Jump to content

Ash Vs Evil Dead (2015-2018)


SymphonyX13
 Share

Recommended Posts

Απόλυτα ικανοποιημένος από την πρώτη σαιζόν! Η κορύφωση των τριών τελευταίων επεισοδίων, στη καλύβα, όπου ξεκίνησαν όλα, πρόσφερε  την γνωστή συνταγή της σειράς στον υπερθετικό βαθμό, αφού δεν τσιγκουνεύτηκαν  σε τίποτα, θέλοντας να τα κάνουν όσο πιο χορταστικά γινόταν. Δράση, αίμα, ατάκες, εφάνταστες σκηνές και προσπάθεια εξήγησης της δημιουργίας του Νεκρονόμικον. Το τελείωμα θα το ήθελα πιο ξεκάθαρο, δεν ξέρω αν το άφησαν έτσι, επειδή έσκασε και η δεύτερη σαιζόν, που από τώρα ανυπομονώ να έρθει. Μόνο ένας χρόνος έμεινε... :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Το τελείωμα θα το ήθελα πιο ξεκάθαρο, δεν ξέρω αν το άφησαν έτσι, επειδή έσκασε και η δεύτερη σαιζόν, που από τώρα ανυπομονώ να έρθει. Μόνο ένας χρόνος έμεινε...  :(

 

Ναι, κι εμένα δεν μου πολυάρεσε το φινάλε. Περίμενα κάτι πιο κοντά στις ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

 

 Το τελείωμα θα το ήθελα πιο ξεκάθαρο, δεν ξέρω αν το άφησαν έτσι, επειδή έσκασε και η δεύτερη σαιζόν, που από τώρα ανυπομονώ να έρθει. Μόνο ένας χρόνος έμεινε...  :(

 

Ναι, κι εμένα δεν μου πολυάρεσε το φινάλε. Περίμενα κάτι πιο κοντά στις ταινίες.

 

Μα όλες τελειωναν με ενα "συνεχίζεται".

 

Κατά τα άλλα, σειράρα από τις λίγες, πολύ πιστή στις ταινίες, μέσα στο χαβαλέ αλλά και στα σοβαρά να είχαν γυρίσει αυτό το σενάριο, θα δούλευε μια χαρά ως ταινία τρόμου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι σκοπεύω να δω σερί όλα τα επεισόδια (1 την ημέρα)... Ανυπομονώ :marinheiro:

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες τελειωναν με ενα "συνεχίζεται".

 

Δεν ξέρω, αυτό με το Jacksonville και το deal δεν μου "κόλλησε" καλά. Νομίζω είναι αυτό που λέει ο Δημήτρης, ότι το βιάστηκαν μιας και ήρθε η ανανέωση πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι σκοπεύω να δω σερί όλα τα επεισόδια (1 την ημέρα)... Ανυπομονώ :marinheiro:

 

Παρομοίως. Δεν ξέρω αν θα περιμένω μέχρι το καλοκαίρι, αλλά όταν βρω ευκαιρία θα δω όλη τη season σερί.

Link to comment
Share on other sites

Γάμησε μέχρι τέλους. Ωραίο και το cliff hanger, αν και προσωπικά θα ήθελα ένα revisit στο ακυρωμένο cliff hanger της τρίτης ταινίας, που ξυπνούσε σε μια φουτουριστική δυστοπία.

Link to comment
Share on other sites

Γάμησε μέχρι τέλους. Ωραίο και το cliff hanger, αν και προσωπικά θα ήθελα ένα revisit στο ακυρωμένο cliff hanger της τρίτης ταινίας, που ξυπνούσε σε μια φουτουριστική δυστοπία.

 

Δεν το ήξερα ότι είχε εναλλακτικό φινάλε. Καλό είναι αλλά σαν το βασιλιά δεν έχει. :p 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επιτέλους ο Ted Raimi έρχεται στην σειρά!!! Θα έχει το ρόλο του καλύτερου φίλου του Ash και μαζί θα έρθει και ο Lee Majors που θα παίξει τον πατέρα του Ash. Πηγή.

Edited by Blacksword
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ο Ted Raimi έρχεται στην σειρά!!! Θα έχει το ρόλο του καλύτερου φίλου του Ash και μαζί θα έρθει και ο Lee Majors που θα παίξει τον πατέρα του Ash. Πηγή.

