Jump to content

Ποιούς χαρακτήρες θα θέλατε να στραγγαλίσετε;


month
 Share

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές θέλουμε να στραγγαλίσουμε, να κόψουμε σε κομμάτια και μετά να τα κόψουμε και να θάψουμε στα έγκατα της γης (και λίγο πιο κάτω αν γίνεται...) κάποιους απο τους χαρακτήρες των anime που βλέπουμε. Ποιοί είναι αυτοί για εσάς;

 

Εγώ θέλω να εξαφανίσω:

  1. Chiyo chan (Azumanga Daioh)
  2. Naraku (Inuyasha)
  3. Akito (Fruits Basket)

Βασικά με την πρώτη έχω τρελό πρόβλημα. Μπρρρ..... Τόσο χαριτωμένο το σκασμένο, πρέπει να εκτελεστεί! Πάραυτα!

Edited by RaspK FOG
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αν θα σκότωνα κάποιον από το EVA, είναι η Ritsuko - είναι πιο ποταπή και μίζερη από κάθε άλλον, σχεδόν χωρίς λόγο!

Φυσικά Naraku - burn, kill, destroy!!!

Για να μην ξεχνιόμαστε, όμως, για σκότωμα και η Seele από το NGE!

Link to comment
Share on other sites

Naoko, Ritsuko (NGE)

 

Τον καραφλό lieutenant του Zaraki από το Bleach, όπως και τη άλλη lieutenant του με το ρόζ μαλί. Τα animal toys πλήν του Kon.

 

Naraku μπάς και τελειώσει το manga(κατά τα άλλα είναι συμπαθής κακός ;p)...

Link to comment
Share on other sites

To 90% των χαρακτήρων κατά βάση: τα ηλίθια κοριτσάκια που μιλάνε με εκνευριστικά ψηλές φωνές. Τα χαριτωμένα ζωάκια που μιλάνε με εκνευριστικά ψηλές φωνές. Όσοι λένε "πρέπει να γίνω πιο δυνατός". Και όλα τα υπόλοιπα κλισέ των anime (αλλά κυρίως τα χαριτωμένα ζωάκια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλά, γιατί θέλετε να στραγγαλίσετε όλους τους χαρακτήρες του NGE; Τι σας κάνανε οι καημένοι;

...Όσοι λένε "πρέπει να γίνω πιο δυνατός"...

Ελπίζω αυτό να μην είναι υπονοούμενο εναντίον του Ναρούτο γιατί.. σε έφαγα!! :shuriken:

Edited by Guardian of the RuneRing #1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτό να μην είναι υπονοούμενο εναντίον του Ναρούτο γιατί.. σε έφαγα!! :shuriken:

Είναι ευθύ εννοούμενο για όλα τα martial arts/action shonen. Εξαίρεση αποτελεί ο Gatts από το seinen Berserk, επειδή απλούστατα το πώς και γιατί το λέει όχι μόνο κολλάει γαμάτα στο σενάριο αλλά καταφέρνει να μην ακούγεται corny.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι αλήθεια ότι στο Naruto υπάρχει λιγότερο ninja-feeling από όσο θα ήθελα. Παρόλα αυτά, ακόμη και ο πιο φασαριόζας νίντζα του κόσμου, ο Ναρούτο ο ίδιος, είναι αρκετά stealthy για να έρθει στο δωμάτιό σου όταν κοιμάσαι και να σε δολοφονήσει. *evil laughter* :ninjastar: --> :blow: --> :death:

 

Εγώ θέλω να στραγγαλίσω όλους του χαρακτήρες από το Eureka 7. Η καημενιά τους, η τάση τους να δημιουργούν παρεξηγήσεις και η νοοτροπία τους να επαναπαύονται και να δικαιολογούν συνεχώς τον εαυτό τους μου έχει σπάσει τα νεύρα! :shout:

Link to comment
Share on other sites

Read the manga boy, and you shall see the real power of Naruto. Βασικά Το ναρούτο όντως δεν έχει νίντζας (όλες οι μάχες τους καταλήγουνε με το μισώ οικοσύστημα για χιλιόμετρα ολόκληρα κατεστραμένο τελείως... τρελά διαρκιτικό ε;). Προσθέτω όλους όσους πάνε να κάνουν κίνηση να πάρουν την Χινάτα (κάτω τα χέρια, είναι δικιά μου!)

Link to comment
Share on other sites

Read the manga boy, and you shall see the real power of Naruto. Βασικά Το ναρούτο όντως δεν έχει νίντζας (όλες οι μάχες τους καταλήγουνε με το μισώ οικοσύστημα για χιλιόμετρα ολόκληρα κατεστραμένο τελείως... τρελά διαρκιτικό ε;). Προσθέτω όλους όσους πάνε να κάνουν κίνηση να πάρουν την Χινάτα (κάτω τα χέρια, είναι δικιά μου!)

Μα το manga έχω διαβάσει. Βασικά στο Ναρούτο υπάρχει πάντα ένα ακόμα ξέφωτο στο δάσος, δύο σουπερ γαμάουα νιντζα που ανήκουν σε διαφορετικά μυστικά χωριά και έχουν μυστικές τεχνικες τις οποίες πριν χρησιμοποιήσουν υπεραναλύουν το πώς γίνονται και τί κάνουν και 2-3 παρατηρητές που βλέπουν, εξηγούν ότι δεν εξηγούν οι μαχητές, σχολιάζουν και ενθαρρύνουν τους συμμετέχοντες. Εννοείται ότι όλοι έχουν την τραυματική παιδική ηλικία την οποίακ αι θυμούνται ενώ πολεμούν και παίρνουν δύναμη να πολεμήσουν ή καταλαβαίνουν το λάθος τους μετά από ενδελεχή φλασμπακ και αποφασίζουν να γίνουν καλοί.

