Jump to content

Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

"Καταλαβαίνω τι λες (και πριν το είχα καταλάβει), αλλά δε νομίζω ότι αυτό έχει ο Μάρτιν στο μυαλό του"

 

Basika etsi to perigrafei o MArtin mesa sto vivlio opote mallon auto eixe sto mualo tou.Etsi mallon afhnei na ennoh8ei oti einai.Twra an pei8ei i oxi einai allo 8ema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μόλις μου έφτιαξες την ημέρα.

 

 

Edit--

 

Damn you! Δεν πρόσεξες μια μικρή λεπτομέρεια.

 

No, I haven't finished writing everything I wanted to include in A FEAST FOR CROWS. I have wrapped up a whole bunch of characters and storylines since the last update in January, but "a whole bunch" does not equate to "all."

 

 

Μας δίνει ελπίδες πάντως! :dancing4dh:

Edited by Bardos
Link to comment
Share on other sites

NAI! Επιτέλους ένα ακόμα βιβλίο κάτω από 1000 σελίδες :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γιατρέ μου, από τότε που μέσα Αυγούστου τελείωσα το Storm of Swords, δεν έχω καταφέρει να ξαναπιάσω βιβλίο στα χέρια μου... από εδώ το φέρνω, από εκεί το φέρνω, κάθομαι να ξεκινήσω ένα βιβλίο και μετά από 10 λεπτά το παρατάω. Κοράκια βλέπω συνέχεια μπροστά μου γιατρέ. Είναι σοβαρό; Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ μου, από τότε που μέσα Αυγούστου τελείωσα το Storm of Swords, δεν έχω καταφέρει να ξαναπιάσω βιβλίο στα χέρια μου... από εδώ το φέρνω, από εκεί το φέρνω, κάθομαι να ξεκινήσω ένα βιβλίο και μετά από 10 λεπτά το παρατάω. Κοράκια βλέπω συνέχεια μπροστά μου γιατρέ. Είναι σοβαρό; Υπάρχει λύση;

 

Ιδού το γιατρικό σου, τέκνον μου. :D

 

feast-release.jpg

 

Γλεντήστε!

 

:dancing4dh:

Link to comment
Share on other sites

Alhteia! Prospa8hsa olo to kalokairi na mhn diavasw ka8olou to Storm of Swords wste na mhn mou leipsei ka8olou to Feat for Crows alla telika den ta katafera...To teleiwsa prin 2-3 meres kai prepei na perimenw 1 mhna kai gia to Feast! AAAAAAAAAAAAAAAAA! Adexw oute egw giatreeeee

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάντως δεν έχω καταφέρει να διαβάσω κάτι άλλο, δεν μου κάνει καρδιά. Έχει ακούσει κανείς αν κάποιο βιβλιοπωλείο εδώ σκοπεύει να φέρει γρήγορα την αγγλική έκδοση για εμάς που δεν παραγγέλνουμε από το νετ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση εισαγωγής νέων ξενόγλωσσων βιβλίων. Η αγορά στην Ελλάδα είναι ανύπαρκτη. Θεωριτικά, ξέρω ένα μαγάζι στην Αθήνα (κοντά Κάνιγκος) το οποίο φέρνει ό,τι θέλεις από ξενόγλωσσο βιβλιο-κόμιξ. To Solaris.

Φυσικά, μέσω Amazon παραγγέλνουν, άρα προσθέστε το εμπορικό τους κέρδος...

 

Το παρόν βιβλίο το έχω προ-παραγγήλει εδώ και μήνες. Θα μου έρθει μέσα στο Νοέμβρη αλλά έστω κι αν το τελειώσω σε μία-δύο εβδομάδες, υπάρχουν φίλοι μου οι οποίοι περιμένουν τη σειρά τους. Φωτοτυπίες κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Πες μας που μενεις να ερθουμε να σου κλεψουμε το βιβλιο(η και κανενα αλλο καλο).

Εγω ειμαι χαλαρος παντως.Εμεινα στο A clash of kings αρα μεχρι να διαβασω τη...Θυελλα απο σπαθια θα εχει ερθει το...Τσιμπουσι για κορακια!Χε,χε!Το μεγεθος και η τιμη θα ειναι σαν τα αλλα;

Link to comment
Share on other sites

Αριθμό σελίδων δεν αναγράφεται κάπου. Η τιμή είναι 18 και ψιλά (δολλάρια) + τα μεταφορικά μας βγαίνει κάτι λιγότερο από 28$. Hardcover. Εδώ, στην Ελλάδα, πόσο τα πουλάγανε τα προηγούμενα?

