Jump to content

Παζάρι Βιβλίου 2013 - Πλατεία Κοτζιά, 25/1-13/2


trillian
 Share

Recommended Posts

Όπως έγραψε και ο alanon στο άλλο τόπικ, φέτος το Παζάρι Βιβλίου μετακομίζει στην πλατεία Κοτζιά, και μετατίθεται λίγο χρονικά - 25/1 με 13/2.

 

Λόγω μικρότερου διαθέσιμου χώρου απ' ό,τι στην Κλαυθμώνος, ο αριθμός τίτλων θα είναι κάπως μειωμένος ανά εκδότη... Κατά τα άλλα, οι κανόνες για τις τιμές ισχύουν όπως πάντα.

 

Από Εκδόσεις Anubis θα μπορείτε να βρείτε τους εξής 50 τίτλους: :)

 

DemonWars Saga 1: Το Ξύπνημα του Δαίμονα € 7,00

DemonWars Saga 2: Το Πνεύμα του Δαίμονα € 6,50

Dragonlance - Δράκοι στη Φλόγα του Καλοκαιριού € 6,00

Dragonlance - Ο Θρύλος του Χούμα € 4,00

Dragonlance - Η Επόμενη Γενιά € 4,00

Stephen King: Η Σκοτεινή Πλευρά του Hollywood € 4,00

Βραβεία Nebula 2002 € 5,00

Βραβεία Nebula 2003 € 4,00

Ετήσια Ανθολογία Επιστημονικής Φαντασίας 1 € 8,50

Ετήσια Ανθολογία Επιστημονικής Φαντασίας 2 € 8,50

Η Αγαπημένη μου Ιστορία Τρόμου € 5,00

Η Γη του Έλυον, Βιβλίο 1 - Το Μυστικό των Σκοτεινών Λόφων {Σκληρό Εξώφυλλο} € 5,00

Η Γη του Έλυον, Βιβλίο 2 - Πέρα από τη Κοιλάδα των Αγκαθιών € 4,00

Η Γη του Έλυον, Βιβλίο 3 - Η Δέκατη Πόλη € 4,00

Η Μπαλάντα του Πανδοχέα € 5,00

Θνητοί Θεοί € 7,00

Θρύλοι Α' € 6,00

Θρύλοι Β' € 6,50

Θρύλοι Γ' € 6,50

Θρύλοι Δ' € 6,00

Ιστορίες Ηρωικής Φαντασίας € 5,50

Ιστορίες Μαγείας και Φαντασίας € 5,00

Ιστορίες Φαντασίας με Δράκους € 4,50

Μυστική Γερμανία € 7,00

Ο Ταξιδιώτης € 6,50

Ο Τελευταίος Μονόκερως € 4,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 1 - Το Μυστικό των Φαρσίερ € 8,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 2 - Η Επιστροφή του Εκτελεστή € 8,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 3Α - Ο Λευκός Προφήτης Α' € 6,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 1: Καράβι της Μαγείας Α' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 1: Καράβι της Μαγείας Β' τόμος € 6,00

Οι Έμποροι των Θαλασσών 2: Μανιασμένο Καράβι Α' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 2: Μανιασμένο Καράβι Β' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 3: Το Καράβι του Πεπρωμένου Α' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 3: Το Καράβι του Πεπρωμένου Β' τόμος € 5,50

Οι Λέοντες του Άλ Ρασάν Α' € 5,00

Οι Λέοντες του Άλ Ρασάν Β' € 5,00

Όλυμπος € 10,00

Πειράτικα € 4,50

Πολεμιστές του Λυκόφωτος € 7,50

Σανάρα 1 - Το Σπαθί των Σανάρα (Α' & Β') € 6,00

Τα Γιγάντια Οστά και άλλες Ιστορίες € 5,00

Τιγκάνα Α' € 5,00

Τιγκάνα Β' € 5,00

Το Πύρ το Εξώτερον € 8,00

Το Σαραντινό Ψηφιδωτό 1 - Προς το Σαράντιο € 5,50

Το Σαραντινό Ψηφιδωτό 2 - Ο Κύριος των Αυτοκρατόρων € 5,50

Τρέμω στο Άγγιγμά σου € 5,00

Τρέμω στο Άγγιγμά σου 2 € 5,00

Υπερίων € 7,00

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Α ρε κουφάλες Αθηναίοι σας ζηλεύω. Έχετε καλομάθει με τα παζάρια τόσα χρόνια. Εγώ δυστυχώς φέτος δεν θα κατέβω, αλλά ελπίζω να τα καταφέρω για του χρόνου. Έχω επιστρατεύσει όμως ''τα μεγάλα μέσα'' για να ψάξω αυτά που θέλω ;-)

