Jump to content

39ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Τεχνολογία


Morfeas
 Share

Recommended Posts

Ψήφισα κι εγώ!

 

Εντάξει από την αρχή ήξερα ποια ιστορία θα καταλάβει την τελευταία θέση και ποιες τις τρεις πρώτες. Μετά αποφάσισα για τις θέσεις 9 έως 12, ενώ όσον αφορά στις θέσεις 4 έως 8 η κατάταξη έγινε με μεγάλη δυσκολία καθώς όλες οι αντίστοιχες ιστορίες μου άρεσαν σχεδόν ισάξια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    39

  • Morfeas

    54

  • Ιρμάντα

    31

  • MadnJim

    47

Μπορω να βαλω ενα disclaimer γιατι υπάρχουν τοσα λαθη? Δε μπορω, κλαίω καθε φορα που τα βλεπω! (Καλα δε κλαιω ειναι η αλήθεια :p )

Υπομονή, μιάμιση μέρα έμεινε. :)

Στο μεταξύ, μένουν ακόμη 2 συγγραφείας για ψήφο. Υπενθυμίζω από τον κανονισμό, σε περίπτωση που διέφυγε:

Ψηφίζετε μέχρι 16/6 (24:00)

β. Οι συγγραφείς είναι υποχρεωμένοι να ψηφίσουν, βάζοντας την ιστορία τους τελευταία στη λίστα ψηφοφορίας, αλλιώς η ιστορία τους θα αποκλείεται από το διαγωνισμό.

 

edit:Σχολίασα κιόλας, ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.

Τα σχόλια τα είχα πρωτογράψει μετά την ανάγνωση των διηγημάτων, αλλά προσέθεσα και πραγματάκια. Τα αρχεία που επισυνάπτω δεν είναι επιμέλεια -δεν νομίζω ότι είμαι αρμόδιος, άλλωστε-, απλά σχόλια ή σκέψεις κατά την ανάγνωση (κι όχι όλα όσα θα έγραφα, γιατί θα με έβγαζε από τη ροή του κειμένου).

Καλό πολύ το επίπεδο και χαίρομαι για όσα διάβασα. :)

Edited by Morfeas
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρόλαβα και ψήφισα και εγώ. Καλή επιτυχία και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελείωσα! Πολύ ενδιαφέρουσες συμμετοχές, προσωπικά είναι τρεις που θα έβαζα στην πρώτη θέση (αλλά ξέρω πως δεν επιτρέπεται).Σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι συνέβη το εξής παράδοξο: οι πιο ενδιαφέρουσες ιδέες δεν βρίσκονταν απαραίτητα στις αρτιότερες ιστορίες, πράγμα που προσωπικά με δυσκολεύει πολύ στην κατάταξη.

 

Χαίρομαι που τις διάβασα ωστόσο, αν και η ψηφοφορία είναι πάντα το δυσκολότερο κομμάτι! Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες παιδιά!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε ψήφισα και εγώ....Άντε, καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μένουν ακόμη κάμποσες ώρες και προλαβαίνετε να ψηφίσετε.

Η μάχη για αρκετές θέσεις καλά κρατεί, οι τελευταίες ψήφοι θα καθορίσουν την τελική κατάταξη :mf_swordfight:

Για να δούμε.

Ποιος θα βγει αλώβητος από την επαφή του με την τεχνολογία;

Απόψε κοντά σας, λίγο μετά τα μεσάνυχτα...

Συντονιστείτε στη συχνότητα του SFF.gr.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μένουν ακόμη κάμποσες ώρες και προλαβαίνετε να ψηφίσετε.

Η μάχη για αρκετές θέσεις καλά κρατεί, οι τελευταίες ψήφοι θα καθορίσουν την τελική κατάταξη :mf_swordfight:

Για να δούμε.

Ποιος θα βγει αλώβητος από την επαφή του με την τεχνολογία;

Απόψε κοντά σας, λίγο μετά τα μεσάνυχτα...

Συντονιστείτε στη συχνότητα του SFF.gr.

Υπάρχει κάποιο ντέρμπι; Ή ένας έχει ξεφύγει κατά πολύ μπροστά;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ντέρμπι; Ή ένας έχει ξεφύγει κατά πολύ μπροστά;

Μάλλον οι ιστορίες του βάθρου έχουν κλειδώσει στις θέσεις του, που σημαίνει ότι, αν δεν αλλάξουν εντυπωσιακά (ή μη αναμενόμενα) την κατάταξη οι τελευταίες ψήφοι, έχουμε καταλήξει στη νικητήρια ιστορία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι ανατροπή ήταν αυτή;! :o :secret:

 

(μισή ώρα έμεινε για αποστολή ψήφων κι ανακοίνωση αποτελεσμάτων)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ανατροπή ήταν αυτή;! :o :secret:

 

(μισή ώρα έμεινε για αποστολή ψήφων κι ανακοίνωση αποτελεσμάτων)

 

 

Μπα...πλάκα θα μας κάνεις...

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Καλέ πιο παραπέντε ψήφος, εγώ κι το alter ego μου, και θα είχαμε δράματα! Σχόλια αργότερα, να βάλω τα μυαλά μου στη θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα τους Θεούς, επισπεύσατε την διαδικασία! Αδημονούμε και έχουμε και ξύπνημα αύριο! :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μα τους Θεούς, επισπεύσατε την διαδικασία! Αδημονούμε και έχουμε και ξύπνημα αύριο! :p

+1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι φαίνεται έπιασα την τριάδα με την ψήφο μου, αναρωτιέμαι αν πέτυχα και τη σειρά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι φαίνεται έπιασα την τριάδα με την ψήφο μου, αναρωτιέμαι αν πέτυχα και τη σειρά.

Εγώ καμία σχέση... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια mesmer, συγχαρητήρια στους υπόλοιπους συμμετέχοντες, βετεράνους και νεους του θεσμού,πολλά μπράβο στους διοργανωτές και ευχαριστώ σε όσους διάβασαν/σχολίασαν/ψήφισαν.

 

Τώρα πάω να ξεραθω περισσότερα από αύριο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγαπετέ διοργανωτή μπορούμε να έχουμε και μερικά πιο συγκεκριμένα στατιστικά; Όπως για παράδειγμα πόσοι ψήφισαν και τι θέσεις κατέλαβε η κάθε ιστορία, δηλαδή πόσες πρώτες, δεύτερες, τρίτες κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους ,κι ιδιαίτερα στον Mesmer,  και πολλά ευχαριστώ σε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν τις ιστορίες μας!!!

 

Άντε και του χρόνου!!! Με πιο πολλά, πιο τρομακτικά και πιο αιματοβαμμένα διηγήματα...

Edited by Γιώργος77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον νικητή και ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που συμμετείχαν αλλά και στον διοργανωτη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους μας! Χάρηκα πολυ με τις ιστοριες που ειδα στην κορυφη, αφου ηταν απο τις αγαπημένες μου! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..