Jump to content

Ψάχνω βιβλιογραφία


Jo jo
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ειναι κάποιοι συγγραφείς από ξενη αστυνόμικη λογοτεχνία από τους οποίους ψαχνω να βρω τα βιβλία τους τα οποία έχουν μεταφραστεί στα ελληνικά. βρίσκω αρκετά βιβλία τους αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν κι άλλα.Αυτο που ζητάω είναι αν κάποιος ξέρει την βιβλιογραφία από τους παρακάτω να με βοηθήσει ώστε να είμαι σίγουρος ότι τα έχω διαβάσει όλα. Οι συγγραφείς ειναι

1)David Morrell

2)Michael Connelly

3)John Connolly

4) Jeffrey Archer

5)Robert Ludlum

6)Kathrin Neville 

7)Tomas Harris

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον! Βιβλιονέτ και Πολιτεία θα έλεγα ότι παρέχουν τις πιο έγκυρες πληροφορίες. Οχτώ, ίσως και εννιά στα δέκα μεταφρασμένα θα αναφέρονται εκεί. Το πολύ- πολύ να μην υπάρχει κάποιο που έχει κυκλοφορήσει παλιά, πριν από το '80. Γκούγκλαρε αυτό που θέλεις και με τα δύο. Π.χ. David Morrell biblionet,- David Morrell politeia, Michael Connelly biblionet,- Michael Connelly politeia κλπ. Και ίσως να ανακαλύψεις ένα- δύο βιβλία που δεν ήξερες ότι υπάρχουν. Εμένα πάντως μου έτυχε με μερικούς συγγραφείς που με ενδιέφεραν :) 

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ . Αυτό κάνω όλη μέρα :) απλά είπα μήπως κάποιος εδώ μέσα είχε την πληροφορία και δεν θα μου φύγει κάποιο βιβλίο . Σε κάποια φάση θα ανεβάσω εδώ όσα βρήκα μήπως μου φεύγει κάποιο :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

David Morrell

Αίμα 1972

Η αδελφότητα του Ρόδου 1984

Η αδελφότητα των δολοφόνων 1985

Η αδελφότητα της ομίχλης και του σκότους 1987

Το πέμπτο επάγγελμα 1990

Η αδελφότητα της φωτιάς 1991

Με πλαστή ταυτότητα 1993

Έκτακτα μέτρα 1994

Ολική απόρριψη  1996

Διπλό είδωλο 1998

Το πορτραίτο της Σιένα 2000

Οκτώ ώρες 2005

αυτά βρήκα από Morrell . Αν κάποιος ξέρει κανένα άλλο συμπληρώνει . Πάντως έχει γράψει αρκετά βιβλία ακόμα και μου κάνει εντύπωση που έχουν μεταφραστεί τόσα λίγα . Έχω βρει και αρκετά από τους άλλους αλλά συνεχίζω την έρευνα .

Edited by BladeRunner
Αλλαγή γραμματοσειράς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Upcoming Events

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..