Jump to content

35ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Η ιλλιγγιώδης ταχύτητα απαγορεύτηκε


Loch Moors
 Share

Recommended Posts

Μας έπιασες λίγο απροετοίμαστους... Εκεί που πέρασα να δω πώς πάνε τα πράγματα εδώ, να σου τα αποτελέσματα  :p

 

Τι άλλο να πω...

 Ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους!  :winner_first_h4h:

 

Συγχαρητήρια και στα παιδιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό με τις ιστορίες τους.

Ευχαριστούμε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν.

 

Κι επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Άνοιξη, για την όμορφη διοργάνωση, καθώς και στην Naroualis, που βοήθησε στα παρασκήνια.

Μπορεί αυτός ο διαγωνισμός να ήταν μικρούλης στο μέγεθος, αλλά, όπως όλοι, είχε πολλά να προσφέρει σε όσους πήραν μέρος, είτε συγγραφικά, είτε αναγνωστικά.

 

Στη σειρά μπαίνει τώρα ο Τρόμος.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Άγγελο.

Μπράβο και σε όλους τους εμπλεκόμενους με κάθε τρόπο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, :hi: ευχαριστούμε για τον διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια, Άγγελε, για την πρωτιά.

 

 

 

 

Απ' την απόλυτη σιωπή που έχει πέσει στο τόπικ καταλαβαίνω ότι έχετε πολύ αγωνία να μάθετε τα αποτελέσματα :bleh:

 

Πάντως να ξέρεις ότι εγώ έμπαινα και κοίταζα για τα αποτελέσματα. Δεν έχω facebook εγώ, να γιατί. :shout:

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Άγγελε, πάντα πρωτιές σου εύχομαι. Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά που διάβασαν+ψήφισαν όπως και την Ματίνα για την διοργάνωση. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Άγγελε! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έγραψαν, που ψήφισαν, που σχολίασαν ή απλά που διάβασαν -θα θέλαμε το feedback σας παρεμπιπτόντως, εάν έχετε χρόνο και διάθεση!

 

Συγχαρητήρια στη Ματίνα, που με το θέμα της έφερε την "άνοιξη" των ιστοριών μας, και στην Ευθυμία, που τη βοήθησε στη διοργάνωση!

 

Καλές διορθώσεις τώρα, σε όλους μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στον νικητή και στους συμμετέχοντες και στη διοργανώτρια. Ευχαριστούμε τα παιδιά που ψήφισαν και σχολίασαν. 

Link to comment
Share on other sites

 

Απ' την απόλυτη σιωπή που έχει πέσει στο τόπικ καταλαβαίνω ότι έχετε πολύ αγωνία να μάθετε τα αποτελέσματα :bleh:

 

Πάντως να ξέρεις ότι εγώ έμπαινα και κοίταζα για τα αποτελέσματα. Δεν έχω facebook εγώ, να γιατί. :shout:

:friends: Άι μπιλίβ γιου Άννα!

Το φέισμπουκ λες να μας την έκανε τη δουλεια?? Πφφ, ε όχι!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες :D

Ο επόμενος πότε θα γίνει; Ίσως καταφέρω να συμμετάσχω. Αν κατάλαβα καλά θα είναι στο πλαίσιο του τρόμου;

Link to comment
Share on other sites

Ο επόμενος πότε θα γίνει; Ίσως καταφέρω να συμμετάσχω. Αν κατάλαβα καλά θα είναι στο πλαίσιο του τρόμου;

 

Να τον περιμένεις κατά τις αρχές Απριλίου. Και ναι, θα είναι αποκλειστικά αφιερωμένος στον Τρόμο.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο επόμενος πότε θα γίνει; Ίσως καταφέρω να συμμετάσχω. Αν κατάλαβα καλά θα είναι στο πλαίσιο του τρόμου;

 

Να τον περιμένεις κατά τις αρχές Απριλίου. Και ναι, θα είναι αποκλειστικά αφιερωμένος στον Τρόμο.

 

Ευχαριστώ. Διάβασα τους κανονισμούς και αναφέρει πως, για να συμμετέχει κάποιος, θα πρέπει να έχει κάνει 3 κριτικές σε προηγούμενους διαγωνισμούς. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Διάβασα τους κανονισμούς και αναφέρει πως, για να συμμετέχει κάποιος, θα πρέπει να έχει κάνει 3 κριτικές σε προηγούμενους διαγωνισμούς. Ισχύει;

 

 

Όχι σε προηγούμενους διαγωνισμούς. Απλώς πρέπει να κάνεις τρεις κριτικές από το πέρας του τελευταίου διαγωνισμού μέχρι τη στιγμή που θ' ανεβάσεις το κείμενό σου στον επόμενο. Αυτό πολύ απλά σημαίνει, ότι πρέπει να γράψεις (τουλάχιστον) τρεις κριτικές από τώρα και μέχρι τον Απρίλιο, σε οποιεσδήποτε ιστορίες θέλεις. Δεν παίζει ρόλο αν θα είναι παλιές ή καινούργιες ιστορίες. Ούτε και το είδος σε δεσμεύει. Μπορεί να είναι από οποιαδήποτε κατηγορία θέλεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως οι ψήφοι ήταν στο σύνολο 10 και όχι 9;   :mf_sherlock: 

 

Γιατί η πρόσθεση των βαθμών όλων των συμμετεχόντων (17+19+26+28) βγάζει άθροισμα 90. Το οποίο δια του 10 (1+2+3+4, οι βαθμοί που δίνει ο καθένας με την ψήφο του στο σύνολο των συμμετεχόντων) μας κάνει 9 ψήφους και όχι 10.  :albert: 

 

Κατάλαβε κανείς τι εννοώ;  :sleeping: 

Link to comment
Share on other sites

Busted!

Δίκιο έχεις 9 ήθελα να πω... λόγω βιασύνης απλά κοίταξα το νούμερο των γραμμών στον πίνακά μου, αλλά προφανώς η γραμμή 1 περιέχει τους τίτλους των ιστοριών:). Ταυτόχρονα η σκέψη του ότι "τουλάχιστον έχουμε 10 ψήφους" με καθόταν πολύ καλύτερα.

 

Θενκς για την παρατήρηση!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συμβαίνει το εξής: Τη μέρα που η καλή μας Άνοιξη ετοιμαζόταν να ανακοινώσει τα αποτελέσματα, μου έστειλε ένα πμ για να τσεκάρουμε την κατάταξη. Η αλήθεια είναι η ημετέρα είναι ένα ζώον και μισό και ενώ είδε το πμ στο email της, δεν κατάφερε να το βρει στο inbox του φόρουμ. Πανικοβλήθηκε ότι τα πμ δεν παραδίδονται εγκαίρως κι ότι η Άνοιξη δε θα δει τη δική της απάντηση, έβαλε τις φωνές, κάλεσε σε βοήθεια, η βοήθεια τής είπε ότι ήταν μάλλον βλακεία αυτό που λέει, πανικοβλήθηκε περισσότερο και τελικά η Άνοιξη έμεινε να νομίζει ότι την κρέμασα.

 

Δημόσια συγνώμη λέγεται αυτό.

 

Τώρα γιατί καθυστέρησε αυτή η συγνώμη. Κυρίως γιατί περίμενα ότι θα έβρισκα έστω λίγο χρόνο να διαβάσω και να ψηφίσω. Ούτε καν αυτό δεν κατάφερα. Οπότε ζητώ και από τους διαγωνιζόμενους συγνώμη. Δε μπορώ καν να υποσχεθώ ότι θα διαβάσω και θα σχολιάσω στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..