Jump to content

Πλοτς! #8 (Nick V. vs Roubiliana vs sandy1dritsakou vs soukelef vs Αρίστος)


Ιρμάντα
 Share

Ποιες είναι οι αγαπημένες σου ιστορίες; (Ψηφίζετε 2 ιστορίες)  

5 members have voted

  1. 1. Οι δύο αγαπημένες μου ιστορίες είναι:

    • Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ - sandy1dritsakou
      0
    • ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ ΣΤΟΝ ΓΟΛΓΟΘΑ - Roubiliana
    • Ρουσάλκα - soukelef
    • Για το βάρος του Βατού σε χρυσό και για μια όμορφη εξάχερη Τάχου - Nick V.
      0
    • Η τέλεια ζωή του Ίαν Γουέδερς - Αρίστος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

...από τι σας διακόπτω; Από βουτιές; Δεν θέλατε παιχνίδι;;;;

...Επειδή δηλώσατε ήδη συμμετοχή μπόλικοι, πάμε να δούμε το θεματάκι μας και ξαναπείτε μου πόσοι είστε για μέσα, ώστε να σας συμπεριλάβω στον τίτλο.

1. Ο Α ξυπνάει σε μέρος άγνωστο. Πώς βρέθηκε εκεί, ποιός τον έφερε, γιατί, δεν θυμάται (ακόμη τουλάχιστον)

2. Ο Α γυρίζει στον τόπο του, όπου ανακαλύπτει ότι ένα άγνωστο άτομο έχει πάρει τη θέση του. Όχι ο σωσίας του, αλλά ένα άλλο άτομο. Αν ο Α είναι ιερέας, ανακαλύπτει τον Β να ιερουργεί στη θέση του. Αν ο Α είναι οικογενειάρχης, ανακαλύπτει ότι ο Β έχει μπει στο σπίτι του νοικοκύρης. Αν ο Α είναι δικηγόρος, ο Β έχει αναλάβει το γραφείο και τις υποθέσεις του. Αναλόγως.

3. Ο Γ (πρόσωπο, πλάσμα, θεότητα, ενέργεια) προσεγγίζει τον Α, ισχυριζόμενο πως έχει την απάντηση για αυτό το μυστήριο.

4. Ο Α επιστρέφει στο μέρος όπου ξύπνησε στην αρχή της ιστορίας. Επιστρέφει εκεί είτε επειδή πρέπει, είτε από τύχη. Εκεί ανακαλύπτει τον Β να κάνει κάτι αλλόκοτο και ανεξήγητο.

Εννοείται πως δεν υπάρχει περιορισμός εποχής, είδους, κόσμου ή φύλου. Ξεκινάμε να γράφουμε από σήμερα μέχρι την μεθεπόμενη Παρασκευή 18 Αυγούστου. Πιστεύω πως είναι αρκετός χρόνος ώστε να προφτάσουν ακόμη και όσοι λείπουν για κάποιες μέρες...

Καλή σας επιτυχία!

Υ.Γ.: Έχει δοθεί παράταση μέχρι και Παρασκευή, 25 Αυγούστου.

Edited by Ghost
Προστέθηκε το Poll.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #8

Θέλω αλλά τα άτιμα τα κοκτέιλ δεν με αφήνουν. Θα το προσπαθήσω όμως ...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, μάλλον (μα είναι πολύ ωραίο το θέμα για να πω όχι -ελπίζω να μου έρθει καμία καλή ιδέα, βέβαια :bleh: )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #8 (Nick V. vs Roubiliana vs soukelef vs Αρίστος)
On 8/4/2023 at 1:23 PM, Ιρμάντα said:

...από τι σας διακόπτω; Από βουτιές; Δεν θέλατε παιχνίδι;;;;

...Επειδή δηλώσατε ήδη συμμετοχή μπόλικοι, πάμε να δούμε το θεματάκι μας και ξαναπείτε μου πόσοι είστε για μέσα, ώστε να σας συμπεριλάβω στον τίτλο.

1. Ο Α ξυπνάει σε μέρος άγνωστο. Πώς βρέθηκε εκεί, ποιός τον έφερε, γιατί, δεν θυμάται (ακόμη τουλάχιστον)

2. Ο Α γυρίζει στον τόπο του, όπου ανακαλύπτει ότι ένα άγνωστο άτομο έχει πάρει τη θέση του. Όχι ο σωσίας του, αλλά ένα άλλο άτομο. Αν ο Α είναι ιερέας, ανακαλύπτει τον Β να ιερουργεί στη θέση του. Αν ο Α είναι οικογενειάρχης, ανακαλύπτει ότι ο Β έχει μπει στο σπίτι του νοικοκύρης. Αν ο Α είναι δικηγόρος, ο Β έχει αναλάβει το γραφείο και τις υποθέσεις του. Αναλόγως.

3. Ο Γ (πρόσωπο, πλάσμα, θεότητα, ενέργεια) προσεγγίζει τον Α, ισχυριζόμενο πως έχει την απάντηση για αυτό το μυστήριο.

4. Ο Α επιστρέφει στο μέρος όπου ξύπνησε στην αρχή της ιστορίας. Επιστρέφει εκεί είτε επειδή πρέπει, είτε από τύχη. Εκεί ανακαλύπτει τον Β να κάνει κάτι αλλόκοτο και ανεξήγητο.

Εννοείται πως δεν υπάρχει περιορισμός εποχής, είδους, κόσμου ή φύλου. Ξεκινάμε να γράφουμε από σήμερα μέχρι την μεθεπόμενη Παρασκευή 18 Αυγούστου. Πιστεύω πως είναι αρκετός χρόνος ώστε να προφτάσουν ακόμη και όσοι λείπουν για κάποιες μέρες...

Καλή σας επιτυχία!

τοχουμε, θα προσπαθησω

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #8 (Nick V. vs Roubiliana vs sandy1dritsakou vs soukelef vs Αρίστος)

Αγαπητοί επειδή φεύγω για Αίγυπτο σήμερα και επιστρέφω στις 18, εάν είναι δυνατόν θα ήθελα μία παράταση 5 μερούλες. Εάν όχι εύχομαι καλές εμπνεύσεις !!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλέ! 

 Από μένα ναι. (Αίγυπτο ε;;; Κοίτα να φέρεις πίσω καμιά καλή ιδέα!)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Roubiliana said:

Κι εγώ συμφωνώ. Εχω κι αυχενικό τωρα. Θα αργήσω να γράψω.

Περαστικά σου...!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Roubiliana said:

Παιδιά πότε λήγει ακριβώς το παιχνίδι;

Η ιδέα είναι να κρατήσει άλλη μία εβδομάδα από την αρχική ανακοίνωση. Δηλαδή λήγει Παρασκευή, 25 Αυγούστου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκεί κατά τις δώδεκα να αφήσετε στην άκρη τα μολύβια. Τέλος χρόνου.!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αρίστος said:

🤣🤣🤣🤣....λαθος. 3816 ειναι

Ουφ αληθεια; γιατί θα ζητουσα παραταση για αναγνωση.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αχεμ, χμ-χμ. 

Τι λέτε, μέχρι Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου θα έχουμε ψηφίσει; Ο νικητής πέραν του ιδεατού σκήπτρου παίρνει την ευθύνη για το επόμενο παιχνίδι...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..