Jump to content

Η μεγάλη μάχη


Sitronella
 Share

Recommended Posts

Χτες έδειξα στο γιό μου τις απαντήσεις σας και του τις διάβασα.

Καμάρωνε σα γύφτικο σκεπάρνι (έτσι δεν λέγεται;) και αμέσως μου είπε πως αφού του ζητήσατε συνέχεια, πρέπει να πάει να ζωγραφίσει.

Είναι και τεμπελάκος όμως και μέσα σε 5 λεπτά μου ήρθε με το καινούριο κόμικ του, ελαφρώς τσαπατσουλοζωγραφισμένο.

Ήθελε όμως να σας το δείξω οπωσδήποτε.

Αποκλειστικά για εσάς λοιπόν, σας παρουσιάζουμε τη Μεγάλη Μάχη

Link to comment
Share on other sites

Sitronella, prosexe, giati av ma8ei n kopelia mou oti ka8omai kai gluko8aumazw paidika dnmiourgnmata, 8a avtlnsei vea epixeirnmata gia tic upogeiec me8odeuseic tnc.

 

To deutero, va tou peic, eivai polu pio wrimo apo to prwto (pwc 8a mporouse va mnv eivai, afou vikave oi kakoi;)

 

Kala re va parei, toso megala eivai telika ta snmeriva mikra;

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα.χα. Ηταν εξάισιο, με ενα μινιμαλιστικό τρόπο. Βασικα ο ''κεφάλας'' ηταν αριστουργηματικά ζωγραφισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε ο ρουφήχτρας ...

 

Όντως, εγώ πάντα θα έλεγα οτι νικούν οι καλοί!

Κοίτα να δείς, προχωρημένη η νέα γενιά, μπράβο να του πείς. :D

Link to comment
Share on other sites

Ο ρουφήχτρας συμφωνώ και εγώ πως ήταν "η" μορφή!

 

Συντομότερη αυτή η ιστορία από την πρώτη, όμως οι κακοί που στην προηγούμενη ιστορία είχαν χάσει, τώρα πήραν τη ρεβάνς!

 

Απόλαυση είναι ο παραμυθάς μας! :lolipop:

Link to comment
Share on other sites

χαχα!

Καταπληκτικό! Εμένα μου άρεσε ο Κεφάλας.

 

Έχει πολλή φαντασία τελικά αυτό το παιδί! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η λεπτομερής απεικόνιση των κτήνων και της Μάχης πιθανότατα ήταν το highlight του έργου. Τα ιδρωμένα πρόσωπα των Μαχητών, οι Δράκοι, η απόδοση των φολίδων και των σωμάτων τους. Ο Κεφάλας και ο Ρουφήχτρας θυμίζουν κτήνη του Mythos, πράγμα που αποδεικνύει την ωριμότητα της αντιμετώπισης της φαντασίας του νεαρού μας καλλιτέχνη. Η ήττα των καλών ίσως μας περνά ένα μύνημα. ϊσως δεν είναι όλα τα τέρατα κακά.

Έχετε σκεφτεί ότι ίσως τα δύο κτήνη υπήρξαν καλοκάγαθα, ώσπου η ανθρώπινη εξάπλωση τα καταδίκασε σε μία συνεχή προσπάθεια επιβίωσης, οδηγώντας τα σε κάτι τέτοιο;

Πέρα από την πλάκα, Sitronella, είναι ωραίο να βλέπουμε παιδικές ζωγραφιές που και πού...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

LOL

Τωρα εχει εξαφανιστει η Σιτρονελα αλλα η Μεγαλη Μαχη τα σπαει!

Ειδικα εκει που το τερας κανει ενα καρουμπαλο στον ηρωα!!!

Τελικα τα τερατα ειναι πιο δυνατα απο τους δρακους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..