Jump to content

Μινωας η Ιαμβός;


michalis neokleous
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, είμαι καινούριος στην ομάδα, και γενικά καινούριος στην συγγραφή. Έχω εκδώσει μέχρι σήμερα δυο βιβλία στην Αγγλική γλώσσα, ένα μυθιστόρημα και ένα επιστημονικής φαντασίας. Έχουν εκδοθεί πολύ πρόσφατα και δεν έχω ιδέα για την απήχηση τους, αλλά γενικά νιώθω υπερήφανος που τα κατάφερα. Έχω ήδη δύο Ελληνικά βιβλία έτοιμα, το ένα αφορά σε μυθιστόρημα και το άλλο σε διηγήματα. Έχω πάρει μέχρι σήμερα αριθμό συμβολαίων από εκδότες, και έχω ξεχωρίσει δύο στα οποία με έχει καθοδήγησει και ο ατζέντης μου. Είμαι λοιπόν σε δίλημμά, είμαι μεταξύ εκδόσεων Μίνωας και Ίαμβός. Σε θέμα συμβολαίου, ο Ίαμβός μου προσφέρει μακράν καλύτερους όρους, ενώ από την άλλη ο Μίνωας είναι δεδομένα πιο αναγνωρισμένος. Μπορεί κάποιος να μου πει εντυπώσεις για τον Ίαμβό, ή γενικά κάποια συμβουλή σχετικά με το δίλημμα μου; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 7/13/2023 at 2:43 PM, michalis neokleous said:

ο Ίαμβός μου προσφέρει μακράν καλύτερους όρους, ενώ από την άλλη ο Μίνωας είναι δεδομένα πιο αναγνωρισμένος

 Φυσικά και σε συμφέρει να πας στον δεύτερο καθώς θα σε ανακαλύψουν περισσότεροι αναγνώστες/ριες έτσι, το οποίο θα σε οδηγήσει πιο εύκολα στην αναγνώριση και θα μπορέσεις μετά να έχεις περισσότερες προτάσεις από άλλους εκδοτικούς οίκους και με καλύτερους όρους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2023 at 5:14 AM, oimoderatorseinaifasistes said:

 Φυσικά και σε συμφέρει να πας στον δεύτερο καθώς θα σε ανακαλύψουν περισσότεροι αναγνώστες/ριες έτσι, το οποίο θα σε οδηγήσει πιο εύκολα στην αναγνώριση και θα μπορέσεις μετά να έχεις περισσότερες προτάσεις από άλλους εκδοτικούς οίκους και με καλύτερους όρους.

για καλο η για κακο, εχω υπογραψει για δυο βιβλια με τον Ιαμβο. Εκει επέμενε ο αντζέντης μου, και ελπίζω να ξέρει κάτι που εγώ δεν ξέρω, γιατί ειλικρινά είχα ενθουσιαστει με την ιδέα του Μινωα.. Αλλα ο χρόνος θα δείξει. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..