 

Όπως αναφέρει και η είδηση ο Ted Raimi έχει παίξει και στις τρεις ταινίες και ο ένας (αγνώριστος φυσικά ) ρόλος του, ήταν η Ενριέτα στο υπόγειο του "Dead by Dawn"..... "I' ll shallow your soul".... "Shallow THIS!" BANG! :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει και η είδηση ο Ted Raimi έχει παίξει και στις τρεις ταινίες και ο ένας (αγνώριστος φυσικά ) ρόλος του, ήταν η Ενριέτα στο υπόγειο του "Dead by Dawn"..... "I' ll shallow your soul".... "Shallow THIS!" BANG!  :good:

 

Και για να είμαστε πιο ακριβείς...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εντάξει, άργησα λιγάκι αλλά επιτέλους το ξεκίνησα. Την λάτρεψα την σειρά από τα πρώτα δευτερόλεπτα του πρώτου επεισοδίου. Άπαιχτη σκηνή σε αυτό το επεισόδιο

 

Η πάλη του Ash με την κούκλα.

 

 

Ανυπομονώ για τα παρακάτω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Λοιπόν, το ξεκίνησα προχτές, είμαι στη μέση της πρώτης σεζόν και ένα έχω να πω: ΤΟ Α-ΓΑ-ΠΩ!!!

 

Χωρίς πλάκα τώρα, είναι να απορείς που με τέτοιο cult status δεν γυρίστηκαν περισσότερες Evil Dead ταινίες, όσο και ο Campbell ήταν σε καλύτερη ηλικία...

Edited by giorgos lagonas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mε την δεύτερη σαιζόν να μας περιμένει στην γωνία( 2 Οκτώβρη πρεμιέρα) ξεκίνησα πάλι την πρώτη! Groovy!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The King is back baby! Πρεμιέρα στην δεύτερη σαιζόν με ένα επεισόδιο που ξεκινάει συνεχίζοντας την παράδοση της πρώτης με δράση, αίμα, χιούμορ και φαρμακερές ατάκες από τον Ash! "

Tommy: You've got some huge balls showing yourself in this town. Ash: Yeah, I do. Notice I never wear gym shorts?"

:rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελείωσε και η 2η σεζόν και τι σεζόν! Αυτή τη χρονιά η σειρά ανέβηκε επίπεδο τόσο σε πλοκές, χιούμορ και χαρακτήρες, όσο σε εφέ και τέρατα. Τα νέα μέλη του κάστ δούλεψαν πολύ καλά προσθέτοντας και αυτοί το δικό τους στυλ στην σεζόν αυτή αλλά και φέρνοντας ακόμα περισσότερες δυσκολίες στο Ash και την παρέα του. Γενικά ήταν μια πολύ δυνατή σεζόν, από την αρχή μέχρι το τέλος της, με το φινάλε να κλείνει (ή να ανοίγει) το στόρυ εκπληκτικά. Όσοι λοιπόν δεν την έχετε δει ακόμα προσέξτε γιατί κάτι εκεί τριγύρω παραφυλά...

 

peek-a-boo-ash-vs-evil-dead-s2e10.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει τα δύο πρώτα επεισόδια, ακολούθησε μια περίοδος όπου απείχα από κάθε μορφή διασκέδασης, μαζί και η παρακολούθηση σειρών ή ταινιών και όταν επανήλθα βρήκα την σειρά τελειωμένη με όλα τα υπόλοιπα επεισόδια να με περιμένουν. Ακολούθησε μαραθώνιος απόλαυσης με μια αιματοβαμένη δεύτερη σαιζόν γεμάτη από τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν τις αρχικές ταινίες αλλά και την πρώτη σαιζόν. Μια πρώτη σαιζόν που βάλανε σκοπό να την ξεπεράσουν σε όλα με εξωφρενικά, gory set pieces, με φαρμακερές ατάκες από τον Ash που σε έκαναν να πέσεις στο πάτωμα, με αναφορές και φόρο τιμής στις ταινίες και στην πιο χαρακτηριστική, εικονική καλύβα στην ιστορία των ταινιών τρόμου.Απόλυτα ευχαριστημένος και από την δεύτερη σαιζόν και σε αναμονή πλέον για την τρίτη!

 

"Groovy baby!"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Φάντασμα changed the title to Ash Vs Evil Dead (2015-2016)
  • 2 months later...

15 μέρες ακόμα... Πάρτε μια μικρή γεύση της τρίτης σαιζόν...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ash Vs Evil Dead (2015-2018)
  • 2 months later...

Ο Ash και οι κακοί δαίμονες που δεν λένε να σταματήσουν να τον κυνηγούν θα μας αποχαιρετήσουν για άλλη μια φορά, με την 3η σεζόν να κλείνει την σειρά μετά από απόφαση του καναλιού να την κόψει λόγω χαμηλής τηλεθέασης. Κρίμα γιατί, έστω κι σε αυτό το μικρό 25λεπτο, μας έδινε άφθονη διασκέδαση.

Hail to the King!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όντως κρίμα αν και νομίζω οτι έκανε έναν πολύ ωραίο κύκλο....οπότε όλα καλά.

Θα τσεκάρω αν είναι το Stan Against Evil που νομίζω οτι είναι το ίδιο πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..