Jump to content

SFF-NoWriMo 2015 - Κάλεσμα


Naroualis
 Share

Recommended Posts

Ομπερον, να αναπτύξεις το διήγημα του διαγωνισμού :D

 

Το σκέφτομαι σοβαρά. Μάλιστα επειδή ήδη έχω σκεφτεί άλλες δύο ιστορίες στον ίδιο κόσμο, που ταιριάζουν κιόλας στη βασική πλοκή της ιστορίας του διαγωνισμού (αλλά με άλλους χαρακτήρες), μπορεί να τα συνδυάσω όλα αυτά σε ένα μυθιστόρημα. Ίδωμεν. :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να ανοίξουν οι πόρτες και για μας τους κοινούς θνητούς! Όμπερον τι ωραία που θα είσαι μαζί μας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να ανοίξουν οι πόρτες και για μας τους κοινούς θνητούς! Όμπερον τι ωραία που θα είσαι μαζί μας!

 

Ευχαριστώ! Θα είναι ωραία, ναι!! Ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά. Από τις τρεις φορές που προσπάθησα μόνο την πρώτη πριν ακριβώς δέκα χρόνια κατάφερα να τελειώσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α! Μάλιστα, πώς το λέτε με το Νικόλα: Ελγκάλα, βγες από το μυαλό μου! :p

 

 

Ομπερον, να αναπτύξεις το διήγημα του διαγωνισμού :D

 

Το σκέφτομαι σοβαρά. Μάλιστα επειδή ήδη έχω σκεφτεί άλλες δύο ιστορίες στον ίδιο κόσμο, που ταιριάζουν κιόλας στη βασική πλοκή της ιστορίας του διαγωνισμού (αλλά με άλλους χαρακτήρες), μπορεί να τα συνδυάσω όλα αυτά σε ένα μυθιστόρημα. Ίδωμεν. :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Α! Μάλιστα, πώς το λέτε με το Νικόλα: Ελγκάλα, βγες από το μυαλό μου! :p

Παιδιά πρέπει να το αποδεχτείτε. Δεν μπορώ να βγω από τα μυαλά σας, έχω το κληρονομικό χάρισμα. Τόσο απλά.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το Σ/Κ μπαίνουμε. Άντε και βλέπω και παρλάρετε και δεν μπορώ να μπω....Όλο το ξεχνάω, πάω και πατάω και σπάω τη μούρη μου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να μπω.

Σήμερα ξεκίνησα να σχεδιάζω την βασική πλοκή.

Πολύ  πιθανόν,  όταν με το καλό το βιβλίο ολοκληρωθεί, να εκδοθεί από  τις έγκριτες  Εκδόσεις 'Λιακόπουλος'. Θα το λατρέψει....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να μπω.

Σήμερα ξεκίνησα να σχεδιάζω την βασική πλοκή.

Πολύ  πιθανόν,  όταν με το καλό το βιβλίο ολοκληρωθεί, να εκδοθεί από  τις έγκριτες  Εκδόσεις 'Λιακόπουλος'. Θα το λατρέψει....

 

:D  Eλπίζω να μην το λατρέψει μόνο το αναγνωστικό κοινό του κυρίου Λιακόπουλου. 

 

To δικό μου πάλι είναι 100% βέβαιο πως θα εκδοθεί από τις μυθικές εκδόσεις "Οβήρων".  :p

 

Γράφτηκα και στο επίσημο site. Δεν ξέρω αν ήταν απαραίτητο ή σε τι ακριβώς χρησιμεύει (πέρα από την πρόσβαση για το όλο event) αλλά είπα να γραφτώ, ως OberonSFF γιατί κάποιος διαβολικός usurper του Faerie Throne είχε ήδη βουτήξει το όνομά μου, σκέτο Oberon!  :angry:

Edited by Oberon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Α, ώστε δε χρειάζεται να ξανακάνουμε RVSP εμείς που είχαμε μπει στο περσινό;

Εντάξει, θα είμαι κι εγώ μαζί σας. Θα προσπαθήσω να προχωρήσω όσο γίνεται αυτό που έχω τώρα στα σκαριά (το sequel του περσινού, που βγήκε πολύ μικρό για μυθιστόρημα, 38.000 λέξεις). Αλλά να το ολοκληρώσω αποκλείεται - πέρσι κατάφερα μόνο 7.000 μέσα στο Νοέμβρη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διονύση, δεν είναι απαραίτητο να γραφτείς, αλλά αν γραφτείς και ενημερώνεις τακτικά την πρόοδό σου σε λέξεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα από τα γκατζετάκια του σάιτ, που δείχνουν μπάρες να γεμίζουν, όπως έχει ο Νιχίλιος στην υπογραφή του. It's so satisfying να βλέπεις τη μπαρα να κοκκινίζει, σε διαβεβαιώ.


