Jump to content

Science Fiction & Fantasy Gallery


RObiN-HoOD
 Share

Recommended Posts

  • Management

1η Σεπτεμβρίου και μια νέα περίοδος αρχίζει. Το sff.gr για ακόμη μια φορά πρωτοπορεί και δημιουργεί το πρώτο Science Fiction & Fantasy Gallery.

 

Δημιουργείστε τα δικά σας προσωπικά, δημόσια ή ιδιωτικά, άλμπουμ με τις μοναδικές φωτογραφίες σας να πρωταγωνιστούν. Χαρίστε τις δημιουργίες σας ή τις εικόνες που αγαπάτε σε όλους τους φίλους του φανταστικού και διαβάστε τα σχόλια που μπορούνε να προσάψουν σε αυτές. Ακόμη δείτε την αξιολόγηση που μπορούν να κάνουν και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα για τις προτιμήσεις των μελών και φίλων σας. Τέλος μπορείτε να στείλετε E-Cards σε πρόσωπα που αγαπάτε για να θαυμάσουν τις μαγικές σας εικόνες.

 

Περιμένουμε τις καλλιτεχνικές σας ανησυχίες!

 

RObiN-HoOD :sorcerer:

 

 

ΥΓ. Για να προσθέσετε άλμπουμ και εικόνες δείτε το My Controls. Για να δείτε εικόνες άλλων άλμπουμ ή κατηγοριών επιλέξτε δεξιά από την κορυφή των σελίδων την επιλογή Gallery.

 

ΥΓ2. Θα πρέπει να ευχαριστήσουμε όλους του Community Supporters που με τη βοήθεια του οβολού τους το Gallery είναι μια πραγματικότητα!

Link to comment
Share on other sites

  • Management

100mb συνολικά. Εαν χρειαστεί υπάρχει και άλλος χώρος.

Link to comment
Share on other sites

100MB για όλες τις πιθανές γκαλερί είναι αρκετός χώρος για αρχή αλλά μάλλον θα χρειαστεί κι άλλος.

Επίσης θα γράψω 2-3 κανονισμούς για τις γκαλερί. Τίποτα το φοβερό βέβαια. :p

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη καλα ειναι 100 μεγα κομματια. αλλα οι εικονες μπορουν να φτασουν τα ΠΑΡΑ πολλα μεγα καομματα οποτε θα ηταν καλο να προσεχουμε τις αναλυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ανεβάζουμε εκεί; Αυτές που μας αρέσουν ή δικά μας δημιουργήματα; Δεν κατάλαβα καλά η χαζή :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι θες βάζεις. Πάντως είναι καλή ιδέα, Herr Robin, μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο; Η μόνη μας επιλογη είναι να βάλουμε κάτι δικό μας ή κάτι από Ken Kelly; Δε μου βγάζει επιλογη για new image αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Η gallery είναι ακόμα σε αρχικά στάδια. Η ουσία είναι αρχικά να βάζετε τα δικά σας αλλά από κει και πέρα μπορείτε να βάζετε ότι θέλετε.

 

Αν θες να βάλεις πράγματα άλλου, άνοιξε ένα άλμπουμ μέσω των προσωπικών επιλογών και αργότερα που θα ανοίξουν και άλλα θέματα τα μεταφέρουμε.

 

Η λογική είναι ότι υπάρχουν τα public categories και τα personal ones. Αν κάποιος έχει πολλές καλές φωτογραφίες μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου να τις βάλουμε.

 

Ότι ιδέες έχετε τις ακούμε, όπως πάντα :D

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα είχε πλάκα μια γκαλερύ με φωτογραφίες από meeting.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ιδέα!!!!! :thmbup: :thmbup: :thmbup: :thmbup: :thmbup: :thmbup:

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το εξής:

 

Αρκετοί καλλιτέχνες απαιτούν (όταν τα έργα τους εισάγονται σε galleries) να γίνεται αναφορά:

1.Στο όνομά τους

2.Στην προσωπική τους gallery (ή δικτυακό χώρο)

 

Θα ήταν καλό να το προσέξουμε αυτό το σημείο, γιατί τα πρόστιμα για θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας είναι αρκετά αυστηρά!

Edited by Isis
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω το προσωπικό χώρο για να ανεβάζω ήχοοοο!!! :crybaby:

...αλλά καλή ιδέα! :D :thumbsbup:

Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα εδώ και καιρό να γίνει αυτό! Θα ανεβάσω σύντομα πολλά πραγματάκια. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι

 

(α) κατά πρώτον, είναι καλό στην gallery να ανεβάζουν τα μέλη τη δική τους ζωγραφική, όχι γνωστών καλλιτεχνών, γιατί, έτσι κι αλλιώς, υπάρχουν άπειρες ιστοσελίδες με εικόνες του Kelly, του Roy, του Elmore, κτλ, όπως το πολύ, πολύ καλό imagenetion.com, που έχει άπειρο υλικό. Επίσης, μπορεί πάντα κάποιος να επισκεφτεί και τις προσωπικές σελίδες των ζωγράφων.

 

(β) το rating system δεν πρέπει να υπάρχει. Δώστε γροθιά στις βαθμολογίες. They always suck.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Βάρδο... Απόλυτα.

Γιατί να ξοδεύει κανείς τσάμπα χώρο στο forum για να ανεβάσει εικόνες που μπορούν να βρεθούν παντού στο net; Ας βάλει ο καθένας κάτι που έχει κάνει ο ίδιος, φωτογραφίες του, ότι θέλει, αρκεί να το έχει κάνει ο ίδιος. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω. Αφου παρουσιαζουμε καλλιτεχνες στο υποφορουμ δεν χρειαζεται να τρωμε και απο τον χωρο του φορουμ,

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Συμφωνώ και γι’ αυτό έβγαλα και το rating και τις φωτογραφίες του Kelly που είχα βάλει.

 

Κώστα; Εσύ μου χρωστάς κάτι εικόνες :o … πολλές νομίζω! :p

 

Και όποιοι έχουν από meetings κτλ ας μου στείλουν PM να κανονίσουμε να τις ανεβάσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο το commenting στην gallery γιατι δεν μετραει στο posts count ?

Link to comment
Share on other sites

  • Management
Και κατι αλλο το commenting στην gallery γιατι δεν μετραει στο posts count ?

 

Μάλλον γιατί απλά δεν μετράει … και να μετρούσε τι σημασία έχει; Δε κάνουμε διαγωνισμό post counting. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουμε διαγωνισμο δεν το εβαλα σε αυτη την βαση.

Απλα στο φορουμ μετραμε παντου εκτος του spam.

Και η σκεψη μου ηταν οτι ο σχολιασμος του artwork καποιου ειναι ποιο κοντα στον σχολιασμο ενως πεζου η ενως ποιηματος παρα στο spam.

Link to comment
Share on other sites

  • Management
Δεν κανουμε διαγωνισμο δεν το εβαλα σε αυτη την βαση.

Απλα στο φορουμ μετραμε παντου εκτος του spam.

Και η σκεψη μου ηταν οτι ο σχολιασμος του artwork καποιου ειναι ποιο κοντα στον σχολιασμο ενως πεζου η ενως ποιηματος παρα στο spam.

 

Το ξέρω αλλά λέμε τώρα ... Βασικά δεν ξέρω σίγουρα ... θα το δούμε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Κώστα! Τώρα που έχω και μια σχετική άνεση να σκανάρω σε γνωστούς, θα σας πρήξω, ρε ρεμάλια! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Προς το παρόν η gallery είναι κλειστή οπότε το παρόν έγινε unpin, και κλειδώνεται..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..