Jump to content

The Strain (2014-2017)


Blacksword
 Share

Recommended Posts

 

 

Από τον Guilermo Del Toro και Chuck Hogan ήρθε πέρσυ το καλοκαίρι η σειρά βασισμένη στην τριλογία βιβλίων με τον ίδιο τίτλο (Το Ίχνος στα ελληνικά) και δείχνει μια διαφορετική εκδοχή των βαμπίρ. Τώρα βρίσκεται στην δεύτερη σεζόν και έχει ανανεωθεί ήδη για την τρίτη σεζόν (και λογικά τελευταία).

Η σειρά αν και δεν είναι τέλεια σίγουρα αξίζει.

Edited by Dreamer
Προστέθηκαν τα έτη που κυκλοφόρησε η σειρά στον τίτλο του topic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ κι εγώ. Και νομίζω ότι αυτή σου η πρόταση, με βρίσκει 100% σύμφωνο:

 

''Η σειρά αν και δεν είναι τέλεια σίγουρα αξίζει.''

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τέλος και η δεύτερη σεζόν με την σειρά να δυναμώνει όσο προχωράει.

 

Σε αυτή τη σεζόν είχε καινούργιο ηθοποιό για το μικρό της παρέας και ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιος από τους δύο είναι ο πιο ενοχλητικός.

Αυτός που κλέβει την παράσταση όμως, είναι ο Eichorst που απλά σε αυτή τη σεζόν είναι υπέροχος και ειδικά στο flashback δίνει ρέστα.

Συνολικά, εξακολουθεί να μην είναι τέλεια αλλά υπόσχεται πολλά για την τρίτη σεζόν που λογικά θα τα δώσουν όλα. 7.5/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλος και η δεύτερη σεζόν με την σειρά να δυναμώνει όσο προχωράει.

 

Σε αυτή τη σεζόν είχε καινούργιο ηθοποιό για το μικρό της παρέας και ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιος από τους δύο είναι ο πιο ενοχλητικός.

Αυτός που κλέβει την παράσταση όμως, είναι ο Eichorst που απλά σε αυτή τη σεζόν είναι υπέροχος και ειδικά στο flashback δίνει ρέστα.

Συνολικά, εξακολουθεί να μην είναι τέλεια αλλά υπόσχεται πολλά για την τρίτη σεζόν που λογικά θα τα δώσουν όλα. 7.5/10

 

Ο καινούριος μικρός είναι η ενσάρκωση του Cartman. (Μπαμπά, μπαμπά, να κάνεις καλά τη μαμά! Respect my authoritah!) Με το που αρχίζει να μιλάει θέλω να μπουκάρω στην οθόνη και να του σκάσω δυο φάπες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο πάντως ήταν πολύ δυνατό!

Άφησε πολλές υποσχέσεις για έναν εξίσου δυνατό τρίτο κύκλο του χρόνου!

Edited by GeorgeDamtsios
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Η 3η σαιζόν πλησιάζει! Πρεμιέρα στο Fox Greece στις 29 Αυγούστου, 23:30 η ώρα. 

 

Πάντως σας προτείνω να διαβάσετε και τα βιβλία, είναι πολύ καλογραμμένα και άκρως ψυχαγωγικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η 3η σαιζόν πλησιάζει! Πρεμιέρα στο Fox Greece στις 29 Αυγούστου, 23:30 η ώρα. 

 

Πάντως σας προτείνω να διαβάσετε και τα βιβλία, είναι πολύ καλογραμμένα και άκρως ψυχαγωγικά.

 

Θέλω να τη δω πολύ τη σειρά, αλλά προτιμώ να διαβάσω τα βιβλία πρώτα. Οπότε δυστυχώς, μέχρι να βρεθούν στα χέρια μου, η σειρά θα περιμένει. Έχει κάνει κανείς το ανάποδο (πρώτα σειρά, μετά τα βιβλία); Αξίζει να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Βιβλία; Ούτε ήξερα ότι υπήρχαν βιβλία. Πιάνουν έστω και λίγο την (απολαυστικότατη) σούπερ-καφρίλα της σειράς;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βιβλία; Ούτε ήξερα ότι υπήρχαν βιβλία. Πιάνουν έστω και λίγο την (απολαυστικότατη) σούπερ-καφρίλα της σειράς;

 

Έχουν μεταφραστεί κιόλας και έχω φτιάξει ολόκληρο τόπικ. Τς τς τς, δεν με παρακολουθείτε! Όσο για τις καφρίλες... όπως το δει κανείς. Υπάρχει αρκετή σπλατεριά, ατελείωτη δράση, μπόλικη ένταση, πολλές ανατροπές... Είναι πολύ καλά βιβλία για το είδος τους. Φυσικά έχουν περάσει τρία χρόνια από τότε που τα διάβασα και δεν θυμάμαι τα πάντα. Πάντως, όπως και να το κάνουμε, η τηλεοπτική σειρά έχει τα δικά της πλεονεκτήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Τς τς τς, δεν με παρακολουθείτε!

Νομίζεις ότι είναι δυνατόν να σε παρακολουθήσουμε, γιατρέ μου; Ζήτημα είναι αν καταφέρνω να αντιληφθώ απλώς -πόσο μάλλον να διαβάσω- ένα στα δέκα που ποστάρεις.

 

Φυσικά έχουν περάσει τρία χρόνια από τότε που τα διάβασα και δεν θυμάμαι τα πάντα.

Ουφ, και είχα αρχίσει να ανησυχώ. Για σένα, γιατρέ μου, μην σε απαγάγει καμία CIA και σε κλείσει σε κάνα μπουντρούμι για πειράματα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φιλοι μου πολυ καλη σειρά! είμαι στον πρώτο κύκλο και μέχρι στιγμης το απολαμβάνω 

Μου αρεσουν γενικα τα post apocalyptic, οποτε δεν μπορώ να ειμαι αντικειμενικος

Τρομερός ο γεράκος στο ρόλο του, δε θα μπορούσαν να βρουν πιο ταιριαστό φυσιογνωμικα :)

Link to comment
Share on other sites

Τρομερός ο γεράκος στο ρόλο του, δε θα μπορούσαν να βρουν πιο ταιριαστό φυσιογνωμικα :)

Τα ίδια έλεγαν κάποιοι και στο Game of Thrones αλλά τελικά την έφαγε την πίτα. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με την 3η σεζόν να γίνεται όλο και ο ενδιαφέρουσα μέχρι στιγμής η παραγωγή αποφάσισε να ανανεώσει την σειρά για άλλη μία, και τελευταία, φορά. Season 4 is coming!

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι στην 3η σεζόν θα τελείωνε καθώς μετά φοβάμαι μην πέσει σε κοιλιά. Μου αρέσει η 3η ως τώρα πάντως κι ελπίζω να έχει λόγο ύπαρξης η 4η ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελείωσε και αυτή η σεζόν και ούτε κατάλαβα πως πέρασαν τα επεισόδια! Πολύ ωραίο το φινάλε αλλά αυτός ο μικρός όσο πάει γίνεται όλο και πιο αντιπαθητικός (αν ήμουν στην θέση τους μπορεί και να τον πέταγα από το μπαλκόνι). Άντε να δούμε τώρα τι θα ετοιμάσουν για την τελευταία σεζόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Strain (2014-2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..