Jump to content

Linda Bergkvist


Isis
 Share

Recommended Posts

Είναι η αγαπημένη μου ψηφιακή ζωγράφος, μια από τις καλύτερες στο είδος της!

Τις Galleries της τις έχω χαζέψει ατελείωτες ώρες: Είναι πηγή έμπνευσης και αστείρευτης φαντασίας!

Τα έργα της δεν έχουν περιορισμένη θεματολογία (fantasy, comic, medieval, contemporary) ενώ η τεχνική της είναι ανυπέρβλητη. Δουλεύει τα χρώματα και τις υφές με εξαιρετική δεξιοτεχνία!

Η προσωπική της ιστοσελίδα είναι ένας καλαίσθητο παραμυθένιο σημείο του κυβερνοχώρου ενώ διατηρεί μια πλούσια και επιβλητική Gallery στο DeviantArt.

Η δουλειά της ήταν το έναυσμα για να αρχίσω να σχεδιάζω: Λίγοι καλλιτέχνες με έχουν επηρεάσει τόσο βαθειά...

Δυσκολεύτηκα αφάνταστα να επιλέξω αντιπροσωπευτικά δείγματα της δουλειάς της. Σας προκαλώ όμως να ψάξετε στις galleries της!

Απολαύστε τη...

 

post-240-1119178379_thumb.jpg

 

post-240-1119178494_thumb.jpg

 

post-240-1119178619_thumb.jpg

 

post-240-1119178680_thumb.jpg

Edited by Isis
Link to comment
Share on other sites

Ω θεοί, η κοπέλα είναι υπέροχη! Ήθελα να ξερα πώς μπορείς να δημιουργήσεις όλα αυτά τα όμορφα πράγματα από ένα λευκό (ψηφιακό) κανβά! Στο Photoshop συνήθως (βλέπω άλλους να - εγώ είμαι παντελώς άσχετος) πειράζουν ήδη υπάρχουσες εικόνες, αλλά θα μου πείτε κι αυτές από κάπου θα ξεκίνησαν.

 

Ο γάτος της από την άλλη είναι μορφή, ειδικά στην ιστορία που κυνηγούσε τον Tarzan. :p Και ανήκει στο μοναδικό είδος γάτας που δε φοβάται το νερό. Τρέλα! :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με Photoshop και μια Wacom γραφίδα! Δεν κάνει photomanipulation κι αυτό είναι το φοβερό: οι προσωπογραφίες της μοιάζουν αφάνταστα αληθινές! Τα χρώματα και οι υφές αλλά και η συμμετρία και η τρίτη διάσταση! (ναι, με έχει ενθουσιάσει, εξ' ου και τα πολλά θαυμαστικά! :blush: )

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή! Είναι μάστερ στη γραφίδα ΚΑΙ στο Photoshop βέβαια. Εννοείται πως το ταλέντο της δεν περιορίζεται στα μέσα που χρησιμοποιεί ή μάλλον η κοπέλα είναι καλλιτέχνης, είναι αληθινή ζωγράφος και αυτό φαίνεται. Δεν είναι δηλαδή τα ψηφιακά μέσα που κάνουν τα έργα της τόσο όμορφα (και ποικίλα σε θεματολογία) αλλά η ίδια η ικανότητά της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..