Jump to content

Doctor Who (2005-2024)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Το είχε το gay στοιχείο, απλά στις δύο πρώτες σαιζόν είναι διακριτικά. Κάπου στην τέταρτη οι οπαδοί αρχίσαμε να γελάμε με το πόσο συνεχείς ήταν οι σπόντες.

Link to comment
Share on other sites

Eίδα την 3η σεζόν του Torchwood. Πολύ ωραία, αλλά... γιατί πάντα οι μαύροι και οι gay είναι αυτοί που πεθαίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Eίδα την 3η σεζόν του Torchwood. Πολύ ωραία, αλλά... γιατί πάντα οι μαύροι και οι gay είναι αυτοί που πεθαίνουν;

Αν σου κάνει σαν απάντηση, κανένας στο Torchwood δεν είναι ακριβώς straight. Τώρα, ο μάυρος την πάτησε

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα. Δε με επεισε η πλοκη. Με εντυπωσιασε το πως εδεσε τις τρεις σαιζον με το Σμιθ σε ενα εννιαιο plotline.

 

Και ηταν καταπληκτικο επεισοδιο που με συγκινησε με τα οσα εγιναν σε αυτο. Για αλλη μια φορα ο Moffat εγραψε επεισοδιαρα με τα οπα της.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου άρεσε μέχρι το 53ο λεπτό.

Μετά..... ακόμα προσπαθώ να το ξεχάσω....

 

 

 

"Would you kindly" give us a new set of regenerations?

 

 

 

Το ειδα. Δε με επεισε η πλοκη. Με εντυπωσιασε το πως εδεσε τις τρεις σαιζον με το Σμιθ σε ενα εννιαιο plotline.

Και ηταν καταπληκτικο επεισοδιο που με συγκινησε με τα οσα εγιναν σε αυτο. Για αλλη μια φορα ο Moffat εγραψε επεισοδιαρα με τα οπα της.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσε.

 

Π$#%^#στη Μόφατ, σε μισώ, έκλαιγα ένα μισάωρο λόγω όβερντοουζ γαματοσύνης.

 

NOT THE BOW!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσε.

 

Π$#%^#στη Μόφατ, σε μισώ, έκλαιγα ένα μισάωρο λόγω όβερντοουζ γαματοσύνης.

 

NOT THE BOW!

Σε καταλαβαίνω.

 

Φίλοι μου περίμεναν επισκέπτες, έβαλαν να δουν το επεισόδιο μέχρι να έρθουν και τους πρόλαβαν οι επισκέπτες κλαμμένους

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα up-to-date στο Doctor Who 2005. Δεν θα φλυαρήσω για το πόσο γάμησαν όλα τα επεισόδια κλπ, θα επικεντρωθώ σε ένα θέμα, τον Capaldi. Τον πάω αρκετά από τους ρόλους του σε Doctor Who (Πομπηία) και στο Torchwood: Children of Earth οπότε είμαι θετικός στην επιλογή. Δεν μπορώ να πω πως μου άρεσε 100% όμως η σκηνή του. Αρχικά ήταν συγκριτικά μικρότερη από την αντίστοιχη του Matt Smith και δεν είπε και πολλά πράγματα για να βγουν συμπεράσματα. Με χάλασε και το ότι η αλλαγή έγινε σαν αστραπή, στιγμιαία και χωρίς έκρηξη ενέργειας. Κατά τ'άλλα, έχω να δω το Torchwood: Miracle Day και να πιάσω όλα τα παλιά Doctor Who εξ'αρχής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1554419_10152187311366753_1158470334_n.j

O Matt Smith έκανε sex με τη Rose 2 χρόνια πριν πάρει το ρόλο του Doctor και σε άλλο κανάλι, όλοι οι υπόλοιποι είναι οδοντόκρεμες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

8x01

Μόνο εγώ δεν εντυπωσιάστηκα από το επεισόδιο;

 

