Jump to content

4ος Διαγωνισμός Ποίησης, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ταξίδι


Mesmer
 Share

Recommended Posts

Μια ενημέρωση. Επειδή το Σάββατο 17 Νοεμβρίου θα ταξιδεύω για Αθήνα, η λήξη του διαγωνισμού και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνουν την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου. Ελπίζω να μην σας ξεβολεύω πολύ, και να πιούμε καμιά μπίρα στη Βύνη :)

Edited by Mesmer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση. Επειδή το Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου θα ταξιδεύω για Αθήνα, η λήξη του διαγωνισμού και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνουν την Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου. Ελπίζω να μην σας ξεβολεύω πολύ, και να πιούμε καμιά μπίρα στη Βύνη :)

 

Πιστεύω και νωρίτερα να το λήξεις, δεν θα έχει μεγάλη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση. Επειδή το Σάββατο 17 Νοεμβρίου θα ταξιδεύω για Αθήνα, η λήξη του διαγωνισμού και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνουν την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου. Ελπίζω να μην σας ξεβολεύω πολύ, και να πιούμε καμιά μπίρα στη Βύνη :)

 

Θα έρθεις στην Αθήνα 17 Νοέμβρη; Τη διαθήκη σου την έκανες;

Link to comment
Share on other sites

ποιου έτους? 16/9/?

Εντάξει, έχασα λίγο τους μήνες... :p

Ας κάνουμε ότι δεν συνέβη ποτέ...

 

Το περίεργο είναι ότι έκανα το ίδιο λάθος δυο φορές. Δεν ξέρω τι είχα στο μυαλό μου. :)

Link to comment
Share on other sites

αχ, ας μην τελειώσει αυτή η χρονιά, είναι κάτι σαν ταξίδι στο άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση. Επειδή το Σάββατο 17 Νοεμβρίου θα ταξιδεύω για Αθήνα, η λήξη του διαγωνισμού και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνουν την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου. Ελπίζω να μην σας ξεβολεύω πολύ, και να πιούμε καμιά μπίρα στη Βύνη :)

 

Θα έρθεις στην Αθήνα 17 Νοέμβρη; Τη διαθήκη σου την έκανες;

 

Τι στο καλό, εμένα θα βρουν να πετύχουν. :p

 

αχ, ας μην τελειώσει αυτή η χρονιά, είναι κάτι σαν ταξίδι στο άγνωστο.

 

Δυστυχώς, φέτος λέω να τον λήξω. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ!

Ψήφισα να πάμε αύριο εκδρομή, θά 'χει καλό καιρό. :clover:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιόμαστε, αύριο τα μεσάνυχτα τελειώνει κι αυτός ο διαγωνισμός ποίησης. Όσοι θέλετε να ψηφίσετε, βιαστείτε!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα σχολια μου... θα στειλω τις ψηφους μου και στον Αγγελο και την Ευθυμια σε ολιγα λεπτα και πλεον περιμενω τα αποτελεσματα του διαγωνισμου!

 

:lolipop: για να δουμε τι θα βγαλει η καλπη... κανεις αγωνια; :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε το θέμα, οπότε αφού θα ψηφίσω εντός ολίγου, λέω να αποτολμήσω να σχολιάσω κι εγώ για πρώτη φορά σε διαγωνισμό ποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εκμεταλεύτηκε το ευχάριστο κλίμα του λογοτεχνικού εργαστηρίου και με έπεισε να σχολιάσω το διαγωνισμό ποίησης. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο πιστεύει ότι αυτό θα ήταν χρήσιμο για το διαγωνισμό. Μετά από 20 εργαστήρια, λέξεις όπως διακριτικότητα και ευαισθησία έχουν πάει έναν μακρινό περίπατο από τον οποίο δύσκολα θα επιστρέψουν. Γι' αυτό ζητώ προκαταβολικά συγνώμη, γιατί ψυχανεμίζομαι ότι οι ποιητές είναι πιο ευάλωτοι (ή λιγότερο χοντρόπετσοι) από τους συγγραφείς. Έτσι κι αλλιώς απέχω πολύ από το να είμαι ειδικός στην ποίηση. Καλή επιτυχία σε όλους.

Υ.Γ. Ναι, δυστυχώς θα ψηφίσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν τέσσερις ώρες έχουν απομείνει μέχρι την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Οι ενδιαφερόμενοι να βρίσκονται σε εγρήγορση κάπου στα μεσάνυχτα, που είναι και η ώρα λήξης του διαγωνισμού.

 

Δεν σας κράτησα εσκεμμένα στο «σκοτάδι» για τα όσα συμβαίνουν στην κατάταξη των αποτελεσμάτων. Αλλά μέχρι προχθές υπήρχε μια σχετική ησυχία στις κάλπες. Τις δυο τελευταίες μέρες, όμως, το κλίμα άλλαξε, φέρνοντας ένα ευχάριστο κύμα τόσο ψήφων, όσο και σχολίων. Κι αφού περιμένατε μέχρι εδώ, ας μην αποκαλύψω τίποτα περί θέσεων. Θα τα πούμε όλα στην ώρα τους...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είχαμε καμία ψήφο της τελευταίας στιγμής (προς το παρόν :p ), οπότε η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα ξεκινήσει στην ώρα της.

 

Αναμείνατε!

Link to comment
Share on other sites

:mf_trombone:

Συγχαρητήρια Τέτη!

 

Ευχαριστούμε, παιδιά, για έναν ακόμα διαγωνισμό ποίησης. :victory:

Link to comment
Share on other sites

Γιέεεϊ!!!

 

Άξια και πανάξια!

 

Ευχαριστούμε πολύ, καλοί μας διοργανωτές και συμμετέχοντες :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :air_kiss: πολύ που σας άρεσε αυτό το αγαπημένο μου ακατανόητο ποίημα.

Μπράβο στους διοργανωτές και στους αναγνώστες, αλλά και πιο πολύ μπράβο στους συμμετέχοντες που ταξιδεύουν πάνω στις λέξεις.

:dance:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Τέτη :) Συγχαρητήρια διοργανωτές και συμμετέχοντες κι ευχαριστούμε πολύ κι εμείς οι λοιποί που σας χαζεύαμε :)

Τέτη, please, please, please, θα ήθελα πάρα πολύ να διαβάσω και τα αλλα (ή το άλλο αν είναι απλά ένα μεγάλο), please... :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..