Jump to content

Ρακόρ #9 (Morfeas vs Sonya)


Tiessa
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο η εξής ιστορία:

    • Η σκιά της Περσεφόνης, του Μορφέα
      7
    • Το Πρώτο Όνειρο, της Sonya
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Όντως, πολύ δυνατή και χορταστική μονομαχία (χώρια τη μονομαχία πριν και παράλληλα με τη μονομαχία... :-) ). Many thanks και στους δύο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα μάλλον δεν μπορώ να προσποιηθώ πως δεν έχω διαβάσει τίποτα κι άρα δεν μπορώ και να ψηφίσω ε? Μάλλον θα έπρεπε να το έχω σκεφτεί αυτό πριν να σχολιάσω :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ. Την ιστορία που μου φάνηκε ότι πραγματεύτηκε το θέμα της με περισσότερη σαφήνεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα έμεινε. :clock:Άλλος κανένας; Ή θα ρίξω τη δέκατη τρίτη, την καθοριστική, και θα κλείσω πίσω μου την πόρτα;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απόλυτα σύμφωνη με το αποτέλεσμα που υπάρχει αυτή τη στιγμή :p Νομίζω πως δε θα το πειράξω.

Σας έστριψα νομισμα... Κυριολεκτικά. Και η Κορώνα ήτανε ο Νικόλας. Και ο μόνος λόγος που ψηφίζω είναι για να καταμετρηθώ στο πόσοι διαβάσαμε αυτόν τον γαμηστερό (μπιπ) διαγωνισμό. Είσαστε και οι δύο εξαιρετικοί :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απόλυτα σύμφωνη με το αποτέλεσμα που υπάρχει αυτή τη στιγμή :p Νομίζω πως δε θα το πειράξω.

Σας έστριψα νομισμα... Κυριολεκτικά. Και η Κορώνα ήτανε ο Νικόλας. Και ο μόνος λόγος που ψηφίζω είναι για να καταμετρηθώ στο πόσοι διαβάσαμε αυτόν τον γαμηστερό (μπιπ) διαγωνισμό. Είσαστε και οι δύο εξαιρετικοί :)

 

Χα! Μ' έσωσες μιλάμε!

Πάνω που έλεγα ότι θα το έκανα εγώ αυτό, έριξες ψήφο, ρίχνω κι εγώ την αντίστροφη, και διατηρούμε το αποτέλεσμα!

Τώρα, αν έμεινε κανένας άλλος να ψηφίσει, δεκτή η ψήφος μέχρι τα μεσάνυχτα προφανώς...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος για τον οποίο διέγραψα την πρώτη φράση ήτανε εν μέρη για να σε σώσω χαχαχα. Αλλά όντως έστριψα νόμισμα, δεν κάνω πλάκα. Απλώς για να το στρίψω έπρεπε να αποφασίσω πού θα έδινα την κορώνα :rolleyes: Άρα όταν με ανάγκασα να βαφτίσω πλευρές, την είχα ρίξει ήδη την ψήφο στο μυαλό μου, προφανώς. Κι αυτά είναι για να μάθω να διαβάζω τελευταία μέρα και να μην έχω χρόνο να σκεφτώ, μμμφφφ. Αλλά πραγματικά πιστεύω πως τούτο το ματς θα παραμείνει στο μυαλό μου ισόπαλο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χα! Σας κορόιδεψα όλους!

Διάβασα,

σχολίασα τα διηγήματα,

έκανα κι ένα πέρασμα από δω για να σιγουρευτώ ότι με έχετε δει να μην ψηφίζω,

δέχτηκα μια κλήση που επίτηδες δεν απάντησα καθώς κι ένα αγχωμένο SMS από έναν από τους διαγωνιζόμενους ("ξέχασες να ψηφίσεις!")

ζήτησα από τον άλλο διαγωνιζόμενο (όχι απαραίτητα αυτόν που ψηφίζω) και πήρα το γνωστό αντάλλαγμα για τέτοιες περιπτώσεις (σε εκμαυλιστική δόση που να αντιστοιχεί στο επίπεδο αυτής της μονομαχίας)

σας άφησα όλους να ψήνεστε σχεδόν μέχρι τα μεσάνυχτα, ενώ απολάμβανα το Champions League με τις μπυρίτσες μου,

και τώρα (αν δεν υπάρχει κάποιος 16ος) αποφασίζω τον νικητή. 

 

Είναι... (drumroll) και για μένα στα σημεία

η Sonya.

 

 

Συγχαρητήρια και στους δύο! 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Ηλίας (του 16ου) έχει 5 λεπτάκια για να μας ξαναφτιάξει το ισοφάρισμα ή να κάνει τη Λουθ να ξεφύγει :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε, πάντως, να συγχαρώ τη νικήτρια. Ήδη μου εξομολογήθηκε την προσφορά της στον κύριο Μανωλιό, κι ο μόνος λόγος που δεν μεταφέρω τα γραφόμενά της είναι επειδή μας διαβάζουν και παιδιά.

