Jump to content

Write off #82 (MadnJiM vs Disco_Volante - Ο συγγραφέας Disco_Volante ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)


Ιρμάντα
 Share

  

14 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • Ο Έντι Τζόουνς και το μυστήριο του Πλούτωνα
      8
    • Η μάχη των κόσμων
      6

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πολύ αγωνιώδης η εξέλιξη του poll! Τα νύχια μας τρώμε! Εδώ ταιριάζει απόλυτα το παρακάτω μουσικό θέμα! :catmad: :D

 

Πολύ γκουρμέ σε βρίσκω Δημήτρη, εγώ πάντως μια ταπεινή σοκολατίνα τρώω, από εκείνες τις τριγωνικές με το κερασάκι επάνω... :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ αγωνιώδης η εξέλιξη του poll! Τα νύχια μας τρώμε! Εδώ ταιριάζει απόλυτα το παρακάτω μουσικό θέμα! :catmad: :D

 

Πολύ γκουρμέ σε βρίσκω Δημήτρη, εγώ πάντως μια ταπεινή σοκολατίνα τρώω, από εκείνες τις τριγωνικές με το κερασάκι επάνω... :)

 

A.. ώστε εκεί στα Γιάννενα δεν λέτε την έκφραση "Τρώω τα νύχια μου από την αγωνία!" Τι λέτε;; "Ούι η βαριόμοιρ' τιν τουτ'; Ποιους θα κιρδίσ' νά'ξερα! Αυτό μουνάχα! Ούι!!" :rofl2: :rofl2:

Edited by SymphonyX13
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Πολύ αγωνιώδης η εξέλιξη του poll! Τα νύχια μας τρώμε! Εδώ ταιριάζει απόλυτα το παρακάτω μουσικό θέμα! :catmad: :D

 

Πολύ γκουρμέ σε βρίσκω Δημήτρη, εγώ πάντως μια ταπεινή σοκολατίνα τρώω, από εκείνες τις τριγωνικές με το κερασάκι επάνω... :)

 

A.. ώστε εκεί στα Γιάννενα δεν λέτε την έκφραση "Τρώω τα νύχια μου από την αγωνία!" Τι λέτε;; "Ούι η βαριόμοιρ' τιν τουτ'; Ποιους θα κιρδίσ' νά'ξερα! Αυτό μουνάχα! Ούι!!" :rofl2: :rofl2:

 

 

Κάτσε ρε συ, μπορεί να λέμε "ι Κώτσιους, ι Μήτσιους, ι Τάκ'ς", κλπ (τύπου πχ "είπι ι Μήτσιους ότ' τρώει τα νύχια τ' απ' τ'ν αγουνία τ'"), αλλά "η βαριόμοιρ'" που είπες είναι θηλυκό γένος ξέρεις. :lol:

Και ναι, την έχουμε την έκφραση, αλλά είπα να σε βάλω λίγο σε πειρασμό.  :spiteful:  :lol:

Edited by MadnJim
Link to comment
Share on other sites

00:03 με το ρολόι μου.

Φτάσαμε στο τέρμα κυρίες μου και κύριοι συνταξιδιώτες.

Τοποθεσία: Πλούτωνας.

Και όποιος αντέξει.

Μεθυσμένοι με συνθετικές μπύρες και αγνώστου ταυτότητος γαλανή ουσία.

Ο Σπύρος στέφεται νικητής με 7 ψήφους έναντι 5 ψήφων του Ευάγγελου. Αλλά παρ' όλα αυτά τον Σπύρο θα πάρω μαζί μου στο κάτεργο του Πλούτωνα.

Αφού του αρέσει τόσο το μέρος!

Συγχαρητήρια Σπύρο για τη σκαμπρόζικη ιστορία σου και για τη νίκη σου! Εύχομαι πάντα τέτοια!

Συγχαρητήρια και στους δυο σας παιδια! Τα πήγατε πολύ ωραία δεδομένης της δύστροπης (δυστροπότατης) εισαγωγής μου!

