Jump to content

Write off #95 (Nakraal vs Nick V. vs Roubiliana vs EmberRoar vs gismofbi)


Ιρμάντα
 Share

Ποια είναι η αγαπημένη σου ιστορία;  

7 members have voted

  1. 1. Η αγαπημένη μου ιστορία είναι:

    • Νύχτα ρεβεγιόν - gismofbi
    • Κλισέ τρόμου - Roubiliana
    • Το τελευταίο στοίχημα - Nick V.
    • Ευχαριστούμε που μας καλέσατε - Nakraal
    • Τα Πνεύματα Αντιλογίας - EmberRoar

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 hours ago, Nick V. said:

Έτοιμο και το δικό μου:

 

Spoiler

Ερώτηση: Έχω και εγώ αναφορά σε μπιρίμπα. 🤪 Να την κρατήσω;

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ιρμάντα said:

Οι υπόλοιποι....;;;;

5200+ λέξεις και λείπουν ακόμη δύο σκηνές, θα τις γράψω αύριο και στις 9/12 ανεβάζω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα τελειώματα. Μου έχει βγει πολύ μεγαλύτερο από ότι σχεδίαζα, 7250 αυτή τη στιγμή κ λογικα θα κλείσει στις 8000, αλλά it is what it is I guess. Λογικά αύριο ή μεθαυριο θα το έσω ανεβάσει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι σήμερα τελειώνει το παιχνιδάκι μας! Δώδεκα η ώρα, κάτω τα μολύβια, μαζεύω τις κόλλες, θα σας φτιάξω και ένα poll να δούμε ποιος θα στεφθεί νικητής του write off μας!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ιρμάντα said:

Υπενθυμίζω ότι σήμερα τελειώνει το παιχνιδάκι μας! Δώδεκα η ώρα, κάτω τα μολύβια, μαζεύω τις κόλλες, θα σας φτιάξω και ένα poll να δούμε ποιος θα στεφθεί νικητής του write off μας!

Γεια,γεια,σε όλους,λόγω φόρτου στη συγκεκριμένη φάση,ίσως δεν προλάβω να ποσταρω την ιστορία μέσα στο χρονικό περιθώριο,θα την ανεβάσω αργοτερα,επίσης θα ανεβουν,κάποια στιγμή κάποια φαν fiction στο αντιστοιο τοπικ και τα επόμενα παιχνίδια εννοείται!

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #95 (Nakraal vs Nick V. vs Roubiliana vs EmberRoar vs gismofbi)

Ελάτε τώρα ρε παιδιά γιατί μου το κάνετε τόσο δύσκολο; Δεν ξέρω ποιο να επιλέξω. Αλλά μία ψυχή που είναι να βγει ας βγει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που λέμε για ψηφοφορία, στα νέα και ανακοινώσεις παίζει και ψηφοφορία για βιβλίο που θα διαβαστεί σε λέσχη ανάγνωσης. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μπει και να ψηφίσει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν τελείωσα με την ανάγνωση, δεν ήξερα ποια ιστορία να ψηφίσω, δυσκολεύτηκα γιατί ήταν όλες πολύ ωραίες.

Σας ενημερώνω ότι η ψηφοφορία λήγει τα μεσάνυχτα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρίξει κουκιά απλά από Δευτέρα τα σχόλια. Επίσης σκεφτείτε όμορφα και ταλαντούχα σουφουφόπουλα τι παιχνιδάκι θα θέλατε και πότε για next. 

Και να συγχαρώ, και να ευχαριστήσω, όλους σας για τη συμμετοχή!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2021 at 9:13 PM, Ιρμάντα said:

Έχω ρίξει κουκιά απλά από Δευτέρα τα σχόλια. Επίσης σκεφτείτε όμορφα και ταλαντούχα σουφουφόπουλα τι παιχνιδάκι θα θέλατε και πότε για next. 

Και να συγχαρώ, και να ευχαριστήσω, όλους σας για τη συμμετοχή!

