Jump to content

Teh comic


northerain
 Share

Recommended Posts

Το πρώτο κόμικ που δημιούργησα. Γνώμες κτλ καλοδεχούμενα. Τα γράμματα βγήκαν λίγο...μικρά, οπότε πρέπει να το δείτε στα 100%.

Αυτααααααα...Teh_Comic_by_northerain.jpg

 

Το λίνκιον για full size:Teh Comic

Link to comment
Share on other sites

Malakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kaneis GAMW ta sxedia.. mou arese apaisia polu !!!!

 

Se perifronw kai den soua ksanamilaw pou eixes gamw tous sxediasmous kai polu kalo oxi-xazoxaroumeno senario !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, όντως σε αφήνει άφωνο. Καλό.

 

Πώς έκανες τα σχέδια;

Link to comment
Share on other sites

Photomanips είναι τα σχέδια.

Μ'άρεσε πολύ, είναι ανώμαλο και φυσικά it was worth it, τι λέμε τώρα! Μια χαρά πέρασε η κοπέλα. :p

Link to comment
Share on other sites

Γάματ. Αγαπώ που έβαλες τα κείμενα σε άκυρες θέσεις, κι όχι σε μπαλονάκια. Το να βάλεις το κείμενο μέσα στην τηλεόραση ήταν έμπνευση :o

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

Γκομενίτσα που κάνει τα πάντα αρκεί να έχει έναν άντρα δίπλα της....

Όχι ρε.

Δεν το δέχομαι.

Δεν πρέπει να είναι έτσι οι γυναίκες.

Θα μπορούσα να πω πολλά πολλά ακόμα αλλά προτιμώ να συγκρατηθώ.

 

Η τεχνική μου άρεσε, η ιστορία όχι.

Edited by Sitronella
Link to comment
Share on other sites

Nai einai apo photos oi eikones, gia ena diagonismo to ftiaksa. 8a kano kati kalytero me dikes mou photos, pio megalo. Giati mari Sitrolnella, ti exei h istoria? As thn kopela na xairetai.

Link to comment
Share on other sites

Οι σεξουαλικές προτιμήσεις ενός ατόμου δεν το καθιστούν "αδύναμη γκομενίτσα" ή αντίστοιχα "σωβινιστικό γουρούνι" ή ανάποδα "κομπλεξικιά φεμινίστρια/λεσβία/ότι βάλει ο νους σου" και "άντρα με ψυχολογικά προβλήματα και έλλειψη αυτοπεποίθησης". Υπάρχουν και βίτσια, you know. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα βίτσια και αν το χαιρόταν η κοπέλα θα χαιρόμουνα κι εγώ.

Αλλά εδώ λέει πως έπρεπε να υποκύπτει στις επιθυμίες του, αλλά δεν πειράζει γιατί δεν ήταν πια μόνη και "αυτό μετράει" κι ας μισούσε τον εαυτό της και ένιωθε αηδιασμένη και ντροπιασμένη μετά. Εμένα δεν μου φαίνεται σαν κοπέλα που το χαίρεται.

Edited by Sitronella
Link to comment
Share on other sites

<_< Ελπίζω απλά να ξεκολλήσει και να συνεχίσει τη ζωή της και να μην έχουμε πάλι κόκκινες μπανιέρες και άλλα ευτράπελα...
Link to comment
Share on other sites

Μ'άρεσε πολύ, είναι ανώμαλο και φυσικά it was worth it, τι λέμε τώρα! Μια χαρά πέρασε η κοπέλα. :p
Γκομενίτσα που κάνει τα πάντα αρκεί να έχει έναν άντρα δίπλα της....

Όχι ρε.

Δεν το δέχομαι.

Δεν πρέπει να είναι έτσι οι γυναίκες.

Θα μπορούσα να πω πολλά πολλά ακόμα αλλά προτιμώ να συγκρατιθώ.

Οι σεξουαλικές προτιμήσεις ενός ατόμου δεν το καθιστούν "αδύναμη γκομενίτσα" ή αντίστοιχα "σωβινιστικό γουρούνι" ή ανάποδα "κομπλεξικιά φεμινίστρια/λεσβία/ότι βάλει ο νους σου" και "άντρα με ψυχολογικά προβλήματα και έλλειψη αυτοπεποίθησης". Υπάρχουν και βίτσια, you know.  :p
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα βίτσια και αν το χαιρόταν η κοπέλα θα χαιρόμουνα κι εγώ.

Αλλά εδώ λέει πως έπρεπε να υποκύπτει στις επιθυμίες του, αλλά δεν πειράζει γιατί δεν ήταν πια μόνη και "αυτό μετράει" κι ας μισούσε τον εαυτό της και ένιωθε αηδιασμένη και ντροπιασμένη μετά. Εμένα δεν μου φαίνεται σαν κοπέλα που το χαίρεται.