 

 

Δανείζω σε όποιον μου ζητήσει (έχω μπόλικα), αρκεί να τον/την γνωρίσω πρώτα και να έρθει να διαλέξει. Είμαι πηγμένος πάντως στη DragonLance, FR...Τώρα που σας βρήκα, αρχίζω να αποκτώ...ποιοτικότερη βιβλιοθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Το Storm of Swords, σε εκείνο το ξενόγλωσσο βιβλιοπωλείο που είναι κοντά στο Σύνταγμα (δεν θυμάμαι όνομα) το πήρα 9 Ευρώ... αλλά είναι και 5 περίπου χρόνων βιβλίο. Το Feast φαντάζομαι ως πρώτη τιμή να είναι γύρω στα 15-20; Μιλάω βέβαια για βιβλιοπωλεία που θα το φέρουν από μόνα τους οπότε δεν θα παίζουν τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ελευθερουδάκης μάλλον θα το φέρει, αλλά δε νομίζω πιο νωρίς από τα Χριστούγεννα. Τα άλλα βιβλία, πάντως, τα είχε φέρει όλα.

 

Το πρόβλημα με τα ελληνικά βιβλιοπωλεία είναι ότι σπάνια φέρνουν hardcovers. Στο εξωτερικό, όμως, πρώτα κυκλοφορεί το hardcover και μετά το paperback. Επομένως, στην Ελλάδα πρέπει να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Τον Martin τον ήθελα ολόκληρο σε hard αλλά δεν τον είχε το Amazon. Έχει κανένας τα πρώτα τρία του Song σε hardcover αγγλικά??? Τα θέλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις, μωρέ; Έμπορος είναι ο Μάρτιν... :tease:

 

Μόνο το τρίτο έχω σε σκληρό, και με υπογραφή, αλλά δεν το δίνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις, μωρέ; Έμπορος είναι ο Μάρτιν... :tease:

 

Μόνο το τρίτο έχω σε σκληρό, και με υπογραφή, αλλά δεν το δίνω. ;)

 

Ναι ο καραγκιόζης, είναι έμπορος. Αλήθεια, ξέρεις τι ομάδα έχει πίσω του? Δεν τον βρίσκω ιδιαίτερα στερεότυπο (είναι όμως λίγο). Γνωρίζεις που αναφέρομαι, έτσι?

 

Όσο για το υπογεγραμμένο hardcover, καλά κάνεις. Που το βρήκες? (Δε δίνω δεκάρα για την υπογραφή)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο καραγκιόζης, είναι έμπορος. Αλήθεια, ξέρεις τι ομάδα έχει πίσω του? Δεν τον βρίσκω ιδιαίτερα στερεότυπο (είναι όμως λίγο). Γνωρίζεις που αναφέρομαι, έτσι?

 

Όχι. Θα με διαφωτίσεις;

 

Όσο για το υπογεγραμμένο hardcover, καλά κάνεις. Που το βρήκες? (Δε δίνω δεκάρα για την υπογραφή)

 

Ούτε κι εγώ, αλλά όταν παραγγείλα από το Amazon μού το έφεραν με υπογραφή, θέλοντας και μη. Ήταν μόλις είχε βγει. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα με διαφωτίσεις;

 

Στο thread "Πρωτοτυπία" και στις δημιουργικές-συγγραφικές ομάδες.

Edited by Panos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα, μου ήρθε ειδοποίηση ότι το feast of crows είναι στο ταχυδρομείο και με περιμένει. Αύριο, πάω να το τσιμπήσω.

 

Ε, ρε γλέντια. :clap:

 

The crows shall FEAST!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μου ήρθε ειδοποίηση ότι το feast of crows είναι στο ταχυδρομείο και με περιμένει. Αύριο, πάω να το τσιμπήσω.

 

Ε, ρε γλέντια. :clap:

 

The crows shall FEAST!!!

 

 

Grrrrrrr! :diablo: . Και διάλεξα αυτό το μήνα να φτάσω στο όριό της την κάρτα μου! Δεν μπορώ να το παραγγείλω :crybaby: . Please, μην κάνεις καμιά κριτική μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου(τουλάχιστον, αν κάνεις βάλ'τη σε νέο thread με τίτλο εμφανή).

Link to comment
Share on other sites

Χα!

 

Μου αρέσει το μίσος σας! :D

 

Όχι, δεν θα spoilεριάσω. Κι αν το κάνω, θα γράψω spoilers warning. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περιμένω το paperback. Ή θα στήσω ενέδρα στον Βάρδο, καθώς γυρνάει από το ταχυδρομείο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περιμένω το paperback. Ή θα στήσω ενέδρα στον Βάρδο, καθώς γυρνάει από το ταχυδρομείο...

 

Lol! Το paperback βγαίνει το Καλοκαίρι του 2006! Και το amazon δεν κάνει καμιά προσφορά για όλα τα βιβλία μαζί, δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to George R. R. Martin
  • Φάντασμα changed the title to Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν (George R. R. Martin)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..