Jump to content
elgalla

Write off #90 (MadnJim vs Ballerond vs Elli Sketo vs John Ernst vs anyone who might join)

Write Off #90 poll  

11 members have voted

1. 1. Ποια ιστορία από τις 3 παρακάτω ήταν η πιο κατεστραμμένη;

• Αμερικάνικο Παραμύθι - John Ernst
    • Όταν Παγώσει η Κόλαση - MadnJim
    • Νύχτες στη Μύκονο, με τον Βελζεβούλη μαζί - Ballerond

Recommended Posts

MadnJim

Ψήφισα κι εγώ. Τι ψήφισα; Χεχε, ανοίξτε το σπόιλερ και θα καταλάβετε τι, αλλά και γιατί. :whistling:

(μη μασάτε, παλιό γνωστό και καλό ανέκδοτο έχω μέσα στο σπόιλερ)

Spoiler

Βγαίνει ένας τύπος από τη φυλακή μετά από είκοσι χρόνια. Το μόνο που είχε στο μυαλό του τις τελευταίες εβδομάδες του εγκλεισμού του ήταν να βρει άμεσα μια γυναίκα να κάνει σεξ. Σε κάποια στιγμή "αδυναμίας" ορκίστηκε στον εαυτό του ότι θα πήγαινε με την πρώτη που θα συναντούσε -και θα δεχόταν φυσικά- μόλις θα περνούσε την εξωτερική πύλη της φυλακής. Ήρθε η πολυπόθητη ώρα της ελευθερίας, μόνο που με το που βγήκε έξω ήρθε τετ-α-τετ με μία υπερήλικη γιαγιά. Κλασική φιγούρα, μαύρα ρούχα, μαντήλι να καλύπτει τα κάτασπρα μαλλιά της, πιο σταφιδιασμένη κι από λιαστή ντομάτα, ελαφρώς γερτή προς τα μπρος και φυσικά φαφούτα. Δαγκώθηκε ο τύπος αλλά ο όρκος του ήταν βαρύς και δεν είχε επιλογές. Την πλησίασε λοιπόν, τη χαιρέτησε ευγενικά και της εξήγησε κοκκινίζοντας λιγάκι το παιχνίδι που του έπαιξε η γκαντεμιά του.

«Μωρέ παιδάκι μου, εγώ είμαι πολύ γρια, τι να καταλάβεις από μένα;» του είπε η γιαγιά καλοκάγαθα. «Καλύτερα να βρεις μια νέα κοπέλα, είσαι κι ωραίο παλικάρι, άσε με μένα να πάω το δρόμο μου»

«Κοίτα, γιαγιά» της είπε μετά από σκέψη. «Αν ήσουν μια νέα γυναίκα θα σε τρέλαινα όλο το βράδυ, όμως για σένα τι να πω, θα σε πάρω τόσες φορές όσα και τα δόντια που σου έχουν μείνει»

«Α, καλά τότε» χαμογέλασε δείχνοντας το σχεδόν ολότελα άδειο στόμα της η γριούλα. «Ένα μόνο δόντι μου έχει απομείνει εδώ μπροστά κι αυτό περσότερο για μπελάς είναι που μπουρδουκλώνεται με τη μασέλα»

Τραβήχτηκαν σ' ένα ερημικό παρκάκι εκεί παραδίπλα και πίσω από ένα θάμνο ο τέως φυλακόβιος ξέσπασε τα είκοσι χρόνια αποχής. Όταν τελείωσαν ο τύπος σηκώθηκε, τίναξε τη σκόνη και τα ξερά χόρτα από πάνω του και άρχισε να ντύνεται. Η γιαγιούλα έμεινε ξαπλωμένη στο γρασίδι, ολόγυμνη σαν κορινθιακή σουλτανίνα και μ' ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. Την είδε ο τύπος έτσι ευτυχισμένη  και χαμογέλασε.

«Λοιπόν, γιαγιά» της είπε, «πώς σου φάνηκε; Κράτησα το λόγο μου, ε; Ένα δόντι μια φορά μόνο!»