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι αν ο anubis βγαζει αυτα στο παζαρι δεν με βλεπω να φευγω με κατω απο 200 ευρω λογαριασμο!!! καταστροφη (αλλα πολυ γουσταρω :shout: )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις σου παίρνω εγώ και τα βρίσκουμε όταν ανέβω εγώ Θεσσαλονίκη. Αν φοβάσαι να μην τα χάσεις, δηλαδή.

Πάντως από τιμές νομίζω ότι είναι πιο ακριβά από πέρσι. Θυμάμαι ότι άλλες χρονιές οι πιο ψηλή τιμή σε όλο το παζάρι ήταν 6 ευρώ. Εκτός από μερικά coffee table books (αυτά που έχουν μόνο φωτογραφίες δεν είναι; ) με σκληρό εξώφυλλο που κάνανε γύρω στα 10.

 

Η Αγαπημένη μου Ιστορία Τρόμου € 5,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 1 - Το Μυστικό των Φαρσίερ € 8,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 2 - Η Επιστροφή του Εκτελεστή € 8,00

Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος 3Α - Ο Λευκός Προφήτης Α' € 6,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 2: Μανιασμένο Καράβι Α' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 2: Μανιασμένο Καράβι Β' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 3: Το Καράβι του Πεπρωμένου Α' τόμος € 5,50

Οι Έμποροι των Θαλασσών 3: Το Καράβι του Πεπρωμένου Β' τόμος € 5,50

Τρέμω στο Άγγιγμά σου 2 € 5,00

Κατά τα άλλα αυτά εδώ έχω βάλει στο μάτι (αυτό με τους Φαρσίερ δεν είναι της Robin Hobb; ). Και αυτά μόνο από ανούμπις... Θα ξεπαραδιαστώμεν και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τους Εμπόρους τους έχω, Βραβεία Nebula επίσης, Όλυμπο, Υπερίων, Ταξιδιώτη, Πυρ το εξώτερον, Θνητούς Θεούς, Τιγκάνα, Γιγάντια οστά το ίδιο, μόνο τους Πολεμιστές του Λυκόφωτος και τους Λέοντες του Αλ-Ρασάν θα τιμήσω, και ίσως την Μπαλάντα του Πανδοχέα, γιατί υπάρχουν και άλλες εκδόσεις που μ'ενδιαφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις σου παίρνω εγώ και τα βρίσκουμε όταν ανέβω εγώ Θεσσαλονίκη. Αν φοβάσαι να μην τα χάσεις, δηλαδή.

Πάντως από τιμές νομίζω ότι είναι πιο ακριβά από πέρσι. Θυμάμαι ότι άλλες χρονιές οι πιο ψηλή τιμή σε όλο το παζάρι ήταν 6 ευρώ. Εκτός από μερικά coffee table books (αυτά που έχουν μόνο φωτογραφίες δεν είναι; ) με σκληρό εξώφυλλο που κάνανε γύρω στα 10.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ wordsmith, αλλά η δουλειά έχει κανονιστεί προ πολλού. Μην ανησυχείς όμως, κάποια στιγμή θα γράψω κάποια σπάνια βιβλία που θέλω, οπότε και θα μπορείς με την άνεση σου να πας και να μου τα ψάξεις στο Μοναστηράκι :D Δεν υπάρχεις λόγος να χάνεις τον ύπνο σου λοιπόν. Και ναι, οι Φαρσίερ της Χομπ είναι. Με την σειρά πάνε Φαρσίερ- Οι Έμποροι των Θαλασσών- Ο Χρυσαφένιος Άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να δείτε ποιοι εκδοτικοί οίκοι θα συμμετάσχουν στο φετινό παζάρι.

pazari.doc

Edited by BladeRunner
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι όντως περισσότερα τα βιβλία γιατί απογοητεύτηκα πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που λέω ότι θα μειώσω τα αδιάβαστα πάντα έρχεται νέο παζάρι .... Βοήθεια θεοί!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να οργανωθούμε και να πάμε και κάμποσοι όλοι μαζί όπως πέρσι! :cow:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο ex-cop, ex-blade runner, ex-killer. :hi:

Αφού τσέκαρα τη λίστα των εκδοτών έχω σημειώσει μερικά βιβλία που ήθελα να παρω και θα κάνω υπομονή να τα πάρω φθηνά από το παζάρι. Αρκεί να ισχύουν τα ίδια για του χρόνου στη Θεσσαλονίκη και να φέρουν τα συγκεκριμένα βιβλία :glare: . Το ένα από αυτά το βγάζει εξαντλημένο στο βιβλιονέτ αλλά το είχα πετύχει πριν κάτι μήνες σε βιβλιοπωλείο άρα έχω ελπίδες. 120 ευρώ κάνουν κανονικά, άρα λογικά με 40 ευρώ τα παίρνω. Κι αυτό βέβαια αν πάρω μόνο το πρώτο από μια σειρά φάντασυ γιατί αν τη σηκώσω όλη πάμε για μεγάλο ποσό. Μόνο που δεν σκοπεύω να μεταφέρω τόσα πολλά άρα και το πρώτο αρκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Άμα παίζει να περάσει κανένα σκουλήκι τη Παρασκευή απόγευμα που ανοίγει ας το πει βρεθούμε, λέω να περάσω...

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω σίγουρα κάποια στιγμή να πάρω το δεύτερο μέρος του Τιγκάνα. Κατά τα άλλα δε νομίζω να πάρω και πολλά πράγματα. Έχω μπόλικα αδιάβαστα που με περιμένουν και πέρσι δεν εξεπλάγην από το παζάρι, από την ποιότητα των εκδόσεων. Μόνο για κάποια βιβλία κλασσικών.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή θα κατέβω και εγώ Στεφ, παρέα με άτομα από τη δουλειά μου, οπότε όχι κάμερες...

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω σίγουρα κάποια στιγμή να πάρω το δεύτερο μέρος του Τιγκάνα.

 

Τιγκάνα Τουρκογύφτισσα! :atongue2:

 

Μάλλον θα πάω κι εγώ την Παρασκευή. Πολύ χάρηκα που ο Ανουμπάκης θα έχει τη σειρά του Χρυσαφένιου Ανθρώπου φέτος!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Ε ωραία πείτε και τι ώρες θα πάτε, για να βρεθούμε...

 

@nihilio διαβάζουν sff της δουλειάς ή πάνε για βόλτα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία σίγουρη που να διαβάζει sff, αν και ακόμα ψάχνουμε πόσοι θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Κανένας άλλος; Άντε να μαζευόμαστε γιατί τελευταία στιγμή θα τρέχουμε να δούμε ποιοι και που ...

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Χμμμ ... με τις συνεχιζόμενες απεργίες αρχίζει και γίνεται πιο σκούρο το πράγμα ... τι θα κάνετε οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Όντως δύσκολο.είχα σκεφτεί να κάνω κοπάνα από τη δουλειά και να πάω αλλά με βλέπω βραδάκι με το αμάξι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα τα μεγάλα μέσα και πήγα και γύρισα με αυτοκίνητο. Πολλά βιβλία, όχι πάρα πολύς κόσμος, κάποιες ωραίες εκπλήξεις, ίδιες τιμές με πέρυσι πάνω-κάτω, γενικά δεν ήταν και άσχημα. Θα γράψω σε επόμενο ποστ μερικά βιβλία και εκδόσεις που αξίζουν και που πέτυχα στο παζάρι, για να ξέρετε τι παίζει... Πήρα τα παρακάτω, με 70,50 ευρώ:

 

01. Φίλιπ Ντικ - Οι παίκτες του Τιτάνα (εκδόσεις Μέδουσα). 3,50 ευρώ.

02. Τζέφρι Φορντ - Ο Φυσιογνωμιστής (εκδόσεις Οξύ). 4,50 ευρώ.

03. Πίτερ Σ. Μπιγκλ - Ο τελευταίος Μονόκερως (εκδόσεις Anubis). 4 ευρώ.

04. Τζακ Λόντον - Πριν από τον Αδάμ (εκδόσεις Ζαχαρόπουλος). 4 ευρώ.

