Jump to content

WriteIn Short Story Live #3 - Οκτώβριος 2016


Halloween Short Story Write-In  

12 members have voted

  1. 1. Οι 3 ιστορίες που μου άρεσαν περισσότερο ήταν:

    • Πώς να βγεις από το δάσος (Eugenia Rose)
    • Μόνη σ΄ ένα άδειο σπίτι ( Morfeas)
    • Άστραψε και (δεν) βρόντηξε! (Ballerond)
    • Ιστορίες συγγραφικής τρέλας (Nihilio)
    • Ένα δέντρο (Myyst)
    • Νύχτα στην Αγία Σκέπη ( Elli Sketo)
    • Συνομοίωση (Διγέλαδος)

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κοίτα χεράκι σηκώνω. Αν και θα, βλέπουμε.


29 Οκτώβρη, Σάββατο; Ή 30 Οκτώβρη, Κυριακή; Νομίζω μου κάνει το ίδιο...

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι εξόριστοι άμα εμπνευστούμε με τις παραγράφους τι κάνουμε; Θα γράφουμε live; :p Δεν το κάνετε Halloween Ffl; Είχε γίνει ένα παλαιότερα με μεγάλη επιτυχία.

Edited by Eugenia Rose
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα γράφετε live, ναι. Μπορεί να κανονίσουμε κάνα Skype άμα το επιτρέπουν οι συνθήκες, κιόλας, για να ξεγελιόμαστε ότι σας έχουμε μαζί μας. ^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται αυτό. Μαντεύω dress code της μάζωξης κι ήδη φαντάζομαι τα πρώτα "Ε, δεν είναι δίκαιο: Γιατί να τύχει στον Μπόλεροντ κυνόδοντες κι εμένα το ελαφρύ χάδι της μεσογειακής ακρίδας;"

Δεν υπόσχομαι τίποτα, δεν σηκώνω χέρι ακόμα, είμαι από αυτούς που περιμένουν να πάει Παρασκευή και 28 για να μιλήσουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα γράφετε live, ναι. Μπορεί να κανονίσουμε κάνα Skype άμα το επιτρέπουν οι συνθήκες, κιόλας, για να ξεγελιόμαστε ότι σας έχουμε μαζί μας. ^_^

 

Εντάξει λοιπόν, όποιος σηκώνει skype στο λαπτοπ ας βοηθήσει. Θα θελα να μουνα εκεί να διαλέξω τυχαία αλλά oh, well you can't have everything. :p

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται αυτό. Μαντεύω dress code της μάζωξης κι ήδη φαντάζομαι τα πρώτα "Ε, δεν είναι δίκαιο: Γιατί να τύχει στον Μπόλεροντ κυνόδοντες κι εμένα το ελαφρύ χάδι της μεσογειακής ακρίδας;"

Δεν υπόσχομαι τίποτα, δεν σηκώνω χέρι ακόμα, είμαι από αυτούς που περιμένουν να πάει Παρασκευή και 28 για να μιλήσουν.

 

Τέτοιος γκαντέμης που 'σαι στάνταρ η ακρίδα θα τύχει σε μένα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ηρεμήστε, ακρίδες δεν θα υπάρχουν. Σας υπόσχομαι πως ο Myyst δεν θα έχει ουδεμία ανάμειξη στα θέματα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι τελευταίο επειδής εμείς εδώ θα κάνουμε ένα Halloween party μάλλον Σάββατο δεν το βλέπουμε για Κυριακή;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!  Αφού η καλή οικοδέσποινα προέβλεψε και για εμάς, θα προσπαθήσω να την τιμήσω.

 

 Ίσως και μέσω   σκιπίωνα αν οργανωθεί κάτι, αλλά μην περιμένετε πολλές κουβεντούλες από μέρους μου (στα πρώτα face-to-face είμαι πάντα ντροπαλούλης :blush:)

 

Καλά να περάσετε πάντως!

Edited by jjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ηρεμήστε, ακρίδες δεν θα υπάρχουν. Σας υπόσχομαι πως ο Myyst δεν θα έχει ουδεμία ανάμειξη στα θέματα.

 

Ε, αφού δε θ' αναμειχθεί με το θέμα αυτός ο περίεργος, ίσως παίξω κι εγώ!  ^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε μωρέ, καλούλι ήταν Το Θέμα.

 

:o

 Σε παραπέμπω στη φάτσα μου

 

post-2544-0-30471700-1475533060_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Χαχααχχαχααχχα επική φωτογραφία!!! Η Αταλάντη κρατάει το κεφάλι της σε φάση "μαλάκα ΤΙ θα γράψω;;" :D

 

Αν μου βάλετε dress code κυνόδοντα πιθανότατα θα έρθω κρατώντας το dvd του Κυνόδοντα ^^

 

Ψήνομαι αμέ. Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι τριήμερο όμως αγαπητά μου παιδιά. Αλλά αν λαμβάνετε συμμετοχές και από την επαρχία να το φροντίσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως ο κόσμος μαζεύεται. Προτιμάτε Σάββατο; Να παίξει κι ο καημένος ο Τιποτένιος;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμ επειδή 99% πέφτει Σάββατο το Halloween party (γιατί ποιος πάει Δευτέρα για δουλειά με hangover;) Μπορούμε ή να το κάνουμε παρασκευή ή να ξεκινήσουμε κάπως νωρίς το Σάββατο; Μπας και προλάβω να ξεκινήσω τουλάχιστον γιατί έτσι και αλλιώς δεν τελειώνουνε τις ιστορίες όλοι επιτόπου ε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αύριο θα δω το πρόγραμμά μου στη δουλειά και ελπίζω πως δεν θα δουλεύω *και* το επόμενο Σάββατο (έχω δουλέψει 3 συνεχόμενα, θυσίες για το Φαντάστικον, όχι αστεία). Οπότε, πολύ σύντομα θα ξέρουμε το ακριβές πρόγραμμα του Write In. Ποια παιδάκια θα μας κάνουν παρέα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λόγω μπαμπαδίστικων υποχρεώσων, δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα μπορέσω να συμμετάσχω. Εκτός κι αν έρθω μετά του υιού ;)

Link to comment
Share on other sites

Sooo! Το προγραμμα μου βγηκε και δεν δουλευω Σαββατο, θα θελατε να το κανουμε Σαββατο πρωι;

Sooo! Το προγραμμα μου βγηκε και δεν δουλευω Σαββατο, θα θελατε να το κανουμε Σαββατο πρωι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά μάλλον θα είμαι εκτός Αθηνών το επόμενο ΣΚ, οπότε μην με υπολογίζετε (κρίμα κι ήθελα να λάβω μέρος, κυρίως λόγω της πρωτότυπης θεματοδοσίας). Καλά γραψίματα, λοιπόν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν μπορεί να γίνει κάτι για τους εκτός Αθηνών;

Και γω θα είμαι στη Χίο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο πρωί;; μια χαρά! Θα φέρω και τον μικρούλι για έμπνευση :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..