Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #17 (jjohn vs John Ernst vs Morfeas)


Φάντασμα
 Share

Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο ήταν:   

10 members have voted

  1. 1. Η ιστορία που μου άρεσε περισσότερο ήταν:

    • Άτιτλο του Jjohn
    • 3421 του John Ernst
      0
    • Το Γενέθλιο Δώρο του Morfeas

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κι εγώ έχω καιρό να διαβάσω εσένα Μορφέα, οπότε όλα καλά.

Ας μη δοθεί άλλη παράταση, είναι βέβαιο ότι δε θα γράψω, οπότε από αύριο θα σας διαβάσω όλους!

Edited by Silvertooth
  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι το συγγραφικό παιχνίδι Εικόνα και επί τόπου #17 έφτασε στο τέλος του.

Χαίρομαι που σας άρεσε η εικόνα που έβαλα, ελπίζω να μην σας δυσκόλεψε πάρα πολύ. 

Οι ιστορίες είναι τρεις:
1. jjohn - Άτιτλο εφ του γγιάννη της καρδιάς μας
2. John Ernst - «3421»
3. Morfeas - Το γενέθλιο δώρο
 

Silvertooth αν το επιθυμείς όποτε με το καλό τελειώσεις την ιστορία σου μπορείς να την ανεβάσεις εκτός παιχνιδιού.

 

Edited by Dreamer
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • elgalla featured this topic

Είστε έτοιμοι και με poll. Θα σας διαβάσω μετά το ΣΚ. Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ!

Ψηφίστε εμένα  που  έχω το πιο γλυκό άβαταρ

Εδίτ: Έκανα και την αρχή.

Θα ψηφίσω τον Μορφέα γιατί  θεωρώ η ιστορία του χώρεσε καλύτερα στις 4.000 λέξεις. 

Στην πραγματικότητα πάντως και οι δύο ιστορίες είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο!

Edited by jjohn
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

γΓιάννη ακόμη άτιτλο το έχεις; Δεν ντρέπεσαι; Βάζεις και γουτσουίνι άβαταρ για να υφαρπάξεις ψήφους;

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ιρμάντα said:

γΓιάννη ακόμη άτιτλο το έχεις; Δεν ντρέπεσαι; Βάζεις και γουτσουίνι άβαταρ για να υφαρπάξεις ψήφους;

Είναι επειδή δεν το διάβασες ακόμα

Όταν το κάνεις,  θα δεις ότι μάλλον η έλλειψη τίτλου είναι το λιγότερο απ'τα προβλήματα του :p

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην αρχή έβλεπα μόνο το άβαταρ και έλεγα: "ποιός είναι αυτός που χώθηκε σφήνα στο παιχνίδι"

Ύστερα είδα ότι είπε στον Μορφέα να αλλάξει τίτλο και αποκαλύφθηκε η ταυτότητα του γουτσουνο-αβαταρ

Εννοείται ότι θα ψηφίσω Γιάννη, χωρίς να σχολιάσω- χωρίς ΚΑΝ να διαβάσω μάλλον. Με τέτοιο άβαταρ πως να αντισταθεί κανείς;

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πιστεύω χρησιμοποιείς αθέμιτα μέσα για να πάρεις την ψήφο μας

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μην σας συγκινούν τα γυαλισμένα μάτια του, είναι γνωστό ότι κατά βάθος είναι μια κινούμενη βόμβα ηλεκτροσόκ.

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Morfeas said:

Μην σας συγκινούν τα γυαλισμένα μάτια του, είναι γνωστό ότι κατά βάθος είναι μια κινούμενη βόμβα ηλεκτροσόκ.

 

Screen_Shot_2018_11_12_at_1.07.55_PM.0.p

Βόμβα εγώ;

  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορώ να διαβάσω και να ψηφίσω αν θέλετε αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορώ να σχολιάσω. Ήδη χρωστάω σχόλια στην Πυργοδέσποινα...

Μπορεί να αφήσω κανένα ξενέρωτο μπράβο στα όρθια χωρίς πολλά πολλά.

Είστε οκ με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Για την ψήφο δυσκολεύτηκα, από τη μια είχαμε μια ιστορία με πολλά (κατ' εμέ, πάντα) ελαττώματα, που όμως είναι σχετικά ολοκληρωμένη, κι από την άλλη μια ιστορία που, αν και πιο καλογραμμένη στα μάτια μου, ήταν μισή. Εκτιμώ το γεγονός ότι ο Γγιάννης το πάλεψε λίγο περισσότερο να βγει ολοκληρωμένη, αλλά όχι μέχρι τέλους (πού είναι ο τίτλος; Για μένα καλύτερα ένας τίτλος-έκτρωμα (ή ανέκδοτο) τύπου "Επικήδειος καφές με θέα το φέρετρο" από το "Άτιτλο"). Οι ιστορίες είναι ισόπαλες στα μάτια μου, οπότε ψηφίζω τον Γγιάννη, αποκλειστικά και μόνο λόγω άβαταρ.

On 11/18/2018 at 1:44 PM, Elli Sketo said:

Καλησπέρα, μπορώ να διαβάσω και να ψηφίσω αν θέλετε αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορώ να σχολιάσω. Ήδη χρωστάω σχόλια στην Πυργοδέσποινα...