Και όχι, το ότι άδειασε ο λογαριασμός μου είναι τελείως άσχετο με τα παραπάνω -άλλο προσφορά και άλλο λάδωμα- και δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε. :p

Edited by Morfeas
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Άσε, ταν'σανί μου, κι ο κόσμος δεν μπορεί ν' απαντήσει γιατί γλυστράνε τα δαχτυλάκια στα πληκτρολόγια απ' τον πολύ έλαιο. :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, λοιπόν - Επίσημα, το ρακόρ #9 έλαβε τέλος

Α) Συγχαρητήρια στη νικήτρια! :clap:

Β) Συγχαρητήρια στον καθ' όλα επάξιο ανταγωνιστή της!  :thumbsup:

 

Ήταν μια εξαιρετική μονομαχία. Σας περιμένουμε στα επόμενα... :flowers:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ (η δηλωμένη φαν), εκτός από συγχαρητήρια, θέλω να πω ότι κατά τη γνώμη μου το διήγημα της νικήτριας ήταν ξεκάθαρα καλύτερο από το άλλο και απορώ πώς δεν το είδατε εσείς που ψηφίσατε τον μικρό και :rose: νιο. Όχι ότι δεν άξιζε και το δικό του διήγημα αρκετά, αλλά θα τον κάνετε να το πάρει επάνω του (πέρα από το ότι του αδειάσατε το λογαριασμό :lol:).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κέλλυ, παιδί μου, άσε κάτω τα πον-πον και κατέβα απ' την εξέδρα, τέλειωσε το ματς. :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κέλλυ, άμα νομίζεις πως όσοι ψηφίσαμε τον νιο δεν είμαστε φαν έχω να σου δηλώσω πως κάνεις λάθος. Παίζει να το έχω ιδρύσει το φαν κλαμπ της νικήτριας :p

 

Μπράβο, παιδιά, πραγματικά ήτανε ένας εξαιρετικός διαγωνισμός, από όλες τις απόψεις του :) Λουθάκι, συγχαρητήρια. Είναι μια πολύ καλή νίκη η συγκεκριμένη, γιατί ήτανε πολύ δύσκολος αγώνας :) 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω  " :rose:νιος", εννοώ "τριανταφυλλένιος" (term coined by Sonya). Και όχι, πον πον δεν έβαλα, τα πον πον είναι αυτά εδώ :cheer: 

Και τι σημαίνει "σουλούδικες σκηνές" (Κιάρα);

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που όταν εγώ τον είπα "τριανταφυλλένιο", αναφερόμουνα στ' αγκάθια. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε, πάντως, να συγχαρώ τη νικήτρια. Ήδη μου εξομολογήθηκε την προσφορά της στον κύριο Μανωλιό, κι ο μόνος λόγος που δεν μεταφέρω τα γραφόμενά της είναι επειδή μας διαβάζουν και παιδιά.

Και όχι, το ότι άδειασε ο λογαριασμός μου είναι τελείως άσχετο με τα παραπάνω -άλλο προσφορά και άλλο λάδωμα- και δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε. :p

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  :woot_jump:  Πέθανα από τα γέλια! Συγχαρητήρια Σόνυα, και σε εσένα Μορφέα. Τι ανατροπή ήταν αυτή ρε μμαν!!!  :clap:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους δύο, αυτή η μονομαχία έγραψε ιστορία. Εχμ, εντάξει, έγραψε και δύο ιστορίες κάτσε καλά, αλλά εννοώ πως η μονομαχία έγραψε ιστορία, δηλαδή όχι πως έγραψε κάποια ιστορία η μονομαχία, πώς να γράψει άλλωστε ιστορία μια μονομαχία, πόσο μάλλον δύο, οι μονομάχοι έγραψαν τις ιστορίες, αλλά... Ουφ! Ήταν μια υπέροχη μονομαχία που έδωσε δύο πολύ ωραίες ιστορίες, ορίστε, το πέτυχα! :)

 

Μπράβο σας, και μπράβο Sonya για την νίκη σου. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αμφότερα τα διηγήματα, χαβαλετζίδικη ατμόσφαιρα, αγωνία μέχρι τέλους. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Πολλά συγχαρητήρια στην Sonya, αλλά και στον ονειραφέντη Μορφέα.(χαμένο πήγε τελικά το λαδωματάκι, αλλά ευχαριστώ για την τόνωση του λογαριασμού μου)

Μπράβο και στους δυο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από μένα στην κουμπάρα, να σημειώσω ότι έχω ψηφίσει εδώ και τρεις μέρες τον σύζυγο, απλά δεν αποκάλυψα την ψήφο μου νωρίτερα για να μη νομίζει κανείς ότι μαγειρεύουμε τα αποτελέσματα. Παιδιά, μπράβο και στους δυο σας για τις ιστορίες που μας χαρίσατε και, φυσικά, μπράβο και στην αθάνατη Ελληνίδα μάνα για την οργάνωση. :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σόνυα για τη νίκη, και στο Μορφέα για τη συμμετοχή. Σας διάβασα από την πρώτη μέρα και επειδή οι ιστορίες ήταν και οι δύο δυνατές, τριβέλιζα το ποιον θα ψηφίσω μέχρι τελευταία μέρα.

 

(Καλά, κυρίως ήλπιζα και γω η καψερή σε κάποιο λάδωμα ή κάτι, αλλά εις μάτην, οπότε αναγκάστηκα να αποφασίσω εγώ για την ψήφο μου.)

 

Τελικώς, ένα δίωρο πριν τη διορία, η ψήφος πήγε στον Μορφέα, αν και όσον αφορά τις συζητήσεις στο νήμα θα ψήφιζα Σόνυα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Σόνυα για την άξια νίκη, τον έβαλες στην θέση του :p

Το παιχνίδι πραγματικά κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό. Πολύ πλάκα!

Edited by jjohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους δυο σας και στη νικήτρια και σε όσους συμμετείχαν/ οργάνωσαν/ ψήφισαν. Αυτό το διήγημα είχα ψηφίσει κι εγώ γιατί μου φάνηκε κάπως πιο συγκροτημένο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #9 (Morfeas vs Sonya)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..