Jump to content

ENTER MATRIX


brave
 Share

Recommended Posts

Xμμμ... ναι ξέρω όχι κλέψιμο δουλειάς, αλλα ληστεία!, πάντως ήταν κάτι που ήθελα να κάνω απο καιρο, (έχω ξεκινήσει να το φτιάχνω με πινέλο αλλα όλο τα παρατάω).

Ελπίζω πως ο συμβολισμός είναι κατανοητος και πως θα σας αρέσει.....

post-51-1136595253_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πινέλο; Με photoshop θα γινόταν μέσα σε λεπτά. Και ο συμβολισμός μου διαφεύγει, έχει όμως πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

με photoshop το έχω κάνει βρε το προσχέδιο, αλλα αυτό είναι χαζό...απλά προσχέδιο... (αυτό που βλέπεις)

έχω φυσικά φτιάξει και το πως θα φαινόταν με πινέλο ή παστελ, αλλα άλλο πράγμα η μυρωδιά της λαδομπογιάς και ο καμβάς, κι άλλο τα ψηφιακά εργαλεία...

 

(πλάκα? χμμμμ... μάλλον δεν πολυφαίνεται ο συμβολισμός ε? χμμμμ..... μήπως βοηθάει οτι ο δημιουργός είναι σχεδόν σίγουρος πως το σύμπαν που ζει είναι ένα matrix)?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, μου αρέσει, αλλά ίσως αν μπορούσες να βάλεις και ενα THE μπροστά από το MATRIX για να είσαι MATRIXιακά σωστός. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιάνω τον συμβολισμό, συμφωνώ με τον Sab, και δεν ξέρω πόσο ΜΑΤΡΙΧιακά είναι τα λάδια. :p

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει, αν και πιστεύω κι εγώ ότι θα έπρεπε να είναι "The Matrix".

 

Καταλαβαίνω τι υπονοείς με την εικόνα: ότι πίσω από την Πραγματικότητα είναι το Μάτριξ, που συμβολίζεται με τα περίεργα ψηφία. Εντάξει, δεν είναι και τόσο δυσνόητο. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο αυτό.. (αυτό εννωείται ετσι κι αλλιώς :p)

ο Μαγος καταφερνει με το ξόρκι να χακάρει το "πρόγραμμα - σύμπαν" και να δει τον κώδικα

Στο έργο που έχω στα σκαριά, ενω "μακρυά" (στο πάνω μέρος) φαίνεται κανονική γλώσσα μηχανής σαν αυτή του σχεδίου, κάτω (πιο κοντα στο μαγο) ο αλγορυθμος μετατρεπεται σε ρουνους (οι οποιοι εξακολουθουν να ειναι φωσφωριζοντα πρασινα γραμματακια της οθόνης)

Edited by brave
Link to comment
Share on other sites

Και το "προγραμμα" με το οποιο μπαινει στο Ματριξ ειναι "ξορκι" γιατι υποτιθεται οτι ειναι μαγος;

Ποσταρε επιτελους κανα κομματι απο αυτο που γραφεις πανω στο θεμα!

(Η μηπως απλα δεν το εχω προσεξει εγω;!;)

Link to comment
Share on other sites

Και το "προγραμμα" με το οποιο μπαινει στο Ματριξ ειναι "ξορκι" γιατι υποτιθεται οτι ειναι μαγος;

Ποσταρε επιτελους κανα κομματι απο αυτο που γραφεις πανω στο θεμα!

(Η μηπως απλα δεν το εχω προσεξει εγω;!;)

 

Παιδιά εννοείται πως δεν κρατάω την ιστορία "μυστική", απλά θα δημοσιευτει ολόκληρη όταν έρθει η ώρα της (όχι σε ποστ).. προς το παρόν τα κομμάτια που ανεβάζω είναι απλά δείγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..