Μπορεί να αφήσω κανένα ξενέρωτο μπράβο στα όρθια χωρίς πολλά πολλά.

Είστε οκ με αυτό;

Εγώ δεν είμαι εντάξει. Τι πάει να πάει ένα ξενέρωτο μπράβο στα όρθια; Πώς θα μπορέσουμε να το ελέγξουμε τη στάση σου, θα μας επισυνάψεις και φωτό από τους ευάερους γλουτούς σου;

Πάντως και οκ να μην ήμασταν μ' αυτό (που γιατί; δεν υπάρχει καμιά υποχρέωση να σχολιάζεις τις ιστορίες που διαβάζεις), οι ιστορίες είναι σε δημόσια θέα, η ψηφοφορία ομοίως, δεν νομίζω κανείς να μπορεί να σε εμποδίσει, αν θες τις διαβάζεις, αν θες όχι (π.χ. εγώ μάλλον θα το έχανα αν δεν συμμετείχα), αν θες αφήνεις ένα σχόλιο, αν όχι, κανένα πρόβλημα. Γιατί να καταπιεζόμαστε, άλλωστε;

(Μην ανησυχείς πάντως, αν καταφέρω να ολοκληρώσω κανένα σάι-φάι μυθιστόρημα, θα σε καταπιέσω χωρίς τύψεις)

 

Edited by Morfeas
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Από την ψηφοφορία και μόνο κατάλαβα ότι έχετε βαρεθεί να με βλέπετε!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, John Ernst said:

Από την ψηφοφορία και μόνο κατάλαβα ότι έχετε βαρεθεί να με βλέπετε!

Δεν ξέρω για τους άλλους, εγώ καιρό είχα να σε δω. Σε αντίθεση με τον Πίκατσου τον έχει βαρεθεί η ψυχή μου (τον ψήφισα, γιατί είμαι μαζοχιστής ? ).

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ψηφίσω κι εγώ, να δω τι θα καταλάβετε...πάντως σας ευχαριστούμε όλους για τις συμμετοχές σας! Θα σχολίαζα νωρίτερα αλλά με έχει ταράξει ένα κρυολόγημα. ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@John Ernst, επειδή αισθάνομαι λίγο άσχημα γι' αυτό που συμβαίνει, νομίζω πως πρέπει να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα, για να μην μείνεις με την εντύπωση πως έχουμε βαρεθεί να σε βλέπουμε ή σε μποϊκοτάρουμε.

Αυτό το παιχνίδι ήταν εξαρχής προορισμένο να παιχτεί ανάμεσα σε μένα και τον γΓιάννη, ανάμεσα στον πίκατσου και -δεν θέλει πολλή φαντασία για να καταλάβετε το δικό μου άβαταρ- τον Μιάουθ. Μπορεί ο ακατονόμαστος πλέον να έχει ταινία με το όνομά του στον τίτλο και να μιλάει με τη φωνή του Deadpool, μα όταν εγώ ξεκίνησα να μιλάω ο ακατονόμαστος μόλο λίγα ακατάληπτα ποκεμονίστικα μπορούσε να προφέρει. Εγώ το έκανα μόδα, εγώ το έκανα τάση αν θέλετε, και κάθε πικραμένο πόκεμον τώρα κυνηγά παραγωγούς και μαθαίνει αγγλικά.

Οπότε, μην παρεξηγείσαι, Νίκο. Δεν φταις εσύ, απλώς είχαμε ανάγκη μια τομή, έναν κοινό τόπο. Έναν Νίκο -σαν και μένα- που δηλώνει Γιάννης (Ερνέστου;) -σαν τον you-know-who. Ακόμη και στον τίτλο του τόπικ είσαι στη μέση, ώστε η μετάβαση από τον Γιάννη στον Νικόλα να γίνεται ομαλά. Μέχρι και η εικόνα που έχεις, δυο τσαμπιά σταφύλι, είναι μια προσπάθεια να μας συμφιλιώσεις, το ξανθό τσαμπί ο κιτρινιάρης, το μπορντό εγώ, σαν το μαλλί της αφέντρας μου - ναι, δεύτερη αποκάλυψη: η Πυργοδέσποινα είναι ηγετικό στέλεχος της ομάδα Πύραυλος, αλλά μην τη φωνάζετε Τσέση, δεν της αρέσει.

Συγγνώμη, λοιπόν, εκ μέρους μου που μπλέχτηκες σ' αυτό. Αλλά εδώ έχουμε πόλεμος και δεν χωράνε ευγένειες.

  • Haha 2
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2018 at 8:29 PM, John Ernst said:

Από την ψηφοφορία και μόνο κατάλαβα ότι έχετε βαρεθεί να με βλέπετε!

Οχι. Οχι και παλι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να διαβάσω προχτές, αλλά ήρθε η κολλητή από Ολλανδία, ήθελα να διαβάσω χτες, αλλά κυνηγούσα τον Μιάουθ σε όλο το σπίτι, σήμερα ελπίζω να τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #17 (jjohn vs John Ernst vs Morfeas)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..