Jump to content

Thor: The Dark World (2013)


Nargathrod
 Share

Recommended Posts

Την είδα σήμερα την ταινία! Τολμώ να πω ότι ξετρελάθηκα! Η Marvel έκανε υπερπαραγωγή! Οι ηθοποιοί αρκετά καλύτεροι από την πρώτη ταινία αν εξαιρέσουμε τον Χόπκινς που για αδιεκρίνιστο ακόμα λόγο δεν μου άρεσε σε αυτή την ταινία. Ο Λόκι κλέβει την παράσταση από άποψη γέλιου! Και κάποια στιγμή θα δείτε και τον Roy από το IT crowd να παίζει ρόλο! Πράγμα που μου φάνηκε τελείως αστείο!!! Η ιστορία αυτή την φορά έχει να κάνει με τον Αιθέρα και τα Dark Elves για όσους ξέρουν από τα κόμιξ! Σου προξενεί έντονα συναισθήματα! Και σε ορισμένα σημεία σου σηκώνεται και η τρίχα από την τρίχα! Αξίζει σίγουρα τα λεφτά της! Και στο τέλος να είστε υπομονετικοί γιατί έχει κομμένη σκηνή όπως μόνο η Marvel ξέρει πολύ καλά να κάνει! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Κι εμένα μ άρεσε. Όλα τέλεια. Ο Roy είχε πλάκα :p

 

Δεν ξέρω τι εννοείς κομμένη σκηνή στο τέλος αλλά για τον Loki το περίμενα.. χεχε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τους τίτλους τέλους είχε άλλη μια σκηνή! Δεν λέω περισσότερα για ευνόητους λόγους!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο εξτρά σκηνές. Μια μετά τους αρχικούς τίτλους και μια μετά από όλο το κατεβατό με τους συντελεστές. Και γενικά γάμησε άσχημα, μετά το μέτριο Iron Man 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΠΩ και εγω θελω να παω να την δω! :man_in_love: 

Εχω δει και την πρωτη και μου ειχε αρεσει πολυ! Θα ξανασχολιασω μολις τελικα την δω (θελω να πιστευω μεσα στην βδομαδα) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την είδα κι εγώ. Όντως πολύ καλή περιπέτεια φαντασίας, αν και όχι ταινιάρα. Ο Λόκι, όπως πάντα, κλέβει την παράσταση, αλλά και η όλη Άσγκαρντ με τα ιπτάμενα πλοία κτλ ήταν εξαιρετική. Ο κακός λίγο "κλισέ κακός" και επίσης κάπου με χάλασε η φάση με τον καθηγητή αλλά πχ το σκηνικό με την βασίλισσα ήταν ωραίο.

Ανοίγει η ψαλίδα μεταξύ ταινιών Marvel-DC...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ανοίξει πάρα πολύ η ψαλίδα στο τηλεοπτικό universe, γιατί το μέτριο Agents of S.H.I.E.L.D. δεν λέει πολλά μπροστά στο γαμάτο Arrow. Και βγαίνει και Flash series του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω περισσότερο ψωμί έχει ο "σινεμάς". Το Arrow μπορεί να είναι καλό αλλά πόσοι το βλέπουν ανα τον κόσμο και πόσοι βλέπουν ακόμη και τις -μέτριες κατά τη γνώμη μου- ταινίες σπάιντερμαν; Επίσης, η Marvel είναι λίγο noob στην τιβί αλλά σκέψου πως ήταν και οι σειρές της DC εδώ και μία ζωή.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Thor: The Dark World (2013)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..