Ναι, το κάνει πολύ καλύτερα από το μέσο manga του είδους, αλλά αυτό δεναρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το πληκτρολόγιο αρχίζει να λιώνει μετά απο την δώση ειρωνίας που ένιωσε! Εντάξει καταντά κλισέ η υπόθεση, όπως και το Dragonball, άλλωστε ο τύπος που το έφτιαξε λατρεύει όπως έχει πεί ο ίδιος το Dragonball, οπότε βαδίζει σε εκείνα τα ηρωικά βήματα. Και μη μου πείς ότι δεν έχεις δει τον Vegeta, ή τον αντίστειχό του κι όλλας... Α και τώρα που μου ήρθε και άλλος, ο τρισάθλιος ο Γκίζμο ντακ, απο τα Ducktales, γιατί κατέστρεψε μια θεική σειρά!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρός δεν έβλεπα Dragonball, ότι επεισόδια είχα δει στα πεταχτά. Μόνο μια φορά προσπάθησα να δω επεισόδια εντατικά και έπεσα πάνω στο Freeza saga...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω τους παρακάτω χαρακτήρες από το Elfen Lied:

 

Mariko Kurama

Director Kakuzawa

Yuka

Tommo(το παιδάκι που έκανε exterminatus το σκύλο και έγινε κι αυτό με τη σειρά του exterminatus, ξέρετε από ποια...).

Edited by The Blackcloak
Link to comment
Share on other sites

Toν Kouta τον Στυλίτη, κεντρικό χαρακτήρα στο Elfen lied, επειδή είναι ευνούχος.

 

ΌΛΟ το cast του Trinity Blood, με πρώτο και καλύτερο τον 12χρονο Πάπα.

 

Τον μαλάκα τον Ναρούτο και το Ίτατσι, που στην ερώτηση 'Γιατί καλέ σφάγιασες στο γόνα τον μπαμπά και λέρωσες τα καλά τα σινδόνια;' αυτός απαντά "Γιατί μπορούσα"

 

Την Naru Narusegawa από το Love Hina γιατί είναι η μεγαλύτερη εγωπαθής και αναίσθητη σκύλα που έχω δει σε anime.

 

Τον Luffy D. Monkey και τον δημιουργό του One Piece.

 

'Ολους τους εμετικά μονοδιάστατους χαρακτήρες στο Χ/1999 των Clamp. (Ωχ, για κάτσε, μήπως αυτό είναι όλο το cast;)

 

Αυτοί για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, έχετε προσέξει πόσοι χαρακτήρες δεν είχαν ποτέ εκλογή στο κάψιμο που ζούνε; Το Last Exile είναι, νομίζω, το πλέον χαρακτηριστικό, αφού μπορώ να πω με άνεση ότι αρχικά σιχάθηκα το Guild και τη Maestro Delphine, αλλά στο τέλος τους λυπήθηκα όλους τους...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω πόσο απέχουν πια οι Ιάπωνες από τον υπόλοιπο κόσμο στον τρόπο σκέψης τους. Πρέπει όλοι οι ήρωες στα anime να παίρνουν ψυχοφαρμακα για να θεωρηθεί standard issue;

 

Α ναι. Και βέβαια τον κάθε μλκ στο Full Metal Alchemist που προσπαθεί να σώσει τον κακό, ενώ ξέρει ΄τοι το επόμενο δευτερόλεπτο θα σφάξει καμια 30αρια άτομα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εδώ απάντα μου ειλικρινά: πόσο είναι το επί τοις εκατόν ποσοστό όλων ανεξαιρέτως των χαρακτήρων και των ανθρώπων που ξέρεις από τα RPG και την πραγματικότητα αντίστοιχα που δεν είχαν τουλάχιστον ένα σημαντικότατο πρόβλημα στην ζωή τους; Απλά επέλεξε drama theme...

 

Εγώ θα τονίσω το άλλο, για να μη ρίχνουμε μπιχτές σε anime και Ιάπωνες και ξεφύγουμε: πόσες αξιοπρεπείς παραγωγές που ασχολούνται με romance θεματολογία ξέρετε από μη ιαπωνικές πηγές; Αναφέρω ιαπωνικά έργα: Aa, Megami-sama! (Oh, My Goddess!), Boys Be, (Heart) To Heart, Kareshi Kanoujo no Jijyo/Kare Kano (His and Her Circumstances), Koi Kaze, Chobits, Onegai Teacher (Please, Teacher) κ.ά. Υπενθυμίζω ότι όλ' αυτά χαρακτηρίζονται από το γεγονός πως η όποια ιδιομορφία δεν αφορά τόσο άμεσα το βασικό θέμα (τη φύση της σχέσης των ηρώων) όσο την εξέλιξη της πλοκής.

Edited by RaspK FOG
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μπα, υπερβολές. Δε βλέπω γιατί όλο το cast (τονίζω το «όλο») και των δύο ν' αξίζει στραγγαλισμό. Αλλά αυτά είναι γούστα, τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Όλο, γιατι αν αρχίσουν οι εξαιρέσεις, χαθήκαμε.

Και ήταν πάντα θεμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το κωλόπαιδο τον Yagami Light από το Death Note. Το κωλόπαιδο θέλει σκότωμα από την αρχή.

Σημ. είναι από τους καλύτερους κακούς που έχουν βγεί ποτέ. Είναι από τους χαρακτήρες που μισείς λόγω του χαρακτήρα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νομίζω ότι βρήκα τον ένα και απόλυτο χαρακτήρα για τον οποίο δε θα διαφωνήσει κανείς: τον άντρα δάσκαλο από το Azumanga Daioh! :atongue2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..