Jump to content

Grotesque Spectra


RaspK
 Share

Recommended Posts

Εδώ θα βάλω μερικά links και ότι άλλο μέχρι να στείσω το χώρο μου στο domain όπως πρέπει...

 

Ξανανεβάζω, με μικροδιαφορές, το παλιό μου εργάκι, το εξώφυλλο για το Masque of the Red Death:

 

skull.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... στο είπα και απο κοντά αλλα θα στο ξαναπώ και εδω γιατι είμαι κακός ανθρωπος.

A) Πρεπει να αλλάξεις οθόνη, το κόκκινο ειναι πολυ φωτεινό.

Β) Το κιτρινάκι, τι δουλεια έχει εκει; Εμένα με χαλάει (δεν θα το αγοράσω ποτε)

Γ) Αυτα τα νερα ,το velvet-like something... εεεε, απλα δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... εγώ πάλι βρίσκω το συνδυασμό του γούστου μου, λιγάκι με χαλάει το κρανίο που δείχνει να ανήκει σε καλοκάγαθο πρόσκοπο.... νομίζω πως θα 'ηταν ποιο όμορφο αν είχε λίγο σκληράδα και ...κακία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γιατί δεν είναι τα έργα στη Gallery, όπου και ταιριάζουν και υπάρχει και χώρος;; ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Στην Gallery μπορεί κανείς να βάλει έργα δικά του, φώτος της γάτας του, φώτος από τις διακοπές του αν θέλει, αλλά ΟΧΙ έργα άλλων χωρίς την άδειά τους. Επίσης το γυμνό σώμα είναι επιτρεπτό όταν πρόκειται για σχέδιο αλλά όχι πορνογραφικό ή πορνογραφικές φωτογραφίες. Σήμερα ή αύριο θα βάλω ένα Pinned topic για το θέμα.

Επίσης στο φόρουμ Ζωγραφικής, ΦΥΣΙΚΑ και μπορεί ο καθένας να βάλει έργα δικά του για σχολιασμό, λινκς και παρουσιάσεις άλλων ζωγράφων κλπ. Ή αν προτιμά να κάνει κάποιο ποστ οτι έχει βάλει νέες εικόνες στη Gallery.

Αλλά ας αποφύγουμε να βάζουμε εικόνες άλλων ζωγράφων στη Gallery γιατί θεωρείται αποθήκευση και απαγορεύεται.

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Δύο-τρία πραγματάκια: αν θυμάμαι καλά, το παρόν είχε δημοσιευθεί πριν τη δημιουργία της Gallery, οπότε και μπήκ' εδώ. Από την άλλη, το έργο είναι δικό μου, απλά έχει βάση σε υλικό εταιρίας και γι' αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να το δημοσιεύσω εκεί. Τέλος, το κιτρινάκι θα ήταν χρυσό αν υπήρχε (μάλλον θα βάλλω μια ντεγκραντούρα για να μη με πρήζεις! :D).

 

Θα δω πως θα προχωρήσει, αν ετοιμάσει κι ο Penance τίποτα σαρώσεις που του ζήτησα, μάλλον θα κάνω portfolio σιγά-σιγά... :bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πρέπει να βάλω νέο υλικό που έχω φτιάξει ξανά εδώ, τώρα που μας έχει χαιρετήσει η Gallery...

 

Προς το παρόν, βάζω ένα πρόχειρο σχέδιο lightsabre που έχω κάνει:

Lightsabre.png

 

Τεχνική λεπτομέρεια είναι ότι το off-hand (συνήθως το αριστερό χέρι) δεν προβλέπεται να πιάνει όλο το κάτω μέρος της λαβής, αλλά μόνο ο αντίχειρας, ο δείκτης, ο μέσος και η εκεί παλάμη να σφίξουν γύρω από το μαύρο handgrip - αυτός ο σχεδιασμός είναι βασισμένος σε διάφορα ξίφη με παρόμοιες τεχνικές στο κράτημα της λαβής.

 

Το σχέδιο έχει ήδη αλλάξει αρκετά, και πιθανώς ν' αλλάξει κι άλλο. ;)

 

EDIT: Μου φαίνεται ότι παραείναι κοντόχοντρο, κι έτσι του έκανα ένα κάποιο streamlining:

Lightsabre-2.png

Edited by RaspK FOG
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και διάφορα φινιρίσματα στο σχέδιο πού έκανα· πώς σας φαίνεται τώρα; :)

 

Lightsabre-shaded.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..