Να είστε καλά και οι δυο και ευχαριστώ που λάβατε μέρος στο παιχνίδι!

Ευχαριστώ θερμά όσους διάβασαν/ ψήφισαν/ σχολίασαν. Και εις άλλα με υγεία!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχαριστώ προς κάθε κατεύθυνση. Σε όσους διάβασαν τις ιστορίες μας. Σε όσους διάβασαν αλλά και σχολίασαν. Ακόμα περισσότερο σε όσους και διάβασαν, και σχολίασαν, αλλά και ψήφισαν. Σε όσους ασχολήθηκαν για να στηθεί το παιχνίδι σωστά. :)

 

Ειρήνη εσύ θες να με πας στα ορυχεία του Πλούτωνα, περιμένεις κι ευχαριστώ; Τουλάχιστον θα έχω μπύρες εκεί, ή θα τρέχω να γλιτώσω από τους ντόπιους; :give_rose:

 

Δεν το περίμενα, ειλικρινά. Δεν πίστευα με τίποτα πως κάτι ανάλαφρο και χιουμοριστικό θα κέρδιζε μία στιβαρή ιστορία τρόμου-Ε.Φ. Ίσως τελικά να έχουμε ανάγκη λίγο γέλιο, κι ας μην το συνειδητοποιούμε άμεσα.

 

Το είπα ξανά κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, και θα το πω πάλι γιατί το θεωρώ πολύ σημαντικό. Κανονικά θα έπρεπε η ιστορία μου να κατακριθεί στην καλύτερη, και να ακυρωθεί εντελώς στην αυστηρότερη περίπτωση, επειδή αλλοίωσα την δοθείσα εισαγωγή φέρνοντάς την στο ύφος που με βόλευε. Αυτό είναι τεράστια παραβίαση των κανόνων του παιχνιδιού, του βασικότερου κανόνα για την ακρίβεια που πάνω του στέκεται όλο το WriteOff. Δικαιολογήθηκα λέγοντας ότι δεν σκόπευα να διαγωνιστώ, άρα δεν είχα και τον εν λόγω περιορισμό όταν έγραφα, παρά μπήκα στην αρένα προκειμένου να συνεχιστεί το παιχνίδι. Όμως πρέπει να τονιστεί ότι αυτό δεν πρέπει να γίνεται, η εισαγωγή που δίνεται πρέπει να μένει ως έχει και οι ιστορίες να προσαρμόζονται σ' αυτές. Για μένα λοιπόν νικητής είναι ο Βαγγέλης, γιατί κατάφερε να φτιάξει μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία κρατώντας την -πολύ δύσκολη- εισαγωγή ανέπαφη, την ίδια στιγμή που τρεις άλλοι συμμετέχοντες αποσύρθηκαν, και εγώ απλά αγνόησα τους κανόνες. Τα συγχαρητήρια λοιπόν δικαιωματικά πρέπει να πάνε όλα στον Βαγγέλη. Μπράβο φίλε μου! :hi:  

 

Υ.Γ.1: Θα μου άρεσε πολύ σε κάποια επόμενη φορά να ήμουν εγώ αυτός που θα έβαζε την εισαγωγή. :)

Υ.Γ.2: Μήπως να συζητούσαμε την πιθανότητα δημιουργίας ανεξάρτητου τόπικ όπου να μπορούμε να γράφουμε παρέα όπως και τώρα, αλλά χωρίς να φορτώνουμε τα WriteOff; 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή αλλά και στον άξιο αντίπαλο.

Είχα και εγώ σκεφθεί κάτι αλλά πολλές συγγραφικές και λογιστικές υποχρεώσεις με άφησαν έξω.

 

Και μιας και είπαμε για πάστες λίγο πιο πάνω, μόλις δοκίμασα μια υπέροχη τούρτα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο!

 

Πολλά ευχαριστώ και στη διοργανώτρια Ειρήνη για την εισαγωγή της!

 

Τελικά το σκορ είναι 7-5 ή 7-6 για να ξέρω αν ο Σπύρος νίκησε με διαφορά μονόστηθης ή δίστηθης :)

Edited by Disco_Volante
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο!