Εγώ όχι απλώς "δεν εντυπωσιάστηκα" αλλά ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Κι εγώ δεν εντυπωσιάστηκα αλλά διατηρώ επιφυλάξεις. Η ηθοποιία δεν ήταν κακή, το story όμως χάλια... μου έκανε κάτι σαν "σύνδεση με τα προηγούμενα"... στο επόμενο όμως, από spoilers, θα εμφανιστούν οι αγαπημένοι "exterminate exterminate" :p για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απογοητευτικό ειναι οτι ηταν 100% "συνταγη" το επεισόδιο. Ισως ήρθε η ωρα ο Moffat να παραδόσει σε καποιον αλλο το ρολο του παραγωγου.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό επεισόδιο έσπειρε. Μου φάνηκε σαν μια αντίστροφη περίπτωση του Daleks in Manhatan. Σε εκείνο τα Daleks "απογοητεύουν" τον Doctor, με το να "σκοτώνουν" τις πιθανότητές τους για αλλαγή, ενώ σε αυτό μου άφησε μια αίσθηση ότι ο Doctor απογοήτευσε το Dalek και δείχνει αρκετά στοιχεία για το χαρακτήρα του. Επίσης το ότι άφησε στην ψύχρα έναν από τους στρατιώτες να πεθάνει, ενώ του έλεγε ότι θα τον σώσει, μου φάνηκε αρκετά πιο σκοτεινό από τους προηγούμενους Doctors.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό επεισόδιο έσπειρε. Μου φάνηκε σαν μια αντίστροφη περίπτωση του Daleks in Manhatan. Σε εκείνο τα Daleks "απογοητεύουν" τον Doctor, με το να "σκοτώνουν" τις πιθανότητές τους για αλλαγή, ενώ σε αυτό μου άφησε μια αίσθηση ότι ο Doctor απογοήτευσε το Dalek και δείχνει αρκετά στοιχεία για το χαρακτήρα του. Επίσης το ότι άφησε στην ψύχρα έναν από τους στρατιώτες να πεθάνει, ενώ του έλεγε ότι θα τον σώσει, μου φάνηκε αρκετά πιο σκοτεινό από τους προηγούμενους Doctors.

 

 

No, you are a good Dalek

 

Πανέξυπνο το επεισόδιο και, αν ξεπεράσεις ότι το δεύτερο μέρος είναι καρμπόν η μανιέρα της σειράς, απλά καταπληκτικό. Όλα κόλλαγαν, μας πήγαινε κάπου που δεν είχαμε ξαναπάει και ισορροπούσε αρκετά καλά μεταξύ ώριμου και σκοτεινού sci-fi και μιας σειράς που, κατά βάση, είναι και παιδική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως στο επεισόδιο, έτσι όπως το άφησε,

το μέσο κοινό θα καταλάβαινε πως τα Daleks θα συνεχίσουν να μισούν και να σφάζουν. Εμένα, όμως, μου φάνηκε πως ήταν το λάθος μόνο του Doctor. Αν δεν είχε μίσος μέσα του, το Dalek θα γινόταν καλό. Επίσης, ίσως το θέμα είναι ότι ο Doctor έχει πολύ περισσότερο μίσος απ'όσο νομίζει και ο ίδιος, καθώς έχει ήδη δυο regenerations πίσω του (Tennant, Smith) που το έπαιζαν ήρωες και έκρυβαν ότι δεν τους συνέφερε, ειδικά ο Smith. Οπότε τώρα, με το γενικότερο vibe ότι θα διορθώσει λάθη του παρελθόντος, ένα από αυτά είναι να αποδεχτεί τη σκοτεινή πλευρά του και να την αντιμετωπίσει (όπως είχαμε δει στο επεισόδιο με τον Smith που κοιμήθηκαν μέσα στο TARDIS.

 

 

Βέβαια, υπάρχει πάντα και η πιθανότητα όλα αυτά που έγραψα από πάνω να είναι κάπως έτσι:

 

 

ac0c1e58923a34a96bb2a7b0b5326368.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως στο επεισόδιο, έτσι όπως το άφησε,

το μέσο κοινό θα καταλάβαινε πως τα Daleks θα συνεχίσουν να μισούν και να σφάζουν. Εμένα, όμως, μου φάνηκε πως ήταν το λάθος μόνο του Doctor. Αν δεν είχε μίσος μέσα του, το Dalek θα γινόταν καλό. Επίσης, ίσως το θέμα είναι ότι ο Doctor έχει πολύ περισσότερο μίσος απ'όσο νομίζει και ο ίδιος, καθώς έχει ήδη δυο regenerations πίσω του (Tennant, Smith) που το έπαιζαν ήρωες και έκρυβαν ότι δεν τους συνέφερε, ειδικά ο Smith. Οπότε τώρα, με το γενικότερο vibe ότι θα διορθώσει λάθη του παρελθόντος, ένα από αυτά είναι να αποδεχτεί τη σκοτεινή πλευρά του και να την αντιμετωπίσει (όπως είχαμε δει στο επεισόδιο με τον Smith που κοιμήθηκαν μέσα στο TARDIS.

 

 

Βέβαια, υπάρχει πάντα και η πιθανότητα όλα αυτά που έγραψα από πάνω να είναι κάπως έτσι:

 

 

ac0c1e58923a34a96bb2a7b0b5326368.jpg

 

 

O Doctor του Smith, μετά από το Silence Saga πάντως, ήρωας δεν ήταν. Αντίθετα είχε μία πολύ σκοτεινή χροιά ο ρόλος του.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

s08e02 καλό αν και νομίζω οτι θα έπρεπε ο doctor να καταλάβει οτι εάν το επιδιόρθωνε υπήρχε περίπτωση να γίνει standard Dalek... όπως και να έχει νομίζω το επόμενο θα τα σπάει...   :bow_arrow:  χαχα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Doctor Who (2005-2024)
  • Φάντασμα featured, unfeatured, pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..