Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Εγώ δεν εγγυώμαι τίποτα, τελευταία φορά που πήρα εισαγωγή από τη δασκάλα μας, έφτασα αβίαστα τις δέκα χιλιάδες λέξεις οπότε δεν πάει για παιχνίδι.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Βαρβάρικο κλίμα βλέπω στις προθέσεις σου, Ειρήνη, και χαίρομαι πολύ γιατί έχω καιρό να διαβάσω κάτι του είδους και ξέρω πως θα περάσω όμορφα με τις ιστορίες σας.  :give_rose:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α έτσι ξεκινήσαμε και την άλλη φορά  με βαρβαρικές σκέψεις και γράψαμε σημεία και τέρατα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σε πιεσμένη περίοδο με τη δουλειά θα το παλέψω κι εγώ. Ας μείνει και κανένας πελάτης μου δυσαρεστημένος δεν πειράζει ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετατροπή στα Ελληνικά:

Συμμετέχω αν βγει κάτι. Όταν λέτε ανάλογα με Το Πλήθος των ιστοριών οι λέξεις να μη ξεπερνούν 4000 με 5000 εννοείτε 

ο καθένας γράφει μόνο 1 ιστορία έτσι όχι παραπάνω ?


-----------------------------------------------------------------------------

Αρχικό κείμενο:

summetexw an vgei kati . otan lete analoga me To PLithos ton istorion oi lejeis na mh jepernoun 4000 me 5000 enoeite 

o kathenas grafei mono 1 istoria etsi oxi parapano ?

Edited by Ghost
Έγινε μετατροπή του κειμένου από Greeklish σε Ελληνικά.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα παίξω κι εγώ, εκτός απροόπτου (για τη χαρά του παιχνιδιού).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 @mouxlagirl2 Kαλώς ήρθες στο φόρουμ

Αρχικά, να σε ενημερώσω ότι τα Greeklish δεν επιτρέπονται σύμφωνα με τους κανονισμούς του φόρουμ.

Απόσπασμα των κανονισμών:

Quote

2) Γλώσσα επικοινωνίας στο SFF.gr

a. Τα μηνύματα σας πρέπει να είναι γραμμένα στην Ελληνική γλώσσα και όχι σε greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες). Οτιδήποτε σε greeklish ενδέχεται να τροποποιείται.

Αν για οποιαδήποτε λόγο δεν έχεις την δυνατότητα να γράψεις στα Ελληνικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία ιστοσελίδα όπως τις παρακάτω για μετατροπή των Greeklish στα Ελληνικά:

-----------------------------------------------------------------------------------
 

10 hours ago, mouxlagirl2 said:

Μετατροπή στα Ελληνικά:

Συμμετέχω αν βγει κάτι. Όταν λέτε ανάλογα με Το Πλήθος των ιστοριών οι λέξεις να μη ξεπερνούν 4000 με 5000 εννοείτε 

ο καθένας γράφει μόνο 1 ιστορία έτσι όχι παραπάνω ?

Ακριβώς, ο κάθε παίκτης γράφει και ανεβάζει στο φόρουμ μία μόνο ιστορία. Προτείνουμε αν είναι πολλές οι ιστορίες να μην το παρακάνουν τα μέλη και γράψουν μυθιστόρημα αντί για διήγημα.

Αυτό γίνεται για την διευκόλυνση των αναγνωστών, για να προλάβουν όσο το δυνατόν περισσότεροι (μέσα στα χρονικά πλαίσια της ψηφοφορίας) να διαβάσουν τις ιστορίες και να ψηφίσουν.

Στο Write off #97 δεν έχει μπει κάποιο συγκεκριμένο ανώτατο όριο λέξεων. Οπότε, ο κάθε παίκτης γράφει από 1.500 λέξεις μέχρι όσο του βγει η ιστορία του.


Χρήσιμες πληροφορίες

  • Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις, μπορείς να παρακολουθήσεις αυτό το βίντεο για να μάθεις πως μπορείς να δημοσιεύσεις μία ιστορία.
  • Μόλις ανεβάσεις την ιστορία σου στην κατάλληλη βιβλιοθήκη, αντιγράφεις το link της ιστορίας και το κάνεις επικόλληση μέσα σε ένα πόστ στο Write off #97
    Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις, μπορείς να παρακολουθήσεις αυτό το βίντεο για να μάθεις πως μπορείς να βάλεις το link της ιστορίας σου σε ένα πόστ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας!

Αν και οι περισσότεροι λείπετε, υποθέτω, θα ρωτήσω εδώ δύο πράγματα:

  • Τι παιχνίδι θέλετε να παίξετε next time
  • και πόσοι είστε μέσα;

Θα έλεγα να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό, όχι πάλι write off...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε πως είμαι μέσα Αν και έχω απίστευτα πολλή δουλειά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και πόσοι άλλοι. Εγώ σκεφτόμουν Εικόνα να παίξουμε, αν θέλετε κάτι άλλο, το λέτε. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Γεια σας φίλοι!

Long time no write και αναρωτιέμαι πόσοι πόσες ψήνεστε για παιχνίδι...σκεφτόμουν εικόνα εγώ, πώς το βλέπετε; Νομίζω έχουμε καιρό να κάνουμε Εικόνα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ποιός ψήνεται για πλοτς, λοιπόν; Δικής μου έμπνευσης. Για να το θέσω πιο σωστά, ποιός τολμάει;

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..