 

Πολλά ευχαριστώ και στη διοργανώτρια Ειρήνη για την εισαγωγή της!

 

Τελικά το σκορ είναι 7-5 ή 7-6 για να ξέρω αν ο Σπύρος νίκησε με διαφορά μονόστηθης ή δίστηθης :)

Τώρα βέβαια με βάζεις στον πειρασμό να απαντήσω "με διαφορά τρίστηθης" (Threetits) αλλά ο Σπύρος θα θεωρήσει ΠΑΛΙ ότι πειράζω την ιστορία του (εγώ τέτοιο πράγμα;) :secret:

Λοιπόν πέρα από την πλάκα, πρόσφατα με ενημέρωσε με πμ ένα μέλος ότι στο προηγούμενο write-off που είχα οργανώσει (#80) το πολλ ήταν ακόμη ανοιχτό, ο κόσμος διάβαζε και θεωρούσε ότι μπορούσε να ψηφίσει.

Επικοινώνησα με μοδεράτορα και έμαθα ότι για τεχνικούς λόγους τα πολλ είναι δύσκολο να κλείσουν, χωρίς να αφαιρεθούν εντελώς. Έτσι λοιπόν να γνωρίζουμε όλοι ότι η βαθμολογία είναι αυτή που είναι τη στιγμή που κλείνει ο διαγωνισμός. Από κει και πέρα, κάποιος μπήκε, διάβασε, του άρεσε, θεώρησε ότι έπρεπε να το εκφράσει με αυτόν τον τρόπο, -τι να κάνουμε. Τυπικά ο διαγωνισμός λήγει τη στιγμή που λέει ο διοργανωτής.

Κατά μία έννοια βέβαια μπορούμε να θεωρήσουμε ότι ο Σπύρος κέρδισε με διαφορά "μονόστηθης" (πω-πω μου χαλάσατε το λεξιλόγιο και εγώ είμαι κοπέλα με γαλλικά και πιάνο) δεδομένου ότι η διαφορά έτσι κι αλλιώς είναι μικρή και ο Ευάγγελος στάθηκε πιστός στην εισαγωγή.

 

Περάσαμε καλά; Αυτό έχει σημασία, το ξαναείπα.

 

 

Και όσον αφορά το σχόλιο του Σπύρου μας, να πω ότι συμφωνώ απόλυτα. Ο κόσμος περνάει άσχημα και αν κάποιος του προσφέρει ένα τέταρτο /μισάωρο γέλιου το εκτιμάει.

 

 

Και πάλι θερμά συγχαρητήρια και στους δυο σας, παιδιά!

:mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne: (Επιτέλους είμαι σε κανονικό υπολογιστή, γιατί δεν καταφέρνω να βάζω τα εμότικονς από κινητό!)

Οπότε, ξανά: :mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne: :mf_sonne: και :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: :winner_first_h4h: και :wish: :wish: :wish: (για τον Γουίλιαμ που είπε ότι δοκίμασε μία πολύ ωραία τούρτα!)

Εί(μα)στε ομάδα που φυσάει!

Edited by Ιρμάντα
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Σπύρο για την νίκη του, αλλά και στον Βαγγέλη, αφού οι πολύ ωραίες ιστορίες τους, μας οδήγησαν σε ένα απόλυτα αμφίρροπο write-off! Συγχαρητήρια επίσης στην Ειρήνη για τον πρόλογο και την διοργάνωση, αλλά και σε όσους διάβασαν, σχολίασαν ή ψήφισαν!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεστε να δείτε σε τι ιστορία με οδήγησε τελικά(έστω και καθυστερημένα) ο πρόλογος της Ειρήνης(την οποία ευχαριστώ πολύ) θα την βρείτε στις Ιστορίες Τρόμου(που αλλού; :) ) με τίτλο "Πάλι άργησες..."

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #82 (MadnJiM vs Disco_Volante - Ο συγγραφέας Disco_Volante ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..