«Αχ, τι να σου πω, παιδάκι μου» αναστέναξε η γρια, «εσύ είχες είκοσι χρόνια να πας με γυναίκα, αλλά κι εγώ είμαι ενενήντα χρονών κι η τελευταία φορά που πήγα με άντρα ήταν στα τρίχρονα του μακαρίτη του άντρα μου πριν τριανταεφτά χρόνια. Να σου πω δεν μου ξύπνησες μνήμες θα πω ψέματα. Να 'σαι καλά παλικάρι μου!»

Χαιρετήθηκαν κι ο τύπος έκανε να φύγει. Είχε εκπληρώσει τον όρκο του και ήταν ώρα να πάει να βρει μια πιο... συμβατή γυναίκα. Δεν έκανε ούτε πέντε βήματα όμως όταν άκουσε τη γρια πίσω από το θάμνο ν' αναστενάζει πολύ βαθιά και να τον καλεί. Ανησύχησε και γύρισε να δει τι συμβαίνει.

«Γιαγιά, όλα καλά;» της είπε βλέποντάς την ακόμα γυμνή και ξαπλωμένη χάμω.

«Ααααχχ μωρέ παλικάρι μου, να, σκεφτόμουν η αμαρτωλή» του απάντησε η γρια και πετάρισε τα βλέφαρα, «τον κράτησες το λόγο σου, αλλά...» άνοιξε το στόμα της κι έδειξε στο βάθος τα άδεια ούλα της, «έχω ξέρεις και μια ριζούλα εδώ στα πίσω πίσω...»

• Haha 4
  • Confused 1

Ιρμάντα

Λοιπόν αυτή η ισοψηφία των τριών με τα ποσοστά 33,33 έχει κάτι το μυστηριακό θα παραδεχτείτε...

• Like 1
  • Haha 1

jjohn

Όχι -_-

Edited by jjohn

MadnJim
2 hours ago, Ιρμάντα said:

Λοιπόν αυτή η ισοψηφία των τριών με τα ποσοστά 33,33 έχει κάτι το μυστηριακό θα παραδεχτείτε...

Το μισό του 66,66; :1eye:

• Haha 1

Ιρμάντα
44 minutes ago, MadnJim said:

Το μισό του 66,66; :1eye:

??? Σατανικό!!!!

• Haha 2

MadnJim

Έγραψα, σχολίασα, ψήφισα. Πλάκα είχε, να το ξανακάνουμε. Καλή επιτυχία, συμπαίκτες! :) 

• Like 2
  • Thanks 1

WILLIAM

Αφού εκπλήρωσες εδώ τα καθήκοντά σου, δε μας γράφεις και κανέναν Έντι που έχουμε καιρό να δούμε να μας φτιάξεις τη μέρα.

• Like 1

MadnJim
37 minutes ago, WILLIAM said:

Αφού εκπλήρωσες εδώ τα καθήκοντά σου, δε μας γράφεις και κανέναν Έντι που έχουμε καιρό να δούμε να μας φτιάξεις τη μέρα.

Οκέι, έχω μια ιδέα που την ψήνω εδώ και καιρό, stay tuned. :) 

MadnJim

Πω πω ησυχία! :huh:

John Ernst

Πότε τελειώνει?

Ιρμάντα
Just now, John Ernst said:

Πότε τελειώνει?

Ελπίζω πριν παγώσει η κόλαση...αν και με τέτοια βροχή κατακαλόκαιρο...

• Haha 4

MadnJim

Μη λες τέτοια, Ειρήνη, θα 'μαστε να κρυφτούμε όταν παγώσει η Κόλαση:scared:

WILLIAM

Δεν ξέρω για να παγώσει αλλά να πλημμύρισε κάτι θα έγινε σήμερα με τόσο νερό.

elgalla

Αύριο τελειώνει η ψηφοφορία, δεν βλέπω βέβαια άλλη κινητοποίηση, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, όλο και κάποιος μπορεί να εμφανιστεί τελευταία στιγμή.

