Jump to content

The Computer Graphics Society


Nienna
 Share

Recommended Posts

Ανακάλυψα αυτό το site, είναι τεράστιο, με πάρα πολύ υλικό, και πολύ από αυτό το υλικό είναι fantasy/sci-fi οπότε υπέθεσα πως θα σας ενδιαφέρει.

Μπορεί να το χρησιμοποιεί κανείς το site σε δυο επίπεδα, το ένα είναι για όσους συνδράμουν οικονομικά, το άλλο είναι για εμάς τους τσαμπατζήδες, και δεν είναι καθόλου φτωχό. :p

Στο forum τους παρουσιάζουν συνέχεια νέα έργα (είναι forum για καλλιτέχνες (σε οπτικά είδη τέχνης) που χρησιμοποιούν υπολογιστές. Έχει και δισδιάστατα και τρισδιάστατα έργα. Τα καλύτερα βρίσκονται σε ειδικά subforums, τα "Choise" subforums. Είδα αρκετά έργα που με εντυπωσίασαν, επίσης σε αυτό το forum ποστάρουν έργα και γνωστοί καλλιτέχνες που θαυμάζω, όπως η Linda Bergvist ας πούμε (ή αλλιώς Enayla). Δεν είναι ανάγκη να γραφτεί κανείς στο forum για να χαζέψει εικόνες. Χαζέψτε! Α, και για όσους ασχολούνται με το θέμα - για όσους δεν κοιτούν μόνο, υπάρχουν και πολλά καλά tutorials μέσα στο site.

 

Linkίδια:

 

CGSociety Home

CGSociety Forums

Best of CGSociety - Choice Galleries

 

Δειγματάκια - Ορεκτικούλια:

 

beach-thumb.jpg

 

robot-thumb.jpg

 

plaza-thumb.jpg

 

machine-thumb.jpg

 

snake-thumb.jpg

 

red-thumb.jpg

 

Εnjoy!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κοριτσάκι στο λιβάδι και το μηχανικό τέρας "σύγχρονη πόλη" είναι υπέροχο. Θα μπω να ρίξω μια ματιά, γιατί οι εικόνες που έβαλες για να μας τραβήξεις το ενδιαφέρον είναι εξαιρετικές δεσποινίς γραφίστρια!

Link to comment
Share on other sites

Να πας στο site, έχει πολλές, πολλές εξαίσιες. Μόνο να φροντίσεις να μην έχεις υποχρεώσεις, αν κολλάς εύκολα. Εγώ κόλλησα και δεν έκανα δουλειά για τη σχολή μια μέρα. :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπέροχες, ειδικά αυτή με το κατεστραμένο (με περίεργο τρόπο) μονοπάτι και την κοπέλα με το κιμονο και το σπαθί με έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο... τρομερά είναι όλα τους, αν και αυτα με τις γυναικίες φιγούρες μου άρεσαν περισσοτερο !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κοριτσάκι στο λιβάδι και το μηχανικό τέρας "σύγχρονη πόλη"...φοβερο!Το κοιτουσα και σκεφτομουν τις προθεσεις του τερατος αλλα και του κοριτσιου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κοριτσάκι στο λιβάδι και το μηχανικό τέρας "σύγχρονη πόλη"...φοβερο!Το κοιτουσα και σκεφτομουν τις προθεσεις του τερατος αλλα και του κοριτσιου...

 

Κι εγώ πάνω κάτω κάτι τέτοιο σκέφτηκα -ή καλύτερα ήθελα. Σε κάνει να θες, με όλη τη δύναμη της ψυχής σου, η δύναμη του κοριτσιού να στείλει το τέρας στο διάστημα ή μάλλον καλύτερα να μπορούσε να μεταμορφώσει σε κάτι όμορφο.

 

Από την άλλη η γυναίκα με τα φίδια είναι εξίσου μαγευτική, αν και με ποιο υποκειμενικό τρόπο από τι το κορίτσάκι.

Link to comment
Share on other sites

Θυμιζει λιγο και το "Η χωρα στη μηχανη" του Μελδοκιου.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι κακο το τερας.Η γυναικα ειναι σουπερ!Το φιδι στο χερι ρεαλιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται κακό το "τέρας". Δεν μου φαίνεται καν τέρας. Είναι κάτι σαν μια ολόκληρη πόλη πάνω σε μια μηχανή. Η εικόνα μου φαίνεται πως δείχνει μια προσπάθεια επικοινωνίας μεταξύ ανθρώπου και μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα μου φαίνεται ακριβώς κακό. Χαζό και άσχημο περισσότερο, αλλά άσχετα με το αν είναι κακό ή όχι, δείχνει πως θα την καταπιεί τη μικρούλα και λιγοστό πράσινο γύρω της. Γιαυτό με κάνει να θέλω να το εξαλήψει. (καλά όχι μόνο γιαυτό και για πολλούς άλλους λόγους, αλλά είμαστε στη ζωγραφική εδώ, όχι στη φιλοσοφία :p )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εμένα μου λέει πολλά αυτό με το κοριτσάκι και το τέρας. Αν και ψηφιακή τεχνη, είναι απο τα θέματα που λέω μέσα μου "θά θελα να το είχα φτιάξει εγώ"

Το μεθυσμένο ρομπότ μου αρέσει εξίσου...

φυσικά και θα το επισκευτώ, και φυσικά θα διαθέσω χρόνο για downloads

Link to comment
Share on other sites

:o Νιέννα, είναι θεϊκές.

 

Η δε τύπισσα με το φίδι μού θυμίζει έναν χαρακτήρα από το τελευταίο μου βιβλίο.

 

(Πώς μου είχε ξεφύγει αυτό το τόπικ; )

Link to comment
Share on other sites

Να περνάς από τα μέρη μας, κάνω topics συνέχεια, και όλα έχουν εικόνες-samples. ^_^

Να, τώρα θα πάω να κάνω άλλο ένα. :p Έχω τόσες πολλές εικόνες στο pc μου, κοντεύει να σκάσει. Κι αυτό, και κάτι τόνοι dvd, και ο εξωτερικός σκληρός, κι ο σκληρός του laptop...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ακομα ενα δειγματακι που "αρπαξα" απο το site.

Personal Favourite...

 

Το εκανα και wallpaper και σας το παραδιδω :)

 

post-121-1134424202_thumb.jpg

 

Kink yourself UP! :)

 

P.S. : Sorry for the streching but the girl admitingly deserves it :p

Link to comment
Share on other sites

Ουφ...

Απο αυτή με το κορίτσι με το κιμονο και αυτή με το γατάκι ,ονόματα ή καλιτέχνες θυμάστε ?

Link to comment
Share on other sites

Ουφ...

Απο αυτή με το κορίτσι με το κιμονο και αυτή με το γατάκι ,ονόματα ή καλιτέχνες θυμάστε ?

Το γατάκι είναι του aly fell,(nick=Poshspice)

το κορίτσι δεν το αναγνωρίζω

 

 

και κάτι δικό μου

 

εικόνα για το Spectacular chalenge του Cgsociety

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..