05. Ντάγκλας Πρέστον - Βλασφημία (εκδόσεις Στρατηγικές Εκδόσεις). 6 ευρώ.

06. Τζ, Μ. Μπάρι - Πίτερ Παν (εκδόσεις Ύψιλον). 3 ευρώ.

07. Ράντγιαρντ Κίπλινγκ - Μόγλης (εκδόσεις Ύψιλον). 2 ευρώ.

08. Μπρετ Ίστον Έλις - Σεληνιακό τοπίο (εκδόσεις Μέδουσα). 4,50 ευρώ.

09. Βολταίρος - Κάντιντ, Ζάντιγκ (εκδόσεις Κωστόπουλος). 2 ευρώ.

10. Τζ. Κ. Τσέστερτον - Ο Ναπολέων του Νότινγκ Χιλ (εκδόσεις Κατάρτι). 3 ευρώ.

11. Ζορζ Περέκ - Ποιο παπάκι... (εκδόσεις Ύψιλον). 3 ευρώ.

12. Χιούμπερτ Σέλμπι - Ρέκβιεμ για ένα όνειρο (εκδόσεις Οξύ). 5 ευρώ.

13. Ίαν Φλέμινγκ - Επιχείρηση Octopussy (εκδόσεις Επίκεντρο). 2,50 ευρώ.

14. Μπόρις Ακούνιν - Το τούρκικο κόλπο (εκδόσεις Σύγχρονοι Ορίζοντες). 4 ευρώ.

15. Μορίς Ντριόν - Η κατάρα του τελευταίου Ναΐτη (εκδόσεις Περίπλους). 4 ευρώ.

16. Τ. Σ. Μπόιλ - Αμέρικα (εκδόσεις Πάντοτε). 3 ευρώ.

17. Τζέιμς Κέιν - Το διπλό άλλοθι (εκδόσεις Παρατηρητής). 2,50 ευρώ.

18. Τζέιμς Κέιν - Η πεταλούδα (εκδόσεις Παρατηρητής). 2,50 ευρώ.

19. Κένεθ Φίαρινγκ - Το μεγάλο ρολόι (εκδόσεις Παρατηρητής). 2,50 ευρώ.

20. Γουίλιαμ Π. Μακγκίβερν - Η μεγάλη κάψα (εκδόσεις Παρατηρητής). 2,50 ευρώ.

21. Τζέιμς Κέιν - Το ένατο σύννεφο (εκδόσεις Παρατηρητής). 2,50 ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις γύρισα και έδωσα 47 ευρώ για τα:

-Robin Hobb, Μανιασμένο Καράβι τόμοι Ι και ΙΙ, Το καράβι του πεπρωμένου τόμοι Ι και ΙΙ (Anubis). Άντε και είχα τελειώσει το "Καράβι της μαγείας" τόσες μέρες και ήθελα τη συνέχεια.

-Jack Vance, Ιστορίες της ετοιμοθάνατης γης/Η οδύσσεια του Κουζέλ/Ριάλτο ο θαυμαστός (Αίολος). Το άλλο, "Τα μάτια του ανώτερου κόσμου", το είχα από πέρσι.

-Δ. Βανέλλης, Το καλοκαίρι μου έξω από το θόλο (Μέδουσα). Αυτό το είχα βρει μόνο στο Έναστρον με 11 ευρώ, ενώ εδώ το πήρα με 2,50.

-Η αγαπημένη μου ιστορία τρόμου, συλλογή διηγημάτων (Anubis). Επιτέλους.

-Πώς πάνε στον "Παράδεισο" του Αρκά, Πέτρος Μαρτινίδης (Ύψιλον). Αυτό από κεκτημένη ταχύτητα.

 

Θα έπαιρνα και το "Τρέμω στο άγγιγμά σου", αλλά ήδη με κοψομέσιασαν στο κουβάλημα όλα αυτά - θα ξαναπάω. Απλώς αυτά εδώ ήθελα να τα βρω οπωσδήποτε.

 

Να σημειώσω ότι:

-είδα το "Σάρκινο φρούτο" με 3,50 ευρώ.

-το "Όρυξ και Κρέικ" (ναι, το ξέρω ότι σας έχω πρήξει μ' αυτό) το έχει με 3 ευρώ, ενώ το παζάρι του Riverwest πριν ένα μήνα το είχε με 4. Άβυσσος...

