Jump to content

Fantasyn


abuno
 Share

Recommended Posts

Το Fantasyn είναι ένα comic-zine με ιστορίες κυρίως ηρωικής φαντασίας αλλά και εμπνευσμένες από τοπικές παραδόσεις.

Την όλη επιμέλεια, εικονογράφηση και διήγηση έχουν αναλάβει δυο καλλιτέχνες, που είναι και οι δημιουργοί της όλης προσπάθειας.

Ο Άγγελος Παπουτσής (κατά φόρουμ, Lot),τον οποίο γνωρίζω και προσωπικά και ο Δημήτρης Λαγός.

Μέχρι σήμερα έχουν κυκλοφορήσει 3 τεύχη. Το 1ο τον Ιούνιο του 2011 όπου και η ονομασία ήταν: Fantazine post-2290-0-78744300-1353759243_thumb.jpg

Το 2ο τον Φλεβάρη του 2012, όπου το όνομα άλλαξε σε: Fantasyn post-2290-0-25632400-1353759326_thumb.jpg

Και το 3ο τεύχος που κυκλοφόρησε τον Ιούλιο του 2012 post-2290-0-70738800-1353759381_thumb.jpg

 

Η σελίδα του στο Facebook είναι η εξής: https://www.facebook.com/Fantasyncomic

 

και αυτό είναι ένα e-mail επικοινωνίας. dargotel@gmail.com.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά δείχνει! Πού είναι διαθέσιμο;

 

Στείλε e mail αν θέλεις ή μύνηνα στο fb στους εκδότες.

Και τα δυο τα έχω αναρτήσει στο αρχικό ποστ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα πετύχει τα παιδιά πέρσυ στο comicdom και μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον το Zine (και ας μην το πήρα τελικά)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Τα πέτυχα τα παιδιά στο φετινό comicdom. Είχα αγοράσει ένα σωρό κομιξ και ήμουν έτοιμη να φύγω όταν πέφτει το μάτι μου στο Fantasyn και κολλάω. Τους λέω " Δεν μπορώ να φύγω, αν δεν μαθω την Ιστορία της Γριάς" (στο 4ο τεύχος).

Πράγματι, το αγοράσα και είναι πάρα πολυ ωραιο. Τόσο τα σχέδια όσο και οι υποθέσεις που βασίζονται στις ελληνικές λαικές παραδόσεις, με καλικαντζαρους και παγανά. Τα παιδια έχουν πολύ ταλέντο.

 

Στην αφιέρωση του, ο Αγγελος Παπουτσής μου έχει γράψει : "Η πραγματικότητα σε σχέση με τη φαντασία δεν έχει λογική". :air_kiss:

Ζήλεια, ζήλεια!! :p :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kαι να πω ότι πρόσφατα που ήμουν στο Πάρε-Δώσε στη Θεσσαλονίκη, ο τύπος άρχισε να με μιλάει γι' αυτό όταν με είδε να ενδιαφέρομαι για φάνταζυ! Δυστυχώς δεν το βρήκα πουθενά, αλλά δεν είχα και πολύ χρόνο για ψάξιμο στη διάθεσή μου, δύο μέρες μόνο έμεινα στην πόλη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..