Ξέρω γω αυτό με την πλοκή ίσως;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μας δίνει μία πλοκή και πρέπει να γράψουμε κάτι σχετικά με αυτή δεν το έχω κάνει ποτέ. Για αυτό το πρότεινα για να δοκιμάσουμε κάτι καινούργιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά σουφουφόπουλα,

Θέλετε να το πάμε για Πλοτς!;;;

Μπορώ να σας ετοιμάσω ένα πλανάκι να το τρέξετε τις γιορτινές μέρες μέχρι να αλλάξει ο χρόνος, τι λέτε; Επίσης μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μου τις ιδέες σας, όσον αφορά στο πώς περίπου θα θέλατε να κινηθεί το πλάνο μας. Π.χ. αν θέλετε να έχει γιορτινό περιεχόμενο, ή κάτι ανάλογο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα είναι μια ιστορία που την γράφουμε όλοι μαζί, με την σκυτάλη από τον ένα στον άλλο;

Είναι κάτι παρόμοιο με αυτό που ήθελα να προτείνω. Υπήρξε μια συζήτηση για την συνεργατική δημιουργία μιας νουβέλας (τότε ήταν στις 12-14,000 λέξεις νομίζω), και από ότι είδα στο thread πέρασαν πολύ καλά και είχε πολύ πλάκα. Anyways, μέσα είμαι. Δεν έχω πρόβλημα με το γιορτινό περιεχόμενο, αλλά ίσως μια ελευθερία παραπάνω για το ύφος της ιστορίας;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι αυτό.

Δίνεται ένα σχεδιάγραμμα πλοκής και ο κάθε διαγωνιζόμενος πλάθει τη δική του ιστορία πάνω σε αυτό. Παράδειγμα:

  • Ο/Η ξεκινάει από το χωριό του/της
  • Στο δρόμο συναντά ένα ον που του υπενθυμίζει κάποιον όρκο που είχε πάρει παλαιότερα, αλλά τον είχε ξεχάσει
  • Πρέπει να εκπληρώσει τον ορκο του/της αλλά αν το κάνει, αγαπημένα του πρόσωπα θα κινδυνεύσουν
  • Δίλημμα: Τραβάει το δρόμο του/της ή εκπληρώνει τον όρκο του/της;

 

Δεν λέμε αν είναι εφ ή φάντασυ, ή τρόμος, δεν επιβάλλεται αν θα είναι άντρας ή γυναίκα, δεν δίνεται καν το τέλος. Όλα αυτά τα αποφασίζει ο κάθε διαγωνιζόμενος, βασισμένος στην πλοκή (πλοκή: plot, plots: Πλοτς!) που δόθηκε παραπάνω και γράφει την ιστορία του.

Τώρα, σκυταλοδρομίες δεν ξέρω αν έχουν γίνει στο φόρουμ. Αν θέλετε σκυταλοδρομία, τότε μάλλον πάμε για νέο είδος παιχνιδιού και μπορούμε μια χαρά να το καθιερώσουμε.

Θα πρότεινα να πάτε εδώ και να προτείνετε πόσοι θέλετε να παίξετε και τι. Σας περιμένω!

 

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ιρμάντα said:

Όχι, δεν είναι αυτό.

Δίνεται ένα σχεδιάγραμμα πλοκής και ο κάθε διαγωνιζόμενος πλάθει τη δική του ιστορία πάνω σε αυτό. Παράδειγμα:

  • Ο/Η ξεκινάει από το χωριό του/της
  • Στο δρόμο συναντά ένα ον που του υπενθυμίζει κάποιον όρκο που είχε πάρει παλαιότερα, αλλά τον είχε ξεχάσει
  • Πρέπει να εκπληρώσει τον ορκο του/της αλλά αν το κάνει, αγαπημένα του πρόσωπα θα κινδυνεύσουν
  • Δίλημμα: Τραβάει το δρόμο του/της ή εκπληρώνει τον όρκο του/της;

 

Δεν λέμε αν είναι εφ ή φάντασυ, ή τρόμος, δεν επιβάλλεται αν θα είναι άντρας ή γυναίκα, δεν δίνεται καν το τέλος. Όλα αυτά τα αποφασίζει ο κάθε διαγωνιζόμενος, βασισμένος στην πλοκή (πλοκή: plot, plots: Πλοτς!) που δόθηκε παραπάνω και γράφει την ιστορία του.

Τώρα, σκυταλοδρομίες δεν ξέρω αν έχουν γίνει στο φόρουμ. Αν θέλετε σκυταλοδρομία, τότε μάλλον πάμε για νέο είδος παιχνιδιού και μπορούμε μια χαρά να το καθιερώσουμε.

Θα πρότεινα να πάτε εδώ και να προτείνετε πόσοι θέλετε να παίξετε και τι. Σας περιμένω!

 

Καλα αν δηλώσουμε πολλοί,να είναι λίγο μεγαλύτερο το περιθώριο για ανάγνωση!,επίσης δεν έπαιζαν κάποια συγγραφικά event?, Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε και από κοντά σε καποιο

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτείτε πολλοί θα είναι το περιθώριο μεγαλύτερο εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #95 (Nakraal vs Nick V. vs Roubiliana vs EmberRoar vs gismofbi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..