• Like 2

Spark

Αν και δεν είμαι φαν των ρομαντικών ιστοριών τρόμου και οι 3 ιστορίες ήταν αξιόλογες.

Edited by Dreamer
  • Like 2
  • Confused 1

Elli Sketo

Θα ψηφίσω δίχως σχόλια αύριο μέχρι τις 23:59. Νταξ; περιμεντε

• Like 3

WILLIAM

Τις διάβασα και τις τρεις, ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα (ή πυργκοδέσποινα για να είναι στο κλίμα;)

Πρέπει να ψηφίσω τώρα;

• Haha 4

John Ernst
1 hour ago, WILLIAM said:

ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα 

Μάλλον ανέδειξε μια πτυχή του εαυτού μας που κοντεύουμε να ξεχάσουμε

• Like 2

MadnJim
2 hours ago, WILLIAM said:

ρε σεις έτσι είσαστε από πριν ή σας χάλασε η πυργοδέσποινα 

:whistling: 

Spark

Παιδιά προς αποφυγή παρεξηγήσεων η πυργοδέσποινα δεν φταίει σε τίποτα όσο αφορά την ψηφοφορία σας ενημερώνω ότι το αποτέλεσμα έχει αλλάξει γιατί αφού σας διάβασα έριξα την ψήφο μου εχθές βράδυ (18 Ιουν).

Το αποτέλεσμα εχθές -πριν ψηφίσω- είχε προβάδισμα -αν δεν κάνω λάθος- με μια ψήφο ο MadnJim μετά την δική μου ψήφο το αποτέλεσμα έγινε ισόπαλο υποθέτω ότι αν ψηφίσει και η Elli Sketo θα διαμορφωθεί και το τελικό αποτέλεσμα όπου ίσως να αναδείξει και τον νικητή. 

Edited by Dreamer
  • Confused 1

elgalla

Καλέ μην αγχώνεσαι καθόλου για αυτά, δεν δαγκώνουμε! Η διορία είναι μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα. 

• Like 2
  • Thanks 1

MadnJim

Νίκο, καμία σχέση, φίλε μου, αυτό έλειπε να παρεξηγηθούμε κιόλας μεταξύ μας! Ο William καλαμπούριζε, όπως κι όλοι μας εξάλλου. Άλλωστε αυτός ήταν κι ο σκοπός του παιχνιδιού, να περάσουμε όμορφα παρέα κάνοντας αυτό που μας ενώνει εδώ: γράφοντας. Η ψηφοφορία, το είπα κι από την αρχή, είναι καθαρά διαδικαστικό μέρος και ελάχιστη σημασία έχει για μας που παίζουμε (πιστεύω ότι και οι συμπαίκτες μου έχουν την ίδια άποψη). Για μένα είναι απλώς ένας τρόπος για να συμμετέχουν ενεργά στην παρέα κι όσοι δεν γράψανε κάτι αλλά μας διάβασαν. Επιπλέον, απολαμβάνουμε αυτό το όμορφο παρεάκι παίζοντας το συγκεκριμένο παιχνίδι ξανά και ξανά τόσο καιρό, αλίμονο αν έμπαινε τέτοιο ζήτημα στη μέση. Όχι λοιπόν, μην ανησυχείς καθόλου, απλώς πειράζουμε ο ένας τον άλλον και περνάμε όλοι μας καλά. :) 

Επί τη ευκαιρία, ωραία ήταν, να το ξανακάνουμε (το ξαναείπα, ε;) :) 

Edited by MadnJim
  • Like 1
  • Thanks 1

John Ernst

όχι απάντησα ειλικρινά. έχω καιρό να νιώσω μπακούρι και το χάρηκα

• Like 2
  • Haha 2

jjohn

Σε άλλον Νίκο πήγαινε νομίζω  ?

MadnJim

Ωχ, σωστά, δεν το σκέφτηκα ότι μπορεί να γινόταν μπέρδεμα. Στον μοδεράτορα Νίκο-Dreamer απευθυνόμουν. Σόρυ, δικό μου το λάθος.:fool:

• Like 2