 

Nomizw oti to comic sou eivai ndn polu kalo.

 

EDIT: Av mn ti allo, 8a 3eroume sto e3nc ti humour va kavoume stn Nienna kai ti stn Sitronella. :p

Edited by Vikar
Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα, ω ρε North, προκαλείς κοινωνικοπολιτικές αναταραχές με αυτά που παρουσιάζεις.

 

Κι αυτό είναι καλό.

 

 

Πάντως, εγώ δε θα έλεγα ότι ο North μέσα από το κόμικ του συμφωνεί με μία κατάσταση. Απλά, δηλώνει κάτι το υπαρκτό (σε ορισμένους ανθρώπους, όχι σε όλους, ασφαλώς) και, μετά, σε βάζει να αναρωτηθείς και να απαντήσεις από μόνος σου "Was it worth it?" Το κομικ δεν απαντά για σένα. Κι αυτό κάνει η καλή τέχνη: σε προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ "ώριμο" και πολύ όμορφο. Συμφωνώ με τον Βάρδο, δεν εκφράζει άποψη απλά σου δίνει μια εικόνα. Και είναι πραγματική αν και όχι τόσο υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά, δεν εκφράζει άποψη, και μιας και είναι comic και το στυλ του Northe μας είναι καταθλιπτικό, μαυρίλα, αρρώστια κτλ, δεν θα μπορούσε παρά να γέρνει προς αυτή τη μαυρίλα. Αν έφτιαχνε μια ιστορία που η κοπέλα έλεγε "Αχ επιτέλους, πήρα αυτό που ήθελα, όλοι οι άλλοι ήταν ξενέρωτοι!", ε, δεν θα έκανε αίσθηση, όχι την αίσθηση που κάνει τώρα, θα ήταν κάτι διαφορετικό. Συμφωνώ με το Βάρδο, δεν παίρνει κάποια θέση ούτε εκφράζει τις απόψεις του, απλώς δίνει εναύσματα.

 

Μπορείτε να κάνετε όσα αστεία θέλετε, είμαι δηλωμένη ανώμαλη. :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εκφράζει άποψη ή όχι και γι' αυτό η κρίση μου για τον καλλιτέχνη ήταν θετική (είπα η τεχνική μου άρεσε).

Εγώ απλώς εξέφρασα τα συναισθήματα που μου προκάλεσε το στόρυ. Εκεί δεν στοχεύει ένας καλλιτέχνης; Να προκαλεί συναισθήματα; Ε, λοιπόν εμένα τα συναισθήματα αυτά ήταν αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

A ρε Northe, αναστατώνεις με τα έργα σου. Πολύ καλό, μακάρι να κερδίσεις στο διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε θα κερδίσω. Οι υπόλοιποι κάνανε γαμώ τις δουλειές. Όπως είπατε, δεν εκφράζω άποψη μέσα απο το κείμενο. Μου βγήκε άλλωστε λίγο απο μόνο του. Όλες οι εικόνες είναι απο το ίδιο άτομο(εκτός απο την 3), οπότε η ιστορία απλά γράφτηκε μόνη της. Υποθέτω οτι είναι κάπως αρνητικό. Προσωπικά, δεν συνηθίζω να κρίνω. Αυτό που προσπαθώ να πώ, είναι οτι η ιστορία δεν είναι του τύπου ''π*****ς γυναίκες τι κακές που είστε''. Απλα μια ιστορία. :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι καλά κάνεις! Εγά πάντως ανησυχώ για τη Nienna :sweatdrop:

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στην τελευταία ερώτηση (was it worth it?) αφήνεται στην κρίση του καθενός. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης, καθώς ο δημιουργός δεν εξέφρασε γνώμη. Οπότε μη συνεχίζετε ένα θέμα απλά και μόνο για να προκαλέσετε περισσότερα γυναικεία σχόλια!

 

Ωραία ιδέα northerain εύστοχα τοποθετημένη αν και δεν είναι field of expertise μου τέτοιου είδους θεματολογίες! Πολύ "σκούρες" και υλιστικές για τα δικά μου γούστα!

 

Καλή επιτυχία και συνέχισε να δημιουργείς!

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ ρε συ Βαρδουλα !!!

 

Θα συμφωνησω με την isis (παλι)...

Ασ αφήσουμε αυτά, αν και νομίζω ούτε τον αντρα ούτε την γυναίκα,συναισθήματα απο τέτοιες συμπεριφορές τους "γεμίζουν" οποτε δέν ξέρω άν άξιζε !!!

Edited by Balidor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..