Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #13 (Drake Ramore)


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

 

Όριο λέξεων:1000 - 5000+

Είδη: Τρόμος

Χρόνος συγγραφής: Από σήμερα μέχρι Δευτέρα 5/1.

Χρόνος ψηφοφορίας: Για μια βδομάδα αφότου ανέβουν και οι δυο ιστορίες.

 

Παιχνίδι θέλατε, οπότε περιμένουμε να γράψετε για "παιχνίδια". Καλή ώρα όπως το παρακάτω [φυσικά πάρτε αυτό για αρχή κι αφήστε τη φαντασία σας να τρέξει]... τούτο δω είναι λίγο χαλασμένο βέβαια, αλλά θέλει κι αυτό να παίξει μαζί σας... Καλή επιτυχία!

 

post-1558-0-97106100-1419527862_thumb.jpg

 

Συμμετέχει μία ιστορία:

Ο Παιχνιδοποιός - Drake Ramore

Edited by Ghost
Προστέθηκε η μία ιστορία.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, συμφωνήσαμε για μη περιορισμό λέξεων, οπότε άστο το 5000 εκεί, αλλά βάλε και ένα + δίπλα, μπας και ξεφύγουμε για κάνα 2000-3000 λέξεις! :acute:

 

Ενδιαφέρουσα εικόνα. Μπορεί να οδηγήσει σε αρκετά τρομακτικές ιστορίες. :good:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41_00079933.jpg

 

Πολύ ωραία ιδέα...Ορίστε και ο δικός μου εορτασμός για τις πρώτες 2460....λέξεις...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα σχέδια και τα τρία σενάρια που δημιούργησα μέχρι στιγμής από την εικόνα...αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, καθώς έχει πολλά κενά. Έχω ήδη ξεκινήσει κάτι καινούριο και είμαι σε καλό δρόμο. Θα χρειαστώ όμως, αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, μια μικρή παράταση ας πούμε δυο-τριών ημερών για να ολοκληρώσω....τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, γράψτε τις ιστορίες σας και ανέβαστε τες όταν είναι έτοιμες. Έχετε μέχρι και την πέμπτη 8 Ιανουαρίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κράσαρε ο υπολογιστής στο σπίτι και χάθηκε ένα μικρό μέρος του διηγήματος πάνω που κόντευα να τελειώσω. Μέχρι την μέση και παραπάνω ευτυχώς το είχα κάνει backup στο στικάκι. 

Τώρα από τον υπολογιστή της δουλειάς, δεν μπορώ να κάνω δουλειά. Θα πρέπει να ξαναστήσω του σπιτιού. Οπότε μάλλον δύσκολα θα προλάβω την προθεσμία. Αν μπορεί να γίνει κάτι μέχρι Κυριακή βράδυ για υποβολή ιστοριών, θα το εκτιμούσα. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γιατρέ δεν θα το πιστέψεις...Όλες αυτές τις ημέρες (και τώρα που γράφω...) ψήνομαι στον πυρετό και έφτασα πολύ κοντά στην πνευμονία...αν και την απέφυγα τελικά. Εγώ θα έλεγα να το πάμε και πιο πέρα από την Κυριακή γιατί δεν είμαι σε θέση να γράψω τίποτα...και τώρα μπήκα να σας ενημερώσω και διαβάζω και το δικό σου σχόλιο ...εντάξει, δεν μας θέλει.. Πονάω σε όλο μου το σώμα, τόσο που μου έδωσε έμπνευση για το πόσο θα πονέσει κάποιος μέσα στην ιστορία που θα τελειώσω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με την επανεγκατάσταση των windows. Από αύριο συνεχίζω το γράψιμο. Πιστεύω μέχρι Κυριακή θα έχω καλύψει το χαμένο κομμάτι, αλλά αν θες να πάμε και για πιο μετα, κανένα πρόβλημα από εμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Right on schedule δίνω 99.9% πιθανότητα να έχω τελειώσει ως τις 12 το βράδυ. 

Έτσι έρχεται και το δεύτερο teaserακι υπό μορφή τραγουδιού.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου: http://community.sff.gr/topic/16101-%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82/

 

Ελπίζω ο Χρήστος να ανάρρωσε και να τα καταφέρει να γράψει για το παιχνίδι. Όπως και να έχει περιμένω τα σχόλια σας!

 

Υ.Γ Δύσκολο να μην γράφεις στον δικό σου κειμενογράφο που τον έχεις προσαρμόσει στις συνήθειες σου τελικά! Μετά το κρασάρισμα και το ξαναπέρασμα όλα μου φαίνονταν ξένα, αλλά δεν είχα χρόνο να κάτσω να στήσω τον κειμενογράφο όπως τον ήθελα. Τι σου είναι οι μικρές μας συνήθειες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ο Χρήστος ανάρρωσε, αλλά δυστυχώς, τώρα έχει την μικρή του κόρη με πολύ υψηλό πυρετό και πλέον περιμένει να μαζέψει τα κομμάτια του από τις συνεχόμενες αγρυπνίες....

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ρε, μην το ζορίζεις το θέμα. Εγώ ήθελα παραπάνω ένα κίνητρο για να γράψω όταν έκανα την πρόσκληση για το παιχνίδι, να ξεμπλοκάρω λίγο από τις διορθώσεις. Στόχος επιτεύχθει λοιπόν. ;-)

Παίζουμε καμία άλλη φορά. Περαστικά στην μικρή.

 

Οπότε όποιος θέλει να σχολιάσει το διήγημα που ανέβασα, το κάνει ελεύθερα, χωρίς να περιμένει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #13 (Drake Ramore)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..