Κέλλυ, χρειάζεται, γιατί σήμερα ο Ρόμπιν θα "καθαρίσει" τις περσινές προσβάσεις και θα δώσει εκ νέου πρόσβαση μόνο σε όσους έχουν κάνει rsvp. Αν μας προκύψει κι άλλος ως την πρώτη του μηνός θα τον προσθέσουμε, αλλά σήμερα-αύριο, όσοι είχαν πέρσι πρόσβαση και δεν έχουν κάνει rvsp θα πάψουν να βλέπουν το υποφόρουμ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διονύση, δεν είναι απαραίτητο να γραφτείς, αλλά αν γραφτείς και ενημερώνεις τακτικά την πρόοδό σου σε λέξεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα από τα γκατζετάκια του σάιτ, που δείχνουν μπάρες να γεμίζουν, όπως έχει ο Νιχίλιος στην υπογραφή του. It's so satisfying να βλέπεις τη μπαρα να κοκκινίζει, σε διαβεβαιώ.

Κέλλυ, χρειάζεται, γιατί σήμερα ο Ρόμπιν θα "καθαρίσει" τις περσινές προσβάσεις και θα δώσει εκ νέου πρόσβαση μόνο σε όσους έχουν κάνει rsvp. Αν μας προκύψει κι άλλος ως την πρώτη του μηνός θα τον προσθέσουμε, αλλά σήμερα-αύριο, όσοι είχαν πέρσι πρόσβαση και δεν έχουν κάνει rvsp θα πάψουν να βλέπουν το υποφόρουμ.

 

Α, ωραίο αυτό με το γκατζετάκι! Ναι, το είχα δει και πέρισυ σε υπογραφές!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαστε όλοι οι rsvpιασμένοι εντός του υποφόρουμ. Για τσεκαριστείτε παρακαλώ και πείτε μου αν πήγε κάτι στραβά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E, 50.000 λέξεις είναι 1666,67 λέξεις τη μέρα. Doable. Αλλά στο παρελθόν μερικοί συγγραφείς τις ειχαν ξεπεράσει κατά πολύ. Νομίζω... η Ευθυμία ήταν που είχε φτάσει τις 80.000 σε κάποιο άλλο nowrimo; Ή θυμάμαι λανθασμένα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι γραμμένη. Μόνο 50.000 λέξεις κυνηγάμε;

 

Μην ξαναζήσουμε εποχές niceguy παρακαλώ.  :dazzled:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα γράψω κάτι με ελπίδες να είναι αυτό το κείμενο που θα δώσω για επιμέλεια στην καταπληκτική ομάδα του φantasticon και όχι κάτι παλιότερο. Είναι το 2ο NaNoWriMo στο οποίο λαμβάνω μέρος κι ελπίζω να έχω επιτυχία 2 στα 2. Η ιδέα είναι εκεί, το τι θα κάνω μαζί της είναι μια ερώτηση που θα απαντηθεί εν καιρώ, για την ώρα είμαι σε καφέ με λάπτοπ και σημειωματάριο και θα αρχίσω το πλάνο. Καλά γραψίματα σε όλους μας  :hi:

Edited by Natasha
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νατάσα, θα μας κάνεις και παρέα στο υποφόρουμ; Αν ναι, κάνε  RSVP, για να πάρεις πρόσβαση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμ, τώρα έχω λίγο μπερδευτεί. Είμαι σχεδόν σίγουρη πως μέχρι χτες έμπαινα. Τώρα πια δεν μπαίνω. Έχω ντελούζιονς?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, μήπως έκανες rsvp στο καλαντάρι του 2014; Ούτε κι εγώ σε βλέπω rsvpιασμένη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..