Jump to content

comics στο internet


Eldikinquel
 Share

Recommended Posts

Ξέρει κανένας που μπορούν να βρεθούν κόμιξ στο ίντερνετ;;; Κάποια σελίδα που να μπορείς να βρεις από ερασιτέχνες ίσως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε εμπορικά comics που υπάρχουν full στο net ή εραστιτεχνικές προσπάθειες που υπάρχουν δωρεάν εκεί έξω;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες σιγά μη καταλάβει πώς να το δει B)

Γράψου μέλος (όταν κάνεις log in μη κάνεις tick στο "θυμήσου με" γιατί μέχρι πρόσφατα είχε πρόβλημα) και μπες στον θόλο της όρασης. Εκεί θα βρεις το κόμικ. Και μην ανησυχείς. Δε θα παίρνεις spam mail :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βασικά, ήμουνα κουρασμένος και δεν είπα περισσότερο. Είναι λίγο δύσκολο να το βρεις. Αλλά ακολούθησε τις οδηγίες του DE και θα βρεις τα ίχνη του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Joe Cartoon το ξέρω! Είναι πολύ καμμένος αυτός που τα κάνει όλα αυτά!!!!

Παρ'όλα αυτά μιλούσα για κόμικς όχι animated!!

Drunk Elf μιλάω και για ερασιτεχνικά. Θα προτιμούσα μάλιστα να δω κάποια ερασιτεχνική δουλειά για να δω τί γίνεται σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

κάποια ακόμα

 

http://www.normalbobsmith.com/ (έχει διάφορα εδώ)

 

http://www.normalbobsmith.com/satanssalvation/

 

http://www.dieselsweeties.com/archive.php?s=1280 (στο συγκεκριμένο έχει και την αναφορά στο do androids dream of electric sheep, μετά πηγαίνετε στα προηγούμενα και στα επόμενα)

 

http://www.qwantz.com/index.pl?comic=495 (ψιλοάθλιο, αλλά σχεδόν καλτ, όπως και το προηγούμενο)

 

http://www.drewweing.com/ (έχει διάφορα εδώ, τέλειο είναι το little trees, αν και περιμένουμε να το συνεχίσει σε κάποια φάση)

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς απαράδεκτους να μην ξέρετε αυτό το κόμιξ pvponline. Tο οποίο είναι και σχετικό με το sff).

:blackcat:

Edited by Darkchilde
Διόρθωσα το Link για να δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Hehe... Δεν ξερω που βρισκεται το sff στοιχειο στο PVP, σε γραφειο περιοδικου δουλευουν, αλλα ολα τα non-social-realist πραγματα ερμηνευονται οπως το βλεπει ο καθενας... ενδιαφερουσα ματια παντως, δε το ειχα σκεφτει ετσι ποτε.

 

Γενικα, περα απο το PvP (που πηρε και Eisner φετος) υπαρχουν καποια αλλα που μπορει να τους ριξω καμμια ματια ποτε-ποτε, η που εχω ακουσει/προσεξει οτι ειναι καλα, εχω πετυχει κανα random strip, και δεν εχω κατσει να διαβασω απ' την αρχη ακομα, αλλα και καποια που οντως παρακολουθω.

 

Penny Αrcade - One of the classics - πολυ δημοφιλες για το gaming humor του και το γενικοτερο attitude που εχει. Δινει μεγαλη σημασια στα - παντοτε στην κοψη της geeky επικαιροτητας - newsposts του, πολλες φορες πρεπει να διαβασεις το αναλογο post για να πιασεις καποιο strip αν δεν ετυχε να το παρει τ' αυτι σου τοτε η απλα διαβαζεις κατι που ειναι χρονικα πολυ πισω για να εχει σημασια.

 

Ctrl+Alt+Del - More gaming humor, more evil και πιο γρηγορο στο πως 'ανηλθε' σε δημοτικοτητα. Δεν το παω, αλλα εχει την ιδιοτητα να μου πεταγεται καθε τοσο κανα msn message απο καποιον, 'να, δες δες τι ειπαν παλι'...

 

VGCats - Gaming humor και παλι κυριως, it seems to be geenky. Οχι απαραιτητα για το τελευταιο game που βγαινει, εχει πολλα retro gaming αστεια και απευθυνεται γενικα στο gaming community. Καλο, if you ask me.

 

Sheldon - Syndicated αλλα υπεροχα καλο. Εχει μερικα απο τα πιο εξυπνα αστεια που εχω πετυχει ποτε σε webcomic.

 

Loserz - Ναι, δεν εχει σκιτσο της προκοπης. Αλλα εχει ωραιους χαρακτηρες και ωραιες φασεις. Αξιζει πολυ να το διαβαζει κανεις, θεωρω. Α, και για καποιον περιεργο λογο, αμα γραψεις link του στο msn, δε το βλεπει ο ΄παραληπτης', πρεπει να βαλεις κενα. Μου εχει φανει πολυ περιεργο...

 

MacHall - To artwork εδω ξεχωριζει για μενα. Κυριως αυτο, λογω τεχνικης, αλλα και γενικα καλο ειναι για 'μια φορα που βαριεστε στο γραφειο', κι εχει μερικα πολυ καλα αστεια.

 

AppleGeeks - Κι εδω το ιδιο.

 

Shortpacked - Comics about action figure collecting, απο ο,τι υποστηριζει, αλλα εχει ωραια 'ροη' και αστεια ακομα κι αν δεν ασχολεισαι με το αθλημα.

 

Κι απο κει και περα, comics που θα γνωριζει μαλλον οποιος ασχολειται με RPGs κλπ, www.nodwick.com και www.dorktower.com

Το KODT δυστυχως, που ηταν το αγαπημενο μου με διαφορα οταν ασχολουμουν, υπαρχει μονο σε animated eps.

 

Α, και το Pure Pwnage, geeky coolness impersonated right now, εχει βγαλει κι αυτο ενα webcomic που ακολουθει τη σειρα των webisodes.

 

Ναι, εκανα αντιγραφη-σχολιασμο στο αντιστοιχο folder με bookmarks μου. Συγγνωμη αν δεν ενδιαφερουν κανεναν :whistling:

Edited by BunnyDee
Link to comment
Share on other sites

Το PVP ασχολείται αρκετά με τα παιχνίδια RPG καθώς και με τα online παιχνίδια τέτοιου τύπου. Δηλαδή ασχολείται με τα άτομα που παίζουν τετοια παιχνίδια. Αυτό θα το δεις κυρίως σε παλαιότερες ιστορίες όπου οι τύποι έχουν πάρει και τους ανάλογους ρόλους. Είχε πολύ φάση που σε ένα από αυτά ο st ήταν το αφεντικό και ακόμη και στη δουλειά συνέχιζαν το παιχνίδι με τους αντίστοιχους ρόλους. Οπότε δεν ήταν άσχετο αυτό που έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι big meanies από πάνω γράψανε για το Order of the Stick και το Ctrl+Alt+Del οπότε εμένα μου μένει να πω ένα σχετικά άγνωστο, που είναι παρωδία για το βιντεοπαιχνίδι Half-Life 2 και το παρακολουθούσα μέχρι που τελείωσε.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα που έμαθα μόλις σήμερα και το διάβασα μονορούφι:

 

 

Για να μη γράφω περιττά πράγματα, θα αρκεστώ να επαναλάβω τον τρόπο με τον οποίο το συγκεκριμένο webcomic προσδιορίζει τον εαυτό του: "A webcomic of romance, sarcasm, math, and language."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..