-ΨΕΥΤΙΚΗ ΕΚΠΤΩΣΗ στη σειρά βιβλίων "Η καθημερινή ζωή στο μεσαίωνα/στην προϊστορική εποχή/στους ρωμαϊκούς χρόνους κλπ". Στο παζάρι τα έχει με 9 ευρώ (από 7 πέρσι), ενώ σε ένα βιβλιοπωλείο στην αρχή της Ιπποκράτους (ανεβαίνοντας δεξιά) τα έχει με 3. Αυτά εδώ http://www.biblionet.gr/book/28864/Faure,_Paul/%CE%97_%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AE_%CE%B6%CF%89%CE%AE_%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82_%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B5%CF%82 Αν σας ενδιαφέρουν ΜΗΝ τα πάρετε από το παζάρι, βγείτε έξω και κάντε μια βόλτα ως την Ιπποκράτους.

-δεν είδα αυτά εδώ του Φανταστικού Κόσμου. http://www.biblionet.gr/book/84832/Jordan,_Robert/%CE%A4%CE%BF_%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%BF_%CE%BA%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9 Μήπως θυμάμαι λάθος και δεν τα είχε ούτε άλλη φορά; Ή τα είχε και δεν τα πρόσεξα;

-έχει πολλά από αυτά που τα έδιναν μαζί με εφημερίδες. Και κάτι πολύ χοντρά hardback με χρυσαφιά ανάγλυφα στα εξώφυλλα. Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο άλλη χρονιά. Ή ήταν λιγότερα.

-έπιασε η βροχή όσο ήμουν μέσα στην τέντα και σταμάτησε πριν βγω έξω, χεχε.

 

(Χμμμ, να πάρω και τα υπόλοιπα της Robin Hobb; Ιδού η απορία)

 

Όχι πολύς κόσμος, ηρεμία γενικά. Έχει ενδιαφέρον το ότι μπορείς να καταλάβεις από τα βιβλία που πληρώνει ο καθένας στο ταμείο αν είναι βιβλιοφάγος ή πήγε μόνο επειδή άκουσε για εκπτώσεις και πήρε ό,τι βρήκε μπροστά του. Αυτοί οι τελευταίοι παίρνουν βιβλιαράκια με ρητά αρχαίων ή τουριστικούς οδηγούς ή βιογραφίες του Κολοκοτρώνη σαν τον πατέρα μου...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω είναι μερικά ενδιαφέροντα βιβλία από διάφορες εκδόσεις που πέτυχα και θα βρείτε σίγουρα στο παζάρι. Μερικές τιμές τις θυμάμαι, άλλες όχι.

 

 

01. Άλμπερτ Σάντσεζ Πινιόλ - Ψυχρό δέρμα (Bell). 4,50 ευρώ.

02. Άλμπερτ Σάντσεζ Πινιόλ - Η πανδώρα στο Κονγκό (Bell). 5 ευρώ.

03. Ντάιαν Σέτερφιλντ - Η δέκατη τρίτη ιστορία (Bell). 5 ευρώ.

04. Δυο-τρεις συλλογές διηγημάτων ΕΦ από εκδόσεις Παρά Πέντε. Καινούργια μου φάνηκαν τα βιβλία, με ωραία εξώφυλλα. 4,50 ευρώ έκαστος. Φυσικά Ηλεκτρικό πρόβατο, Οι ειδήσεις των 11, Φαρενάιτ 451 κλπ κλπ

05. Πίτερ Τεμπλ - Τσακισμένη ακτή (εκδόσεις Τόπος). 6 ευρώ.

06. Αν Ράντκλιφ - Ο Ιταλός (εκδόσεις Στοχαστής). 9 ευρώ.

07. Πολλά από τα αστυνομικά των εκδόσεων Παρατηρητής, αυτά με τα κίτρινα εξώφυλλα. Είχε: Τζέιμς Κέιν (Το διπλό άλλοθι, Το ένατο σύννεφο, Η πεταλούδα, Η άνοδος και η πτώση της Μίλντρεντ Πιρς-πάρτε το πρώτο και το τελευταίο, αξίζουν), Γουίλιαμ Π. Μακγκίβερν (Η μεγάλη κάψα), Ντασιέλ Χάμετ, Τζιμ Τόμσον (The Getaway-πάρτε το), Οράτιος Μακόι (Σκοτώνουν τ'άλογα όταν γεράσουν-πάρτε το), Ίαν Φλέμινγκ (Moonraker, Octopussy, Ο κατάσκοπος που μ'αγάπησε), Έρικ Άμπλερ (Τοπ Καπί, Η δίκη του Ντέλτσεφ), Κένεθ Φίαρινγκ (Το μεγάλο ρολόι), Πατρίσια Χάισμιθ (Ο Αμερικάνος φίλος, Η κραυγή της κουκουβάγιας) και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι. 2,50 ευρώ το κομμάτι. Πολλά από αυτά αξίζουν...

