά εύστοχο pun :D

 

 

Το Θεοκτονία θέλω πάρα πολύ να πω περί τίνος πρόκειται αλλά θα είναι τρελό spoiler. Φαντάσου ο ίδιος ο συγγραφέας να βγάζει spoilers για το έργο του... Βέβαια από τον τίτλο μπορείς να μαντέψεις κάτι ψιλά ;)

 

Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι το hollywood έχει αποκάνει πια την ελληνική μυθολογία και η Θεοκτονία είναι η απόπειρά μου να βγάλω νέο κεφάλαιο ελληνικής μυθολογίας αλλά με αυτό που αγνοούν οι ξένοι. Η ιστορία να έχει ένα βαθύτερο συμβολικό νόημα. Εξάλλου αυτός δεν ήταν ο ρόλος της μυθολογίας? Τι ήταν ο μύθος του Ηρακλή με την Αρετή και την Κακία παρά ένα συμβολικό φρόνημα.

 

 

Η Θεοκτονία ξεκινάει ως μια περιπέτεια αλλά στην πορεία συμβολικά κριτικάρει κάτι ευρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή δουλειά! Εύγε Δημοσθένη, έχω μείνει άφωνος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί από το στήσιμο και την παρουσίαση της δουλειάς του Δημοσθένη. Αν δεν κάνω λάθος, πρόκειται για πρωτοφανές εγχείρημα για τα ελληνικά δεδομένα.

 

Επαγγελματικών προδιαγραφών ιστότοπος, πολύ καλό mainstream σκίτσο που δένει ωραιότατα με την ατμόσφαιρα της ιστορίας, δυνατό το μουσικό κομμάτι στην εισαγωγική οθόνη του Kingdom of Light, χορταστικό preview... και πάνω απ' όλα προκλητικό σενάριο που προμηνύει ενδιαφέρουσα συνέχεια.

 

Μπράβο Deimos, έχεις κότσια. Περιμένω το πρώτο ολοκληρωμένο τεύχος, για να πάρω άλλη μια γεύση του σκοτεινού κόσμου που έχεις δημιουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πραγματικά Παρατηρητή!

 

 

Aseil με συγκινεί πολύ το post σου... Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι έχω δώσει ό,τι έχω υλικά και ψυχικά σε αυτό το εγχείρημα και η ανταπόκρισή σας είναι πολύτιμη. Ελπίζω μόνο η συνέχεια να μην σας απογοητεύσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θέλω να ανακοινώσω ότι το πρώτο τεύχος κυκλοφορεί καθώς και ότι τρέχει διαγωνισμός για 2 δωρεάν συνδρομές για το 2012. Θα χαρώ πολύ να σας δω: http://www.deimoscomics.com/component/k2/item/41-kol’s-official-beginning-and-a-contest.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..