Jump to content

Γνώμες για βιβλία


Μιχάλης
 Share

Recommended Posts

Σ'αυτό το τόπικ θα μπορεί κάποιος να ζητάει πληροφορίες,γνώμες κ.α. για διάφορα βιβλία και όποιος τα έχει διαβάσει μπορεί να απαντάει.!!!

Εγώ ενδιαφέρομαι για:

 

Ο Φύλακας - Sarah Langan

τη σειρά της Γαιοθάλασσας - Ursula Le Guin

Edited by Μιχάλης S.K.
Link to comment
Share on other sites

Για Le Guin και Γαιοθάλασσα δες εδώ

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ανάμεσα στο Ντούμα Κη, το Νεκροταφίο ζώων του Κινγκ και στο Κερασφόρος του Χιλλ, ποιο μου προτείνεται;

Edited by Μιχάλης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανάμεσα στο Ντούμα Κη, το Νεκροταφίο ζώων του Κινγκ και στο Κερασφόρος του Χιλλ, ποιο μου προτείνεται;

Δυσκολη προταση..με δυσκολια κατατασσω ως εξης.. Νεκροταφιο Ζωων, Κερασφορος, Ντουμα κη..

Αν και η πρωτια παιζετε αναμεσα σε αυτα τα δυο..ειναι ξεκαθαρα θεμα γουστου..

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να πάρω το Νεκροταφίο ζώων και τον Κερασφόρο, αλλά είναι εξαντλημένο.Πήρα μόνο το Νεκροταφίο ζώων.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να πάρω το Νεκροταφίο ζώων και τον Κερασφόρο, αλλά είναι εξαντλημένο.Πήρα μόνο το Νεκροταφίο ζώων.

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το Κερασφορος ειναι το καλυτερο μεχρι τωρα του Χιλ..

Το Νεκροταφιο Ζωων ειναι κλασσικος Κινγκ σε πολυ μεγαλες στιγμες..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δεν εχω διαβασει ποτε Wilbur Smith και σημερα ειδα σε ενα περιπτερο το Μουσωνας με 8,50 ευρω. Με ενα γρηγορο ψαξιμο, ειδα οτι η καλυτερη τιμη ηταν γυρω στα 13 ευρω. Ειναι καλο, να το τσιμπησω;

Edited by gregacm
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αλλά δεν το έχω διαβάσει για να μπορώ να έχω άποψη. Με τέτοια τιμή πάντως αν ήμουν στην θέση σου δεν θα το πολυσκεφτόμουν. Να ξέρεις όμως ότι παίζει το ενδεχόμενο το βιβλίο να είναι μέρος σειράς. Δηλαδή τα βιβλία του Wilbur Smith ναι μεν είναι αυτοτελή, αλλά εντάσσονται και σε κάποιες άτυπες σειρές που αν διαβαστούν ως μέρος αυτών, μάλλον θα αρέσουν και περισσότερο.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ειδα στην περιληψη οτι αποτελει μερος σειρας, αλλα ξεχασα να το αναφερω. Ισως το αγορασω αυριο το πρωι! Αφου ειναι αυτοτελης ιστορια, δε νομιζω να εχω προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα και μαλιστα οχι 8,5 ευρω αλλα 5,5, αφου ειχα δει λαθος την τιμη την πρωτη φορα! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο Wilbur Smith διάβασα μόνο τον "έβδομο πάπυρο" (9/10) και μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις σαν συγγραφέας. :good:  Οπότε ας έχεις άλλη μια γνώμη, απο το τίποτα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Poio moy proteinetai apo ta parakatw:

ΟΙ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ - Jack Ketchum

ΞΕΣΚΑΡΤΑΡΙΣΜΑ - Jack Ketchum, Laymon Richard, Edward Lee
Oi gynaikes me ta maura - Edward Lee
Christine - Stephen King
h kapoio kalo tou Masterton ektos tou Paria, to Arxontas tou Pseudous kai to Manitou
 
sry gia ta greeklish.
Edited by Μιχάλης
Link to comment
Share on other sites

 

Poio moy proteinetai apo ta parakatw:

ΟΙ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ - Jack Ketchum

ΞΕΣΚΑΡΤΑΡΙΣΜΑ - Jack Ketchum, Laymon Richard, Edward Lee
Oi gynaikes me ta maura - Edward Lee
Christine - Stephen King
h kapoio kalo tou Masterton ektos tou Paria, to Arxontas tou Pseudous kai to Manitou
 
sry gia ta greeklish.

 

Σίγουρα Γυναίκες με τα Μαύρα και Νεκρή Σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..