08. Μπερνάρ Λεντερίκ - Τη νύχτα που βασίλεψαν τα παιδιά (Χατζηνικολή). 4,50 ευρώ.

09. Από Μέδουσα είχε διάφορα ΕΦ, όπως: Οι παίκτες του Τιτάνα, Δόκτωρ Άντερ, Μπιλ ο ήρωας του γαλαξία, Νόβα, Οριζόντιος αποχαιρετισμός, Το καλοκαίρι μου έξω από τον Θόλο, Λαβύρινθος θανάτου, Κλώνοι, Χωρίς επιστροφή, Οι έμποροι του διαστήματος κλπ κλπ. Από 3 έως 4 ευρώ το καθένα, απ'όσο θυμάμαι.

10. Από εκδόσεις Τρίτων πέτυχα το Σάρκινο φρούτο του Mman και το Επιστροφή στη Γη του Ζελάζνυ (3,50 ευρώ νομίζω).

11. Είχε δυο βιβλία του Μπόρις Ακούνιν (Αζαζέλ, Τούρκικο κόλπο). 4 ευρώ το κομμάτι.

12. Από Οξύ θυμάμαι ότι είχε αυτά: Ρέκβιεμ για ένα όνειρο, Ο φυσιογνωμιστής, Φλεγόμενη πόλη, Αμνός, Τραύμα, Αυτοί που ποτέ δεν κοιμούνται, Δαιμονισμένη ταξιαρχία, Πεθαίνοντας στην Τερατούπολη, Ο ξένος, Hellraiser, Το τσίρκο των καταραμένων, Ζωντανός θρύλος, Η φωνή της σκιάς μας, Τα μυστικά της κρεβατοκάμαρας των μεγάλων σεφ, Τα τσιγάρα είναι θεσπέσια, Μικρά φρικιαστικά νανουρίσματα, Indigo, Κόκο, Αχυράνθρωποι, Λεβιάθαν, Κραυγή από την κόλαση κ.α. Από 4 έως και 6 ευρώ το καθένα.

13. Από Αίολο είχε τρία Κόρουμ του Μούρκοκ, όλα τα Κόναν του Χάουαρντ, τα τέσσερα βιβλία της Ετοιμοθάνατης Γης του Τζακ Βανς, Κάτι κολασμένο έρχεται προς τα δω, Ροβεράντομ, Ντάνσανι και ό,τι άλλο έχει κάθε χρόνο. 4-4,50 ευρώ το καθένα ως συνήθως

14. Ντάγκλας Πρέστον - Βλασφημία (Στρατηγικές εκδόσεις). 6 ευρώ.

15. Χουάν Ζοζέ Σάερ - Ουδείς, ουδέν, ουδέποτε (Χατζηνικολή). 4-5 ευρώ.

16. Άιρις Μέρντοχ - Ο μαύρος πρίγκιπας (Χατζηνικολή). 6-7 ευρώ.

17. Στράτος Μελίτης - Ο πρίγκιπας των δράκων (Introbooks). 7 ευρώ.

18. Στίβεν Κινγκ - Κρυφό παράθυρο, μυστικός κήπος (εκδόσεις Επιλογή). Μάλλον 4 ευρώ. Το έχω διαβάσει, καλό ήταν.

19. Τόρστεν Κρολ - Καλλίστο (Bell). 4-5 ευρώ. Προτείνεται άνετα!

20. Γουίλιαμ Μπάροουζ - Junky (Απόπειρα). 5 ευρώ. Προτείνεται.

21. Τζιμ Τόμσον - Ο δολοφόνος μέσα μου (Μέδουσα). 3-4 ευρώ. Προτείνεται άνετα!

 

Αν θυμηθώ και άλλα θα ενημερώσω.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..